Jump to content

Kā zināt, ka mātene atstiepusies?


Reigo
 Share

Recommended Posts

Man te tāds kompīc ienācās, kurš nerubās iekšā! Nospiež pogu un uz brīdi tākā iegriež proci, bet pēc 1/2 sekundes atņirdzās. Uz plates lampiņa deg, značit strāva pienāk. Domāju, moš baroklis ded? Nē, uzliku citu tas pats! Man interesē jūsu domas - vai gandrīz 100% var pateikt, ka ar māteni ir biegas, vai līdzīgus simptomus var izraisīt teiksim ja nosvilst CPU vai RAM.

Link to comment
Share on other sites

Guest TAILer

Parasti jau šādus simptomus izsauc baroļi, bet vienreiz kas līdzīgs notikās arī dēļ mātespltes. Tai gan bija kondensātori uzpūtušies un iztecējuši. Vēl var iecekot vai pwer poga netaisa šitos brīnumus(vienam lētam korpusam tas slēdzītis bija atspiedies pret korpusu un kompis izslēdzās aptuveni sekundi pēc ieslēgšanas).

Link to comment
Share on other sites

Iespeejams, ka vaina ir labojama. Man ar taa ir bijis, bet diemzeel neatceros, kas bija par vainu, tas bija sen. Lai nu kaa, atceros tikai to, ka pats tiku ar to galaa

Link to comment
Share on other sites

BIOSam atmiņu pamēģināji izdzēst uz default, varbūt kaut kas ne tā uzlicies. Man pašam ar gadījās, kad integrētā skaņaskarte konfliktēja ar SB. Kompis ieslēdzās iekšā (mātenei gasma dega,bet nekas nekustējās), pārliku džamperi un pa jaunam noregulēju BIOS.

Link to comment
Share on other sites

Parasti jau šādus simptomus izsauc baroļi, bet vienreiz kas līdzīgs notikās arī dēļ mātespltes. Tai gan bija kondensātori uzpūtušies un iztecējuši. Vēl var iecekot vai pwer poga netaisa šitos brīnumus(vienam lētam korpusam tas slēdzītis bija atspiedies pret korpusu un kompis izslēdzās aptuveni sekundi pēc ieslēgšanas).

 

Barokli citu pamēģināju pielikt, nekas nemainās, miris. Poga nečakarējās. Visus vadus no plates atrāvu un ar skrūvgriezi savienoju tos divus palaidējštekerus. Tas pats. Varbūt ir citi ieteikumi??? Palīdziet lūdzu. Negribas nomudīties, gadījumā ja plate nav pie vainas, jo tādu daudz lētāk par 18-20Ls nedabūt. Pa tukšo naudu negribas izmest!

Link to comment
Share on other sites

BIOSam atmiņu pamēģināji izdzēst uz default, varbūt kaut kas ne tā uzlicies. Man pašam ar gadījās, kad integrētā skaņaskarte konfliktēja ar SB. Kompis ieslēdzās iekšā (mātenei gasma dega,bet nekas nekustējās), pārliku džamperi un pa jaunam noregulēju BIOS.

 

Tipa tu piedāvā nonullēt biosu. O.K pamēģināsu! Tikai man nav tās mātenes grāmatiņa. Kā lai zinu kuru džamperi raustīt. Mēģināt moš netā atrast grāmatiņu! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Izrauj bateriju un īssavieno tās kontaktus, tādējādi var iztikt bez džampera, lai nonullētu biosu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Spaaa

reigo vai izdevaas kaut kaa palaist to kompi ar shitamo gljuku

Link to comment
Share on other sites

Guest udass

man bija biskji interesantaak - nopirku detaljas (mb, procesoru un ramu), saliku, iesleedzaas uz paaris sekundeem - paraadiija ko ir detekteeta videokarte un rams, bet netika pat liidz BIOSam un izsleedzaas aaraa, un taa visu laiku, nomaniiiju barokli, atminju - nekaaadu izmainju. Saliku visu atpakalj un naakosajaa dienaa gribeeju vest uz garantiju, joka peec pirms brauksanas saliku veelreiz un aizgaaja! Forhi ne? Un visaadi "speci" bija skatiities kas par lietu un neko nevareeja pateikt! Mistika!

Link to comment
Share on other sites

Guest Spaaa
man bija biskji interesantaak - nopirku detaljas (mb' date=' procesoru un ramu), saliku, iesleedzaas uz paaris sekundeem - paraadiija ko ir detekteeta videokarte un rams, bet netika pat liidz BIOSam un izsleedzaas aaraa, un taa visu laiku, nomaniiiju barokli, atminju - nekaaadu izmainju. Saliku visu atpakalj un naakosajaa dienaa gribeeju vest uz garantiju, joka peec pirms brauksanas saliku veelreiz un aizgaaja! Forhi ne? Un visaadi "speci" bija skatiities kas par lietu un neko nevareeja pateikt! Mistika![/quote']

 

man pat nekas nedekteejaas, jau 2x saliku kopaa nekas, Mistika

Link to comment
Share on other sites

Sensei

Nu pēc pieredzes varu teikt, ka laikam tomēr MB ir dead, bet experimenta pēc vari vēl mēģināt izņemt CPU un vēlreiz ielikt to atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Spaaa
Nu pēc pieredzes varu teikt' date=' ka laikam tomēr MB ir dead, bet experimenta pēc vari vēl mēģināt izņemt CPU un vēlreiz ielikt to atpakaļ.[/quote']

 

vai tad bios bez procha neielaadeejaas

Link to comment
Share on other sites

Guest udass

a varbuut pameegjini izraut tos vadus kas iet uz reset un iesleegshanas pogaam - varbuut nepareizi sasprausti un izraut un iespraust baroshanas kabeli - varbuut ka aiziet.

