Jump to content

Datora reālais elektrības patēriņš


Swaps
 Share

Recommended Posts

Nesen saskāros ar interesantu lietu.

IBM serveris X3200 Xeon procis, 2 cietņi. UPS uzrāda, ka tērē 47-58W

Procis gan nav necik noslogots, bet tomēr...

 

Radās jautājums, cik tad reāli patērē kāds lētā gala kompis, kuram iebūvētā video, lētais CPU, 1 HDD?

Varbūt ir kāds mērījis reālos patēriņus, nevis tikai skaitījis PSU calculatoros?

Kaut kā sāk likties, ka lielākajam vairumam kompju pietiktu ar 150W barokli :)

Link to comment
Share on other sites

Nav tādas formulas kompju patēriņa noteikšanai. Tie visi programmistiskie pipelizatori ir tik aptuveni, ka izbāžot vējā pirkstu precīzāk var noteikt patēriņu.

 

Vienīgais un reālais veids pielikt watmetru un nomērīt patēriņu kādā laika sprīdī (dienā).

 

Tā kā datora elektrības patērīņš svārstās lielās robežās, tad barokli liek ar lielu rezervi, lai ar ziliem uguņiem nenodegtu.

 

Un vispār ieliekot mazāku barokl, kurš strādā uz izturības robežas, elektrības patērīņš tikai pieaugs :)

Labots - Mežavecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Startējot kompis patērē daudz enerģijas. Tā kā, ja baroklis ir pa knapu vai iet uz beigām, jaudas var nepietikt kkam citam, piemēram iebūtoties no cd-rom.

Link to comment
Share on other sites

Un vispār ieliekot mazāku barokl, kurš strādā uz izturības robežas, elektrības patērīņš tikai pieaugs :)

Var uzzināt, uz kā rēķina?!!!!!

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Zuxters, karstoši transzistori taču patērē vairāk strāvas, nekā vēsi :)

Link to comment
Share on other sites

Ha, sākas matu skaldīšana...

Nu kāda tur šķirba - PC tērē 100 vai 150 W, tāpat tā nekad nebūs konstanta jauda!

Tāpēc precīzi aprēķināt tāpat neizdosies.

Kāda jēga te spriedelēt par karstajiem traņiem??? :)

Link to comment
Share on other sites

Vārdu sakot neviens ar vatmetru nav mērījis :mda: It kā jau logiski. Kā nekā 100Kwh maksā tāds vatmetrs :yahoo:

Kaut kā radās interese, vajadzēs laikam tiešām iegādāties vatmetru un pazīlēt dažādas mājas ierīces :moil:

Link to comment
Share on other sites

Esmu mērījis dažādus datorus un tie stipri variē - 40-150W + monitors. Arī mājās watmetrs ir. Noteikti ietaupījums lietojot portatīvos, kuriem patēriņš vismaz 2 reizes mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Es jau rakstīju - "Negeimeru kompis vidēji tērē no 120 līdz 150W. "

Tas ir reāls mērījums vienam no maniem PC!

Tā kā geimeris neesmu, tad tāda PC patērēto jaudu nepateikšu.

Link to comment
Share on other sites

Nu es pamērīju te vienam HP mini-towerītim ar AMD X2 4000+, idlējas uz ~70W

Serveris AMD 8x 2.2Ghz, 16x 2GB RAM, 4x 1TB - idle ~170W ;)

Link to comment
Share on other sites

Zuxters, karstoši transzistori taču patērē vairāk strāvas, nekā vēsi :)

bet paskatoties barošanas bloku efektivitātes līknes, pie pieklājīgas noslodzes ir lielāks lietderības koeficents nekā tukšgaitā.

Link to comment
Share on other sites

Es varu tikai apstiprināt knābis teikto. Mērot ar vatmetru iznāca apmēram tādi paši rezultāti - līdz 150W. Tiesa gan spēļu man nav un nebija , tas bija parasts ofisa dators ar iebūvēto videokarti kas kaut ko savā nodabā neiespringstot darbojās.

Link to comment
Share on other sites

Impulsniekam darbs tukšgaitā ir diezgan sarežģīts režīms. Bija runa par darbu pie maksimāli pieļaujamās noslodzes.

Link to comment
Share on other sites

Man ir tāds viduvējs gāmeru kompis. Phenom || X2 550 CPU, 2GB DDR3, Radeon 4890, 2x veci HDD, un liels vecs CRT monitors. :D

 

Ja kāds aizdos vatmetru, varēšu arī pastāstīt cipariņus. :)

Link to comment
Share on other sites

noteikt vidējo īsti nav jēgas, kā jau te raksta

 

mans PC stūrītis

monitors LCD

spēļu līmeņa kompis

resīvers

apēd mēnesī ap 100 kWh

Ja kāds grib kaukulēt - tiek darbināts pārsvarā tikai vakaros, kopā sastādot kādas 7 stundas darba dienās, brīvdienās atkarībā no laikapstākļiem :)

