Jump to content

Šķīvja maiņa uz lielāku.


mikelis8
 Share

Recommended Posts

Sveiciens visiem, kas še!

Esmu sat jomā amatieris. Ir paša uzstādita ant. 0,8m ar 5E + 13E + 19E. Tagad papildinu ar 28E (19E centrā). 28E neķer visus transponderus (par 2D staru te nav runa) (gribu tikai FTA no 2A, 2B, EB1). Ir sarunāta 1,1m bļoda. Uzlikt nebūs problēmu, ir tikai jautajums par multifidu. Vai tas derēs, resp. -vai attālumi starp galvām mainās? Šamējais ir paštaisīts un ar nelielām regulēšanas iespējām. Paldies par atbildi!

Link to comment
Share on other sites

 Viss jau atkarīgs, kāds tev tas 110cm šķīvis būs?Piemēram Triax 110 nav nekāds izcils multfidu šķīvis.Liec uz tā 28°E,bet pārējo uz vecā atstāj?

 

Vienalga multfīdā LNB izvietojums mainīsies, ja mēģināsi visu pārlikt uz citu šķīvi.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jacobs - paldies par atbildi. Viss ir skaidrs. Nebūs vis tik vienkārši, kā biju cerējis. Vai nu man jāpārtaisa multifīds, vai jāliek otrs šķīvis. Padomāšu, kuru no 2 variantiem būs ērtāk realizēt. Katrā ziņā ar 2 šķīvjiem būtu labāk, bet atkal jālūdzas mājas saimniekam atļauja utt. Nu tad jau manīs ... .

Labots - mikelis8
Link to comment
Share on other sites

 Pilnīgi manas domas Mārtiņ. Lai būtu pilns"džentelmeņa komplekts" :) uz otra šķīvja- 1°W;5°E;9°E;13°E;19°E.

Link to comment
Share on other sites

jacobs & MartiniB - PALDIES !

Pārliecinājāt. Visa vasara priekšā, gan sameistarošu un būs čikiniekā. Vēl vajadzētu pamazām sākt krāt priekš norm. HD tjunera.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Esmu izvēles priekšā, 90 cm šķīvis ir piekrauts ar 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 36.0E, tur vairs īsti nekam nav vietas. Vēl gribētu 31,5 E, bet traucē 36 E galva. Uz 31.5 E janvārī parādīšoties hokeja kanāls, bet līdz ziemai antenas maiņu galīgi negribētu atlikt.

Kādas būtu idejas, kā man labāk darīt, kura no versijām labākā ņemot vērā ka man galīgi negribās likt vēl vienu tādu pašu bļodu.

 

1. Mainu pašreizējo pret 110 cm šķīvi un tur visu pārlieku ieskaitot vēl 31.5. Vai arī tad man kāda no galvām netraucēs blakus esošajai??? Priekšrocības, varēšu vēl pielikt 28.5. Bet vai uz 110 cm bļodas var salikt 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 28.5 E 31.5 E 36.0E, vai tas ir reāli.

2.Lieku papildus kādu mazu bļodu, piemēram 55 cm un uz tās montēju 31.5 un 36. Vai arī šajā gadijumā atkal viņas viena otrai netraucēs??? Gan jau uz šāda šķīvja 31.5 rādītu, bet vai tas būtu okei priekš 36.5. Ja tas ir par mazu, tad kāds būtu nākamais mazākais šķīvja izmērs ko likt, jo kā jau minēju pārāk negribu apkraut fasādi.

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

3. liec jauno 1.1m kaa otru ar 28E centraa - 23E; 28E; 31E 36E

abas videejaas visdriizaak shauraas, bet varbuut pietiek ka tikai 31E shauraa

Link to comment
Share on other sites

Vēl uz 1.1m var piemest 19.2E un drošāk 31.5E tomēr pirkt šauro,tad droši netraucēs pārējām.Uz 90 uzliktu13E,9E šaurā centrā,4.8E un 0.8W.

Vismaz man 88 cm Triax tā uzlikta un iet bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Agris 77! Correction, nav 28,5*E bet gan 28,2*E.

Ja negribi apkraut fasādi un vairāk par arkas gabalu 36*E-8*W tev ambīciju nav, tad ieklausies, ko GulbisGR iesaka (es tam pilnīgi piekrītu). Varēsi uztvert visus tos satelītus ar 90cm antenas performanci, sanāk 13 LNB.

Link to comment
Share on other sites

Iemetīšu arī es savus piecus santīmus.

