Jump to content

Toslink uz RCA Coaxial konvertors + vadi


ragnis
 Share

Recommended Posts

Lai pieslēgtu Xboxu pie mājas kinozāles (home-theatre-in-a-box tipa aparāts), vajadzētu konvertoru, kas pārtaisa Toslink

Optical Digital Audio signalālu uz RCA Coaxial (S/PDIF) Digital Audio signālu, kā arī iegādāties attiecīgos kabeļus?

Xboxam ir Toslink izeja un kinozāles pastiprinātājā ir RCA Coaxial ieeja.

Vai kāds ir redzējis kaut ko tamlīdzīgu Latvijas veikalos? >> http://www.optimization-world.com/details/prodid/226.html

 

atradu pats, ka Argus-ā tāds ir dabonams pa 15 Ls

Labots - ragnis
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Nu bi - vadi te laikam ne pa tēmu :D Nu nezinu, es neticu bi-vadiem :) Nu teorētiski - ja vads sastāv no LCR tad liekot divus paralēli sanāk, ka R un L samazinās, C pieaug....kaut ko jau tas ietekmē, jautājusm - cik dzirdami. Labāk tad bi - pastiprināšana - kad katrs pastūzis savu joslu draivē. Vēl labāk - ja aktīvā bi-pastiprināšana, bet tad jājauc tumbas ārā un filtru vajag aktīvo.

Link to comment
Share on other sites

oskar.Wot... lasu un domaaju un tomeer nevaru kluseet. negaidiishu liidz riit riitam, kad skaidraaka galva. Logjiski, ka tev kaa zemo dempingu ampu buuveetaajam un klausiitaajam nekad arii nesaprast bi-wire buutiibu. Kaut pashaa saknee tu jau ideju esi shkjiibiuztveeris. pricjom vadi un C ir paraleeli ? normaali buutu, vismaz pie normaaliem razhotaajiem atsevishkjas klemmes vai pat knobs, kad tu vari bi wire - vai biamp sasleegt, whatever ---> padomaa vienreiz arii, tev ir akustika, 2 basi paraleeli 4 omi, R pat zemaaks, ap 2,5... mids un piikstulis 8 omi, vai vairaak, pat teiksim kaads lpad slaapeeshanai .... iedomaajies sitaaciju kad tev maajaas vajag10 metrus vai vairaak uz katru pusi, basam dereetu kaads 4mm2 , njemsi resnu vadu, buus mazs R, bet milziigs L[ hiendisti vispaar saaks skaitiit C ] , un augshas buus noslaapeetas, ne tik dzidras. Njemsi mazaaka shkjeersgriezuma vadu, jaa, buus mazaaks L, bet mega R , un bass buus izpluudis. bet tev jau vinjsh visu laiku pie jebkura ampa ir taads ne paaraak aatrs. taapat augshas, ok, varbuut siltas , varbuut subjektiivi dzidras, bet situaacijaas, kad prasaas garaaki vadi, tad shie fizikas parametri ir ljooooti no svara un to njem veeraa jebkursh normaals sevis cienoshss audio miilis. Turklaat, es te runaaju par prastaam lietaam, nevis par hiendismu, un C ietekmi starp akustikas vads ---> elektrotiikls utt . Neviens normaals audio cilveeks pat tajaa pat Bi-amp gadiijumaa uz piikstuli nevilks 4 vai 6mm2 , tikai lai R buutu zemaaks , jo ja piikstulis darbojas stabili oktaavu virs Fs, vinjam taas dempinga lietas vairs nav tik izshkjiriigas kaa nianses augsheejaa diapazonaa....

ja jau jautaajums -- cik dzirdami, tad manupraat vispaar ir jaarunaa par to, cik taalu katrs ir gatavs / grib iet, lai attiistiitu savu sisteemu un saklausiitu kaadas nianses , izmainjas skaneejumaa uz labo pusi. bet logjiski, ka zema ampa dempinga gadiijumaa nekaada runa par vadiem jau nemaz nevar buut ...

PS- man resnajiem vadiem C ir vairaakos nanofarados, un man ne praataa nenaak taadus izmantot piikstuli skandinaat....

Link to comment
Share on other sites

NU pīkstulim jau nevajag tādu resno vadu. es jau neteicu ka pīkstulim vajag resnu vadu. nu nesaprotu es pienesumu biwiring - liec kādu gribi vadu uz pīkstuli...ok var jau būt kādam ir nestabils amps ,kurš sāk zvanīt pie vadiem ar lielu C vai L....nu nezinu . Es klausos visādus aparātus un biampingā man ir 2 klasiski 2x200 w AB ampi saslēgti, tas tā atkāpei par zemo dempingu. Es zinu ka mums sistēmas ar tevi atšķiras- tev lielas kastes , lielas jaudas - tur vajag zemu DF, man mazajām FR nevajag to zemo DF. Tas tā atkāpe atkal :) NU par vadiem jau vienreiz teicu - cik esmu skatījies vadu mērījumus - R visiem ir vienāds atšķiras tikai izpildījums - savīti vai plakani - vieniem 2x lielāla L , otriem 2x lielāka C. Neesmu redzējis vadus kuram ir maza gan C gan L. .... Nu protams lai tak cilvēks salīdzina pieslēdz bi - wire un izdara secinājumus. Vēl var pie JJP iegādāt cardas biwiring klemmes par 30Ls gab , kuras ar kaut ko dod :D Un 10 m nevienam mājās nevajag. varbūt 1 no 10 0000. Tavus secinājumus par šķībo uztveri pat negrasos atspēkot - es tak nepārmetu tev D klases šķibumu :D.

