Jump to content

mini DV kasetes


mazais-5
 Share

Recommended Posts

raiviic

Kāpēc tieši šādas? SONY, EMTEC, TDK arī nav nekādas vainas un tās ir viegli nopērkamas, pie tam par stipri draudzīgāku cenu. Ja tomēr vēlies Pro - tad tikai pasūtot, piemēram:

http://www.ox.lv/lv/product/57029

http://www.markit.eu/lv/lv/panasonic-ay-dvm60ye-60-minut-mini-dv-kazeta/v2p639373c108

Link to comment
Share on other sites

mazais-5
(labots)

Nav protams sliktas nosauktās kasetes,bet skatos ka tieši manis nosauktā ir domāta kamerām ar 3CCD.Un man tieši ir Panasonic kamera ar 3 CCD(NV GS-300).Domāju ka būs labāka bilde,bet ja kļūdos ,tad ņemšu piesauktās(S0ny,Emtec vai TDK).Jo gribēt gribēšanas pēc tikai pro kasetes es negribu.Primārais ir man kvalitāte.

Labots - mazais-5
Link to comment
Share on other sites

Kasete nekādi nevar būt domāta tam vai citam objektīvam vai matricai. Tā derēs jebkura no augstāk piedāvātajām firmām. Tad jau CD ar uzrakstu "For Music Recording" nevarētu repam un hiphopam izmantot! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

tas ir tipisks uz idiotiem orientēts mārketings. miniDV standarta ierobežojumus ar nekādu supermegapro kaseti tāpat nepārkāpsi.

Link to comment
Share on other sites

Tā Panasonic kamera ir tipisks ziepjutrauks un pilnīgi pofig kādu kaseti izmantot. Digitālam ierakstam vai nu bilde ir, vai iestājas kubiki. Bāz tik kamerā parastu mini DV kaseti un nelauzi galvu. No tās kameras "labāku bildi" nevar dabūt principā

Link to comment
Share on other sites

Vēl maza piebilde - atšķirība starp vislētākajām un Pro kasetēm būs tikai tajā, ka Pro kaseti varēsi pārrakstīt vairāk (bet ne jau simtos) reižu, bet dažas lētākās sāks "kvadrātoties" jau pēc kādām 4-5 reizēm. Kaut gan - normāli jau būtu uz jebkuras kasetes ierakstīt vienreiz un viss - likt arhīvā. Tiesa, pareizāk būtu samontēt, salikt vajadzīgos titrus, efektus, skaņas un pārdzīt atpakaļ kasetē, kas atšķirībā no DVD matricas, saglabāsies stipri ilgāk un arī bilde būs daudz kvalitatīvāka par DVD, par DivX pat nerunājot.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

mazais-5

Hmm.... Ja jau šī konkrētā kamera ir tīrais,,ziepjutrauks,,un labāku kvalitāti nav iespējams ar šo dabūt principā,es būtu uz mieru iegādāties citu. Varbūt tad var kāds uzrakstīt,kāda kamera tad būtu labāka,bildes kvalitātes ziņā,par manu miniDV.( Sony,Panasonic u.c.) Uz kā rakstošas(HDD,atmiņu kartes,u.c.).Uzrakstiet kameru īpašnieki savu piereedzi.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Tu tā kā tāds jaunais krievs...

 

Labāk stāsti, kādas ir tavas vajadzības un budžets.

Link to comment
Share on other sites

mazais-5

Budžets līdz 450 Ls. Izmantošana tikai kā teikt sadzīves vajadzībām,daba,kādi nelieli ceļojumi,nelieli ģimenes svētki,atpūta,nu katrā gadījumā nav paredzēts filmēt gargabalus.Bet ir paredzēts montēt ,skaņa,titri,u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

andrisri

Hmm.... Ja jau šī konkrētā kamera ir tīrais,,ziepjutrauks,,un labāku kvalitāti nav iespējams ar šo dabūt principā,es būtu uz mieru iegādāties citu. Varbūt tad var kāds uzrakstīt,kāda kamera tad būtu labāka,bildes kvalitātes ziņā,par manu miniDV.( Sony,Panasonic u.c.) Uz kā rakstošas(HDD,atmiņu kartes,u.c.).Uzrakstiet kameru īpašnieki savu piereedzi.

