Jump to content

LMT sāk piedāvāt 4G komercrežīmā


Tu saki?
 Share

Recommended Posts

Šodien paņēmu 4G testu. Vieta Saulkrasti. Pašlaik izskatās labs killers DSL internetam, kas ir vienīgais pieejamais manā rajonā. Tā kā tuvākajā piecgadē man Optika vai VDSL nespīd tad labs risinājums. Protams viss var mainīties, kad saslēgsies pie bāzes stacijas vesels lērums ar cilvēkiem utt. Vispār ir kaut kāds noteiktais ātrums , ko viņi garantē?
Šīs nepilnās divas nedēļas (ieskaitot paspēšanu 14 dienu laikā atgriezt visu tehniku, lai neieslēdzas 24 mēnešu automāts) centīšos saprast, kas tad notiek ar šo slavināto 4G.

Statistika:
Tests. Serveris
Lattelecom (Rīga): 3116676616.pngTests veikts 21:32

RSRPM (dbm) signāls - (- 95) Stabils
RSRQ (db) - (-10 līdz -11) Arī stabils.

Labots - *M3
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    17

  • ju

    16

  • DJWoX

    14

  • it.kroplis

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Domāju, tev tur ne mazums ir jau pieslēgušies...

Manos laukos,  jau četrus mēnešus pieslēgums, ~5 kilometrus no torņa un tad var dikti neuztraukties par klientu skaitu:

 

 

 

 

post-72256-0-93963700-1385065880_thumb.png

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Tas jau gan, bet ātrums vienalga ir labāks kā DSL. Protams pēc vienas dienas neko daudz nevar vēl pateikt, bet redzēs. 

Link to comment
Share on other sites

tumsasgars
Pašlaik izskatās labs killers DSL internetam, kas ir vienīgais pieejamais manā rajonā.

Eu...Vienīgais toč nav. Bitei(kurai vsp pa 2ls var bezlimitu dabūt naktīs) un Telei te normāli ātrumi 7-15mb/s down un upload no 1,7-5.0mb/s.

3116948138.png   - saulkrasti

Ko visi uz to 4G skrien? drīz būs pilna truba atkal. /Kā 88% saulkrastu ar lmt 3G .. 0.5mb/s down,0.05mb/s up,tāpat būs ar 4g../

Labots - tumsasgars
Link to comment
Share on other sites

@@tumsasgars, nesalīdzini pirkstu ar p... 4g nav 3g.. un ar slodzi tiek galā pavisam savādāk.. turklāt 4g ir TIKAI dati.. 3g ir dati+balss..

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Nu nejau te pirksta un p.... salīdzina. Maģistrālais links uz torni jau ir tas pats ar to pašu kapacitāti, tik atšķiras apraides staciju resurss uz klientiem. Ir viena apraide, kura nodrošina 3G un cita aparatūra, kur 4G aparatūras kapacitāte ir daudz lielāka, bet, ja pienākošā līnija, ir, piemēram, 30Mbps vai 50Mbps tad tas arī tiek dalīts starp 3G un 4G apraidēm.

Link to comment
Share on other sites

viens liels mīnus tam lmt ir ka lai dabutu bez ierobežojuma ir jāņem tarifu plāns tuvu pie 20 ls menesi kas es uzskatu nav adekvati...

Link to comment
Share on other sites

blēņas !

12 -15-19  <- tiem visiem nav datu apjoma ierobežojuma.

bet ir ātruma ierobežojumi.  Pēdējam tarifam nav arī tā.

Link to comment
Share on other sites

blēņas !

12 -15-19  <- tiem visiem nav datu apjoma ierobežojuma.

bet ir ātruma ierobežojumi.  Pēdējam tarifam nav arī tā.

 

par atruma ierobežojumu jau iet runa....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
it.kroplis

paņēmu testam 4G mazo puļķi. (Āgenskalns) pieejams no alternatīvām tik LTK DSL. Signālu mazāk par 70% nerādīja. Pārsvarā ir 90%. Ātrums visnotaļ stabils gan Up gan Down. Latency spēlēs ar stabils ~60 turās. Iestartēt puļķi uz mana mikrotik routera neizdevās :(

LMT darboņi man stāstīja ka esot realas IP. Bet apskatot redzu ir 10.x.x.x . Izskatās ir piekāsuši, vai arī tas tik uz modēmiem tā? 4G Routeri neņēmu, jo cerēju ka izdosies sajūgt ar mikrotiku. Varētu kāds kam routers apskatīt, vai ir reāla IP ? Kad uzdevu šo jautājumu saņēmu šādu atbildi:

Ja Jums ir pieslēgts pakalpojums fiksētā IP adrese, tad tā jau patreiz darbojās 4G tīklā.
Ja šis pakalpojums nedarbojas, norādiet, lūdzu, interneta pieslēguma numuru.

