Jump to content

Par 4Gbx1 VS 2Gbx2 Rams - priekš 4 slotu mātesplates...


b.spark
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Iespējams glups jautājums...

Cik slikti, labi ir ja mātesplatei ar 4 slotiem ir iesprausta pašreiz tikai viens 4Gb Rams? Ir DualChanal sloti!

Vai tas var ietekmēt datora stabilitāti pie pilnas slodzes, kad nav 2 RAMI - 2Gbx2, bet ir viens 4Gb Rams?

 

Paldies iepriekš

ps: Ceru uz speciālistu viedokli!

Link to comment
Share on other sites

Ieteiktu padomāt par to, cik ilgi taisies to datoru izmantot - ja 3 un vairāk gadus, tad šodien ir jāliek 4gb plankas un tikai, jo katrus 18 mēnešus pieprasījums pēc datora atmiņas apjoma dubultojās!

(šodien 4gb ir minimums - tātad pēc 1.5 gada tie jau būs 8gb., pēc 3 gadiem 16gb, pēc 4.5 gadiem - 32gb)

 

Tātad ja negribi pēc kāda laika mest laukā 2x2gb atmiņas, lai ieliktu 2x4gb, tad jāpērk 1x4gb.

Link to comment
Share on other sites

Stabilitāti tas neietekmē nekādā veidā, bet 2x2 būs ātrāks par 1x4 tādēļ, ka strādās dual channel režīmā. Ja zini, ka drīzumā pirksi vēl klāt, tad protams vari paciesties bez dual ch.. 4x1 gan man šķiet diezgan absurds variants mūsdienām.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Ieteiktu padomāt par to, cik ilgi taisies to datoru izmantot - ja 3 un vairāk gadus, tad šodien ir jāliek 4gb plankas un tikai, jo katrus 18 mēnešus pieprasījums pēc datora atmiņas apjoma dubultojās!

 

Ko Tu murgo?

Link to comment
Share on other sites

Ja nedarbojies ar "smagajiem" softiem (CAD, video, grafikas apstrāde) 4GB ir vairāk kā pietiekami (cerams, tev ir 64 bit OS), bet jā - 2 x 2, vai 1 x 4 būtu ātrāks variants. Protams, arī 2 x 4, ja nu ļoti vēlies.

#gudolfs: Labu zāli esi dabūjis, es arī gribu :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

(šodien 4gb ir minimums - tātad pēc 1.5 gada tie jau būs 8gb., pēc 3 gadiem 16gb, pēc 4.5 gadiem - 32gb)

Parastam neta, Skype useram un filmu skatītājam, vēl ļoti ilgi pietiks līdz 4 Gb RAM, stipri šaubos ka pēc 3-5 gadiem pat ja viss softs būs 64-bit versijās sāks trūkt atmiņas pie 4 Gb, nemaz nerunājot ja būs 8 Gb installēts

Link to comment
Share on other sites

(sodien 4gb ir minimums - tātad pēc 1.5 gada tie jau būs 8gb., pēc 3 gadiem 16gb, pēc 4.5 gadiem - 32gb)

Es arī vakar biju sašmigojies, bet te kaut kas stiprāks ir ņemts!

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Jautrīši! :D

Es sapratu, kas par vainu, kādēļ man kompis reizēm sastings, biju domājis, ka dēļ tā ka Rams Nav riktīgs, bet izrādās, ka Te Liepājas pusē metalurgs, ka palaiž savu jauno krāsni, tad uzreiz visai Liepajai elektrība raustās. Pa brīvdienām vienīgi normāli var pasēdēt pie datora un tad ar šad tad nogļuko! Tuvākā laikā nopirkšu UPSI!

 

Datoru es nesen nopirku... AMD PII x4 955 BE, mātesplatei maksimālais RAM var likt līdz 16GB, OS man ir 64bit. Tuvākā laikā ar piepirkšu Otru 4Gb Ramu un tad jau būs Ok!

 

ps: Jap, es krāmējos gan ar datorgrafiku, daudz zīmēju, taisu ilustrācijas un šad tad ar 3D mazliet kad ir garīgais!

 

Liels paldies jums par bazaru un garstāvokļa uzmundrināšanu! :D

Labots - b.spark
Link to comment
Share on other sites

gudolfs Labu zāli esi dabūjis, es arī gribu .

Zāli nepīpo, bet tas ka Tev 16gb vai 32gb un lielāki apjomi šodien liekas kaut kas neiedomājams - tās ir tikai un vienīgi Tavas problēmas. Man tie ir tikai skaitļi.

Starpcitu, par Mūra likumu esi dzirdējis?

 

Ja kas, tad tūlīt, tūlīt novembrī iznāks jaunā intel hiend platforma - lga 2011 un tur būs 8 atmiņas sloti un varēs saspraust 32 parastā galda datorā un gan jau, ka visus 64gb pēc kāda laiciņa.

 

Bill Gates said '640K is more memory than anyone will ever need.
Labots - gudolfs
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Pie mūsdienu tehnoloģijas attīstības līmeņa - kurš no jums var godīgi, liekot roku pie sirds apgalvot, kar RAM ātruma trūkums ir bijis jūtams darbā ar datoru? :D

 

Protams, ir skaisti apzināties, ka var sūtīt un saņemt no atmiņas datus ar ātrumu 16 GB/s (nevis 8 GB/s), bet nu reāli - ikdienas darbā ar datoru tas noteikti nav jūtams. Ok, piekrītu, ir specifiskas vajadzības, kad tas ātrums var ietekmēt kaut ko. Kaut kādas programmas, kas iegūst no ātrākas RAM darbības varētu būt, uz sitiena nezinu nevienu konkrētu (virziens varētu būt augstas veiktspējas skaitļošana vai sazin kas vēl). Pārsvarā šaurais punkts ir tas pats RAM apjoms, CPU jauda, VGA jauda, HDD ātrums utt. Kurš nu švakāks un kāds pielietojums nepieciešams.

 

Tomēr ir tā, ka mūsdienās tie dual-channel risinājumi ir nu tādi, 95% neko īsti nedodoši. :)

Labots - Tehnoman
Link to comment
Share on other sites

Pie mūsdienu tehnoloģijas attīstības līmeņa - kurš no jums var godīgi, liekot roku pie sirds apgalvot, kar RAM ātruma trūkums ir bijis jūtams darbā ar datoru? :D

Es varu. Turklāt vairākkārt... nav patīkami.. nerviem :D (Es par apjomu, ātruma trūkums arī ir bijis - ar 133mhz atmiņu)

Labots - gudolfs
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Nu labi, es tieši uzsvēru - ātruma trūkums. Un kurš mūsdienās pērk 133 MHz atmiņu? :D

 

Bottom line - par dual-channel lielākoties tagad var neuztraukties, ja runā par jaunajiem datoriem.

Link to comment
Share on other sites

Viens labums no >4Gb ir noteikti - var nokancelēt swap failu un ietaupīt vietu uz HDD un dažas milrosekundes, bet vai tas ir vērts, katrs lemj pats. ))) Vispār jau pavisam labi iet uz vienas 4GB single chanal, ja tik pārējais tur līdzi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...