Jump to content

Cik spilgta gaisma būtu bez optikas.


Zoom
 Share

Recommended Posts

Es atkal aizdomājos. Runājot par mašīnu gaismām. Ja mašīnas lukturī nebūtu nekādas super optikas, bet vienkārši ieskrūvēta spuldzīte. Par cik reizēm būtu gaisma vājāka?

Par piemēru šīs spuldze. http://www.ebay.co.uk/itm/2-X-H7-CLEAR-HALOGEN-CAR-LAMP-LIGHT-BULB-55W-/120729143868?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c1c048a3c

 

 

Un otrs. Vai LED apgaismojums bez optikas būtu labāks kā parastā ar kvēldiegu?

Link to comment
Share on other sites

Vājāka? Tev ir lēca, kas ne tikai izkliedē gaismu, bet dod vairāk jaudas? Gribu!

 

Definē "labāks".

Link to comment
Share on other sites

Un otrs. Vai LED apgaismojums bez optikas būtu labāks kā parastā ar kvēldiegu?

Ekonomiskāks.

Link to comment
Share on other sites

Automašinu lukturu optika sevī ietver - gaismas avotu,parabolisko atstarotāju, lēcas (ne vienmēr), aizsargstiklu, Ja nekā no šī nebūtu izņemot spuldzi, tad subjektīvās izjūtas par "cik reizes gaisma būtu vājāka" būtu milzīga, lai neteiktu vairāk. galvenais elements optikā, bez spuldzes protams, ir paraboliskais atstarotājs, kurš virza visu kvēldiega, vai cita gaismas avota radīto starojumu vēlamā virzienā. Lēcām stikliem ir sekundāra nozīme - ši starojuma sadalei auto priekšpusē.

Link to comment
Share on other sites

Nu šī spriedelēšana, kas būtu labāks, bez konkrētiem cipariem ir tukša salmu kulšana. Kā tev var atbildēt, vai LEDs būs labāks? Pie vienādām jaudām - noteikti! gaismas atdeve LEDiem jau ir pie 200lm/w, kamēr kvēlspuldzēm, ja pareizi atceros, bija kkas knapi pāri 20. LEDam pluss ir tas, ka tas jau bez nekādiem reflektoriem izstaro gaismu konkrētā virzienā, bet, ja runa ir par auto lukturiem, manuprāt ar to nepietiek. Pats iedomājies sev pretim braucošu autiņu, kuram tuvie izgaismo nevis ceļu mašīnas priekšā, bet absolūti visu, pat vairāku metru augstumā.

Labots - matains
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vai nu es neko nejēdz vai arī autors jautājumu uzdevis ļoti neveikli. Neko nevar saprast. Tu gribi tuvo gaismu vietā likt LED? :sarkasms:

 

Lūgums visiem šķūnētājiem - tak lieciet paredzētās spuldzes iekšā ar ES atļauto marķējumu, nevis kaut kādas super-čaina, kuras apžilbina pretī braucošos!!!

Link to comment
Share on other sites

Neko nevar saprast.

 

+1, 3x izlasīju un tā arī nesapratu, ko autors grib :sorry:

Pasē tak rakstīts kāds spuldzes vajadzīgas, tādas arī jāliek un tādos lukturos, kādi mašīnai ir. A šitos, kas caurrūsējušā E36 ieliek 7000k 12000W čaina edišen hrenonus - jejbogu gribās nomušīt, Pabraukt nevar ne tad, kad tāds nāk pretī, ne tad, kad aizmugurē brauc, neglābj pat pašaptumšojošais spogulis.

Link to comment
Share on other sites

Man nav ne e36 ne vajadzība likt tādas spuldzes. Biju domājis e36 tipa šķūņinga stilā uzšķūnot kādu velo lukturi. Tāpēc man radās jautājums. Kā gaisma atšķirsies, ja būs viņai kur ātstaroties un kā būs kad nebūs. Tas ir par cik m vairāk redzētu. Un jā ir neveikli uzdots jautājums ;)

Link to comment
Share on other sites

Var nopirkt 1500Lum velolukturus. Vai arī holderi, un tajā ielikt cree led kabatas lukturīti ar lieliem lumeniem.

 

starp citu velolukturiem un kājāmgājēju lukturīšiem nav nekādu ierobežojumu. gribu un stiepju tādu prožektoru līdz :D

Link to comment
Share on other sites

Tie 1500 Lum ir nekas vairāk kā ķiniešu mārketings, līdzīgi kā 1000W muzikas centri. Reāli tur labi ja 200 Lum sanāks.

Link to comment
Share on other sites

šoreiz tev nebūs taisnība. Nelielas korekcijas iespējamas, bet parasti ap 10% apmērā. Jaunās XM-L T60 diodes ir monstri.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau es šo to saprotu no lukturiem. Salīdzināju vienreiz savu 200 lm Fenix ar čoma 1000+ lumenu ķīnieti. Nu neredzēju es tur būtisku atšķirību. Tas gan bija kādus 2 gadus atpakaļ. Protams, LEDi attīstās un gan jau reāli ir arī tie 1500 lum pieejami, bet tas ka ķīnieši reāli zīmē tos ciparus no galvas arī ir fakts.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Velosipēdam ir divi varianti ko izvēlēties - tikai lai tevi redz (nu tur pietiek ar mirgojošu baltu kaķaci veikalā iegādātu pa 5Ls) vai pats arī ko gribi redzēt (tad gan jāpēta kas un kā). Abos gadījumos labāk aizvalkāties uz kādu velobodi un iegādāt normālu gaismekli, kurš ir slapjuma izturīgs un noņemams, lai var kabatā iemest. Turklāt lai barojas no normālām baterijā vai AA/AAA aķiem.

Link to comment
Share on other sites

Cik liela vērtība ir SMD diodēm? Tās arī ir populāras.

Link to comment
Share on other sites

Maz ko zinu no šīm lietām. Salīdzinājumā ir led spuldzes. Uz 1. spuldzes būtu 60 parastie ledi un uz 2. 60 SMD ledi. Piemēram katrai spuldzei būtu 15W jauda. Kura būtu spilgtāka? Cik es esmu redzējis, tad SMD ledi diezgan labi žilbina acis turpretī parastiem jāiet tuvumā un tieši jāskatās virsū. LED TV apgaismojumam jau arī lieto SMD ledus ne?

Link to comment
Share on other sites

ja šo to saproti no lukturiem, tad vajadzētu saprast ka nevar tā viennozīmīgi salīdzināt 2 dažādus. Optika var formēt atšķirīgus gaismas kūļus un arī baterijas uzlādei ir nozīme.

 

Principā no fizikas viedokļa lumeni nekādi nav atkarīgi no optikas.Ir 2 mērvienības; lumeni (lm), kas mēra kēpējo izstaroto gaismas daudzumu un lux (lx), kas mērā izstaroto gaismu uz laukumu.

Link to comment
Share on other sites

tas ir, ja mēra ar luxometru. ja vērtē uz aci, tad tam visam ir nozīme. man luxometra nav un tur ar nebija pieminēts, ka salīdzināšanai izmantota mēraparatūra.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...