 

Sony HDR-HC7 HD kamera uz miniDV kasetēm neinteresē ?

http://store.sony.co...rtNumber=HDRHC7

HD ižķirtspēja, laba optika, optiskā attēla stabilizācija u.t.t., tik nu tas, ka tā ir kasete, nevis modernā flash :crazy: Bet Tev nevajadzēs uz kasetēm tērēties :D

 

cena - hvz, jāpadomā, ~ 130 Ls varētu būt ..

Labots - andrisri
Link to comment
Share on other sites

Domā tā soņka labāka par Panasonic :sarkasms: Tak nelauziet galvu. Cilvēkam vajag ģimeni filmēt un tur pilnīgi vienalga kāda kamera un kāda kasete. Par 450Ls tak pat kārtīgu stativu nevar nopirkt, bet bez statīva labu bildi principā nevar nofilmēt. Tak par ko mēs runājam :sarkasms:

  • Patīk 1
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

andrisri

Didzi Tu esi āksts :D Cilvēks uzrakstīja pielietojumu, kam to kameru grib, kaut kā nemanīju, ka te būtu bijis rakstīts, ka taps Rūdolfa Mantojums 2 vai Rīgas Sargi 2 :mrgreen:

Ja no tāda viedokļa, tad jā, pilnīgi visas kameras zem 10K Ls ir kakas, bet te neiet runa par pro klases kamerām un pielietojumu.

Tā kā bāzt vienā maisā šoreiz parastu lētu panasoņiku ar augtā gala šo, kas uz 1080i raksta video, un atkārtoju vēlreiz - optisko stabilizāciju, kuru laikam pate neesi redzējis kamerās, ja reiz tā muldi, ka bez statīva neko nevar nofilmēt (viss protams ir relatīvs, bet priekš amatieru video tā stabilizācija darbojas ideāli.)

 

p.s. ja nu kas - to mīnusiņu Tev neliku es, lai gan vajadzētu ..:sarkasms:

pamēģini kādreiz aizbraukt ceļojumā ar savu pro klases kameru un statīvu par 450.-- un uzfilmēt kādu tuftu tīri savam priekam :D njā vai ģimenē bērnam, kad kaut kas smieklīgs jāuzfilmē, tagad pateikt, paga, ša sastellēšu savu pro aparatūru, atnesīšu kameru, statīvu, gaismas, sastellēšu visu, saregulēšu, pēc 1.5h filmējam :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

andrisri Un rezultātā iegūstam kaut ko tādu, ar ko pilni draugi, youtube u.c. Ilgāk par pāris minūtēm bez galvas reiboņiem nevar skatīties (un nav jau arī ko).

Ja pamanīji - posta autors grib kvalitatīvu bildi, naivi cerot, ka kasete dos kvalitāti. Kvalitatīvas amatieru kameras sākas cenā no apmēram Ls 700 uz augšu.

Jā, laivā ar statīvu neviens neņemsies, bet tādam nolūkam eksistē arī nelieli kameras stabilizatori (steadicam - sk. bildi)vai arī pēc tam video izdzen caur attiecīgu softu, lai iegūtu stabilu bildi. Ar optisko varbūt izdosies novērst trīcošo roku efektu uz pohām, bet nekad nedabūsi stabilu kadru skrienot pa kāpnēm, vai, piemēram, filmējot no helikoptera.

Arī filmējot savu sīko vai suni, vienmēr var atrast kādu atbalsta punktu kamerai (krēsla atzveltni, galdu, koku, kaut vai birstes kātu.

post-602-0-88035600-1310405717_thumb.jpg

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Mjā... Dažkārt nedaudz par daudz tiek uzsvērts, ka amatieru kameras visas ir vienādas. :)

 

Jo tā nav. Tagad tiešām HD kameras ieraksta stipri labāku bildi nekā SD kameras (kā ari starp HD kamerām ir atšķirības, protams). Runājot par konkrētiem aparātiem, šis, manuprāt, ir labs pirkums (nedaudz virs tiem 450 LVL gan):

http://www.amazon.co.uk/Panasonic-SD900-1920x1080p-Ready-Camcorder/dp/B004I1KPH0/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1310405190&sr=8-2

Filmē uz SD kartes, ir optiskā stabilizācija, trīs matricas, zināmas iespējas manuāli šo to paķimerēt.

