Jump to content

RRR S-90 uzlabošana


Dundurs
 Share

Recommended Posts

Racer
pirms 3 stundām , kevins teica:

S90 gadiijumaa probleema ir taa, ka tas subs speelee liidz pat 500-600hz, kas noziimee ka atstarojumiem korpusa iekshienee ir visas iespeejas 250/500-600hz zonaa rasties ( njemot par pamatu kastes izmeerus un frekvenchu vilnju garumus )

 

Nu šis ir interesanti. Pie tik zemiem herciem, viļņu garumi nav samērojami ar kastes izmēriem. Piemēram, pie 300 Hz, viļņa garums ir 1000 km. 🙄 Tur mazliet citas lietas nostrādā, saistītas ar skaņas izplatīšanos, ne?

Link to comment
Share on other sites

kevins
Pirms 1 minūtes , Racer teica:

 

Nu šis ir interesanti. Pie tik zemiem herciem, viļņu garumi nav samērojami ar kastes izmēriem. Piemēram, pie 300 Hz, viļņa garums ir 1000 km. 🙄 Tur mazliet citas lietas nostrādā, saistītas ar skaņas izplatīšanos, ne?

300hz skanjas vilnja garums ir aptuveni 1 metrs ............

Link to comment
Share on other sites

jema
Pirms 9 minūtēm , Racer teica:

Piemēram, pie 300 Hz, viļņa garums ir 1000 km

Elektromagnētiskajiem jā, skaņas 1.1 metrs :spruce_up:

Link to comment
Share on other sites

Racer
Pirms 9 minūtēm , kevins teica:

300hz skanjas vilnja garums ir aptuveni 1 metrs ............

Nu ja, tāpēc jau jāprecizē. ;)

Link to comment
Share on other sites

lipka

Tātad pakojumam tomēr ir nozīme,bet vai uz visiem skaļumiem? Atmiņā nāk informācija,ka vis labākā skaņa ir pie kaut kāda noteikta skaļuma.

Link to comment
Share on other sites

lipka

Runājot par filtru iekš skandas.Man ir šāds RCL mēr instruments un nesaprotu,nemāku,vai neprotu nolasīt rādijumus.Kā piemēru ņemu s-90 filtru un mēru
induktivitāti lejas blīņa droselei,kur pēc shēmas ir +/- 2,1 mHn.Uz pribora rāda 0,5 vai 1,6 10 trešajā.Kompī ieliku progu multi meter 0.03 un uz tā man rāda 3,2.
Uz šīs pašas progas mēriju R un C un nekļūdīgi.Cita mēr instrumenta pie rokas nav.

RLC2.jpg

Link to comment
Share on other sites

kevins

😄  tas ir aptuveni no @kicker teemas par tumbas pretestiibu 35 omi, kad skaljrunji ir 4 omi :D  Detaljas ir filtraa un savstarpeeji sheemaa sasleegtas, liidz ar ko ietekmee absoluutos raadiijumus. Formaali taam spoleem no vecuma tur nekas nevar notikt. Ja ir aizdoma , ka kaadas detaljas neatbilst peec sheemas, tad idejiski --> ir jaapaarmeera katrs skaljrunis atseviskji ar /bez filtra, jaasaprot, kaa notiek filtreeshanaas shajaa exemplaaraa, un tad var meegjinaat saprast, vai / cik korekti ir sakroseets , un / vai / kaapeec detaljas neatbilst tam, kas ir formaalajaa sheemaa pieejams.....

Link to comment
Share on other sites

Insekc
(labots)

Filtra detaļas ir jāmēra katra ATSEVIŠĶI, izlodēta no shēmas. Pretējā gadījumā var samērīt zilus brīnumus. Runājot par skaļruņu pretestību, jāizšķir līdzsrāvas pretestība (tie būs tie 4 omi) no maiņstrāvas pretestības (skaļruņa spolītes induktivitātes dēļ) un tā jau būs atkarīga no frekvences. Nu bet tie jau tādi elektrotehnikas pamati.

Labots - Insekc
Link to comment
Share on other sites

kevins
(labots)
Pirms 17 minūtēm , Insekc teica:

maiņstrāvas pretestības (skaļruņa spolītes induktivitātes dēļ)

tu laikam neesi lasiijis @kicker teemu , tur ar skaljrunja spoliiti nav nekaads sakars. un nez, vai parasts multimetrs maak sameeriit skaljrunja spoliites induktivitaates ienesto "mainjstraavas" pretestiibu ??? :D :D :D

starp citu .......

