Jump to content

Grīdas akustika ~500Ls vertībā


GGp
 Share

Recommended Posts

Svieki boot lasītāji un gudrie prāti!

 

Tā nu ir sanācis, ka pēc ilgstošas badošanās :mrgreen: ir sakrājusies nauda un vēlme pēc labas grīdas akustikas.

Akustika būs domāta 50% filmām 50% Mūzikai(modernajai pa retam klasikai!)

Uz doto brīdi esmu noskatījis sekojošus modeļus:

 

1) JBL ES100

Mana saite

2) CANTON GLE 490

Mana saite

3) CANTON Ergo 609

Mana saite

4) MAGNAT Monitor Supreme 2000

Mana saite

 

Kā arī pēdējais patriotiskais variants :)

5) RRR GIANT Fs-100

Mana saite

Par RRR skandām gan neesmu īsti parliecinats,jo mazs aprakts liela cena :unsure:

Iespejam būsiet ieverojusi, ka labs Bass ir sirdij tuvs :mrgreen:

Vēlami ieteikumi,rekomendacijas,kas tieši attiecas uz grīdas akustikām,iespējams personīgo pieredzi.Varbūt ir vēl kādi varanti kurus neesmu minējis.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ju

    14

  • GGp

    21

  • Tornis

    11

  • nnoname

    10

Top Posters In This Topic

mani 0.02Ls - Magnat. Vislielākā jutība, otrs smagākais korpuss. Tad James B. Lansings.

 

Pie īpaši ņipra stiprekļa (ne RRR, ne resīvers, bet stereo laiku stipreklis, Harmans Kardons, Biezā gala denons, vecie soņkas ES) ies klāt RRR.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Intresanti linki būs jāpalasa. :good:

Mejģināsim izvairītien no jautājumiem, pie kā es slēgšu tumbas klāt.

Saglabāsim tēmas virzinu grīdas akustika,nevis apspriedīsim ko es klausos:plates,kasetes mp3,FLAC,utt.... :stop:

Link to comment
Share on other sites

vajag zināt, kāds pastiprinātājs, bet tā kā jau Tornis teica, ja pietiekami spējīgs pastūzis, tad viennozīmīgi gianti, ja nē, tad varbūt magnat, cantonus un jbl neizvēlētos vispār, ja var budžetu pastiept par kādu pusotru simtu, tad jau sanāk kkādi sakarīgi dali ikon

Performance, ar to marancu daudz kas skanēs :mrgreen:

 

Mejģināsim izvairītien no jautājumiem, pie kā es slēgšu tumbas klāt.

 

tādā gadījumā vari necerēt uz jēdzīgiem ieteikumiem

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Pašam itkā vairāk Iepatikās JBL es100

No otras puses būtu ņēmis nēmis rrr gigantus,bet 660Ls par pāri nevaru pavilkt ;(

Link to comment
Share on other sites

Saglabāsim tēmas virzinu grīdas akustika,nevis apspriedīsim ko es klausos:plates,kasetes mp3,FLAC,utt.... :stop:

Vairāk gan jautājums bija domāts par to, kam tumbas slēgsi klāt, jau ir stipreklis, resīveris, tosteris? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Uz doto brīdi protams,ka resīvers, pionieris no galvas neatceros škiet 918k kaut kas tāds.

Link to comment
Share on other sites

Pašam itkā vairāk Iepatikās JBL es100...

Tu šitās paklausījies? Kad pats meklēju skandas, tad ES80 skanēja ļoti bēdīgi, varbūt ES100 ir drusku labākas, bet es ieteiktu paklausīties.

Savulaik izvēlējos CANTON GLE 490, kas skanēja stirpi labāk kā ES80, un esmu apmierināts ar izvēli.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā sāpe, ka nav iespejams dabā paklausītie kā skan.

Tapēc censos atrast īsto vienīgo pēc atsauksmēm.

Link to comment
Share on other sites

Ja esi Rīgā, aizej uz Elkor centru (pie vefa), tur man pārdevējs saslēdza rindā visas skandas kuras palūdzu!

Link to comment
Share on other sites

JBL šajā cenu kategorijā ķinītim būs labs, arī enerģētiskai mūzikai, pie kaut kā dabiskāka būs sliktāk kā tie pārējie

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tad nevar paklausīties? Vai nu neesi Rīgā, vai nevari iziet no mājas. Pirmajā gadījumā, ja esi Latvijā, var atbraukt. Otrajā gadījumā tomēr nāksies meklēt svešvalodās tekstus un atsauksmes.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu viens no iemesliem varētu būt tāds,ka elkorā gluži nebūs tās akustikas kuras pieminēju sākumā!

