Jump to content

Maksas meteo radars


Fruzz
 Share

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zux

    6

  • ivo

    4

  • DJWoX

    6

  • ggg97

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mērkaķim iedod šaujamo,tad tas izšaus. Tāpat ir ar radiolinkiem 5GHz diapazonā.Ja var uzraidīt uz radara frekvences, tad uzraidīs. Lielakā daļa datoristu no radiolietām pilnīgi neko nesaprot. Kādas tur frekvences, links strāda un OK, nestāadā, mainam frekvenci. Spektra analizators, lai apsatītos,kas gaisā notiek, tas jau ir kosmoss. Man vairāk, šai diapazonā, ar televīzijas verķiem darīšanas un arī pilnīgs pipec. Pat profesionāls kino verkis, kurš paredzēts lai no kameras, bez vadiem, režisoram bildi noraidītu, pilnīgs automāts. Kautko skanē un automātisi uzliek frekvenci. Laikam ražotāji saprot,ka kino un televīzijas cilvēki tāpat no frekvencēm neko nerubī. Kad kautkas neiet, tad zvana,lai palīdz,bet kā bilde ir, tā pofig,ka var radīt problēnas citiem dienestiem.

Link to comment
Share on other sites

Bet jautājums kāpēc meteo radars strādā publiskā frekvencē? Tiešām šī frekvence tāda īpaša, ka nevar kādu citu lietot - licenzētu?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet jautājums kāpēc meteo radars strādā publiskā frekvencē? Tiešām šī frekvence tāda īpaša, ka nevar kādu citu lietot - licenzētu?

 

Tas ir vēsturisks fēleris diemžēl. Bija radara frekvences, tad bij iekštelpām domātās iekārtas, tad ārtelpām individuālajai lietošanai un tad pēkšņi Regulators atļāva komercdarbībai - izlietu ūdeni nesasmelsi. :(

 

P.S. Didzi, visu cieņu Tavām zināšanām un pieredzei, bet nevar visi būt apbruņoti ar fizikas zināšanām radiolietās un algot radioinženieri, lai linku uzliktu... :p Tas, ka liela daļa tā saucamo "interneta provaideru" vispār nejēdz kurās frekvencēs un ko liek ir fakts, bet tā ir mazliet cita problēma...

 

P.P.S. Maģistra grāds radioinženierzinātnēs (atvainojos par vispārinājumu) bieži neliecina neparko - personīgā pieredze, ka cilvēks ir jāapmāca vismaz gadu - divus, kamēr sāk izprast lietas. Protams ir izņēmumi, bet reti.Pie tam - gan privātajā biznesā, gan arī valstiskajā darbā.

Link to comment
Share on other sites

ieleja, negribēju nevienu aizvainot - domāju, ka mēs par dažādiem laikiem runājam. Es tā kā par sākot no ~ 2000 gada...

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

 

 

pabeidzu LU FMF

 

es gan nekad pēc studiju beigām neesmu strādājis specialitātē, jo toreiz kļuva skaidrs, ka LV vairs nekas nopietns (salīdzinot ar PSRS laikiem) radioelektronikā netiks darīts

ieleja, par fizikas skolotājiem daudzi no jūsējiem aizgāja? Cik pēc ziņām var saprast, tagad skolās izmisīgi trūkst fizikas skolotāju, sevišķi lauku skolās. Tavai specialitātei šeit būtu pielietojums, ļoti cēls. Es nopietni.

Link to comment
Share on other sites

 

 

. Taisnība, tur ir jābūt aicinājumam

 

Bet ja ir aicinājums, tad paliek aktuāls jautājums kur ņemt naudu.... 

Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...