Pirms 17 minūtēm , Insekc teica:

(tie būs tie 4 omi)

4 omu gadiijumaa Rdc parasti ir tuvu 3,3 Omiem ....... Lipka gan arii nav uzrakstiijis, cik omu S90 vinjam ir , tur attieciigi arii spoles nominaali var atskirties. tie 2,1 mH gan vairaak velk uz 4omu ne 8. bet nu tas ka 3 dazhaados meeriijumos ir 3 ar kaartu dazaadi rezultaati , noraada uz meeriishanas kljuudu.

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

lipka

Šinī gadijumā drosele ir mērīta atvienota no visa pārējā.Cik svarīgi ir ievērot droseles induktivitāti filtrā pie tumbas noformējuma.Vai tas pie labākas veiktspējas(atskaņošanas),vai kvalitatīvākam skanējumam?Ja droselei induktivitāte būs 1mH,vai 3mH diez vai uz ausi to dzirdēsi.Te varam balstīties tikai uz līkni progā.

20240303_200926.jpg

Link to comment
Share on other sites

kevins
Pirms 6 minūtēm , lipka teica:

1mH,vai 3mH diez vai uz ausi to dzirdēsi.Te varam balstīties tikai uz līkni progā.

wot, pameeri, un paklausies, un neizsaki apgalvojumus, kurus neesi paarbaudiijis , vai par kuriem neesi paarliecinaats.

un ja jau tiek meeriits atvienoti, tad meeriitaajs[-i] ir vienkārši defektiivs .

es tik daudz savaas teemaas esmu rakstiijis un raadiijis liiknes par\ap  kroseeshanu, turklaat latvieshu valodaa...... ka nu jau apnika to visu paarrakstiit......

Link to comment
Share on other sites

kevins
(labots)

iisaak sakot, katram skaljrunim ir savs frekvenchu diapazons, ko tas speej objektiivi vislabaak atskanjot. attieciigi, paareejaa josla/ frekvences tiek dzeestas/ filtreetas. Filtra elementi, to nominaali ir atkariigi no filtreejamaa skaljrunja pretestiibas un frekvences ( tomsona formulas atvasinaajumi ) . tajaa briidii kad s90 LPF filtrs ar spoli 3mh paarveershas par 1mh, tad attieciigi skaljrunis speelee augstaaku joslu, ko tam nevajadzeetu speeleet, un bojaa skaneejumu konkreetajaa joslaa. To var dzirdeet, ne tikai redzeet liiknee.

skaljrunjus, to lietojamaas frekvences un izmantotos filtru elementus/ tipus izveelas akustikas razhotaajs. Ja psrs laikos kaadi nominaali nebija uz vietas un ielika citus, tad gan jau ka arii citi elementi tika piedziiti, lai tas kautkaa kopaa skaneetu. Iznjemt un analizeet 1 spoli shajaa gadiijumaa ir mazliet bezjeedziigi. Jaanjem un jaameera katra atsevishkjaa josla , un tad var saprast, vai tur ir OK, vai nav OK, veel jo vairaak, ja pasham mikrofons ir pie rokas .......

tas kaa skaljrunju filtreeshana izskataas nomeeriitaas liiknees

3 metri.jpg

Labots - kevins
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Racer
Pirms 11 minūtēm , kevins teica:

iisaak sakot...

...klausies un baudi. Ja nepatīk skaņa, pēti un kaut ko maini. Pārējais ir tukša ņemtne... ;)

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Edis7
pirms 5 stundām , kevins teica:

To var dzirdeet, ne tikai redzeet liiknee.

Oki, jaut.,- Ko? Mēģinājumā izveidot no taburetes priekš skaņurežisdora lineāru monitoru? Kādam mērķim no S90 ir vilkts laukā, kas mērījumos piedzenams lineārs? Reanimēt psrs produktu,vai kā uzskati antikvāru vērtību viņam?
Tak pilna sovjdepija ar šo psrs mēslu atlikumu ir krievu second hand miskastes veikalos piebāzta.
Ja vēlies RRR vēstures produktus renovēt, tas noteikti, S90 nebūs īstais sākumā.
 

