Jump to content

Iespējams, mainīsies fiksētā interneta apmaksas modelis


ggg97
 Share

Recommended Posts

Lamatas aizcirtās, sākas slaukšana...

Te jau visi ņirdza ka es teicu, ka dempings agri vai vēlu beigsies.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Tas taču ir pilnīgs sviests - datu pārsūtīšana "trubas platuma" robežās neko papildus nemaksā.

  • Patīk 1
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Jā protams, last mile, datu kanālu un aparatūras uzturēšana protams neko nemaksā :fool:

Jebkura ISP (tāpat kā jebkuras citas komercorganizācijas) primārais mērķis ir nest peļņu.

Acīmredzot arī LTC pieriebušies kautrīgie ka4oki ar "tikai 300GB dienā" :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

aiziešu nafik prom no Lattelecom, ja pastāvēs iespēja, ka internets+TV maksās vairāk nekā līdzšinējie 15ls/mēn == 180Ls/gadā == vairāk nekā dekoderi mēdz maksāt.

Saprastu, ja 5Ls klientus biedētu, bet nu optika - tas nav ļoti lēts prieks.

 

btw, fiksētā interneta apmaksas modelis JAU ir mainījies kopš dial-up laikiem. Apmaksa JAU atšķiras atkarībā no trubas platuma.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Vai tad peec 2012. gada man DSL vietaa buus optika (nebuutu slikti)?? Gulbi aizej mosh paguli. ;) Samelojaas vinsh arii par to ka visiem mobilajiem neta piesleegumiem ir datu apjoma ierobezojums aatruma izteiksmee. Lmt ir IBirojs open - vieniigais piesleegums no mobilajiem operatoriem, kur peec noteikta datu apjoma lejupielaades, neseko aatruma samazinaajums. Juusu Tele 2 un Bite ar savu "godiiga interneta lietoshanas politiku", var iet atpuusties. Plus veel taada nieciiga lieta kaa 4G... Par 19 ls manaa galaa ir labaakais kas var buut. :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

Man domāt, tik drīz šaize nesākies. Man domāt, vēl tādam patiesam uztraukumam nav pamata. Bet kauliņi ir mesti...

Link to comment
Share on other sites

DSL klienti optiku dabūt var kaut šodien - tik līdzfinansē.

 

Tiem, kam optika nespīd, acīmredzami tiek bīdīt prom no LTC - mobilo operatoru virzienā, kad LTE būs pieejama plašāk.

Taču šāds gājiens no LTC puses man nav saprotams, ir pietiekami daudz DSL klientu un atšķirībā no Zviedrijas TeliaSonera, LTC nav mobilais operators.

 

Pazaudēt 100000+ DSL klientus... nu-nu.

 

ggg97 kā teica viens politiķis ar pļeku uz plikā paura "лед тронулся"

Vajag tik vienam sākt un pārējie pievienosies.

 

Es te biju postējis infu ka AT&T to jau dara. Un ne tika viņi.

Labots - MārcisB
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

serioussam909
Jā protams, last mile, datu kanālu un aparatūras uzturēšana protams neko nemaksā

Routeris elektrību patērē vienādi - vienalga cik liels datu apjoms caur to tiek sūtīts.Arī kabeļi nenodilst no papildus megabaitiem.

Labots - serioussam909
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

nekas, līdz tam laikam 4g būs daudz maz sakarīgs pārklājums lmt zonā, un būs ok. Priekš mājas apstākļiem man personīgi pietiktu arī ar lmt internātu jo man vairāk neko nevajag vakarā psēdēt soc tīklos, youtubē palasīt dažādu info un ar to arī pietiek. Filmas un softus novelku labi ja reizi nedēļā, visu ko vajag izdaru darbā...

Link to comment
Share on other sites

Routeris elektrību patērē vienādi - vienalga cik liels datu apjoms caur to tiek sūtīts.Arī kabeļi nenodilst no papildus megabaitiem.

Maksā visi useri vienādi bet patērē dažādi.

