Jump to content

Alūksnē neskan Latviešu radio.


Blue daba dee
 Share

Recommended Posts

Labdien. esmu no Alūksnes, mācos skolā, un problēma tāda ka skolas dienesta viesnīcā neskan Latviešu radio. Radio uztvērējs Sony ICF-303 potable.

Citu radiouztvērēju un antenas pastiprinātāju nav iespējams uzlikt. Dzīvoju otrajā stāvā un tuvākais raidītājs ir Madonā. Domāju ka tuvākais raidītās no Madonas kas raida ''Latviešu radio" 90,9 mhz ir pārāk tālu no Alūksnes. Ja kāds zin ko darīt tad izpalīdziet man.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    9

  • DJWoX

    8

  • mafijs

    11

  • Blue daba dee

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Homer J. Simpson

Problēma :

neskan Latviešu radio.

Cēloņi :

1. esmu no Alūksnes, mācos skolā

2. Radio uztvērējs Sony ICF-303

3.

labi neesmu gudrs radiolietās neko arī nejēdzu,jo pat nezinu kas ir dipole.

:mrgreen::D

Atrisinājums :

Normāls resīvers un LABA antena, ja rocība neatļauj,bet ir piejams internets, i-radio

OK, es nerunāšu par tā rādžiņa skaņas kvalitāti, bet nu ar šitādu antenu nekas prātīgs nebūs.

Sony ICF-303 aka štrunts

Labots - Dr. Nick
Link to comment
Share on other sites

Ārējā attiecīgās frekvences virziendarbības antena (kaut vai vecā analogā TV) uz jumta - un būs OK (varbūt). Citādi nespīd.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Blue daba dee

ES jau teicu ka skolā nav iepēju likt antenu. Iesakat kādu mazu kabatas radio cenā no 5 līdz 10 Ls.

Link to comment
Share on other sites

Nu bļāviens, kāds tur radio par 5Ls :fool: , Tev tak saka, ka attālums pārak liels un signālu var uztvert tikai ar āra antenu. Ja brīvi redzams horizonts Madonas virzienā, tad vari mēģināt logā ielikt dipolu. Nezinu gan, kāda polarizacijā Madonā raidošajām antenām(varbūt kāds zin). Varu iedot izmārus, bet tikai tad ja Tev rokas aug no īstās vietas un esi gatavs to taisīt.Vislētākais variants būtu kāds labs auto radio. Tas tiešam nopērkams par piečuku, bet būs vajadzīgs 12V barbloks un tumas, toties auto radio var pievienot āra antenu,

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Blue daba dee

Labi šodien nav noskaņojuma sīki klāstīt par maniem hobijiem bet gribu piebilst ka mans hobijs ir Radiotehnika tv antenu un dekoderu montēšana jau no bērnības.

Es esmu no mazsalacas un mācos Alūksnē. mazsalacā ar to radio ķēra visas rīgas stacijuas ar ārējo antenu uz balkona un arī bez apm. 180 km attālumā no raidītāja.

Link to comment
Share on other sites

Tikai nedomā, ka ar kabatas radio būs līdzēts. Nezinu, kas un no kurienes raida Alūksnes tuvumā, bet uztversi tikpat, vai vēl mazāk, kā ar savu SONY. Nu, ja nevar uz jumta - var pamēģināt kādu sakarīgu istabas antenu, bet nez vai. Klausies vien igauņus, vai kas tev tur vēl skan.

P.S.

Nu ja jau tavs hobijs ir radiotehnika un antenas - kādēļ vēl šāds jautājums ? Viss taču skaidrs. Gan jau zini arī to, ka uztveršanas apstākļi dažādās vietās, vienādā attālumā no raidītāja var stipri atšķirties daudzu iemeslu dēļ.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Blue daba dee
(labots)

labi esmu gudrs radiolietās bet ne visur tādēļ izskaidro kas ir dipole.

 

BEZJĒDZĪGS CITĀTS

 

nu tas ir skaidrs, bet kādēļ no rītiem Alūksnē var dzirdēt pat lietuviešus un nevar dzirdet to kas skan tepat latvijā?? Zinu to ka no rītiem labi izplatās signāls.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Kojām priekšā skolas ēkas un Jampīts... :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Blue daba dee
(labots)

BEZJĒDZĪGS CITĀTS

 

nekas nav priekšā tikai parks..