 

Jā un autoram par biwiring , ja nemaldos ir parasts rūpnieciski gatavots pastūzis - tur tak plāni celiņi vai vadiņi pašā aparātu uz klemmēm....nu un ko tur uzlabos biwiring ? Ja nu vienīgi amps ir tā jau pār-kompensēts pret zvanīžanu ar visādiem C (ko mēs redzam bieži Ivo un Torņa remonta piedzīvojums), ka tam "slikts"" vads liek zvanīt atkal... Da labi man šis viss jau līdz kaklam - var likt zelta drošinātājus uz kuriem sprieguma kritums ir 0.000001mV mazāks vai likt ar roku tītos atdalošos trafus par 2000000USD man ta kas.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Nu man ir marantz 6004 pastiprinatajs+q acoustic mazas skandas,kuras es domaju mainit uz Tannoy DC6T ...un aiz gara laika es pa internetu sagrabstiju,ka shim skandam labak ir bi-wiiring saslegums...

Link to comment
Share on other sites

kaadu laiku atpakalj elfaa, kad tu taisiiji savu SpecialEditionWideAperture Class A SuperExcellence amp [ C ] , tad paceelaas diskusija par dempinga faktora ietekmi, par to, ka Z ir nelineaars, kaa tas ietekmee dempinga speejas, par to, ka tumbas radiitie thd tiek piljiiti apakalj ampaa, ka uz tumbas spaileem thd var buut n reizes lielaaks nekaa uz ampa klemmeem, attieciigi arii papildus intermodulaacijas.... Tajaa gadiijumaa, kad tu piem nodali izstarotaajus kaut ar biwire, tad basa thd vismaz elektriski netraapa paareejaa diapazonaa, taadaa gadiijumaa, ja ampam ir normaals dempings, un tumbas filtra kjeedes ir pa izstarotaajiem nodaliitas [ satiekas tikai pie ampa klemmeem ] [ nevis kaa tu saki -- metam prastu vadu resnaaku vai tievaaku, paraleeli, un samazinaas R , palielinaas C ] .. bet tajaa diskusijaa tie vienkārši bija kaarteejie tavupraat vaukshkjeejieni ...

 

Par to ko tu peedeejaa postaa raksti --- atkal putrojies -- nevis zemu bet augstu. Taalaak --- pastaasti man luudzams, kaada ir starpiiba, liela kaste, vai maza kaste ? Pienjemot, ka audiomiilji maajaas muuziku klausaas uz 70-80dB ?? Tajaa briidii, kad pa spoli pluust straava , tad ir probleema [ veel lielaaka probleema uzrodas, kad Z un Re saak ar kaartu atshkjirties---> tas ir, pie skaljrunju rezonanses frekvenceem , tad atpakalj induceetais eds ir vislielaakais un regulaari mainaas faazee, radot papildus thd un uzturot augstu prasiibu pret ampa DF.] [ taa pa lielam njemot maza kaste vareetu atshkjirties vieniigi ar to, ka taas pielietojums "varbuut" ir korektaaks [ piem oktaavu- divas aarpus/ virs Fs ] par lielo kastu industrijaa pienjemto ]

Turpinot par 70-80dB, atljaushos apgalvot, ka taadaa rezhiimaa es savas lielaas kastes klausos ar 10x mazaaku jaudu, nekaa tu savas .

Redzi , Oskar, Tu jau man vari paarmest, ka es neko neesmu dzirdeejis [ tavus ampus piem ] , bet ---> buusim reaali --- shiis ir taadas audio elementaaraas lietas. Kuras vienkārši jaaizskauzh, jaanoveersh [ tu dari tieshi preteejo ] . Taapat kaa 4-8 omu basa draiverim virknee LPF spole 0,3-0,5omi .... Taas lietas vienkārši nav jaa-apspriezh , taas ir jaanoveersh peec definiicijas, lai vareetu kjerties klaat kam lietderiigaakam.

A ko lai domaa simti boot useru, kad 5000 postu lietprateejs pasaka, ka biwire ir suuds un nekam nav deriigs ???

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Ieguvums no bi-wiring būs niecīgs, tad tas būs jūtams uz noteiktas sistēmas nevis un retajam uztverams būs tā ieguvums. Nu ja ir lieks kabeļu pāris var autors pats pamēģināt ir efekts vai ir tikai placebo efekts. Tāds papildus kabeļu pāris var nākt arī par sliktu jo kabeļu vadi savā būtībā ir kā antenas, kuras var ienest traucējumus sistēmā....

 

kārtējo reizi - tas ir no nenomārāmo lielumu sērija s- tad jau labāk tvīkot pastūzi, klemmes, filtrus , pakojumu etc.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...