Jump to content

Latelekom reālais ātrums?


Lameriz
 Share

Recommended Posts

ievilka LTC VDSL kam ir līdz 20mb/sec ātrums nav īsti skaidrības kādēļ teiksim speedtest.net uzrādas tie 20mb/sec ātrums bet reāli no torrentiem un dc++ maximums 2.2mb/sec?? kur tad es reāli tos 20mb/sec varu izmantot un redzēt? neskaitot www.speedtest.net :D

Link to comment
Share on other sites

LTC nodrošina VDSL2 pakalpojumam 20Megabit/sec

20/8= ~2.5Megabytes/sec max

Tā kā viss ir pareizi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lai nu kam, bet lattelecom ar reālo ātrumu viss ir kārtībā. Man ir 100mbit optika un nav bijis vajadzības ātrumu testēt. Ja torents nāk, kompim cietais disks sāk iebremzēt ātrāk nekā tīkls.

Link to comment
Share on other sites

Lameriz,

Dudzkas būs atkarīgs no pašas līnijas - cik garā galā sēdi. Un, ja sēdi aiz rūtera, daudzkas atkarīgs no tā, kā šis rūteris tiek galā ar lielu konekciju skaitu. Lētajā galā var gadīties visādi. Var mēģināt ierobežot vienlaicīgo konkeciju skaitu.

Tankalis, optikas gadījumā neesi mēģinājis palielināt diskā rakstīšanas buferi? Kolēģis man Rīgā izmanto RAMdisku. Kad atvelkas, saglabā. Efekts esot labs.

Link to comment
Share on other sites

Torrent klientam, kam to var izdarīt, protams, nevis cietajam diskam :grin:

Labots - IpMan
Link to comment
Share on other sites

Tās pāris minūtes, kamēr velkas, var arī pieciest :). man tajā kompī 4 fiziskie cietie, slinkums tur kaut ko optimizēt.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Galvenais ir nejaukt Mbps ar Mb/s - divas dažādas lietas.

20 Mbps = ~2,kaut-kas Mb/s.

 

SpeedTest rāda ātrumu Mbps, DC++ savukārt Mb/s (vai arī Mib/s - neatceros no galvas vairs).

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Īstenībā autoram tie 2,2 megabaiti sekundē ir pat ļoti labs rādītājs. Laukos pie štruntigām līnijām par tādu var tikai sapņot ;)

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Da labi, ja tev ir ekonomiskais vai fvz kāds tur lētākais komplekts, tad augšupātrums ir 2 mbit/i, ja paņem kautkādu tur mājas 3, tad tas ir 0,5 mbit/s, KAS IR SMIEKLĪGI.

Link to comment
Share on other sites

Ne velti reklāmās tiek slavēts tieši lejuplādes ātrums ,nepieminot lejuplādes :shifty: .

Taču augšuplādes ātrms ,tieši brauzēšanai, ir pat svarīgāks nekā lejuplādes.

Lejuplāde var būt kaut 1Gbit/s bet ja upload būs 50Kbit/s,tad rezultātā liksies,ka nets velkas :).Bet solītais ātrums taču 1000Mb/s :SOH: .

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

Lai nu kam, bet lattelecom ar reālo ātrumu viss ir kārtībā. Man ir 100mbit optika un nav bijis vajadzības ātrumu testēt. Ja torents nāk, kompim cietais disks sāk iebremzēt ātrāk nekā tīkls.

 

nu nez, man ir samērā paveca kaste. 100mbit/8 = 12.5mb/s, tāds aptuveni arī ir maksimālais ātrums kaut kādos torrentos, bet hdd kaut kā nebremzē. varbūt ar 500nieku, bet ne jau ar 100nieku

Link to comment
Share on other sites

Ar Mbps vs MB/s vēl lielāks mārketinga triks, kā HDD ražotāju 1000 MB/kB in GB vs 1024. ^^

Link to comment
Share on other sites

Par tādu var aizmirst.

Viņam ir VDSL2 nevis ADSL

LTC beidzot sāk dot VDSL2 mājas klientiem

un ar VDSL2 pakalpojumu, vismaz kā viņu dod LTC ir 5Mbps upstream.

VDSL2 teorētiski īsos gabalos var līdz 100/100Mbps aizvilkt.

 

Asmeus. Nekādu triku te nav. ir cilvēku elementāra nezināšana.

ISP parasti norāda Mbps jo tā ir vairāk, savukārt daudzas programmas rāda MB/s

Un tad sanāk šoks ka nav "tik daudz kā solīts" . Lai gan abi ir pareizi :)

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Galvenais ir nejaukt Mbps ar Mb/s - divas dažādas lietas.

20 Mbps = ~2,kaut-kas Mb/s.

Un pats putro :) Mbps ir akurāt un totāli un 100% viens un tas pats, kas Mb/s. Jo p (per) un dalīšanas zīme ir viens un tas pats. Cita lieta - Mb/s vs MB/s (jebšu Mbps vs MBps). Tas tā - par terminoloģiju.

Link to comment
Share on other sites

Viņam ir VDSL2 nevis ADSL

LTC beidzot sāk dot VDSL2 mājas klientiem

un ar VDSL2 pakalpojumu, vismaz kā viņu dod LTC ir 5Mbps upstream.

VDSL2 teorētiski īsos gabalos var līdz 100/100Mbps aizvilkt.

 

Asmeus. Nekādu triku te nav. ir cilvēku elementāra nezināšana.