 

Pirms pus gada paķēru iepriekšējo versiju, SD700 (no tās pašas amazones, sanāca relatīvi lēti ar visu sūtīšanu). Visā visumā esmu apmierināts, darboties ar šo ir ērti un saprotami, video tiešām izskatās labi. Montēšanai vajadzīgs diezgan nikns dators, bet nu laiki iet uz priekšu.

Labots - Tehnoman
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

andrisri

Raiviic - nu bet viss ir relatīva, kas kuram ir kvalitatīva bilde :) Nesamaitātam cilvēkam gandrīz jebkurai ziepenei ir kvalitatīva bilde, es savukārti gribu nopirkt kvalitatīvu ziepeni, ko līdz staipīt, vecais labais EOS 5D vienkārši par lielu :D un nevaru neko atrast, kas mani apmierina ...

Par cenu ~ 700 Ls runājot, ja apskatītos, šī kāreizi ir Mini DV amatieru gala hi-end's, kas maksāja savus 700 Ls toč ... Un nestāsti, ka no mini DV kameras nevar iegūt kvalitatīvu bildi, muļķības, mini DV vai HDD vai flash, tas ir tikai digitāls datu nesējs, kas nespēlē nekādu lomu KAMERAS bildes kvalītātē. Ok, svarā, ērtības u.c., tas ir cits jautājums ..

 

Te vienkārši gudrie tčibriki tik patirst, ka kamera sūds u.c., autors paklausās, jau gatavo naudu, pērk citu kameru, iztērē, ok, iegūst modernāku kameru, nevis labāku, pats laimīgs, sieva apmierināta, a atnāks nākošais gudrais tčibriks un patieks, ka jaunā kamera sūds un viss atkal slikti :mrgreen:

 

p.s. no helikoptera nefilmēju, helikoptera aizvietojošā statīva pa 250.000 Ls man arī nav :mrgreen:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

andrisri, nu protams, ka es esmu "āksts", jo filmēju ar statīvu un manus filmētos materiālus rāda televīzijā. Posta autors gribēja kvalitativu bildi un es tikai aizrādiju, ka ar ziepjutraukiem bez statīva neko nopietnu nofilmēt nevar un ne jau kasete noteiks bildes kvalitāti. Es kā "āksts" nemainīšu savu viedokli par statīvu un man pilnīgi pofig visi tie stabilizatori auto balansi un auto fokusi. "Āksti" kameru pirms filmēšanas balansē konkrētajā apgaismojumā un fokusu stāda ar roku. Toties "ākstiem" bilde vienmer ir asa un stabila. Nu ko dod visas tās fīčas un HD bilde, ja neprot filmēt. Nu kam vajadzīgi visi tie stundām garie ceļojumu video ar kratelīgu bildi, jo neprašu kameras raustīšanu tak neviens optiskais stabilizātors nevar kompensēt un transfokātora bezjēgas "pumpēšanu" nevar izsekot neviens autofokuss :sarkasms:

Ja par ceļojumiem, tad tiešam es ceļojumā braucu ar kameru un statīvu, bet tikai tad, ja par to man maksā naudu. Ja es atpūšos, tad neko nefilmēju un nefotogrāfēju, jo tas tad jau ir darbs :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Nu nez - es ar savu "aizvēstusrisko" Canon xm1 esmu mega apmierināts un tuvākajā laikā uz kādu HD nemainīšu, jo ar kamerām ir kā ar fočikiem - ļaudis iekrīt uz izšķirtspēju, bet nenovērtē optiku un matricu lielumu... :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

...tad tiešam es ceļojumā braucu ar kameru un statīvu, bet tikai tad, ja par to man maksā naudu...