 

Tad aiz gara laika pameegjini iznjemt piemeeram operatiivo - varbuut saaks piiksteet, jo es toreiz iznjeemu un piiksteeja un nesleedzaas aaraa - taatad skaidrs ka mb straadaaja!

Link to comment
Share on other sites

Guest Spaaa
a varbuut pameegjini izraut tos vadus kas iet uz reset un iesleegshanas pogaam - varbuut nepareizi sasprausti un izraut un iespraust baroshanas kabeli - varbuut ka aiziet.

 

Tad aiz gara laika pameegjini iznjemt piemeeram operatiivo - varbuut saaks piiksteet' date=' jo es toreiz iznjeemu un piiksteeja un nesleedzaas aaraa - taatad skaidrs ka mb straadaaja![/quote']

 

paarbaudiiju jau ar operatiivo un video karti, taapat nekas neiet.

 

vieniigi te taadu lietu nesaprotu, kur man to MB SW vadu spraust tajaa maates platee, lasiiju to manuaali un nesaprotu, taa kaa tagad esmu visu saspraudis tad uz1/2 sekundi iesleedzas, ja ko pamainu tad klusums

Link to comment
Share on other sites

Kloons

Plate veca? Maybe Baterija tuksha.. arii to var pamainiit...

Ja ir klusums tad kautkas pavisam nepareizi sasprausts .. tb iisais...

Pacheko vai uz plates nav kaukaadas shkidruma peedas, vai kautkkur kaads skruuve nav starp kondiizeriem iekjeerusies un netaisa iiso...

 

Ja pie plates piesprausts tikai video, ram, baroshana un baroshanas poga.. ko tad jamais saka? emmm kontaktinju tiiriibu ar var apluureet un papuceet ja nepiecieshams...

Link to comment
Share on other sites

Guest jancis22
Man te tāds kompīc ienācās' date=' kurš nerubās iekšā! Nospiež pogu un uz brīdi tākā iegriež proci, bet pēc 1/2 sekundes atņirdzās. Uz plates lampiņa deg, značit strāva pienāk. Domāju, moš baroklis ded? Nē, uzliku citu tas pats! Man interesē jūsu domas - vai gandrīz 100% var pateikt, ka ar māteni ir biegas, vai līdzīgus simptomus var izraisīt teiksim ja nosvilst CPU vai RAM.[/quote']

 

Pilniigi iespeejams, ka maatene cupaa...Man arii taa ir bijis:(

Vieniigais veidz kaa parbaudit ir pielikt komponentes uz citu maateni, ja vis straadaa tad maatene beigta :D

Link to comment
Share on other sites

Paldies par jūsu atsaucību, bet patiesībā man šķiet tam kompim zibenss bija iespēris! :)

 

Čomaks atved saka baroklis beigts. Pielieku savu nekā! Labi nākamais nopirku māteni. Ok. Ierubās, bet negruzijās! Tātad domāju RAM beigts. Nifiga. Ielieku čomaka ramu (ejošu 100%) tas pats! Nu kas atliek - tikai procis! Ielieku proci ejošā platē, negruzās. Tātad atbildot uz jūsu iepriekšējo jautājumu vai bios nelādējas bez proča? Jā! :) Tieši tā, bez proča tas nelādējas. Arī bez rama nekas nenotiek - nelādējas iekšā, pie visa ar pogu nemaz nevar izslēgt!

 

Respektīvi situācija ir tāda: Pēc manām domām no tā kompja vesels bija palicis tikai keiss :) , nu protams arī HDD (cerams, to gan neesmu vēl pārbaudijis - tas nav primāri), un video. Pārējais (CPU, MB, RAM un PSU dead). Rams vēl kautko spridži, bet konkrēti gļuko - uzkar kompi pēc 5s un basta. PSU pieslēdzot tikai nelāgi smird, CPU nedod ne ziņas, bet mātene nemaz nestaaartējās.

 

Te mēs redzam zibenss spēku :p !

 

Rekomendācija: Tiem kam krutie kompīši - uzmanieties ka jums elektroiznstalācijas neiesper zibens, vai varbūt apdrošinieties (joke) :wink:

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja

Par proci taisnība. Es kamēr gaidīju savu CPU arī blēņojos ar datoru, slēdzu iekšā bez proča un mēģināju ielīst biosā. Nefiga, parasti pēc ~5s viss aiziet poweroff.

Vēl vienu reizi biju sajaucis reset ar power vadus, vot bija mistika, restartējās nepārtraukti :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest udass

shitais labs - uzlikt otraadaak rest vadus ar power - labs joks ar kaadu sanaaktu :) a vinjs nevareetu ierubiiti kas par lietu!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...