Un ja 20% useru, kuri provaiderim dod 20% ienākumu uztaisa 80% trafika tad provaiderim tas nes zaudējumus, nevis peļņu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Tai rakstā jau nekas nav pateikts... 100mbps jau ir limits - 25-33(kā labāk patīk rēķināt)TB/mēn

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MārcisB: Cilvēki arī maksā dažādi - kurš piecīti mēnesī, kurš 20 vai 25Ls. Ātrumi tāpēc variē - kuram 10mbit, kuram 100 vai 200. Ja provaideris ir uzsēdinājis uz dzīslas vairāk jūzeru nekā spēj garantētajos ātrumos spēj nodrošināt, tad tā ir viņa problēma. Izzi ar to esot izcēlies.

 

 

Comcast (USA) esot ieviesuši limitu 2008.gada oktobrī 250GB/mēnesī, cenas ap 35Ls/mēn par TV+Internet. Vispār ar upload 90% no visa trafika man sanāk pat vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Nelasiiju komentaarus veel, bet pilniigs Lattelekom spams, nekas vairaaak. Kaa var optiku saliidzinaat ar mobilo internetu? JA mans provaiders liks kaut kaadus limitus, momentaa pazudiishu.

Tie, kas izmanto tiikla ierobezhojumus, dziivo kaut kur devinjdesmito saakumos. Taadi kantori ir pakljauti dinozauro liktenim.

 

Latvijaa ir vienkaarshi mazs tirgus, lai strauji attiistiitos, bet attiisties var pat mazie uznjeemumi, vajag tikai kaadu ar smadzeneem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja es visu savu rajonu varētu uz savas trubas uzsēdināt, tad varētu arī piedalīties ar līdzfinansēšanu optikai, bet savādāk interese maza. :close_tema: Vispār jau 4G ir ļoti reāls konkurents DSLam. Nu ja pēkšņi LMT pārvilina 80% DSL klientu pie sevīs, tad laikam sanāktu neizdēvīgi uzturēt infrastruktūru un atlikušos 20% jūzerus (kur no daža laba, labi ja piecītis ienāk) pieklājīgi padzīt no tīkla. Tas par tiem limitiem tiešām pēc dinozauru laikmeta izklausās. Tagad optika ir kā tīra trase bez korķiem pa kuru aicina braukt visus kam vien ir vēlēšanās. Savukārt kad tur saradīsies vairāk braucēju tad vajadzēs investēt un LTC laikam grib nogrūst to visu uz lietotājiem. :pooh_honey:

Link to comment
Share on other sites

Piedāvāju elementāru matemātiku:

 

Pēc LTC mājaslapas datiem (nākas salīdzināt komplektus jo 500Mbps tikai netu vismaz lapā oficiāli nepiedāvā):

1 20Mbps optikas inets maksā 19.98

1 500Mbps optikas inets maksā 50.39

 

Tātad rupji rēķinot, 1 500Mbps optikas klients maksā par nepilniem 3iem bet kačā par 25iem, pie tam zinot GPON principus, arī aizņem attiecīgu vietu trubā.

 

Jebkurai aparatūrai ir kapacitāte. Tā ir fiksēts lielums.

Ja aparatūrai teiksim ir kapacitāte 1000 lietotājiem, bet pirmie 100 pieslēgtie katrs kačā pa 10 tad vairāk pieslēgt nav iespējams, nepalielinot aparatūras kapacitāti/neuzliekot papildus aparatūru/nepaplašinot sakaru kanālus, kas nozīmē papildus izdevumus. Līdz ar to var teikt, ka provaiderim principā ir neiegūtā peļņa no 900 abonentiem, jo tie pirmie 100 jau maksā arī tikai par 100 nevis par 1000. Tāpēc provaideris rīkojas. Ieviešot trafika limitus kurus var sasniegt tikai psihie kačoki un kurus cilvēki, kas nonstopā BD imidžus nevelk, nemaz sasniegt nevar.

 

grisha: es AT&T nesauktu par dinozauru kantori. Arī UK un IRL ISP par to sāk runāt.