 

Es tik domāju LMT ir slimi cilvēki vai tādus tēlo. Cik zinu fiksēta IP ne vienmēr nozīmē reālu IP, kā arī dinamiska IP ne vienmēr nozīmē ka tā nereāla.

Link to comment
Share on other sites

Dinamiskā var nemainīties gadiem. Kā tas ir LMT, nezinu. Kam Tev statiskā fiksētā, grasies specifiskus servisus no mājām laist? Kopš savam uzliku dd-wrt, plašinājies ddns loks, tiesa, nevienu vēl neesmu pārbaudījis.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Man derēs arī dinamiskā, tik galvenais lai ir reāla, Skaidru atbildi tā arī neesmu uzzinājis. Bet sāk izskatīties ka reāla IP ir tikai ja izmanto to pakalpojumu pa 5 ls. Pārējie ir tik 10.x.x.x IP

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

;) Nez ko es iesākšu ar GPRS, ar tā "lielisko" ātrumu.

 

Sāku apsvērt tuneli caur Linux serveri, ar pieslēgšanos no LMT 4G routera (cerams tas atbalsta kādu PPPoe vai PPP vai OVPN) ja LMT routeris ar iespējām apdalīts kleperis, tad no Windows OS ar vpn klientu. Jāizdomā tik kādu VPN serveri lai paceļu uz attālā Linuxa.

Link to comment
Share on other sites

Tas "GPRS plus" pakalpojums dos tev mainīgu, bet reālu IP adresi.

Saukties tas var kaut vai "ome tramvajā"…

Link to comment
Share on other sites

Man ir LMT 3G USB pie WiFi routera un rezultāts šāds,(atrašnaš vieta:Buļļupe,Lielupe,R J Līcis, "Vārnukrogs"

 

speed-test-LMT.sized.jpg?1387394850

Link to comment
Share on other sites

Šodien paņēmu 4G rūteri.

 

Rezultāts šāds: http://www.speedtest.net/result/3173804612.png

 

Ņemsim vērā arī vēl to,ka pašlaik ir pieslēgti 2 datori un es nezinu ko dara pie otra datora (caur Wi-Fi).

 

Atrašanās vieta: Smiltene

IP Adrese: Reāla

 

Down speed maksimālo esmu redzējis 35 mb/s un upload 21 mb/s...

 

Teikšu tā - Par Lattelecom DSL 10 mb/s download ir par 3x ātrāks (Reāli arī kačājot filmas vai nu jeb ko citu) un upload ir par - (hah) 40x ātrāks...

 

Ja šādi arī paliks vēl 2 nedēļas,būšu ticis pie jauna interneta. (Pie tam par latu lētāka nekā lattelecom)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

IP Adrese: Reāla

 

 

Pēc kā Tu to spried? Tu esi pasūtinājis šo pakalpojumu? Jo ierakstot iekš Google my ip, visiem rādīsies reāla public, nevis kkāda lokāla ip.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Būs vien jāņem tas 4G. Skaidrs ka LTK DSL sūkā. Reālā IP neesamību domājams risināšu caur holandes serveriem ar OVPN

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais par ko es baidos ir tas,ka aizvien vairāk nākotnē sāks izmantot telefonus ar 4G internetu,līdz ar to vairāk lietotāju,līdz ar to mazāks ātrums man.

 

Līgums ta ir uz 36 mēnešiem... 3 gadi tomēr nav maz... Pa šo laiku varbūt atvērs pat 5G. :D Vai arī,cerams,palielinās 4G ātrumu.

 

EDIT: @nnoname,jā,vadiņš,protams,noteikti stabilāks un labāks par mobilo internetu. Bet nu,par cik es dzīvoju privātmājā un,lai ievilktu Optisko internetu man jāsamaksā krietna summiņa lai to izdarītu + vēl apmēram tik pat cik ar šo 4G ik mēneša maksa...

Labots - Ralpyy
Link to comment
Share on other sites

 

 

3 gadi tomēr nav maz... Pa šo laiku varbūt atvērs pat 5G.

nebūs



 

 

Ja šādi arī paliks vēl 2 nedēļas,būšu ticis pie jauna interneta. (Pie tam par latu lētāka nekā lattelecom)

Lieliski.

Link to comment
Share on other sites

Ja ar mobilo 4G praktiski neķer - ļoti nestabila zona - vai ir vērts mēģināt testēt LMT piedāvāto rūteri? Tb - vai bez ārējās antenas, tas rūteris dabūs stabilāku zonu nekā piektais ābols?

 

Mājā zona ir tikai vietām - pirmajā stāvā, jocīgi - bet otrajā stāvā 4G neķer vispār.