Laigan netaisos apgalvot,jo kādu laiku neesmu tu iegriezis.

Labots - GGp
Link to comment
Share on other sites

Nu... tak AB blind testus netaisīsi. Paņem 2-3 mīļākos CD un apstaigā tirdzniecības vietas. Ja kaut kur skaņa patiks, uzreiz sapratīsi. Es gan pirms gadiem vazājos kopā ar stiprekli, tas nebija viegli. Man gan iztērējamais budžets bija stipri lielāks toreiz, tāpēc bija vērts.

Link to comment
Share on other sites

Nu viens no iemesliem varētu būt tāds,ka elkorā gluži nebūs tās akustikas kuras pieminēju sākumā!

Laigan netaisos apgalvot,jo kādu laiku neesmu tu iegriezis.

Cantons un JBL točna bija... vismaz pirms gada..

Link to comment
Share on other sites

jā, tikai tas konkrētais pioniera resis nepavilks normāli viņus, tad uzreiz jādomā par pastiprinātāja apgreidu, kas šobrīd diezin vai ir opcija

 

Kur redzeji BLACK DIAMOND V3 zem 500ls par pari? Pat Vacijas shopos pari zem 800 eur nevaru atrast.

šeit, nav viņas nekas ūberluksus, vāciešiem vienkārši lielāks mārdžins

Link to comment
Share on other sites

ko noziimee jeedziens-- "nepavilks" ??

Link to comment
Share on other sites

nozīmē to, ka nebūs dinamikas un adekvāti akcentēti basi, ņemot vērā to, ka konkrētais eksemplārs ar čipiem nevis diskrētajiem tranzistoriem izejas pakāpē, un specenē nav pat norādīta nominālā jauda, spriežot pēc visiem uzrādītajiem cipariem reāli viņam tur labi ja 50 soso vati uz kanālu

Link to comment
Share on other sites

Perfomance

jā, tikai tas konkrētais pioniera resis nepavilks normāli viņus, tad uzreiz jādomā par pastiprinātāja apgreidu, kas šobrīd diezin vai ir opcija

 

 

šeit, nav viņas nekas ūberluksus, vāciešiem vienkārši lielāks mārdžins

 

 

Man ir BLACK DIAMOND pirmaa versija, tai ir pavisam savaadaaka konstrukcija, jaunajai V3 basu refleksu caurule ir aizmuguree,manai apaksaa. Skandas staav uz adataam un bass bliez tiesi griidaa :). Nevar saprast no kurienes naak bass, tas ir visur. Veel lai izveele lielaaka var apskatit FOCAL un B&W.

Link to comment
Share on other sites

Parādās intresanti varianti!

Kā saka,jo dziļāk mežā,jo vairāk malkas :D

Link to comment
Share on other sites

par kaadiem basiem var runaat no 5,25'' skaljrunja ???? vai griidas akustikai basaa piestaav tik mazs izmeers ?

 

ja kastes vajadzeetu tesienam un basu miilim, kam nebuus suba-- es njemtu JBL. Protams, JBL var nepatikt, jo kaa jau te viens mineeja, dazhi labi skaneejushi briesmiigi. Iespeejams, ka tur pie vainas ir vinju nekorekti apstraadaatais titaana piikstulis videejaas augshinjaas. nemekleeshu, bet ieteiktu pamekleet stereo&video aprakstus, kur shamie aprakstiiti,dazhaam jbl kasteem tieshaam bija grieziigas augshinjas.