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Tad kas tā par dienesta viesnīcu, kurai parks blakus?

 

Izbeidz citēt pēdējo postu, gudriniek..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Blue daba dee

tu nesaprati madonas pusē parks bet pretējā pusē skola un lielveikals un citas ēkas.

 

nu kur visi pazuda?

Link to comment
Share on other sites

Kā kur, ko tu vari gribēt no šāda reģiona, ja ir pieejams internet, bet cik noprotu ir, tad klausies caur to un beidz ākstīties.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet ko vēl gribi - viss tev jau paskaidrots. Bez labas antenas un aparatūras nekā. Starp citu - vai Valka Alūksnei tomēr nav nedaudz tuvāk kā Madona? Kā tur ar reljefu ?

Ja jau radiotehnika tavs hobijs - nu pameklē taču informāciju par radioviļņu izplatību atkarībā no apstākļiem, arī no raidītāja antenas polarizācijas un vērsuma (nu nav signāls vienāds pa radiusu ap raidītāju). Savā laikā, vēl analogā TV laikos, Liepājas pusē nereti smuki redzēju (protams, ar daudzelementu antenām) zviedru, somu, igauņu, par leišu un poļu pat nerunājot raidījumus, bet stipri tuvāko Kuldīgu - tikai ar "sniegu".

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Blue daba dee

Didzi izstāsti par to dipolu. kur tos auto radio var dabūt??? Veikalā tie maksā ap 70Ls.

Link to comment
Share on other sites

Pag, kā Tu vari būt gudrs radiolietā un nezināt, kas ir pusviļņa dipols? Tas tak ir antenu teorijas pamatu pamats, kā oma formula. Tev vajagpamēģināt dioplu, kurš paredzets darbam ap 100MHz. Tas ir FM diapazona vidus. Talāk jau seko salāgošana ar kabeli un pieslēgums radio.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Blue daba dee

nu no valkas raidītāja gan kārtīgs klusums . Zinu ka ebay ir liels radio piedāvājums tikai kā tur var pasūtīt uz Latviju??

 

didzi tak izstāsti no kā tas dipols sastāv un kas nepieciešams lai to uztaisītu.

Link to comment
Share on other sites

Autiņa radio pērk šrotā, Tur tak tie čupām stāv, Var jau kādam čomam pajautāt. Gam jau atradīsi autobrauceju, kurš bieži autiņus maina.Nu par dipolu gan pats googlē skaties http://www.google.lv/search?q=fm+dipole+antenna&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Lgribu piebilst ka mans hobijs ir Radiotehnika tv antenu un dekoderu montēšana jau no bērnības.

 

es ke ze? - Kā tad Tu montēji antenas, ja nezini, kas ir dipols? Kas tad tās par antenām, pastāsti.

Link to comment
Share on other sites

Auto radio var sameklēt gan šrotos, gan "Latgalītē" (tas gan Rīgā). 5 - 10 Ls robežas var dabūt labu labos.

Ja nezini, kas ir šrots - pajautā jebkuram autoīpašniekam :sarkasms:.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

JakeGreen

Pardon my french - bet kāda velna pēc nevar vienkārši nopirkt jaunu radio, nu nemaksā viņi tik dārgi, vai vienkārši klausīties kādu citu radiostaciju. Vai vienkārši patīk bezjēgā mudīties?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

kas tas tads šrots????

Tu muļķi te dzen vai kā, specs radiolietās, nezin kas ir dipola antena, šrots - tur kur metāllūžņi un pussarūsējuši opeļi stāv , jeb autokapsētas :D

Āksts

Labots - Dr. Nick
Link to comment
Share on other sites

Blue daba dee

es par tiem parametriem neko nezinu es tās antenas taisu un acu mēru

 

un nejau radio bet televizoram decimetru antenas ar kurām ļoti labi visu rāda.

Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

Mjāā pēdēja laikā jauno biedru debilismu nākas bieži novērot :crazy:, jebšu mūs cauri nes, lai gan visticamāk 1. variants :)

pats tāds. un jūs te beidziet lielīties ar savām zināšanām. pārgudros tēlojat. Visi nevar būt tie gudrie ģēniji. Un ja kas tad man ir tikai 17 gadi un maza bēna atbildes ir tikai normāli.

