Jump to content

Wifi signāla uztveršana


mundios
 Share

Recommended Posts

Sveiki datorspečuki!

 

Man lieta sekojoša - Man pirmajā stāvā atrodas Wifi, bet vēlos arī otrajā kur atrodas stacionārais PC. Lai nebūtu jāpiņķerējas ar vadiem, nopirku "Edimax" USB adapteri, bet, skatos ka signāla stiprums vien ap 8-16 :huh:, tāpēc domāju par antenu, bet priekš tās, laikam, vajadzīga jauna wifi karte.. jo tai ir ANT ligzda, bet es vēlētos labāk uzreiz ar lielāku range un USB ligzdu ja tas iespējams. Tāpēc vēlētos vispirms uzzināt jūsu viedokļus par labāko risinājumu. :hi:

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Ja tas WiFi pirmajā stāvā ir Tavs, tad liekas, ka būtu jāsāk ar viņu ( jo otrajā stāvā signālam bija jābūt normālam) papromē pārvietot tuvāk uz to vietu, kur atrodas PC 2. stāvā.

Man personīgi ir 2 rūteri un mājas pagalmā ~30 metru no mājas ir gandrīz pilna zona. Iespējams ka tev rūters kaut kāds ne visai.

Link to comment
Share on other sites

Gan jau var istabā uzlikt 24dB grila antenu un viss darbosies, bet kā tas izskatīsies :sarkasms: Tak neies WiFi signals caur betona sienām un daudz prātīgāk par santīmiem nopirkt vadu un savienot datorus, nevis čakarēties ar lielām antenām.

Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

Vai kāds zin kā uzlabot signāla stiprumu - 2. stāvā šāds Linksys 54Mbps 2.4 GhZ rūteris ar vadiem pieslēgts pie galddatora , 1. stāvā pie stacionārā PC pievienots Logilink wireless adapter. Parasti signāla stiprums ir Low vai Very low, ātrums 18 - 24 Mbps.

t3u7naykg74eyfxj3lgr.gif

 

1413530091.png

Šāds rezultāts uz doto brīdi, citreiz download ir līdz 6.90 Mb/s bijis bet upload vairāk par 0.45 Mb/s neuziet.

Man personīgi ir 2 rūteri un mājas pagalmā ~30 metru no mājas ir gandrīz pilna zona. Iespējams ka tev rūters kaut kāds ne visai.

Vari pateikt kas tas par rūteri?

Labots - Dr. Nick
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

@ Dr. Nick

Viens man ir kautkāds vecs ( lētais ) CANYON un otrs nesen iegādāts Edimax ( ~ 50 LVL robežu rūteris). Man vāl kādreiz tas Canyons dzīvojot kojās vilka caur 3 betona sienām ( vai ķieģeļu īsti nezinu, bet sienas nebija tās plānākās) protams signāls bija tikai protams lietojams īsti nebija.

Piezīmēšu ka šobrīd dzīvoju koka mājā, kas apšūta 1 kārtā ar ķieģeli un tas attālums ir +/- 4 metri Protams aizejot aiz māja, gan jau tik labi neķertu neķertu.

Ja kas pārseguma panelis ir ~ 15 cm biezs un tam jau nu nebūtu tik stipri jānoslāpē signāls.

 

Edīte: āāā man + tam visam ir logs uz to pusi :)

Labots - atkarigais
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
viesturs0711

Aizveesturiskais WRT54G ar DD-Wrt vilks cauri sienaam. Vienaa panelju maajaa shis pats modelis un tur ruuteris 2 staavaa bet 6.veel var vaaju signaalu dabuut. Shim vareeja jaudu liidz 1W pacelt un piepirkt signaala pastiprinaataaju.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Lizards man vaardus no mutes izneema ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveiciens!

 

Divstāvu mājā (sena, koka ārsienas, ķieģeļu nesošās starpsienas, reģipsa sienu apdare; nezinu, kas ir starp 1. un 2. stāvu) ir uzlikts TL-WR941ND rūteris.

http://www.tp-link.c...odel=TL-WR941ND

Biju pārsteigts, ka ļoti stipri krītas līmenis. Ir četras lietošanas vietas. Izdevās uzlikt diezgan tuvu trim 2. stāvā, bet tālākā 1. stāvā ir minimāls signāla līmenis.

Pats es dzīvoju dzelzbetona paneļu mājā un no kaimiņiem var uztvert dažādus signālus. Tai skaitā, viens kaimiņa TP-Link rūtera signāls ir ļoti spēcīgs abās manās istabās.

Man jau radās šaubas, vai rūteris, kam tikai divas nedēļas, nav bojāts. Diemžēl, līdzi nebija neviena cita.

Vai tiešām signāls tik stipri tiek slāpēts?

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Nu bet kas par brīnumu, ka 2,4GHz signāls nelirn cauri sienām. Tādas frekvences drīzāk atstrojas un var uztvert atstaroto signālu, nevis tiešo cauri dzelzsbetonam. Interesanti, ka arī koka baļķu siena slāpē signālu un pat vairāk ka ķiģeļu siena. Nekā stabilāka par pieslēgumu ar kabeli nav un arī nekad nebūs!

Link to comment
Share on other sites

Paldies!

Mani pārsteidz, ka dzelzbetona paneļu mājā signāls izplatās labāk. Varbūt, liela ietekme ir metāla karkasam zem reģipsa? Kaut gan arī tādās mājās ir novērots, ka signāls izplatās labāk.

Link to comment
Share on other sites

2,4 GHz signāls normāli izplatās tikai tiešajā redzamībā un neviens WiFi iekārtu ražotājs nesola, ka radiopieslēgums darbosies dzelzbetona bunkurā aiz metru biezām sienām. WiFi jau tagad modes lieta un parasti lietotāji domā, ka radiopieslēgums ir pati krutākā tehnoloģija, bet fizikas likumus neviens vel nav atcēlis un WiFi nekad nespās sasniegt kabeļa piesleguma ātrumu un stabilitāti. Par ērtību ir jāmaksā ar kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

Par kabeli es piekrītu. Vienīgā problēma, ka to sarežģīti izdarīt, kad mājā ir veikts labs remonts. Cilvēkiem, kas ļoti tālu no datortehnoloģijām, bezjēdzīgi teikt, ka to vajadzēja paredzēt laicīgi. Pašlaik man ir jādomā, kā to atrisināt ātri, lēti un ar bezvadu risinājumu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

2-stāvu mājā normālākais variants novietot rūteri tādā vietā pie griestiem, lai visos vajadzīgos punktos būtu normāla uztveramība. Tās visas niknās antenes neko īpašu nedos.

Link to comment
Share on other sites

Ja mājā veikts labs remonts, tad sienās jau savilkts ezerneta kabeli, vai vismz ieliktas gofras, lai varetu vēlāk ievilkt vajadzīgos kabeļus. Diemžel, labs remonts ir ļoti reta parādība. Celtniekiem jau pofig, bet mājas īpašnieks parasti nedomā ar galvu par nākotni un telekomunikācijām.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...