Jump to content

Ar videokarti neiet PC


Voldinsh
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Man jau kādu laiku atpakaļ radusies problēma, sākās ar to, ka vienu dienu slēdzu iekšā datoru un viņš nepārtraukti restartējās, bet ja paveicās, viņš "iekurbulējās" un pēc kāda piektā restarta aizgāja, labi, domāju mazums, gadās, bet tad biju izslēdzis datoru un nākamās dienas vakarā vairs šis brīnums nepalīdzēja, kā restartējās, tā restartējās... Tad intereses pēc sāku ņemt RAM laukā utt, sākt testēt bez kurām komponentēm dators sāktu savu darbu, ar vienu RAM, dīvainā kārtā aizgāja, bet arī līdz nākamajai sistēmas atslēgšanai, arī tas vairs nepalīdzēja.. saspraudu RAM vietā, bet izņēmu video karti un atkal viss iet, bet. ko gan man dod, ja nav video karte.. tad es nogrūdu vainu uz videokarti un ķēros no drauga aizņemties viņa video karti, bet ar viņa karti notika tas pats, pirmās reizes gāja un tad atkal atteica un pc restartējās... Varbūt, es viņa karti arī dabūju nosvilināt, nu neko, bet tas netika pārbaudīts, tālāk ķēros pie testa aparātiem, viss ar tiem gāja, bet viņi bija novecojuši un informāciju man nesniedza, ķēros pie trešās video kartes, tas pats, gāja līdz datora atvienošanai... Bet ceturtā vairs jau no gala sākuma neiet.. Tika likts procesors citā mātes platē, bet par brīnumu negāja, arī citas komponentes negāja, bet tpt, atvienojot video karti es dzirdu kā iegriežas HDD un viss notiek.. barošanas bloks arī tika mainīts, bet tur tā vaina nav, CMOS tika restartēts (izņemot BIOS bateriju) Kamēr vēl biju pielaidis ar karti, tikmēr paspēju BIOS upgradot, kas neviesa nekādas pārmaiņas.. Dusmu uzplaukumā, es izmēģināju skarbu metodi, es palaidu datoru bez video kartes un tad pirmajās sekundēs iebaroju viņam, viss aizgāja un varēja strādāt, bet nespēju būt nežēlīgs, lai katru reizi šo darīt, un arī, ja pareizajā laikā neiebaro, viņa neaiziet, kaut kūleri griežas... tātad, ko es varētu darīt, lai ceturtā video karte aiziet ? varētu būt video ports beigts mātesplatē ? Varbūt, kādam bijusi līdzīga problēma un var padalīties !

p.s Kad notika šī dīvainība, pirmo reizi, kad pēc pc nāves sanāca atdzīvināt, viņš man izmeta paziņojumu, ka es būtu mēģinājis overclockot video karti, bet labi zinu, ka to nedarīju, un palūdz man CMOS settingus pa default uzlikt, to izdarīju, tad arī tajā dienā pc gāja līdz nākamās dienas vakaram..

 

 

Nedaudz par datoru - Dual Core 2.4 Ghz Modeli neatceros (e...) Intel

Video karte Nvidia Geforce GS7900

Mātes plate - P965 775

 

Paldies black%20eye.gif

Labots - Voldinsh
Link to comment
Share on other sites

Pirms visām šitām "dejām ar tamburīnu", vispareizākais risinājums bija - ieboototies no Live CD. Ja tad viss notiek - savest kārtībā sistēmu, vai nomainīt HDD. Vismaz noskanēt HDD uz "bēdām". Šādi restarti ir parasta lieta, ja kāds bad bloks "pareizajā" vietā uzradies, vai OS sačakarēta.

Spraust VGA ieslēgtam datoram - nespēju noticēt, ka pēc tam MB un VGA vēl spēj darboties :sarkasms:.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Voldinsh
(labots)

PILNĪGI LIEKS CITĀTS

 

Cietais disks tika arī mainīts pirms tās video kartes "spraudelēšanas" - rezultāts tāds pats, biju izmēģinājis visu un tas bija pēdējais variants, bet arī pēc tā tpt gāja atsevišķos gadījumos.. Visas komponentes biju mainījis pa vienai, bet vēlamo rezultātu nedeva.. Bet bez video kartes tpt dators iet, tāpēc nespēju saprast, kas tieši neiet, jo ar citu mātesplati un video karti tad procesors neiet, bet mātes plate uz to pašu socket.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Kas notiek Safe Modē vai VGA Modē? Ja tas pats - MB izmetama. Ko nozīmē - procesors neiet??? Kaut gan - tas ka soketi vienādi, nenozīmē, ka konkrēta MB šo procesora modeli atbalsta.