Principaa vissabalanseetaakaa kaste man liekas ir Magnat Supreme. Protams, nav reaalu meeriijumu, un nav arii klausiishanaas pieredzes, bet vados tikai no driveru izvietojuma/ izmeera/ krosa frekvenceem

Par RRR Giantu --- ko tie 2 midi dara katrs savaa vietaa, kaac var paskaidrot ??? vai kaads ir redzeejis reaalo Gianta pasiivo filtru sheemu ? vai tur katram midam ir savs filtrs[ + savs diapazons ] , jeb tomeer mochii interferencee abi divi uz viena filtra ????

par audiopro jau pateicu --- manupraat ir mazliet bezjeedziigi saliidzinaat 3 joslu sisteemas ar +- atstraadaatu basu, ar 2 joslu sisteemu un maziem driveriem [ basa zonaa ] ...[ tas ka vinji midbasa / midu zonaa, kur citaam kasteem veel speelee 8'' , vareetu buut aatraaki, dinamiskaaki, tas ir fakts, bet pieljauju, ka taa buus varbuut pusoktaava/ oktaava ---tb--- vai autoram tas buut buutiski ---shaubos

Teoreetiski jau abiem cantoniem arii nevajadzeetu buut suudiigiem, bet tad to 88,3dB juutiibas variantu es gan nenjemtu. re kaa sanaak, par cik kantoniem midi-basi kroseejas pie 300hz, tad reaali sanaak, ka nekaadu ieguvumu audio pro kastei aatrumaa dizhi nebuus, jo zemajos midos kantonos piem jau straadaas midrange, kkurai tomeer vajadzeetu buut vieglaakai / aatraakai par 13cm basu

PS- nesaakshu runaat par to, ar kaadu darvu katrs konkreetais difuzors ir aplaistiits, lai ieguutu iipasho, suliigo, maigo skaneejumu ---shiis lietas tomeer jaaklausaas uz vietas veikalaa ...

PSS- par shito fraazi --- sitaas savdabiigi skan--- akustikaam ir jaaskan neitraali, tik neitraali cik vien iespeejams, lai buutu iespeejas nokjert to iipasho skaneejumu, kas ir katram konkreetajam izpildiitaajam[ kursh ar savu skaneejumu padara klausiishanos tik iipashu ]. Kaada tad jeega klausiities muuziku, ja visus dziedaataajus mees pataisaam par Dzo Kokeru, vai piemeeram AC DC par Jaani Stiibeli ???

PSS2- noname --peec tava teksta sanaak taa, ka labas akustikas pie suudiiga ampa nav nekaadas jeegas likt ???

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt, nekādi nesapratu, vai tam BlackDiamond tā cena ir par gab vai par pāri. Par pāri būtu OK :)

Kevin, es noteikti zinu, ko NAV jēga darīt - likt sūdīgu akustiku pie sūdīga pastiprinātāja :)

Link to comment
Share on other sites

labam basam telpas akustikās īpašibas varbūt pat nozīmīgākas nekā skaļruņa izmērs, it īpaši, ja tā ir ne visai liela dzīvokļa istaba. Es, piemēram, savām nesen iegādātām grīdiniecēm samazināju fāzinvertora caruma izmēru, lai skanējums būtu labāk sabalansēts manai mazajai istabai. Manām skandām gan tas ir apakšā, diezgan viegli variēt. Varu atstāt lielāku vai mazāku spraugu, varu aizbāzt vienu vai vairākas sānu malas. Pašreiz ir divas malas aizbāztas un divas vaļā. Tā ka telpai ir nozīme. Vēl varbūt arī nevajadzētu izslēgt variantu ar kādām lielāka izmēra statīvniecēm, ja telpa nav liela.

 

Kas vispār ir labs bass? Vienam tas varbūt ir zemas frekvences, otram svarīgāks ir basa tembrs, trešam - lai tas ir pietiekami ātrs. To vajadzētu paturēt prātā izvēloties skandas.

Link to comment
Share on other sites

andrisri

Uz doto brīdi protams,ka resīvers, pionieris no galvas neatceros škiet 918k kaut kas tāds.

 

VSX-918V-S ?

Šis pat ne tuvu nav nekāds hi-end's, te skatīties uz aksustiku, kas maksā ~ 500 Ls pārī ir vienkārši dumji, no tā nav nekādas jēgas, izmesta nauda, bet LABAS skaņas nebūs ..

ja nu cenu zīmes atstāsi pie tās akustikas vienīgi nenoplēstas :mrgreen:

Labots - andrisri
Link to comment
Share on other sites

izdot Ls 100 būtu vēl padumjāk. Diez cik no mums var atļauties nomainīt visu audio uzreiz. Neredzu problēmu. Nomainīs skandas tagad, gan pienāks laiks arī pastiprinātājam.

Link to comment
Share on other sites

andrisri

Pag, pag, te tika pasniegts, ka tie 500 Ls ir ilgi krāti, 600 Ls jau robeža, ko nevar atļauties.