Link to comment
Share on other sites

Lai nomērītu patēreto elektroenerģijas daudzumu, nevajag nekādus uberkruotos vetmetrus. Pilnīgi pietiek ar visparastāko vienfāzes elektrības skaitītaju. Gan jau kādos bēniņos vai vecā mājā metajās. Palaiž elektrību caur skaitītāju un uzņem cik vienā dienā, bet vēl labāk nedēļā vai mēnesī patērē konkrētais dators. Cik es esmu merijis, tad mājas datora patēriņš tiešām grozās starp 100 un 200W. Par cik spēles nespēleju, tad arī nevaru nomērīt geimera datora patēriņu, bet apstrādājot video, vidējais patēriņš neuzaug virs 200W. Cita lieta. ka patēriņš visu laiku ir mainīgs un gan jau uz īsu brīdi dators rij visus 400W. Tapēc uz barbloka ekonomēt nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Nu, man mājās elektrības rēķins katru mēnesi ir apmēram 300kWh, jeb aptuveni 25Ls. To sastāda:

  • 2 kompji tādā komplektācijā, kā augstāk minēju, darbināti vidēji pa 6h dienā;
  • 1 CRT un 1 LCD monitors, darbināti kompā ar kompjiem
  • 2 padomjlaika ledusskapji, vidēja izmēra;
  • 1 CRT TV (Samsung, kādus 3 gadus vecs, viens no pēdējiem CRT TV to ēras beigās);
  • 1 paveca Whirlpool mazā veļmašīna (A klases), tiek darbināta vidēji reizi dienā, nereti pat 2;
  • Ekonomiskās spuldzes visos kaktos;
  • Nenozīmīga perifērija - radioaparāts vecmāmiņai, wi-fi rūteris, ārējais HDD (reti ieslēgts), fēns 2x nedēļā, utml.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Ja nu kāds izdomās veikt mērijumus ar visparastāko vienfāzes elektrības skaitītaju, tad der iegaumēt, ka skaitītājam ir jāstāv vertilāli, nevis guļus uz galda (skaitītāja diskam visās plaknēs ir jabūt horizontāli).

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, es lietoju tādu pašu, kā biedris tankalis - http://www.dealextreme.com/p/digital-utility-ac-power-consumption-monitor-and-timer-ac-220v-10a-12718. Izmantoju divus aparātus - viens švakajām jaudām paredzēts, otrs niknajām. Savulaik laboratorijā joka pēc tika testēti (momentānajai jaudai gan, ne patēriņam, bet gan jau, ka saskaitīt viņš māk pareizi). Precīzi gan neatceros ciparus, bet viss bija perfekti :) Švakmanim, šķiet, zem 1W kļūda bija. Niknais ar bij uzdevumu augstumā.

Link to comment
Share on other sites

1 cpu E8400

1 gpu gtx460

4 x1gb ram

1 dvd

2 hdd

2 korpusa ventilatori

24'' monitors

modems

switch

Ubsis

PSU 750W +80

 

un tas viss kopā tērē 125W max pie slodzes ko esmu redzejis 273W

Link to comment
Share on other sites

Tā mēraparāta tehniskajā specifikācijā ir teikts:

Accuracy

Voltage: +/-3 % of measured value

Current: +/-3 % of measured value +/- 0.04 A

Wattage: +/-5 % of measured value +/- 10 W

kWh: +/-5 % of measured value +/- 0.1 kWh

Link to comment
Share on other sites

Man ir līdzīgs kā tajā elfā (protams, tikai pielietošanas ziņā - firma cita, pirkts ebajā), pieslēdzu 60W spuldzi un rādīja apaļus 60.0W

Link to comment
Share on other sites

Eu, moš kāds var man aizdot uz kādu mēnesi tādu verķi? :) Gribētos pamērīt, cik man mājās viena vai otra ietaise tērē. :)

Link to comment
Share on other sites

Es takš ar Tevi uz randiņu neiešu! :fool: Bet taisnība ir - iztērēt 10Ls tātad vienreizējam, un potenciāli bezrezultātu pasākumam, īsti negribas.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Šeit prezentētās divas ķīnas ierīces ir ar strāvu 10A un 16A. 10A x 220 = 2,2kW. 16A x 220V = 3,52kW. Tava tējkanna vai tosteris būs ar jaudu no 1kW līdz 2kW, tākā nodegt nevejadzētu. Par mērijumu precizitātu mēraparāta peiļaujamās strāvas aukšgalā nepateikšu. Tējkanna un tosters ir tīri aktīva slodze, tākā reaktīvo jaudu un no tās izretošo cosFI netaisa. Tikai to tosteri un tējkannu nevajag slēgt reizē (paralēli) pie tā mērītāja!!!

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Teorētiski ~2kW, pats esmu laidis līdz ~1kW.

 

Vilx? Kāds vēl randiņš? Un neba nu vienreiz gribēsies paskatīties jaudas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

amd 64 x2 5200+ 2.7ghz

2 hdd

~450 / 500w psu

ati hd 4780

vidēji tērē starp 200 - 280w

 

p3 1.2ghz

4hdd

350w psu

(pie reizes tika nomērīts vis kas uz pagarinātāju karājas, swich, modems, 2.1 tumbas, lcd 15" monis)

neatceros cik kopā patērēja bet toreiz tika rēķināts ka tas sanāk ~5ls / mēnesī..

Labots - analgins
Link to comment
Share on other sites

IBM x40 1.4GHz Low voltage Intel Pentium M, 12" LCD, 40Gb Toshiba 1.8" HDD:

 

20W running;

10W pus-sleep (ar atslēgtu LCD)

Sleep modē rāda 0W (norakstam uz mērījumu kļūdu).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...