Jump to content

Kā noformatēt veco WIN partīciju


Musimusi
 Share

Recommended Posts

Ir cietnis sadalīts divās partīcijās un uz vienas bija XP uz otras tika uzinstalēts Win 7. Viss iet OK (win 7) bet vietas kļuvis pa šauru un nolēmu partīciju (D) noformatēt,win , protams redz ka virsū OS un neļauj formatēt. nav arī pie rokas nekādu būtablu disku ar kuru varētu ko izdarīt, un varbūt tomēr to var kaut kādā veidā no Win 7? Win 7 savu partīciju "pārsauca" par C, tā ka `jālādējās it kā būtu normāli, vienīgi nav skaidrs, kapēc "D" diskam piešķirts ka tas ir "0" (uz kura XP) bet win 7 ar C ir "1" disks, (lai gan domāju ka tas nav būtiski).

PS. Mēģināju arī no Admin -nekā.

Paldies.

PPS Ja šis bijis,baigais sorry, it kā meklēju be šādu problēmu neatradu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bez diska nekas nesanāks, ja vēlies noformatēt partīciju, uz kura stāv OS. Tas būtu mēģinājums apēst pašam sevi.

 

P.S. Var uztaisīt bootable flesh, ja nav disku.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Mezhaveci, skjiet vinju paarprati., Vinjsh grib laikam D partiiciju likvideet. Mans domaa ka tur ir windows uzlicis savu boot sektoru.

JA jau gribi vairaak skaabekli, varbuut meegjini apvienot abus disks? NErakstiishu kaa, jo varu sameloties un tad buus auzas nopietnas.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

.... Tas būtu mēģinājums apēst pašam sevi.

Izlasi uzmanīgāk autora tekstu! Viņš grib noformatēt citu partīciju ar citu OS.

 

Autoram - vienkāršākais un ar garantiju būs variants - Instalēt Win7 no jauna, instalēšanas procesā izdzēšot nevajadzīgo.

Ja arī Tev šobrīd izdosies izdzēst partīciju ar XP, Win7 Tev bez labošanas nestartēsies.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja reiz neļauj formatēt, tad disks tāpat vajadzēs, jo stipri iespējams, ka tur atrodas boot sektors un pēc noformatēšanas neviens windulis nepalaidīsies un vajadzēs atjaunot to.

 

Ja izdodas boot sektoru pārvietot uz īsto disku, tad var atkārtot operāciju. Te padoms par vistu, bet var mēģināt ar win7. Stipri rekomendēju visus svarīgos datus pirms tam nodublēt.

http://forums.techarena.in/vista-help/1026425.htm

Link to comment
Share on other sites

darklight

Boot sektora nograušana nav liela bēda, ja ir pieejams W7 instalācijas disks, ar ko šo šaizi izlabot.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par atbildēm.

Nu pārinstalēt tāds "lauznis"-nepatīk īpaši bieži to darīt. Šī sistēma jau skrien kādu gadu vai pusotru, atkal jāčakarējās utt, bet nu būs laikam jānobriest lēnām :)

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nav jāpārinstalē, ja nograuj būtsektoru. Vajag palaist disku, tikt pie rekoverī konsoles un palaist fixmbr.

 

Laikam.

 

Neuzticies man, esmu galvā vairots ļinuhsists.

Link to comment
Share on other sites

Es te sēdu ābeles zarā un gribu viņu nozāģēt, bet dārznieks mani rāj un saka ka nebūs labi. Bet kā lai apiet dārznieku? Es toč zinu ka zars nokritīs bet es ne!

Link to comment
Share on other sites

Tavā gadījumā izskatās, ka tev būs vienkāršāk nobriest pilnam reinstal, nekā čakarēties ar boot sektoru.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Es te sēdu ābeles zarā un gribu viņu nozāģēt, bet dārznieks mani rāj un saka ka nebūs labi. Bet kā lai apiet dārznieku? Es toč zinu ka zars nokritīs bet es ne!

Pamēģini iebūtoties ābeļdārzā ar motorzāģi un noformatē visu ābeli nafig. Pirms tam gan noseivo kaut kur ābolus.

Link to comment
Share on other sites

Neiesaku mēģināt apvienot partīcjijas ja neesi advāncēts jūzeris dodu 99.9% ka kaut kas noies greizi un nevarēsi iebūtoties nevienā no partīcijām.

 

Vislababākais ko varu tev ieteikt ir fresh install tas būs droši un bez ķēpas.

1)Uztaisi svarīgiem datiem backupu.

2)Iebūtojies ar win 7 win xp disku noformatē abas partīcijas pavieno un instalē svaigu Linuxu :D

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā.

Vienīgais bik besī ka Ninite nevar (vismaz kādreiz) opcijas salikt. Nu negribu es Winamp/VLC/u.c. ar standarta opcijām instalēt, tas ir vienkārši tizli.

Link to comment
Share on other sites

Lai pārinstalētu Windows varbūt arī pietiek ar 1 stundu, bet lai pēc tam visu atkal savestu kārtībā, vismaz man laikam vajadzētu vēl kādu nedēļu. Nē, nu ja datorā, bez Windows vēl ir tikai Skype un Firefox (Chrome, Opera), tad, protams, Windows var pārinstalē kaut katru nedēļu, bet ja tur tomēr datorā ir vairāk par tām divām programmām (runa nav par spēlēm un citām zagtām programmām), tad Windows pārinstalēšana vairs nemaz nav tā romantiskākā nodarbošanās.

Windows 7 iebūvētais „Disk Managament” māk gan nodzēst partīcijas, gan noformatēt, gan mainīt partīciju izmēru. Ja vienai partīcijai ir jāpievieno otra, tukšā partīcija, tad šāda darbība ir salīdzinoši droša. Galvenā problēma, kura varētu rasties ir nodzēsts Windows 7 ielādes sektors un citi Windows ielādei vajadzīgie faili, kas gan ir viegli labojama no Winows 7 DVD.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...