Jump to content

150 cm antena


RimaNTSS
 Share

Recommended Posts

Labdien visiem! Šodien biju vienā bāzē, kur tirgo metālu, skatos tāda paliela SAT antena stāv (pieslieta pie metāla staba) komplektā ar pavecu galviņu. Pakaulējoties, ieguvu to savā īpašumā par Ls 7. Varbūt kādam šāda antena un nevarētu man parādīt kā tā no aizmugures stiprinās? Un kāds tai vispār ir nosaukums?

post-78751-0-39465600-1305207872_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

A tur nothing special, gluda virsma un pa pašu malu metāla profils visapkārt iet. Profilā ir 8 caurumi.

post-78751-0-87745200-1305209549_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

guntis5

Tad jau pie profila kautkas tiek skruvets.Aizbrauci kur nnemi paprasi varbut kads zirneklis metajas ar polarasi.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

I nav ko braukt, prasīju jau. Vairs nekādu detaļu nav. Viņi man mēģināja iestāstīt, ka ir jāstiprina pie tā cauruma, kas ir blakus LNB (tajā caurumā agrāk otra LNB bija uzstādīta). Es nestrīdējos, neiesi taču visus audzināt. :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

Otrajā bildē ir pareizie stiprinājumi. Vismaz tādus esmu redzējis tādām bļodām mūspusē.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Te ir kaut kas cits, jo paša spoguļa vidū nekas nekad nebija piestiprināts. Visi stiprinājumi ir tikai un vienīgi caur to profilu.

Link to comment
Share on other sites

Arī manas pirmās bildes ofset šķīvja stiprinājums ir likts parabola šķīvim.Parabolu bļodu stiprinājumus tagad grūti atrast.Nedaudz izdomas un viss notiek.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Negribu spoguli caurumot, tas izskatās pietiekoši līdzens. Būs jākonsultējas ar cilvēkiem, kam metāls un metināšana (pārsvarā INOX) ir pazīstama lieta.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Orģinālais stiprinājums šai blōdai ir pie stīpas .kas iet pa perimetru.stīpai ir piemetinātas 3 metāla plāksnītes.pie tām stiprinās rāmis .kuru Latvijā ar bļodu kopā neieved .jo tas sadārdzina

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Jā, tiešām #4. Tagad vismaz gulēšu mierīgi :alcoholic:

Link to comment
Share on other sites

Un kā ar galvām? Vajag tādas, kurām rupors (apstarotājs) paredzēts antenām ar F/D 0.3~0.4. Ofseta antenu galvām apstarotāji paredzēti F/D attiecībai 0.5 un vairāk

 

Nez vai mūsdienās viegli atrast LNB ar flanci, kurai skrūvēt klāt apstarotāju...

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Viena galva, kaut kāda veca nāca komplektā. Bet, pa lielam, antenu paņēmu tā pat, sporta pēc. Gan jau kaut kādu signālu uz tās varēs noķert. Grūti atrast LNB ar flannci nenozīmē, ka nevar atrast :spiteful:

Link to comment
Share on other sites

Var visādi, arī ofset galvai nozāģēt ruporu un iespraust kādu piemērotu viļņvadu ar pareizu apstarotāju (feed horn).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sashock

nezinu ko uz to polāro bļodu tagad ķert diametrs jau itka liels, bet nu bezjēdzīgs teiksim C diapazonam uz 90E viņš ir par mazu, analogo kanālu praktiski nav. Nu šo to var vēl mēgināt pastellēt vēl var pa ziemu no kalniņa vizināties

Link to comment
Share on other sites

Ja grib kā īsts entuziasts, tad ar Quad galvu un 4 spektra analizatoriem (priekš low H + V un high H + V) griezt antenu pa loku, skatīties kādi signāli no kurienes nāk..:)

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Redzu, ka pielietojumi varētu būt daždažādi! Man patikā kā Наша Раша Ровшан и Джумшуд plovu gatavoja, tikai viņiem bija mazāka izmēra šķīvis. :t_p_o_n_e:Bet šajā visai derevņaj var plovu savārīt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
makatins

man ir tiesi taada pati antena.....nu burtiski taada pati 1.50......visi orginaalie stiprinaajumi ...ja vajag varu nobildeet no visaam puseem

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Nu nebūti slikti ja redzētu bildīti. Kaut, šogad nedomāju vēl to uzstādīt, bet domāt un plānot nemaz nav aizliegts.

Link to comment
Share on other sites

makatins

Nu nebūti slikti ja redzētu bildīti. Kaut, šogad nedomāju vēl to uzstādīt, bet domāt un plānot nemaz nav aizliegts.

nu diez vai tev izdosies uzstaadiit bez orginaalaa stiprinaajuma......tuuliit iesu nobildeesu

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Man, iespējams neizdotos, bet ir pazīstami "kadri", kuriem pilnīgi vienalga ko taisīt. :keep_order:

Link to comment
Share on other sites

makatins

nu te es nobildeeju

 

un te no priekspuses

 

un no saaniem

post-89363-0-11971700-1313308935_thumb.jpg

post-89363-0-51769500-1313309576_thumb.jpg

post-89363-0-97264200-1313309628_thumb.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Paldies! Ko tu uz šīs antenas vispār skaties? Es tā kā biju domājis to likt uz 49*E lai paspēlēties ar C diapazonu.

Link to comment
Share on other sites

makatins

man vina ir grozaama......paarsvaraa tagad vina staav uz AMOS ...tur tagad daudz kanaalu saprotamaa valodaa...pat RTR MIR ir paraadiijies taa es grozu no astras uz amosu

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Cilvēki sķeptiski attiecās uz citām ierīcēm kuras paši nepielieto,tautā ir tāds teiciens ,citam patīk meita,citam māte,cits guļ ar abām,man šāds šķīvis ar polāro asi kalpo 15 gadus no 75E līdz 30W ,90E un 80E nevaru izmēģināt jo priekša atrodas māja un netaisos kautko mainīt,jo ir jaiegulda prāvi līdzekļi lai aptvertu šo azimutu,nu ir viens mīnuss lēni darbojās,kamēr griež es pārslēdzu uz 36 grādi , jo tur stāv cits šķīvis :whistle3:

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Būtietis Jacobs :hi: padalījās ar saviem krājumiem, tagad man ir stiprinājums antenai. Nācās gan izurbt šķīvja virsmā papildus 8 caurumus. Sanāk, ka vēl līdz bargās ziemas iestāšanās varēšu kādu signālu noķert ar šo bļodu. Un pie visa, tā būs arī grozāma, pagaidām gan ar rokām, vēlāk redzēs.

post-78751-0-69912900-1313687909_thumb.jpg

post-78751-0-61129900-1313687916_thumb.jpg

post-78751-0-68030700-1313687922_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Stiprinājuma vietā ar skrūvēm starp metāla paplāksnēm un šķīvi vajadzēja no abām pusēm ielikt biezas gumijas paplāksnes lai šķīvis nedeformētos :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Par to padomāšu, jo tik un tā visas skrūves vēl ņemšu nost kaut vai tamdēļ lai varētu visu kārtīgi nokrāsot.

Link to comment
Share on other sites

Cēsu 1.6 / 1.8m ofseta antenas sitprinājums:)

Lai alumīnija bļoda nedeformētos, tās strūves nevajag pievilkt zvērīgi. Tikai tik lai nav luftes.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...