Tad nu paciparojam ~ 500 Ls tā ir tikai front akustika, a kur rear, a kur centrs ? a kur subs ? Tobiš reāli ~ 1000 Ls akustika, te prasās savi ~ 700+ Ls resīvers, vēl vadus visus nomainīt, moš vēl kaut ko aizmirsu vai kļūdījos, gan jau tas pats DVD pleijers būs kaka, nu reāli ~ 2K..

Tātad vajadzēs vēl 3x tikpat iekrāt, vēl 3 ziemas neēst :D

Viss ir labi, ja to var atļauties normāli, tur salīdzinoši īsā termiņā, bet šitie 5 gadu nomaiņas projekti, nu nevajag lekt augstāk par savu pakaļu un komplektēt neloģiskas sistēmas ..

 

Bet var jau būt, ka viss nemaz nav tā, vienkārši šādi spriežu pēc autora sarakstītā.

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Es, piemēram, savām nesen iegādātām grīdiniecēm samazināju fāzinvertora caruma izmēru, lai skanējums būtu labāk sabalansēts manai mazajai istabai.

Nu tad tev ir diezgan saforseets faazu invertors, ja jaabaazh ciet [ dalja ] . Korektaak jau buutu vienkārši ar eq nonjemt F, kas ir pa daudz. Taadaa veidaa nemociitu skaljrunjus arii elektroniski ...

Par autoru -- cilveeks raksta Bass ar lielo burtu, domaaju, nav nekaada probleema panjemt arii JBL, pirms tam tik der paklausiit, vai patiik/ ir cieshams paareejais diapazons , vai nee ...

Link to comment
Share on other sites

labam basam telpas akustikās īpašibas varbūt pat nozīmīgākas nekā skaļruņa izmērs, it īpaši, ja tā ir ne visai liela dzīvokļa istaba. Es, piemēram, savām nesen iegādātām grīdiniecēm samazināju fāzinvertora caruma izmēru, lai skanējums būtu labāk sabalansēts manai mazajai istabai.

 

Tu apzininies, ko reāli es izdarījis, kas ir akustsiki mainījies skandai?

Link to comment
Share on other sites

PSS2- noname --peec tava teksta sanaak taa, ka labas akustikas pie suudiiga ampa nav nekaadas jeegas likt ???

 

nē, pēc mana teksta sanāk, ka konkrētās akustikas pie konkrētā ampa nav nekādas jēgas likt

ps focal vai b&w pie šitā resīvera varētu skanēt reāli briesmīgi

Link to comment
Share on other sites

Tad jau tās focal un b&w sanāk sliktas skandas? Labām skandām pie slikta past. nevajadzētu skanēt sliktāk kā sliktākām skandām pie tā paša pastiprinātāja.

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

nu... teiksim tā, viņām ir savi trūkumi, kas komplektā ar šo resīveri tiks jo vairāk akcentēti

b&w ir atsevišķi normāli eksemplāri, bet ne šajā cenu kategorijā, focal'am neesmu dzirdējis tādus

Link to comment
Share on other sites

VSX-918V-S ne pavisam nav tās akustikas cienīgs, ko vēlies tam pievienot. labāk to aparātu izslēgt un vairs nekad nelietot. nav jautājums par aparāta cenu, bet to, ka ir uztaisīts tā, ka skan tikpat slikti, kā tipisks mūzikas centrs.

visdārgāko pioneer resīveri es neesmu klausījies, bet par pārējiem man ir skaidrs, ka tā nav mūzika, kas tur nāk ārā. piedod par skarbumu, bet tā tas ir. kaut vai no sludnājuma paņemtu normālu lietotu pastiprinātāju par Ls 50 un rezultāts būs kā diena pret nakti.

no akustikas, tembrālā ziņā man patīk canton. pat telpā ar pilnīgi sliktiem akustiskajiem apstākļiem nekādi draņķi nelien ārā - nav dunoņas, basi ir gana dziļi, augšas nespiež un vidi - ciešami, taču nav kaut kas tiem cantoniem līdz galam forši. par magnat esmu daudz laba dzidrējis, bet pats neesmu kalusījies. giant - vilinoši, taču arī nav nācies klausīties. lasīju testu, kurā par giant bija atzīts, ka ne visa veida mūziku pienācīgi atskaņo, bet labāk būtu pašam dzirdēt (tikai ne ar pioneer, kenwood, sony, u.tml.resīveriem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...