Jump to content

9800XT mironis, vai labojams mironis?


Desgor
 Share

Recommended Posts

Labs vakars!

 

Problēma sekojoša - Tika dabūta 9800XT videokarte, kas tikusi iegādāta vēl tikai pagājušās vasaras sākumā. Ielieku sistēmā, un viss strādā kā nākas, draiverīšu instalācija utt. Viss bija skaisti līdz brīdim, kad gribēju šamo, cik nu zvēru, iespiest līdz grīdai. Bet ko viņš dara? Šis mierīgi Source engine velk uz maksimālajiem iestatījumiem, tā lai tiešām ir baudāma spēle, bet sekundes 15 vēlāk sāk mest izkropļotas tekstūras, artefaktus, vertexus un viss beidzas ar to, ka ja nenostrādā alt+f4 kombinācija varu tikai restartēt. Ok, mēģināju samazināt grafiskos iestatījumus, tad viss ir kārtībā. Low/Med iestatījumi ar motion blur efektu. Taču pēc minūtēm 10-15 atkal tas pats, bet ne tik trakā veidā. Internetā sakasīju ATI tool programmiņu, nometu frekvences par 20mhz uz leju, tad uz low/med varēja graizīt cik ilgi gribējās. Vakar spēlējot strongholdu otro, kādu stundu-divas viss bija kārtībā, savukārt ieejot CSS nebija nekas kārtībā viss. Tagad pēc minūtēm 20 sākas artefaktu lidošana. Boot-up laikā nav nekādu artefaktu, tikai 3d režīmā.

Kas darīts lietas labā:

Izņēmu karti, atjaucu vaļā dzesēšanas risinājumu, nomainīju termopastu, iztīrīju putekļus.

Samazināju OC frekvenci

Uzliku vienkārši virsū parastu case fanu (10mm) lai dzesē no otras puses

Pārējā sistēma (jā jā, zinu, ka veca, taču nevajag te bļaut pērc jaunu, pērc jaunu, sūds)

P4 3.00Ghz Presscot

768mb DDR-400 RAM

Radeon 9800XT

P4m80-m4 mātene

60gb exelstor cietnis

350w baroklis

Link to comment
Share on other sites

Pa lielam izklausās pēc pārcepšanās.

Kā ar temperatūrām? Novelc RivaTuner ar šamo var pamonitorēt temperatūras.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, GPU vaina, drošvien tu, vai tas, kurš pirmstam lietoja, nodzinis nereāli. Ganjau ka procesors ir sabeigts! Varbūt vari mēģināt nomainīt kartes dzesi, bet man liekas, ka video karte ir metama ārā.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta - Temperatūras ir normas robežās vismaz tur, kur ir tas sensors. Izejot no spēles nekad nav bijis virs 50 grādiem, idle parasti ir 38-40 grādi

Iepriekšējais cilvēks tik vien kā lineage uz viņa drillēja, un viņam nekas tamlīdzīgs nebija, es dabūju, sākās problēmas.

Un kā var viņu nodrillēt, ja viņa vēl pagājušo vasaru bija pavisam jauna un nelietota?

Labots - Desgor
Link to comment
Share on other sites

Nū jā, tas ir viens no variantiem, it īpaši ņemot vērā faktu, ka viņai vajag papildus barošanas sitēmu. BET - Vai barokļa vārgums var izraisīt tādas problēmas?

Link to comment
Share on other sites

Diezvai barbloks būs. Izklausās pēc beigta čipa vai karšanas, vari, protams, provēt mainīt barokli, bet domāju ka tas šoreiz nebūs pie vainas

Link to comment
Share on other sites

Par pārkaršanām atradu šādu info -

Ja video karte, galveno kārt spēlējot spēles, uz ekrāna izvada artefaktus, vertexus, dzeltenus, sarkanus punktus, pie vainas var būt:

vram pārkaršana, gpu pārkaršana (manā gadījumā tas neder), vai arī barošanas ķēdes kondensātoru pārkaršana, jo tie mēdz kāpt līdz pat 70 grādiem kamēr gpu "sēž" uz ierastām, acij tīkamām temperatūrām.

 

Tūlīt ar termometru pabaudīšu

 

Temperatūrām nav ne vainas, ne barošanas ķēdes kondiķiem, ne arī citiem. Tikko caur riva tuner fan controlā uzliku uz 100% lai griež to fanu, css iegāju, saliku maksimālos iestatījumus un nebija artefaktu. Tikai lago nedaudz, dēļ samazinātās frekvences. Tūlīt iešu pamēģināt IV civilizāciju, jo pirms tam tai pēc 5 minūtēm uz zemākajiem iestatījumiem vertexus meta.

Labots - Desgor
Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

Viss bija skaisti līdz brīdim, kad gribēju šamo, cik nu zvēru, iespiest līdz grīdai.

 

Pēc taviem vārdiem var saprast, ka taisīji OC... Nu tad ja tā, tad pats vainīgs, neko darīt.

Labots - erikonkulis
Link to comment
Share on other sites

Vispār XT versija pati par sevi ir uzdzīta līdz pašiem griestiem cik vien var, un nekādu oc es netaisu, un, ja tu būtu izlasījis visu, varbūt nebūtu pārpratis.

 

Vakar ar 100% kartes fan noslodzi viss strādā kā nākas, tad sanāk, ka pie vainas var būt vai nu augšējie (zem galvenā radiatora) vrami vai arī gpu pārkaršana. Vienīgā problēma - Baigais fleksis. Atjaucu vaļā, bet tas propelleris ir diezgan tizls (vai arī es esmu tizls) un neko vairāk kā izņemšanu no radiatora nevarēju veikt, jo ne ieeļļot neko citu nevar izdarīt, jo tālāk vienkārši nevar izjaukt (varbūt var?)

Link to comment
Share on other sites

Tominsh331

vari to cooleri nomainīt uz kādu klusāku, bet grūti būs atrast labāku, ko pie video kartes pielikt.

es savai 9500GT izdarīju tā:

noņēmu to plastmasu un tad radiatoru ar cooleri, notīrīju gpu un memory chipus, uzliku jaunu termopastu un uz memory chipiem kapara plāksnītes uzliku, jo tur bija kautkādi verķi pielīmēti, kas tur viņus karsēja(nebija tie termopadi).

uzliku radiatoru atpakaļ un pie tām redelēm pieliku 60mm cooleri, jo stock cooleris taisījās atstiept ķepas :D

tagad videokarte klusa un ar 25 % OC uz 50-60 grādi turās un protams bez artefaktiem, ne kā iepriekš.

internets pilns ar visādiem cooling modiem

Labots - Tominsh331
Link to comment
Share on other sites

Nu man tas viss dators ir viena liela "samozģelka".

Jautājums, kā tu to 60 milimetrīgo piestiprināji?

Un 9800 ir īpatnēja ar to, ka vrami ir arī otrā pusē. Es domāju, ka bildes nevajag meklēt, kā izskatās, un sanāktu vareni nepraktiski, ja gpu pusē vramus dzesētu, bet otrā nē.

Labots - Desgor
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...