Jump to content

Android problēmas precizēšana - līdzsavienojums


Pirkss
 Share

Recommended Posts

Gribētu lūgt foruma biedru palīdzību vienas mani tracinošas Android problēmas precizēšanā.

Ja tā ir pietiekami izplatīta, rakstīšu googlei :butcher:

 

Tātad:

 

Man esošajam HTC Desire HD ar HTC "dzimto" Android 2.3.3 ir tracinoša nespēja atainot ka sazvanāmais abonents ar līdzsavienojumu jau ar kādu runā. Kā rezultātā es turpinu cilvēkam zvanīt kā tāds :jester: lai gan telefonam būtu jāizmet paziņojums "abonents kuram zvani, jau ar kādu runā".

Esam ar kolēģiem, kuriem ir SE Xperia Neo ar 2.3.3 testējuši - viņiem šis paziņojums ir. HTC Incredible S ar Cyanogen modu un android 2.3.7 arī ir šī problēma, izskatās ka tā ir arī LG ar dzimto 1.5(?) android. Aīmredzot SE 2.3.3 versijā ir paši ko pielabojuši.

 

Kā to notestēt:

 

Nepieciešami 3 telefoni - A, B un C. Pieņemsim, ka telefons A ir ar Android OS, telefona B abonentam ir aktivizēts līdzsavienojums - proti, ieslēgta spēja pieņemt vienlaicīgi divus zvanus. Telefons C var būt jebkurš. Mob tīkla operators arī nav svarīgs.

 

1. Zvanam no telefona C uz telefonu B, uzsākam sarunu.

2. Zvanam no A uz B, kamēr B runā. Ko rāda A?

 

Ja varat izveikt šādu eksperimentu un iepostēt rezultātu, kā arī sava telefona ražotāju un OS versiju plus info vai tā ir dzimtā vai kāds mods - būšu pateicīgs :)

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Testā kā "A" iekārtas tika izmantoti:

 

1. HTC Wildfire S - Android 2.3.3 (orģinālais ROM)

2. HTC Desire - Android 2.3.3 (RevolutioN v2.0 ROM)

 

rezultāts no abiem identisks - abonents vienkārši neceļ trubu

Link to comment
Share on other sites

Kams, es jau minēju ka SE uzrāda. Tavi novērojumi tikai apstiprina to, ka SE šo problēmu ir novērsuši paši.

 

Yanni, nav runa ka abonents neceļ trubu, man interesē KO uzrāda telefons "A" zvanot uz telefonu "B", kad telefons "B" jau runā ar telefonu "C"?

Normālā situācijā telefonam "A" ir jādod apmēram šāda ziņa "abonents B jau ar kādu runā".

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Pag, pag, es kaut ko nesaprotu, vai kā?

 

Ja B ir pieslēgts līdzsavienojuma pakalpojums (un mūsdienās visi operatori jau to dod bez maksas), tad B var runāt ar diviem cilvēkiem vienlaicīgi. Rezultātā, ja A zvana B, tad A nemaz nevar zināt, ka B jau ar kādu runā (tas būtu privātumu aizskaroši) - viņam vienkārši šķitīs, ka notiek parasts zvans. B savukārt sāks pīkstēt telefons, un parādīsies opcija pārslēgties starp sarunām.

 

Savukārt, ja B nav pieslēgts līdzsavienojums (moš kaut kādam Amigo? nezinu), tad A rādīsies, ka B aizņemts, savienojumu izveidot nevar, un klausule tiks momentāli "nolikta".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kams, es jau minēju ka SE uzrāda. Tavi novērojumi tikai apstiprina to, ka SE šo problēmu ir novērsuši paši.

 

Yanni, nav runa ka abonents neceļ trubu, man interesē KO uzrāda telefons "A" zvanot uz telefonu "B", kad telefons "B" jau runā ar telefonu "C"?

Normālā situācijā telefonam "A" ir jādod apmēram šāda ziņa "abonents B jau ar kādu runā".

Paldies!

 

 

Neko neuzrāda.

nu ja vēl precīzāk - "Dialing"

Link to comment
Share on other sites

imho , taa lieta var nedarboties starp dazhaadiem operatoriem.

 

p.s. offtopika paardomas

Pasakuma praktisko pielietojumu ne visai izprotu :D

Ja es kaadam zvanu tad mani interesee pacels/nepacels nevis nianses ( "jau runaa" utt ) ..