Pārāk lieli ātrumi pie tā noveduši, ka viss nāk atpakaļ, principā attīstās pa spirāli.

Labots - MārcisB
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

nu te ar cepjas

 

http://klab.lv/users/watt/532300.html

 

Mārci ja tev ir iespējams parādi reālu trafika līkni ko izmanto viens parasts optikas lietotājs kurš internetu izmanto maz un vienu kačātāju

 

kopējais trafis ar nenāktu par skati, bet diez vai tie dati ir publiskojami.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ko lai saka - LTTC paši idioti, ka piedāvā šādus trafikus, ko nejēdz apkalpot. Ko ta šie iedomājās, ka paņem simtniecīti optiku un tikai ziņas lasīs :sarkasms: ? Šādu trafiku ņem TIKAI (99% plūsmas) masīvai lejup/augšup lādēšanai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevienmār daudzi cilvēki to paņēma jo ir lētāka abonēšanas maksa, tā teikt lai ietaupītu :)

es jau ar tā patreiz domāju darīt

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Žaks Kustō atlaushos mazliet tev oponeet... Man omiitei LTC optika 100niece, bet vinja labija zinjas un mailus palasa pusstundu dienaa un inboxaa bumbinjas uzrauj. ;) Paneema to optiku jo sanaaca leetaak komplektaa ar telefonu (toreiz veel LTC laut kaada akcija bija). :pooh_honey:

Link to comment
Share on other sites

JA mans provaiders liks kaut kaadus limitus, momentaa pazudiishu.

+1

Vai tik pats LTC neaizrīsies ar tādu gājienu, jo pa lielam optika ir pieejama praktiski tikai lielajās pilsētās un lielajās pilsētas ir alternatīvas, varbūt drusku lēnāks, varbūt drusku nestabilāks, bet ir. Sāks likt kaut kādus limitus, pacelšu cepuri ātri vien. Interaktīvo tv gan būtu žēl, jo Ogrē īsti tam gan nav alternatīvas. :black eye:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Lielu caurlaidību, bet ne pastāvīgu noslodzi tuvu max vajag lai on-demand pakalpojumus attīstītu. Nevari tu uzlikt ziņām piemērotu trubu un pa to pašu piedāvāt HD video streamu.

Šobrīd >80% no trafika tīklā ir torrenti. Ja izdomās, kā ērti un nesāpīgi paņemt pāris latus klāt no katra kačātāja, tad būs gana turpināt infrastruktūru uzlabot, gan arī kačātājs neko daudz nepukstēs.

 

Atstājot līdzšinējos tarifus bez ierobežojumiem neiztikt.

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

Ja izdomās, kā ērti un nesāpīgi paņemt pāris latus klāt no katra kačātāja

Risinājums ir civiltiesiskā apdrošināšana.

Cilvēks ir drošs, ka cietumā jāiet nebūs, savukārt ieņēmumi ir sadalāmi starp operatoru, autoriem un represīvajām iestādēm.

Link to comment
Share on other sites

Hrjum: šeipings taču jau sen eksistē. Pakalpojums "Max Kachok Plus" :download: tikai par 1.50Ls/mēn piešķirs jūsu torrentiem augstāku prioritāti!

 

VIL: interesanta ideja. Noteikti ļoti daudzi cilvēki, kas tagad ir 1 no miljona, sen meklē veidu, kā iegult tiesībsargājošo iestāžu mapītēs kā personai, kas nodarbojas ar vareza izplatīšanu :) Un tiklīdz kādam interesētu "nu ko - sāksim kampaņveidīgi apkarot varezu Latvijā", tā sekretāre atnestu sarakstu ar personām "tā, šitie ir jākrata - vismaz dažas lietas būs!".

 

 

Lai tādu kampaņu veiktu,

1) ir jābūt ieinteresētībai un reāla ieguvuma sajūtai no klientu puses - pašlaik krata tikai firmas

2) jābūt pārliecībai, ka var mierīgu sirdi turpināt sīdot filmas un šāda maksa netiks izmantota kā grēkāžu kartotēka. Jo naudas sodi NAV vienīgā problēma, kas rodas, meklējot grēkāžus, kas pirms gada sevi atzīmēja kā nelegāla satura vilcējus. Traips biogrāfijā, publicēšanās - kam to vajag?