Lūk, ceļojumā ar statīvu var sanākt pavisam negaidītas problēmas. No paša pieredzes - tika filmēts Parīzē, protams, profesionālā kamera uz statīva. Pēc brīža piesienas kārtībnieks - atļauja filmēšanai ir ? Khmm, ko, kā, kopš kura laika nedrīkst ? Drīkst, ja esi amatieris - profesionālim jāpērk licence. Nu un ar ko šie atšķiras ? Nu amatieris filmē bez statīva. Nu ko, atstājam statīvu mašīnā, ņemu Betacamu (tas bija pirms kādiem 10 gadiem) plecā un mierīgi filmēju visu, ko vien vēlos - esmu taču amatieris, kaut arī meitene ar mikrofonu līdzi vazājas :sarkasms:.

Šito atcerējos iepriekšējos Dziesmusvētkos, kad bez licences neļāva ienest profesionālu fotokameru. Man, protams, visas caurlaides bija, bet ziņkārības pēc iečāpoju orgkomitejā ar jautājumu, kā atšķirt Pro fotokameru no amatieru? Izrādās,ļoti vienkārši - Pro kamerai var pielikt papildus zibspuldzi :lol:. Patiesībā nesapratu, smieties vai ko ... un tā arī aizgāju :wtf:.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Praktiski nevienā lielajā 'Vecās Eiropas' pilsētā nedrīkst filmēt ar kameru no statīva bez atļaujas.

Var piesieties gan kārtības sargi, gan apkārt esošo veikalu/iestāžu darbinieki par nesankcionētu filmēšanu.

 

Galvenais, ka pofig kāda kamera - pat ar mazu štrunta plaukstas amatierkameru no trīcelīga plastmasas statīva filmēt drīkst tikai ar atļauju. Bet no rokas var filmēt ar dajebko - kaut 35mm kinokameru.

 

Austrumeiropā gan tā nav. Tur drīzāk jāuzmanās, ka kāds tev neizsit zobus un neatņem kameru :mrgreen:

 

 

 

...un par tiem dziesmusvētkiem - arī noņemams objektīvs bija viena no profesionālas fotokameras pazīmēm.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Mazajām ziepjutrauka tipa kamerām tiešām var dabūt smuku bildi. Skaidrs, ka ne PRO līmenī, jo lielākoties tām nav rokas vadība balansēšanai , fokusam un diafragmai, bet filmiņu priekš TV uzfilmēt var, a bez statīva to izdarīt ir gandrīz neiespējami. Jā, kādus zālītes pīpētājus Amsterdamā var filmēt bez starīva, bet kā tu arhitektūru , panorāmas skatus vai tuvplānus bez statīva nofilmēsi :sarkasms: ? Es nekad neesmu sapratis, nafig ziepītim vajag 30 un vairāk reizīgu zūmu. Bez statīva tak to "teleskopu" tāpat nav iespējams noturēt. Būtībā jau nav ko te daudz spriedelēt par statīvu. Ne jau tikai statīvs noteiks bildi, bet pats operātors. Nu nesesmu es vēl redzējis ziņās, no notikuma vietas, nevienu amatiera filmētu materiālu, kur filmētājs bezjēgā "nepumpētu" transfokātoru un, trīcošu roku, "neslaucītu" kadrā pa labi un kreisi :sarkasms: Tiklīdz cilvēks iemācās kā jāfilmē, tā jautājums par gaismām, statīvu un ar roku vadāmu kameru atkrīt pats no sevis.

Link to comment
Share on other sites

Man reiz bija jāsamontē viena neofīta safilmētais ceļojums pa svētajām vietām - Jeruzaleme, Betlēme uc. 8 Hi8 90 minūšu kasetes. No tām 12 stundām izejas materiāla sanāca knapi 20 minūtes rezultāta, pārējais bija piebraucieni, atbraucieni, panorāma šurpu-turpu, panorāma ar zūmu in pa labi ar zoom out pa kreisi, stedīkama imitācija rikšojot pa Via Dolorosa un skati pa autobusa logu :-(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...