ISP parasti norāda Mbps jo tā ir vairāk, savukārt daudzas programmas rāda MB/s

Un tad sanāk šoks ka nav "tik daudz kā solīts" . Lai gan abi ir pareizi :)

 

Tāds vdsl man ar noderētu. Es gan par LTC varu teikt tikai to labāko. + prieks, ka dod 50% atlaidi dsl3.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Bide par ko tad LTC tev tik daasnu atlaidi dod?

Link to comment
Share on other sites

 

Tāds vdsl man ar noderētu. Es gan par LTC varu teikt tikai to labāko. + prieks, ka dod 50% atlaidi dsl3.

Visticamāk, ka dabūsi pierunāt visus kaimiņus un izdzirdēsi maģisko vārdiņu "līdzfinansējums".

 

Spilgta aina: daudzdzīvoklenes kāpņu telpā LTC optikas reklāma un tai blakus lapa ar paziņojumu, ka mājas parāds par siltumu ir 20000ls.

Apzinieties skarbo realitāti, tā sacīt...

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

MārcisB,

Spriežot pēc Tevis teiktā, šķiet, ka labi orientējies šājās lietās.

Kas tehniski nepieciešams, lai pārietu no ADSL uz VDSL? Ja, piemēram, dzīvoju privātmājā un patreiz man ir ADSL?

Link to comment
Share on other sites

Visvairāk nepieciešama ir "politiskā griba" no LTC puses. Es nejokoju.

Privātmājai nepieciešams ... uzmākties LTC ar prasīšanu.

Taču kā jau teicu - var uzpeldēt maģiskais vārdiņš "līdzfinansējums". Ja izdodas ieinteresēt kaimiņus, tad iespējams tiksi cauri bez tā.

 

Vajag 3 lietas:

 

1. LTC galā nomainīt ADSL2+ DSLAMu uz VDSL2 DSLAMu.

2. Nomainīt Tev modemu uz VDSL2 modemu.

3. LTC jāpieslēdz VDSL2 pakalpojums. Standartā laikam bija līdz 20Mbps down un līdz 5Mbps up.

 

Ar xDSL tehnoloģijām un to atbalstu profesionāli nodarbojos jau kopš 2002. gada un ne tikai Latvijā.

Link to comment
Share on other sites

Viss jau pareizi un skaisti tik tas VDSL2 prasa lielus ieguldījumus kā jau MārcisB minēja bez līdzfinansējuma praktiski nereāli, izņemot Vecrīgu un citas samērā blīvi apdzīvotas vietas.

Man nav paveicies un ar grūtībām uzzināju, bet galvenais tomēr beigās uzzināju konfidenciālo info, ka mana ADSL līnija stiepjas 2,6km attālumā līdz DSLAM, vienīgā cerība, ka to DSLAM Lattelecom varētu uzstādīt daudz tuvāk, bet nu tie atkal ir izdevumi.

Link to comment
Share on other sites

VDSL2 spējīgs darboties līdz 1km attālumā no centrāles. Tas pie normāliem, pēdējos 20 gados guldītiem kabeļiem. Tā kā tie kas tālāk, varat neiespringt...

Link to comment
Share on other sites

Nu man tas kabelis, vismaz taa vara vada 250-300m ir kādus 8 gadus veci, jo nācās pašam vilkt par samērā bargu naudiņu, bet nu jau šī investīcija ir atmaksājusies.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Man centrāle 200m no mājām... Laikam jau man ar VDSL2 spīd... Būs jāpajautā :)

 

MārcisB vai tad tie Standarta (ST546v6) modemi nevelk VDSL2. Ja neesmu sapīpējies, tad specifikācijā bija 25 DOWN un 5 UP...

Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi saprotu, tad ideja slēpjas nevis ātrumā, bet apstāklī, ka ADSL modēma darbības princips atšķiras no VDSL

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ui biju iecikleejies uz ADSL, ka nepamaniju atshkjiriibu. Lasu VDSL, galvaa ADSL. :) Tad modems jaamaina.

Link to comment
Share on other sites

O-O

Piegdienas murgi? 3 bildītes, atrodi domu!

ng0gnd8xbcqduel77up.jpg

3qdtz0vipzi2eflcrect.jpg

o6o8irsp4a66lx6scuj.jpg

 

paziimeejies, paziimeejies publikai kaa zodz :D

Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi saprotu, tad ideja slēpjas nevis ātrumā, bet apstāklī, ka ADSL modēma darbības princips atšķiras no VDSL

Nekas tur neatšķiras tik ļoti. Cits kodējuma veids, plašāka frekvenču josla ( VDSL2 aiziet līdz 8, 17 vai 30Mhz attiecīgi).

Tikai skāde ka pie tādām frekvencēm kabelī sāk pārklāties blakus līniju signāli (crosstalk), vai nu jālieto ekranētie pāri vai arī nezīmēties ar 30MHz joslu kā to dara daži ražotāji, kuriem uz papīra ir tā 30Mhz josla, bet dabā to var sasniegt tikai ka vienu pāri jo sāk pārklāties ar blakus līnijām.

VDSL2 necieš no ADSL problēmas, ka upstream trafiks samazina arī downstream.

VDSL2 ir arī pavisam simterisks joslu plāns, bet tas uz downstream rēķina.

Saprātīgas ātruma kombinācijas ir 5/5, 20/5, 40/10, 60/30

Pēdējā gan ir reāla tikai tiem, kuriem DSLAMs nav tālāk par 500m.

 

Visi VDSL2 modemi ir hibrīdi - saprot gan ADSL gan VDSL2.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...