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

serioussam909
savukārt ieņēmumi ir sadalāmi starp operatoru, autoriem un represīvajām iestādēm.

Kas būs šie mistiskie "autori"? Man arī kāds kaut cik $$ iedos?

Kā uzskaitīs cik kuram "autoram" maksāt?

Labots - serioussam909
Link to comment
Share on other sites

jarajara

no kurienes jūs raujiet tos 80%. pec sevis spriežiet? runā , ka pasaulē tas esot ap 20 30, atkarībā no kantora , kas sniedz datus.

gulbis jau nepīkst par torentiem. man vairak iekrita acīs teksts - "Varbūt jaunais apmaksas modelis nebūs piesaistīts datu apjomam, bet paredzēs dot priekšroku zināma veida datu pārraidei," viņš sacīja, minot video straumēšanu kā vienu pakalpojumu, par kuru varētu piemaksāt.

tā teikt - pērc un skaties mūsu tv, gribi citu video - piemaksā.

Labots - jarajara
Link to comment
Share on other sites

Būsim reāli! Ja arī kas mainīsies, tad mainīsies tikai tiem pakalpojumiem, kuri LTC piedāvājumā ir unikāli. (Kaut vai tā pati optika) Cits jautājums, ka LTC varētu darīt visu, lai katrs pakalpojums kļūtu unikāls. (Ne velti gaidāma sadarbība ar Huawei", lai ieviestu jaunu platformu - IMS) Joprojām aizdomīgs šķiet LTC gājiens ar zirdziņu - kad klientiem bez papildus maksas tika palielināts ADSL ātrums. Mans sirmais skepticisms saka, ka tā noteikti nebija labdarība. Tāpat maz ticams, ka konkurence, jo lielākā daļa DSL klientu ir tieši tur, kur visšvakāk ar alternatīvām. Piemēram, laukos un mazpilsētās. Visdrīzāk izmaiņas bija iecerētas jau agrāk, taču kaut kādu (tikai LTC zināmu) iemeslu dēļ kaut kas nav līdz galam īstenots, vai nogājis greizi. Pārāk strauji tautās ienāca optika un ātra piķa raušanas iespēja. Arī ekonomiskā krīze un iedzīvotāju konservatīvisms bija kaut kādi jāpārvar, nogrābjot konkurentiem klientus un piedāvājot kaut ko jaunu un vēl nebījušu.

LTC jājamzirdziņš, kā rādās, joprojām ir inteaktīvā TV. Nebrīnos, ja viens no veidiem, kā unikalizēt esošos uz DSL bāzētos pakalpojumus, bija ieplānots vispirms palielināt DSL ātrumu un tad mainīt piedāvāto pakalpojumu klāstu - atstājot tikai komplektus, kur obligāti figurē vai nu telefons vai interaktivā. Tas, protams, ir tikai minējums. Vienīgi pats LTC zin, kas viņiem bija un ir aiz ādas.

Lētām desām jau agri vai vēlu būs jābeidzas. LTC optikai konkurentu nav un vēl ilgi neūs. Iepazinušies esiet, laiks sākt lietot, kā bija paredzēts.

Labots - IpMan
Link to comment
Share on other sites

Ja tas attieksies arī uz 2 Mbit/s pieslēgumu, tad bez šaubām atteikšos.

Link to comment
Share on other sites

malinens2

Visiem lielajiem provaideriem Rīgā ir normāla optika. Bet visvairāk baida tas, ka par dažādu trafiku cer prasīt dažādu samaksu- tā ir konkurences kropļošana...

Link to comment
Share on other sites

[..] lielajās pilsētas ir alternatīvas, varbūt drusku lēnāks, varbūt drusku nestabilāks, bet ir [..]
Visiem lielajiem provaideriem Rīgā ir normāla optika.
Jūs vispār saprotat, par ko runājat?! "Lielajiem provaideriem", "alternatīvas LTC optikai"? Ko jūs pīpējat, veči?