Link to comment
Share on other sites

kevins
pirms 9 stundām , Edis7 teica:

Oki, jaut.,- Ko?

a pricjom tu te jauc iekshaa kautkaadu sovjetpeediju ? kaada starpiiba cik kur kaadaa staavoklii ir shiis kastes saglabaajushaas. Es vienkārši mineeju/ oponeeju, ka tik liela elementa nominaala izmainja ir dzirdama, ne tikai vienkārši kafijas biezumos sameeriita.  es par principu runaaju. lai jau cilveeks darbojas, ja interesee, uz jautaajumiem varu atbildeet, ja tajos buus manaama kaut neliela tehniska interese, nevis vienkārši barosana ar karoti .....buutu taa kautkaada pioneer vai eltax tumbinja, te tak vispaar neviens neko neposteetu :D :D

Link to comment
Share on other sites

Insekc

Nu piemetīšu savu pagalīti.

Ja kāds domā, ka S-90 ir HI-Fi kalngals un ka to vēl var uzlabot lai sasniegtu kosmosu, tad jāsaka, ka nekas dižs nesanāks. Nav pašas sliktākās PSRS laika tumbas, BET rietumu pasaulē tajā laikā notekti varēja atrast labākas. Ja kāds ierubī S-90 fonā grillējot gaļu (mans variants) - OK. Var jau mēģināt no sūda uztaisīt konfekti...

p.s. pat neceriet,ka es metīšu laukā savas S-90. Garāžā lieliski atskaņo SWH GOLD kamēr skrūvēju/metinu kārtējo projektu.

Link to comment
Share on other sites

lipka

Kāda būtu iespēja katram,kas vēlētos un varētu reāli paklausīties kvalitatīvu skaņu ne operā,bet nokomplektētā ar skandām kādā telpā,vietā,istabā.Tas, lai saprastu,vai tiekties uz mērķi.Es kā pašdarbnieks esmu bijis daudz dažādos kultūras namos, un ballītēs muzika ir vairāk skaļa,bet ne kvalitatīva.Vai varat ieteikt kādu vietu,klubiņu,tusiņu,kur izbaudīt daudz maz kvalitatīvu atskaņošanu.

Link to comment
Share on other sites

Edis7
pirms 13 stundām , kevins teica:

a pricjom tu te jauc iekshaa kautkaadu sovjetpeediju ?

A pritom ka savoku S90 širpotreba produkts tiek ikonizēts! Lai saprotamāk būtu, cienītais/cienītie, neveidojiet no taburetes vijoli un nemēģiniet iestāstīt sev/citiem, ka pievienojot klozetpodam uz papīra

 

lineāru līkni,jo  atejas pods ir pārvēties par mūzikas avotu.

Link to comment
Share on other sites

kevins
pirms 4 stundām , Edis7 teica:

A pritom ka savoku S90 širpotreba produkts tiek ikonizēts! Lai saprotamāk būtu, cienītais/cienītie, neveidojiet no taburetes vijoli un nemēģiniet iestāstīt sev/citiem, ka pievienojot klozetpodam uz papīra

 

lineāru līkni,jo  atejas pods ir pārvēties par mūzikas avotu.

es saprotu ka tev laikam shajaa forumaa ir taada suutiiba- jaukt gaisu, uzsverot lietas, kuras vispaar netiek aktualizeetas. @lipka vienkārši meegjina kautko iemaaciities un saprast shajaa jomaa, tieshi tik vienkaarshi, un neko vairaak. Tev laikam ir kautkaada saape par sovjetlaikiem vai S90, ka tik uzkriitoshi noliedz jebkaadu darbosanos ap shiim kasteem. Nu , pagadiijaas pilsonim garazhaa shis izstraadaajums, so what ? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ju
pirms 6 stundām , lipka teica:

Kāda būtu iespēja katram,kas vēlētos un varētu reāli paklausīties kvalitatīvu skaņu ne operā

Gan jau kādā audio salonā vēl aizvien var kaut ko paklausīties, es pieļauju. Sen neesmu staigājis pa tādiem. Nez, tajā real audio, kas vēl es pat nezinu. Šķiet, pirms kāda gada vēl unisons izskatījās dzīvs, kad gāju garām.