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Damn

Vai zona palielinās, ja telefonu vai modemu iebāž pakaļā, jo teorētiski ausis vai deguns var kalpot par antenu? Nez kāpēc cilvēki svēti tic, ka eksistē verķi, kuriem fizikas likumi neeksistē.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Mežavecis - vari izmēģināt uz sevi, pēc tam padalīties rezultātos.

 

Neesmu eksperts, bet pieļauju, ka ir ierīces ar dažādām signāla uzķeršanas jūtībām. Tāpēc jautājums bija - vai LMT rūteris uztvers 4G labāk par telefonu. (varbūt kāds ir salīdzinājis)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Protams, ka labāk uztvers, bet ne ne jau 10 vai 100 reizes, lai internets būtu vispār lietojams. Vēl arī no svara, kur tas rūteris fiziski atradīsies, bet tā kā te vairumam nav nekādas nojēgas (arī intereses) par signāla izplatīšanos, nav vērts sīkāk izvirst. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

jocīgi - bet otrajā stāvā 4G neķer vispār
Iespējams, mājai ir bleķa jumts, ko?

Rūteri, ja salīdzina ar telefonu, var nolikt kaut vai pagulētē, ja tur izrādīsies labākā zona, un tad jau pa wi-fi viss notiksies. Ar telefonu nez vai pagultē līdīsi runāt.

Link to comment
Share on other sites

vai ir vērts mēģināt testēt LMT piedāvāto rūteri? Tb - vai bez ārējās antenas, tas rūteris dabūs stabilāku zonu nekā piektais ābols?

 

Pamēģināt vajag, bet noteikti ar ārējo antenu.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Starp citu... Man nav nekādu antentu. Rezultāts ir bez antenas... Ja pieliktu vēl antetu - Ātrums būtu lielāks?

Link to comment
Share on other sites

Ātrums nepieaugs,nav jau vairs daudz kur pieaugt :)  Varētu kļūt stabilāks. Bet negalvoju.  Reizēm antena tuvu pie torņa dod negatīvu rezultātu. Jāeksperimentē.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

labdien

gribu ņemt 4g lmt,kādas ir interneta ātruma svārstības un stabilitāte diennakts garumā,kādu laiku atpakaļ bija 3g lmt pieslēgums interneta ātrums bija no 8mb līdz 0mb,it īpaši vakaros un brīvdienās gāja ļoti lēni.

paldies.

Link to comment
Share on other sites

@@ivans39, Ja ir pieejams 4g atrašanās vietā un nav neviena cita alternatīva varianta (LTC DSL/Optika vai tml), tad viennozīmīgi ņem tik ciet.. 4g krietni atšķiras no 3g.. jo 4g šobrīd ir TIKAI datiem... 3g ir gan datiem, gan balss sakariem un tāpēc pie lielas noslodzes ir lielas problēmas.. ar 4g problēmu ir daudz mazāk.

 

p.s. ir taču pieejams 14 dienu testa periods.. izmanto to.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Lietoju šo LMT jau otro mēnesi ,esmu apmierināts, tarifs ir pa 15 Ls un solītie 10 Mbit/sek ir. pat vairāk  ,ari kad ir brivdienas un vakari ,nav nokrities zem 5Mbit/sek. Manā skatījumā diezgan stabili.jo televīzija(shaariite:) ar iet caur internetu .

post-91363-0-82990400-1388242874_thumb.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Diemžēl 4G tīkls, tāpat, kā jebkurš mobīlais tīkls jūtīgs pret lielu lietotāju skaitu, tad nu ir vietas, piemēram Ogre, kur nets vakarā pie laba signāla -87dBm strādā ar apmēram 2Mbit lejupielādes ātrumu. Un ir ari citas vietas LV kur BS noslodze dara savu.

Labots - AVilks
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Atdevu testa 4G puļķi un nejauši uzzināju no LMT darboņiem, ka šie 4G ļaujot tikai no savām iekārtām. Tātad pieslēgt to 4G pie sava 4G routera vai modēma nespīd. Tas man ir nepatīkams pārsteigums :(

Nez cik vēl tādu pārsteigumu LMT slēpj.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

it.invalīds - tev kaut kādi nepareizi darboņi! :mrgreen:

tikko siguldā jautāju par 4g - teica ka tad jāizņem tikai jaunā sim karte un viss.

vari lietot uz savām iekārtām ar beztermiņa līgumu.

Labots - Arnis2002
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Spices LMT ģēniji teica ka 4G nestrādās, būs tikai 3G. Iepētot LMT lapu atradu pieminētu tik ka lieliski strādās ar LMT iekārtām, bet ar citām negarantē. Aizmetu šo jautājumu LMT supportam.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...