Jump to content

Nodzeltējusi plastmasa


erikonkulis
 Share

Recommended Posts

Labadiena! Man te tāda problēma, ka nevaru nekādīgi ar parastajiem līdzekļiem noberzt nodzeltējušo plastmasu atkal baltu! Tīmeklī atrastie līdzekļi ir padārgi.

 

Varbūt kāds var dot padomu ar kādu pašmāju recepti dzeltējušas plastmasas tīrīšanai?

Moš kola der? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

liekas ka ne jau dzeltenums radies dēļ netīrības un dzeltenumu nevar tā vienkārši notīrīt, bet tas dzeltenums radies materiālam atrodoties piemēram saulē vai vecuma ietekmē. Varētu mēģināt jau ar ļoti smalku smilšpapīru nopulēt virskārtu, bet pieņemu, ka ir vienkāršāka metode kā panākt vēlamo efektu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Padalies ar tiem dārgajiem līdzekļiem. Veļasmašīnai pēc 6 gadu lietošanas arī puļķi un pogas sākušas dzeltēt, ja salīdzina ar krāsoto metāla korpusu.

 

Lai gan ir aizdomas, ka tā balināšana varētu būt top-šop līmeņa sūdi...

Link to comment
Share on other sites

jarajara

kādus parastos lietoji? sodu parasto arī?

man gan aizdoma, ka dažu labu (sliktu) nekas neņems. mana ~ 15 gadus vecās mikrenes priekšas panelis , kā balts tā balts, un netaisās dzeltēt.

Link to comment
Share on other sites

Amazons

plastikāti dzeltē no UV (tas tiem kas dzīvo ārā), citos gadījumos vienkārši sabrūk kādas tur struktūras iekšā. To nosaka halogēno vielu daudzums sastāvā.

Balinātāji tur nepalīdzēs. Ja palīdzēs tad tikai īslaicīgi, bet tikpat veiksmīgi var arī samazināt plastikāta mūžu izjaucot struktūru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

10-gadīgās datora tumbiņas esmu tīrījis ar smilšpapīru, notīrīt var diezgan labi izskatās tiešām koši baltā krāsā vienīgi čakars gan liels kam lielākam jādomā cits variants. Beigās svarīgi vēl patīrīt ar smalkāku smilšpapīru lai nepaliek švīkas.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Pirms kāda laiciņa 'restaurēju' apdzeltējušu ledusskapi. Ar šķīdinātāju un vates tamponu samitrina visu un uzmanīgi notīra. Virsma paliek biš nelīdzena, bet pārejot pāri ar smalko smilšpapīru - kā jauns.

Link to comment
Share on other sites

pamēģini Domestos vai citu poda tīrāmo. Reiz nesenīt tā nodzeltējuši, bet mīļu klavu dabuju baltāku.

Link to comment
Share on other sites

Ir variants arī vienkārši pārkrāsot - 2x ar aerosolu, pirms tam notīrot ar vaitspirtu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms kāda laiciņa 'restaurēju' apdzeltējušu ledusskapi. Ar šķīdinātāju un vates tamponu samitrina visu un uzmanīgi notīra.

 

Ar kādu šķīdinātāju atrestaurēji skapi?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...