Tipiska maza bērna atbilde, bet es paklusēju savādāk te uzreiz viss aizies :offtopic:, labāk domā kur dabūsi rādžiņu pa 5 Ls, kas skanēs super-duper Hi-Fi, mēs jau nelielamies ar zināšanām, vienkārši mēs domājām, ka tu par radiotehniku kaut pamatus zini, bet izrādās ne s**a

Labots - Dr. Nick
Link to comment
Share on other sites

Blue daba dee
(labots)

pats tāds. un jūs te beidziet lielīties ar savām zināšanām. pārgudros tēlojat. Visi nevar būt tie gudrie ģēniji. Un ja kas tad man ir tikai 17 gadi un maza bēna atbildes ir tikai normāli.

Labots - Blue daba dee
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Kas, kojās tagad 5kt-klasnieki arī dzīvo vai? Pretējā gadījumā, ja tādi analfabēti 10-to klasi apmeklē, tad nu piedodiet...

 

Jebšu prosta muļķi palaiduši laikā starp topošo klasesbiedreņu jārēšanu un alus sūkšanu...

Link to comment
Share on other sites

Dēls, nu neiet kopā Tavi teksti - "specs" radiolietās esot, nezin kas ir dipols, antenas taisa `uz aci` ..

nu ko lai gudrie onkuļi par to padomā?

tikai divi varianti - vai tiešām dumjš un daudz daudz vēl jāmācās vai arī mēģina nest cauri.

Ja gribēsi iemācīties , Tev palīdzēs, bet nu elementāras lietas jau ir jāzin.

 

Jā, bet līdz pirmajam septembrim taču vēl tālu, ko tad tu tajās kojās jau pusmēnesi iepriekš dari ?

Link to comment
Share on other sites

Jā, būvet antenas uz acumēru, tas ir labais :sarkasms: Uz decimetriem tak antenas izmeri jāievero ar milimetra precizitati Uz FM tas nav tik svarīgi, bet vienalga uz aci nekas nesanāks. Lasi teoriju, mācies un vairāk sevi nesauc par spečuku radiolietās.

Link to comment
Share on other sites

Blue daba dee

mafi es neesmu dumjš bet to ka daudz jāmāca gan atdzīstu un kojā vēl neesmu bet jūnijā vēl biju un jau laiku domāju lai kojas varētu klausīties radio

Link to comment
Share on other sites

Moins ... vispār "labrīt" tu kojās neesi bet filozofē kas varētu vai nevarētu skanēt !!

Nu es ir gar zemi !!

 

un tagad par tēmu - pasaki KO tieši, kādas tieši programmas gribi klausīties ?

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Labi, pēdējo reizi būšu nopietns.

Ja tu gribi klausīties radio, tad sākumā noskaidro, kur tas raidītājs atrodas. To vart izdarīt, izpētot attiecīgo staciju mājas lapas, tad LVRTC, tad ESD lapas. ESD ir Brenča sagatavots saraksts ar FM raidstacijām, ļoti labs, pilnīgs un svaigs saraksts. Tur puiši vispār labi strādā. Ja gribas zināt izstaroto jaudu, polaritāti, antenas augstumu un diagrammu, tad jārunā ar cilvēkiem personīgi.

 

Kad esi uzzinājis interesējošā raidītāja atrašanās vietu, tad ar kompasu savās kojās (neko sev tagad izdomājuši - "dienesta viesnīca" ) noskaidro azimutu - tas ir, virzienu uz attiecīgo raidītāju. Palasi literatūru, noskaidro, vai un kāda antena tevi maz var glābt, nopērc kādu normālu veco laiku tuneri vai resīveri ar maināmu joslas platumu, un sāc eksperimentēt. Tas protams, ja raidītājs nav kaut kur Brocēnos un tev tur kojās istaba nav pirmajā stāvā ar skatu uz katlumāju.

Bet vislabāk - atrodi, vai šie neraida internetā un miers :)

Labots - Tornis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

Torni, baidos, ka tūlīt sekos jautājums-

"Kas ir Internets"? :meeting:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...