Jump to content

Kura un kāpēc būtu labāka telts?


Ziepnieks
 Share

Recommended Posts

Žaks Noriss

Par 130 - 150Ls telts??? Ti što? Kādus 40 - 50Ls var izlikt par telti, jo tāpat samērā ātri nolietojas. Tāpat sasmērēsies, samirks, kaut kas ieplīsīs, kaut kas pazudīs.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

kukuruku

Sāc ar to, ka pasaki, kam tā telts paredzēta:

Iesi 2 nedēļu pārgājienā kalnos vai taigā (tad arī varētu pavilkties uz tādu ciparu) :lol:

vai arī Līgo svētkos zaļumos izgulēsies un pēc tam nometīsi stūrī...

Cik rumpjus jāietilpina?

Link to comment
Share on other sites

Praktisks ieteikums ātrai uzstādīšanai. Izvēlēties tādu, kurai iekšējais kupols pie skiklšķiedras/cita materiāla lokiem ir stiprināms ar āķīšiem. Ērta salikšana - saliec loku, tā galus saāķē telts grīdā un kupola audumu saākē pie loka.

Risinājumi, kuros loks jāstumj kupola kabatā, nav tik ērti.

 

Protams, normālas teltis var nopirkt pa latiem 40. Bet, ja ir vēlme pēc īpaši rūpīgi veidotas telts (taisnas šuves, smalki materiāli), tad var lūkoties 100-150 latu virzienā...:)

Link to comment
Share on other sites

Da nav ko daudz iespringt, svarīgi, lai būtu ventilācijas logi, dubultais jumts un viegls svars. Abas samērā līdzīgas, bet es ņemtu otro.

Link to comment
Share on other sites

kukuruku

Abas minētās jau nu gan par vieglām nenosauksi...

Vēl labāk par ventilācijas logiem ir 2 vai vairāk durvis...( Latvijas vasarā un karstākās vietās)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja nav specifiskas prasības pret baigo lietus noturību vai specifiskām īpašībām (var nostāties kājās, palielināta priekštelpa šmotkām, telts domāta ģimenei ar 3 bērniem un sunim u.c.), tad toč neņem 100+Ls telti.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ko Tu pinies ar to naudu, ja cilvēks var atļauties Jaguāru, tad viņš nepirks golfu, jo tas ir 7x lētāks.

Link to comment
Share on other sites

muahahā! Lietots 10 gadus vecs golfs maksā apmēram tikpat cik lietots jaguar :)

Link to comment
Share on other sites

Ziepnieks
(labots)

Telts paredzēta - Jāņiem, festiem, un taigām. Tieši tā, bez ironijas. Top brauciens mēneša garumā uz pašu Sibīrijas vidu. Zed, nebaidies, esmu diezgan patstāvīgs cilvēks, bet nekad neatsakos no padoma. Mani satrauc "Iekšējais materiāls:Polycotton, sintētiskā kokvilna", kas ir 2. teltij.

Nu tipa, vai man nebūs jārēķinās ar to, ka pamodos savu sviedru baseinā dēļ tā, ka tā ir kaut kāda sintētiskā kokvilna.

Un par tiem cilvēkiem ir 2 līdz cik sanāks.

Labots - Ziepnieks
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Sibērijā vairāk jābīstās no odiem, runā, ka tur pat kupātu nevar brīvdabā nospiest dēļ knišļiem...

Link to comment
Share on other sites

Ja nav specifiskas prasības pret baigo lietus noturību vai specifiskām īpašībām (var nostāties kājās, palielināta priekštelpa šmotkām, telts domāta ģimenei ar 3 bērniem un sunim u.c.), tad toč neņem 100+Ls telti.

 

Es arī nepiekritīšu - nevar salīdzināt Jyska lēto galu ar Lafuma teltīm. Un telti nepērk vienam vai 2 gadiem, parasti viņa kalpo krietni ilgāk, ja vien pienācīgi kopj, nenomet slapju sapūšanai utt. Ja cilvēks var atļauties, Lafuma telts ir adekvāts pirkums par savu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Ziepnieks

Žak, tā tikai runā. :D

Vienīgais ar ko ir bijis jāsastopas aizpagājušogad bija čūskas nomestās ādas. Augusta mēnesī tur mierīgi un moskītu arī maz.

Apmēram kāds klimats zināms man ir. Tāpēc arī tēmēju uz telti ar 5000mm izturību.

Link to comment
Share on other sites

kukuruku

Pa manam par svīšanu dēļ tās sintētiskās kokvilnas nevajadzētu satraukties. Ir lietošanā gan lafuma travel 2; gan freetime fidji 3- Lafumai ar iekšējā telts skaitās tā sintētiskā kokvilna- nav ne vainas.

Būtiskāka ir iespēja normāli vēdināt telti- sieti durvīm un logiem utt. Kā jau teicu- 2 durvis pretējās pusēs ir būtiska fīča

Par to ūdensnecaurlaidību- kaut kur RU forumos lasīju domu, ka tipa 2500-3000 vai vairāk (5000) jau vairs nav dižas starpības, vismaz kamēr tas piesūcinājums, pārklājums nav nočakarēts... Anyway virskārta jānostiepj, tad jau ūdens pats tecēs nost un pat 1000mm ūdens staba spiedienu nedabūsi... (OK, kārtīgi gāžot lietum līdz 1500 mm H20 spiedienu gan varot dabūt)

Vēl jau var diskutēt, kā katrs ražotājs to ūdens caurlaidību mēra... te ar bija nianses.