Varbūt kāds biedrs atsauksies. Man pašam nekā tāda īpaši nav pašlaik.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Pa klubiem nestaigāju un nezinu, kā tur skan bet klubu publikai jau tas arī neinteresē. Sanācis ir pabūt dažās ballītēs ar galdiņiem un dejošanu. Nu pilnīgs piz**. Džekiem digitālās skaņupultis, bet nu sagriezt skaņu neprot. Skaņotāja protams nav. Es savulak strādāju ar štrunta čehu tumbām un vācu pastiprinātāju, reverberatoram lentu mainīju ik pa desmit minūtēm, bet varēju dabūt skanējumu. Tagad ieraksti skaņu,  paņem planšti, pastaigā pa zāli un iegriz telpā ideālu skanējumu savai blicei. Sapņos man tādas tehniskas lietas krievulaikos nerādijās. Nevar jau teikt, ka nav labu skaņotāju, bet nu tas tikai lielajos koncertos, kur var speciālistiem samaksāt. Baļļukā laikam labu skaņu nav ko meklēt

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

jozhix
Pirms 52 minūtēm , ju teica:

pirms kāda gada vēl unisons izskatījās dzīvs

Dziivs, bet man shkjiet, ka nodarbojas tikai ar daargaas gudraas maajas instalaacijaam.

Muuzikas instrumentu veikalos meedz buut kaads studijas monitors izlikts, peedeejo reizi Upiisha Pasaazhaa kaaadi 5 paari bija stendaa piesleegti.

Link to comment
Share on other sites

Zin...
Pirms 25 minūtēm , Didzis teica:

bet klubu publikai jau tas arī neinteresē.

Nu nu,

Nezinu par Latviju, bet pasaulē ir pietiekami daudz klubu ar tiešām labu mūzikas tehniku un cilvēki speciāli dodas uz tādiem. Kaut vai leģendārais Fabric klubs Londonā.

Link to comment
Share on other sites

Racer
Pirms 41 minūtēm , Didzis teica:

Tagad ieraksti skaņu,  paņem planšti, pastaigā pa zāli un iegriz telpā ideālu skanējumu savai blicei.

Zini kur ir problēma? Liela daļa no viņiem ir jau puskurli un pārstūrē līmeņus. Nopietni. Tādas blaknes ilgstoši esot lielā trobelī...

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Didzis
pirms 4 stundām , Racer teica:

Liela daļa no viņiem ir jau puskurli

Tur nu taisnība. Savulaik Ogres estrādē jau ar to saskāros. Neatceros kuras grupas skaņotājs, jau pavecs, nu točna  uz ausīm bija kritis. Es pie filmēšanas staigāju biezas atstiņas uzlicis, vads kabatā nekur nepievienots. Neviens jau nesaprot, ka man tās austiņas nevajag. Kautkā cenšos visur izvairīties no skaļuma. Ja ballē nevar pie galdiņa, skaļuma dēļ, sarunāties, tad vakars nav izdevies. Par šķību spēlēšanu nemaz nerunājot.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 10 minūtēm , Didzis teica:

Ja ballē nevar pie galdiņa, skaļuma dēļ, sarunāties, tad vakars nav izdevies

Jā, šito, diemžēl, daudzi nesaprot. Un finālā pasākums ātri izšķīst, un tad ir diskusijas nākamreiz "a vai vajag". Tikai tāpēc, ka fujaks, kas atbraucis ar savām tuNbām, pats jau pakurls un ir nolieguma fāzē.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Insekc

Nu ir tāda indeve muzikantiem (apskaņotājiem) griezt kloķi līdz galam. Tas, ka pastūzis pārstūrējas un tumbas pļekst nav būtiski. ka tik lielāka trobele.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
(labots)

Jā, ar skaļumu ir problēmas arī "lielajiem".

Pirms gadiem biju Rīgā uz Ozzy koncertu- pilnīgi nebaudāms pārliekā skaļuma dēļ. Tur vairs neko nevarēja sadzirdēt, viens liels troksnis.

Kropļojumi gan nebija, bet.....

 

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ozzijs uz S-90 spēlēja?

Link to comment
Share on other sites

kevins
(labots)
4.03.2024. , 16:54, lipka teica:

Atradu šādu filtru tabulu.

http://www.aie.sp.ru/Calculator_filter.html

un šādu

 

filtri.jpg

agraak, kad nebija kalkulatoru, tad dariija taa, vai nu arii elementaaras tomsona atvasinatas formulas ..

tagad nets ir pilns ar kalkulatoriem, shis taads vienkaarshss un saprotams , protams, tas taads iesaakums....

https://www.diyaudioandvideo.com/Calculator/SpeakerCrossover/

nu gan jau ka to krievu kalkulatoru arii var izmantot , apreekjina principi jau pa lielam vienaadi

Labots - kevins
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...