Savukaart, ja man zvana jau esoshas sarunas laikaa , tad vainu atzvanu vai arii ja "komunikabilitaates kapacitaate paarsniegta" - gaidu zvanu veelaak. 5x peec kaartas zvanoshie ... (evil) ... pashi vainiigi - kandidee nokljuut trolleejamo personu sarakstaa x)

Link to comment
Share on other sites

Yanni. Skaidrs. Paldies!

Nekā nerādīšana arī ir tas faults.

 

Vilx kā parasti iepeldēja tēmā un neko nesaprata...

Privātuma pārkāpšana viņam :sarkasms:

Tad jau aizņemts signāls arī ir privātuma pārkāpšana jo tas skaidri norāda ka otrs ar kādu runā.

Šī indikācija ir analoģiska busy signālam tikai ar to atšķirību, ka tā ir abonentiem ar līdzsavienojumu (call waiting ja lietojam anglisko terminu) un visi "tupie", "neviedie" telefoni to atstrādā bez problēmām. Pēc būtības indicē "otrs ir aizņemts, bet viņam ir aktīvs līdzsavienojums" līdz ar to telefons "A" var vai nu turpināt zvanīt (jo telefons "B" uzrāda otru ienākošo zvanu) un cerēt, ka telefons "B" pieņems sarunu, vai arī nomest - atkal, ar cerību ka "B" atzvanīs jo viņam "A" numurs piefiksēsies kā neatbildēts zvans.

 

Būtu interesanti (tīri teorētiski) arī, kā uzvestos iPhonis, WM vai Symbian "A" telefona lomā.

 

Proxy: ja tiek zvanīts abonentam kurš jau ar kādu runā, tad šī indikācija kalpo tam lai zvanītājs to zinātu un attiecīgi neturpinātu bombardēt otru.

Nevis tupa turpinātu močīt otru, kurš jau tā ir aizņemts un tā kā tā nepacels. Vai arī tieši otrādi - turpināt zvanīt, ja ir svarīgi.

Tā ir viena no no telefonijas pamatfīčām uz kuru andrīša autori (sk. mana paraksta otru rindiņu) liek pasmagu kluci jau cik versijas.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

es ar diezgan bieži ar kādu runājot dzirdu pīkstienus kad kāds man zvana ,bet pārsvarā visi pēc tam pārzvanot pārmet man kāpēc es neceļu klausuli kad šie man zvana,es atbildu ka runāju kamēr šie zvanīja-visi parasti izbrīnīti kāpēc tad man neesot bijis aizņemts signāls,secinājums ka tādu fīču ka kādam rāda ka es runāju ir reti kuram telefonam vai arī tas vairāk no operatora atkarīgs,lietoju bite.

Link to comment
Share on other sites

Aizņemtu signālu arī nedos, jo ir aktīvs līdzsavienojums.

Cilvēki bieži vien to paziņojumu savā telefonā neievēro un tad dusmojas, ka otrs neceļ.

 

Bez tam, dažu operatoru pārcentība, ieslēdzot call waiting by default, ir pilnīgi garām.

Lai to paši ieslēdz tie, kam to vajag un kas zina kāda no tā ir jēga.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Nezinu par Androīdu, bet ar LMT man bija tie pīkstieni, bet tagad BITEi vairs nav. Nu neko. Jā, starp citu, LTC mājas telefonam, kurš man pieslēgts caur optiku, šie pīkstieni sarunas laikā (ja piezvana kāds cits) ir by deefault, arī nummuru uzrāda.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ko pazinjo āboļtelefons, Blackberry , LG androiids un nokio parastais - riitdien patesteeshu - kljuva interesanti , tiiri no tech puses kas un kaa :D

 

p.s.

bet par praktisko pielietojumu turpinot spamot - vienalga kaada situaacija , bet mobilajos sakaros ( arii paareejaa virtuaalajaa videe ) imho ir jaabuut

sava veida "goda kodeksam" ( neatkariigi no tehnologijas ispeejaam/papildiespeejaam ) - shinii gadiijumaa , rupji sakot - zvaniji ? nepaceela ? - gaidi kad atzvaniis / piezvani veelreiz peec x laika . diktidikti vajag? nepaceela zvanot 2x peec kaartas? - nosuuti sms.

visi izgaajieni ar 10+ zvaniem 5minuushu laikaa & "kaapeec neceeli kad zvaniju" ir maigi sakot &*(*&( , ko personiigi es vairs paciest nespeeju x)

 

p.p.s. laikam to mobilo sakaru "mobilitaati" buushu paareedies , buus jaarsteejas :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Man gan šī opcija tīk - es zvanu un redzu, ka cilvēks ļurina pa otru līniju - uzzreiz tiek ietaupīts laiks un nervi - nesāc besīties, ka neceļ un var mest nost, jo tāpat nepacels :)

Link to comment
Share on other sites

Proxy - tieši tā. Un šīs fīčas nenostrādāšanas dēļ sanāk, ka es šo "goda kodeksu" pārkāpju, jo es nezinu vai tas otrs jau runā pa vienu līniju (ja vien viņš manu zvanu nenomet) vai nē.