Bet būtiskākais jautājums- vai jāstiepj uz muguras vai nē... nu un nepieciešamā ietilpība.

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Nepateikšu, kura ir labāka, bet nu cepties par telts cenu, kā to daži te dara, arī nevajadzētu - ar tādām padārgām teltīm vismaz nav jābaidās no rīta pamosties peļķē, ja, protams, telti pats no bailēm nepiečurā, pārlaižot nakti zibens un pērkona laikā, zem vienīgā koka simts metru rādiusā un no tā, ka pēc 3 uzsliešanas reizēm tā sāk jukt ārā pa visām vīlēm.

Link to comment
Share on other sites

jarajara

ta vienalga. līdzīgas . tikai ja jāstiep skaties , ko vieglaku.

par lafumu gan varu teikt to labāko, tāpat kā par otru kantori Vaude, ko tirgo gandrā. ir gandrā pirkta lafuma telts. lidzīga kā vaudes opera. ir ļoti lietanā vasarā ap 40 dienām gulēts . ne piles slapjuma. nogāznis gan bijis tāds ka cauri nevar redzēt.

un netici tiem kas, saka ka nav šķirbas starp 3000 un 5000. viņi vienkārši nezin.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Ja vajag ilgiem gadiem nevis konkrētam braucienam, tad es viennozīmīgi ņemtu vismaz 3 vietīgu telti. Pats izmantoju Freetime Maero. Vieglāka un tagad jau krietni lētāka par Lafumu. Izbraucieniem pie vietējās dabas nav ne vaina. Lafumā gan gulējis neesmu. Ja var viņu uzliet tiešā saulē un vakarā krītot izgulēt brāli pāli ir ko elpot- tad saprotu cenas atšķirību, ja nē, tad neredzu jēgu pārmaksāt 100 ls.

 

OK, ir viņa noteikti izturīgāka (smagums kaut kā jāpamato), bet par 150 Ls nu jau var nopirkt 4 gab manas teltis un šī man jau kalpo kādus 6 gadus. Katru vasaru tiek izmantota vairākas reizes kempingos, laivu braucienos + kempingos utt.

Link to comment
Share on other sites

Nu re, man ir bezmaza diametrāli pretējs viedoklis pārējiem foruma dalībniekiem. Es teiktu, ka Lafuma ir lētākais, ko ir vērts ņemt. Latvijā viņas cenas ir mazliet palielas, bet noteikti tas ir pamatlīmenis. Esmu gulējis Rimi-Maxima-Jysk tipa teltīs un guļammaisos. Vairāk netaisos, īpaši ja ir runa par reāliem braucieniem, kur svarīgi ir arī aizmigt un izgulēties, ne tikai atlaisties pēc aliņa porcijas.

Tam der Caravan, Mammut, McKinley, utt. Tas katram jāizlemj pašam. Ļoti īss info materiāls: http://www.adventurerace.lv/?DocID=747

Link to comment
Share on other sites

Es ceru ka Tu pamanīji, ka tās abas teltis ir ļoti smagas - IMHO piemērotas tikai autotūrismam.

Parasti 2-3vietīgas teltis sver 3-4kg.

 

Nu re, man ir bezmaza diametrāli pretējs viedoklis pārējiem foruma dalībniekiem. Es teiktu, ka Lafuma ir lētākais, ko ir vērts ņemt.

 

Reāli dārgi ir vērts maksāt tikai par piemērotību ļoti specifiskiem apstākļiem (aplīnisms noteikti ir viens no tiem).

"Parastai" ceļošanai gana labi der arī parastas teltis (runa protams nav par maximā pērkamo sortimentu), kas nemaksā simtos latu.

Link to comment
Share on other sites

Sibērijā vairāk jābīstās no odiem, runā, ka tur pat kupātu nevar brīvdabā nospiest dēļ knišļiem...

 

Aptuvena situācija man bija pāris gadus atpakaļ, biju uz vairākām dienām pie Baikāla ezera, odi tur bija šausmīgi daudz, labi, ka teltī nezin no kurienes bija ielīdis zirneklis un uzaudis tīklu, no rīta tīklā saskaitīju ap 50 odiem :D. Bet odu daudzums vairak atkarīgs no lokācijas vietas, jo es biju kādus pār simtu metru no ezera tadā kā ielejā, mežs bija diezgan tālu.

Link to comment
Share on other sites

Reāli dārgi ir vērts maksāt tikai par piemērotību ļoti specifiskiem apstākļiem (aplīnisms noteikti ir viens no tiem).

"Parastai" ceļošanai gana labi der arī parastas teltis (runa protams nav par maximā pērkamo sortimentu), kas nemaksā simtos latu.

Saprotu ko Tu saki, bet piekrist varu tikai daļēji. Kā jau teicu, esmu gulējis, piemēram, lētā gala guļammaisos. Mēsls kvadrātā: ir 2 varianti - vai nu tu svīsti, vai salsti. Vidus varianta nav. Toties savā Caravan man bija komfortabli Latvijas vasarā (nu, ne gluži 30 grādu sutoņā, t.i naktī ap 18 - 20 grādiem), un arī Norvēģijā, aiz polārā loka, kad nakti bija ap 0. Tas pats ir ar teltīm: lētā gala teltīs kā likums ir kondensāts, slikta ventilācija, mitrums (daudz retāk - pārmērīga ventilācija). Rezultātā es izvēlos vai nu savu labo neatceros-kā-sauca-firmu-bet-ne-lēto telti, vai veco poļu brezenteni. Tikai ne lielveikalu variantu. Abas gan ir ne-mugursomas teltis.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...