Jump to content

komercdarbības veids


ICQ
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Esošā situācija: gribu veidot interneta veikalu, kurā darbošos viens pats, respektīvi būšu gan kā darba devējs, gan kā ņēmējs, kā arī plānotais gada apgrozījums nepārsniegs 35 000 Ls, tāpēc nebūšu PVN maksātājs.

Jautājums: Kādu komercarbības veidu izvēlēties esošajā situācija, lai pēc iespējas būtu jāveic mazāki nodokļi maksājumi valstij?

 

ICQ

Link to comment
Share on other sites

Bez PVN nevar darboties neviens kupi-prodai uzņēmums. PVN var nemaksāt tikai frizieri, kurpnieki vai groziņu pineji, kuri sniedz pakalpojumu. Ja Tu iepērc preci ar PVN, tad Tu PVN itkā tālāk pārdod klientam, kuram PVN jamaksā, bet Tev nē. Pareizak sakot, Tu PVN maksā, bet tikai no savas peļņas. Tur nav variantu- bodnieki visi maksa PVN.

Link to comment
Share on other sites

tirdzniecībai ir izdevīgi būt PVN maksātājam un SIA vulgaris. MikroSIA un ne PVN der tiem, kas sniedz pakalpojumus un nedomā praktiski neko norakstīt izdevumos.

 

Ja tirgosi juriģiskām personām, viņas gribēs lai esi PVN maksātājs. Savādāk klienta SIA nevar PVN priekšnodoklī ieskaitīt par darījuma apjomu.

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

Bez PVN nevar darboties neviens kupi-prodai uzņēmums. PVN var nemaksāt tikai frizieri, kurpnieki vai groziņu pineji, kuri sniedz pakalpojumu. Ja Tu iepērc preci ar PVN, tad Tu PVN itkā tālāk pārdod klientam, kuram PVN jamaksā, bet Tev nē. Pareizak sakot, Tu PVN maksā, bet tikai no savas peļņas. Tur nav variantu- bodnieki visi maksa PVN.

 

esi par to 100% pārliecināts?

jo pēc PVN likuma(stājās spēkā 01.01.2011) izskatās, ka pēc paša izvēles vari būt vai nebūt PVN maksātājs, ja vien nepārsniedz 35k gadā: "(53) Fiziskās vai juridiskās personas un šādu personu ar līgumu vai norunu saistītas grupas vai to pārstāvji var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā un nemaksāt nodokli valsts budžetā, ja to veikto ar nodokli apliekamo preču piegāžu un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā nav pārsniegusi 35 000 latu. " protams, ja preci iepirktu Latvijā no kāda vairumnieka, tad man būtu izdevīgi būt PVN maksātājam, jo tad es valstij reāli samaksātu tikai pvn par starpību no manas pārdošanas cenas-iepirkuma cena, bet tā kā preci domāju pirkt ārpus LV, tad man galīgi nav izdevīgi būt PVN maksātājam, ja stradāju ar apgrozījumu līdz 35000 Ls gadā.

 

tirdzniecībai ir izdevīgi būt PVN maksātājam un SIA vulgaris. MikroSIA un ne PVN der tiem, kas sniedz pakalpojumus un nedomā praktiski neko norakstīt izdevumos.

 

Ja tirgosi juriģiskām personām, viņas gribēs lai esi PVN maksātājs. Savādāk klienta SIA nevar PVN priekšnodoklī ieskaitīt par darījuma apjomu.

 

piekrītu, bet manā situācijā kā jau minēju īpašu izdevīgumu nesaskatu, jo man plānotie izdevumi ir salīdzinoši mazi, tāpēc atmaksājas uz tiem neatgūt PVN, bet toties nopelnīt vairāk uz pārdoto un mērķauditorija uz 90% ir fiziskas personas, tādējādi arī īpaši nesatrauc, ja pazaudēšu pāris potenciālos klientus, kam vēlas iegādāties produktu, kā juridiskas personas.

Link to comment
Share on other sites

Šo Tev labāk būtu kādam rūdītam grāmatvedim jautāt . Mēs te varam safilozopēt dies zin ko . Cik pats esmu interesējies , tad laikam SIA tomēr esot viens no sakarīgākajiem uzņēmējdarbības veidiem . Mikrouzņēmums Tev neder , jo tur nodoklis no appgrozījuma . IK ....Pašam ir , bet cik geāmatvežus pazīstu , visi brēc lai pārtaisu . It kā jau sūdus negrasos vārīt , bet nu atbildību nes ar visu savu kustamo un nekustamo īpašumu . Un zin kā mūsu valstī - vari nebūt zaglis , bet par tādu izrādīties . Bet nu tok - labāk grāmatvedi iztincini . Varu pat ieteikt ,i kas pastāstīs , i kas pēc tam palīdzēs galus savilkt kopā .

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka pērkot no ārzemēm, tas ārzemnieks, pirms sūtīt Tev bez PVN, prasīt prasīs Tavu VAT registrātion namber.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies par viedokļiem, vismaz daļēji lielāka skaidrība radās, tālāk tad mēģināšu jau precizēt ar kādu grāmatvedi/juristu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...