 

Cik no jūsu minētajiem 'alternatīvajiem' provaideriem tiešām piedāvā optiku, nevis gigabita (labākajā gadījumā) CAT5 drāti no rūtera bēniņos? Cik no tiem provaideriem piedāvā to, ka P2P failu apmaiņas softos (torrentos, DC) ātrums būs kaut vai viena simtā daļa no tiem 100Mbt? Cik no tiem kantoriem supporta tālrunis vispār ceļ klausuli un nerunā slāvu mēlē?

 

Es pats un mani tuvi paziņas esmam speciāli izmēģinājuši teju visus 'alternatīvos' ātrgaitas (visu operatoru reklāmas materiālos sauktas par 'optikas') interneta provaiderus Rīgā - tai skaitā:

 

http://pronets.lv/

http://balticom.lv

http://www.izzi.lv

http://optinet.lv/

 

Šepat un uz vietas varu roku uz sirds liekot paziņot - NEVIENS no augšminētajiem provaideriem nepiedāvā P2P ar ātrumu kas būtu kaut tuvu 100Mbit/sec. Pat HTTP trafiku ļoti retās nakts stundās augšminētie provaideri spēj nodrošināt virs 60-70Mbit. P2P trafiks tiek apgriezts desmitiem reižu (pronets gadījumā pat precīzi līdz smieklīgiem 250KB/sec gan Latvijā gan ārzemēs).

 

Pērle visam bija mana saruna ar Proneta operatori pirms četriem mēnešiem, kad gandrīz iztiesājos ar viņiem par klajo melošanu līgumā un atbalsta tālruņa sarunās - meitene atklāti pateica, ka oficiāli nenorādīti limiti stāvot, un ka viņi kopā ar vēl divām relatīvi lielām Rīgas interneta firmām ārzemju trafiku pērkot par bargo naudu no trešās puses piegādātāja.

 

Tā ka pašlaik REĀLAS alternatīvas un kvalitātes ziņā kaut kā līdzvērtīga LTC optikai NAV!

 

P.S. - par trafika apjomu piebilde - pirms trīsdesmit minūtēm palaidu trafika counteri, izlasīju divus rakstus Dienas Biznesā, fonā noklausījos vienu Youtube mūzikas klipu, un ierakstīju šo te ziņu foruma topikā - 68MB notērēti tikai uz pārlūku. Tā vot..

Labots - Artanis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Žaks Kustō atlaushos mazliet tev oponeet... Man omiitei LTC optika 100niece, bet vinja labija zinjas un mailus palasa pusstundu dienaa un inboxaa bumbinjas uzrauj. ;) Paneema to optiku jo sanaaca leetaak komplektaa ar telefonu (toreiz veel LTC laut kaada akcija bija). :pooh_honey:

Man tas pats. Pa 100 Mb/s +telefons ar nummura noteicēju 15.+ LVL. Bet tas bija pirms pacēla uz 19.+, kas uz mani neattiecas par laimi. Līgums, tātad 15LVL un basta!

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Bet visvairāk baida tas, ka par dažādu trafiku cer prasīt dažādu samaksu- tā ir konkurences kropļošana...

 

Tā tieši ir konkurence. :)

Link to comment
Share on other sites

no kurienes jūs raujiet tos 80%. pec sevis spriežiet? runā , ka pasaulē tas esot ap 20 30, atkarībā no kantora , kas sniedz datus.

gulbis jau nepīkst par torentiem. man vairak iekrita acīs teksts - "Varbūt jaunais apmaksas modelis nebūs piesaistīts datu apjomam, bet paredzēs dot priekšroku zināma veida datu pārraidei," viņš sacīja, minot video straumēšanu kā vienu pakalpojumu, par kuru varētu piemaksāt.

tā teikt - pērc un skaties mūsu tv, gribi citu video - piemaksā.

 

Officiāla statistika par LV platjoslas pieslēgumiem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...