Bet citādi - ja maini MB - OS ir jāpārinstalē, lai sistēma startētos - izņemot, ja jaunie dzelži identiski vecajiem.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Tev visticamaak maatesplate ir kirdik. Procesors ko liki uz citas maatesplates var neiet, jo piemeeram maatesplate neatbalsta tavu CPU (sk. ražotaaja maajaslapaa CPU support list!) :pooh_honey:

 

P.S. Raiviic jau paspeeja man vaardus no mutes izņemt :)

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Voldinsh
(labots)

Kas notiek Safe Modē vai VGA Modē? Ja tas pats - MB izmetama. Ko nozīmē - procesors neiet??? Kaut gan - tas ka soketi vienādi, nenozīmē, ka konkrēta MB šo procesora modeli atbalsta.

Bet citādi - ja maini MB - OS ir jāpārinstalē, lai sistēma startētos - izņemot, ja jaunie dzelži identiski vecajiem.

 

Labi, precizēšu sevi nedaudz, datora restarts izpaužas tādā veidā, ka kūleri nogriežas, bet nepaspēj iegriezt cieto disku un restartējās, tā nav parasta uz ātro kūleru iegriežšana, viņš 2-3 sec igriež kūlerus, tad viņi apstājās, visām komponentēm un atkal sāk no jauna šo procesu, paveicās, ja iegriež un viss aiziet līdz cietajam diskam.. Kā jau teicu, vienīgais pavediens bija tas, ka otro reizi, kad palaidu pc, viņš brīdināja, ka video karte bijusi overclockota.. bet tajā dienā dators darbojās nevainojami līdz izslēgšanai..

Procesors neiet nozīmē to, ka saliktam citam pc, pirms tam ejošam, nomainot procesoru tikai, viņš startējās, bet ne līdz cietajam diskam, cik atceros....

 

tūliņ paskatīšos to mātes plati, uz kuru liku cpu.

Labots - Voldinsh
Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Problēma visticamāk ir dzelžos. Apskati to mātesplati vizuāli, nav kādi kondensatori uzpūtušies. Mātesplatei nostrādā aizsardzība pret pārspriegumu tāpēc arī restarts.

 

Bez videokartes laižot dators nepīkst? Ja ir pīkstulis tad pieslēdz to.

 

Bet citādi - ja maini MB - OS ir jāpārinstalē, lai sistēma startētos - izņemot, ja jaunie dzelži identiski vecajiem.

 

Nekas tur nav jāparinstalē. Iebūtojas pa taisno safe modē un caur device manager izkasa ārā visus čipsetus un pieinstalē jaunos un voila.

Labots - Kanibaals
Link to comment
Share on other sites

Voldinsh

Labi paldies jums, sapratu, ka vaina ir mātes platē, jo tiku pie labāka donora un notestēju gan CPU gan veco video karti, viss iet, acīmredzot būs kondensatori vērīgi jāpārskata, bet uzmetot aci, liekas, ka viss okey, varat slēgt ciet šo bodi..

Link to comment
Share on other sites

Lai gan pavīdēja, ka mainīji baRokli, tomēr baigi izskatās ka tas nevelk... Nav jau zināms ne kāds bija, ne ar ko mainīji... ne arī cik jaudīgi dzelži...IMHO :blush:

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Baroklis ta pavelk, bet mātesplatei iekšējā barošana nespēj vairs sagremot ieslēgšanas strāvas pīķus vot i izrubās.

Link to comment
Share on other sites

Voldinsh

Baroklis ta pavelk, bet mātesplatei iekšējā barošana nespēj vairs sagremot ieslēgšanas strāvas pīķus vot i izrubās.

 

tieši tā, izmēģināju arī ar "krutā" gala barokli, efekts tas pats, vienīgā ekstra tas, ka telpai ventilācija ir nedaudz spēcīgāka..

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...