Līdzsavienojuma indikācija ir visos tīklos, neatkarīgi tas ir fiksētais vai mobilais. Precīzāk sakot, mobilais tīkls to pārmantoja no fiksētā.

Link to comment
Share on other sites

Man tā līdzsavienojuma fīča pat ļoti patīk.

  • redzu ka pīpls runā
  • ja akurāt vajag turpinu zvanīt un ja starp mums tas ir svarīgi tad viņš pārslēgsies
  • viss tas pats tikai otrādi arī darbojas - redzu ka zvana un ja vajag paceļu

Link to comment
Share on other sites

fieldtesti :

no aparaata A zvanam uz aparaatu B kas savukaart jau "sarunaajas" ar aparaatru C .

A un B ir vienaa tiiklaa , abiem ir piesleegta zvana gaidiishana un operatora defaultaa paaradresaacija uz balspastu/whatever

 

kaa aparaatu A izmantoju Blackberry 8520 ( sw v5.0.0.xxx ) un Nokia c7 (sw v013.016) abi nekaadus pazinojumus neuzraadija.

kautkad testi tiks paturpinaati :D

 

MārcisB - Juus paarkaapjot "goda kodesu" meedzat zvaniit vairaak kaa 2 - 3 reizes peec kaartas? ja nee - tad uztraukumiem nav pamata , tas var kautinaat tikai dikti nestabilas buutnes :D

Link to comment
Share on other sites

Nezvanu.. ja zvanu un nomet, vai arī ja zvanu un ilgi neceļ - neturpinu zvanīt.

Kad pienāks pie telefona gan jau redzēs neatbildētu zvanu un atzvanīs.

 

Paldies par patestēšanu ! :)

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Tests gan netika veikts, bet rakstu pēc atmiņas (ir vairākas reizes gadījies redzēt):

 

A lomā: Nokia E51 (S60 3rd ed FP1), zvanīts iekš LMT tīkla, īss pīkstiens, paziņojums "gaida". Paziņojums gan, iespējams, ka ātri pazuda.

Link to comment
Share on other sites

hmm , iespeejams , iemesls kaadeelj neko man neparaadija sleepjaas ka man ir aktiivas operatora defaultaas paaradresaacijas , bez tam no aparaata B ( man pamat aparaats ) taapat ir paaradresaacija uz aparaatu A ( na vsjakie pozarnoe ) :D atsleegt taas paaradresaacijas pagaidaam nav veelmes , bet kas zin :)

 

p.s. mani A un B - @ Tele2.

p.p.s zvanu gaidiishanas funkciju "savaa galaa" izmantoju jau n-tos gadus ( kopsh paraadijaas )

Link to comment
Share on other sites

Jā, man LMT šo līdzsavienojuma funkciju arī bija pieslēguši man neko neprasot. Iespējams tas tika piemests brīdī kad nomainīju kādus tarifa plānus. Nedomāju, ak tas bija īsti korekti pret mani.

Lai nu kā, ātri piefiksēju un atcēlu šo funkciju. Es jau tā ikdienā diezgan daudz laika pavadu uz telefona - nevēlos vēl N paralēlos zvanus.

 

Ar Androīdu 2.2 un 2.3 es redzu, ka kāds jau runā pa otru līniju.

Link to comment
Share on other sites

MiGs - LMT to vienkārši aktivizēja visiem kaut kādu laiku atpakaļ.

Kams, es droši vien sākšu ar pašu HTC. Zinot, ka viņu builds ir pasmagi modificēts.

Link to comment
Share on other sites

energystar

varu galvot ka ši problēma ir atrisināta

1. atrodi xda forum, tad atrod savu telefona modeli

2. norūto

3. uzliec jaunu advanced rom

 

rezultātā telefons ātrāksm iespējams pat stabilāks, vairāk iespējas un novērstas daudz problēmas ;)

Link to comment
Share on other sites

Izlasi visu tēmu. Ar CM ir testēts un tam šī problēma pastāv.

Apgalvot "uzliec x - viss būs", nespējot to pamatot ar reālu testu/changelogu nav pieņemami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...