Toroidālā,...? lieta nav slikta, bet vienkārši nepietiks vairs silta laika, lai vēl šogad to visu apgūtu...... :mda:

Kā jau puiši teica un cik saprotu tā 90cm ir Cēsu plastika antena? Tur lietderīgi būtu 4°;5°W;1°W;5°E;9°E;13°E;19°E un piepērkot klāt 110(90?)cm uzlikt 23°E;28°E;31°E;36°E

Aptverti būs vairums VIP medus satelīti un 10x1.1 DiseqC pilnībā izmantots.Šaurās galviņas nebūs vajadzīgas nekur, ja vēl izdodās nopirkt dažas mūsu ar Rimantu reklamētās Sharp LNB(~2.60,- pazīstamā bāzē).

Taisnība, vajag pasteigties... :)

Link to comment
Share on other sites

Es tā kā īsti nereklamēju (man bāze par to nepiemaksā), bet pagaidām neko sliktu nevaru par šīm SHARP galviņām teikt. To fiziskie izmēri ir diezgan patīkami un strādā ne sliktāk kā citas lētā gala LNB.

Link to comment
Share on other sites

Lai uztvertu tos W, man jālūdz lai LV meži nogāž pāris hektārus koku kas signālam traucē, mēģināju jau ķert, bet nekas nesanāk. Tur nu arī atduras manas ambīcijas.

Liels paldies visem par vērtīgiem padomiem. :)

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ilgi neesmu šķīvjus regulējis, tāpēc varbūt kāds var uzreiz pateikt.

 

Gribu šķivim ar 36E pielikt klāt 19,2E. kurā pusē skatoties no priekšas man tā 19E galva jāliek un apmēram cik tālu no tās 36E galvas?

 

Paldies jau iepriekš :)

Link to comment
Share on other sites

No priekšas - pa labi.

Saliec savas vietas koordinātes, satelītus un dabūsi attālumus starp galvām.

Cik liels šķīvis?

Vai tagad centrā 36E?

Vai ir vēl kāds šķīvis?

Link to comment
Share on other sites

Šķivji man divi un abi ap 1.10

Uz viena pagaidām ir 36E(vidū) un 28E

Uz otra 13(vidū) un 4.8

 

Gribu salikt uz viena 36 un 19.2 un uz otra 13 + 9 + 4.8

Link to comment
Share on other sites

Es labāk liktu 28E vidū un tad gar malām smuki iznāks 36E un 19.2E.

 

A kas centrā uz otrā šķīvja. Ja 9E, tik pat labi tur vari pielikt 19.2E

 

Ups tagad izlasīju līdz galam :)

 

Iznāk, ka abos variantos šķīvjus vajadzētu parregulēt, bet salikt uz viena 1.1m 4.8, 9, 13, 19.2 ar 13E centrā bez šķīvja pārregulēšanas būs reālāk.

Ja PlatformaHD tiešām aizies no 9E īsti jēga to likt vairs nav.

Labots - Fils
Link to comment
Share on other sites

Nu otru šķivi pašlaik neplānoju aiztikt - tur vismaz viss tagad normāli rāda :)

 

nerāda tikai 19.2, tāpēc gribu pielikt uz tā šķivja , kur 36, tāpēc interesē cik tur apmēram vajag attālumu starp galvām.

A kur tu teici , lai saliek tās koordinātes un satelīotus? ir kāds saits vai?

28 vispār vairs nevajag

Link to comment
Share on other sites

Ja 36E centrā, tad ar 19E būs švaki. 28E centrā, 36E un 19E pa malām. Ja nevajag 28E, tad iesaku tāpat pozicionēt bļodu aptuveni pa vidu 36E un 19E, savādāk vienam vai otram signāla var būt par maz.

Link to comment
Share on other sites

Ja 13E centrā uz 1.1 šķīvja, neredzu problēmas pielikt 19.2E arī neko negrozot.

Labots - Fils
Link to comment
Share on other sites

Un ja skatās pret šķivi tad 36 sanāk pa kreisi un 19 pa labi? Pareizi sapratu?

Link to comment
Share on other sites

Vajadzēja mēģināt, kad vēl aukstāks bija, tad varētu uz LNB uzspļaut un piesaldēt... :)

Ja nopietni, tad paņem to LNB saujā, atbalsti nedaudz roku un atrodi to aptuveno vietu multfīdā, uztaisi stiprinājumu, pieregulē pēc maksimuma. Viss! Atstāj tos aprēķinus pašiem padomdevējiem... :) Lai gan ziema ir ziema.Tomēr ar mēraparātu tik traki nav.

Link to comment
Share on other sites

kopš visiem ir telefoni, androidi, iphoni, satelitu regulēšana palikusi elementārāka, ar teljuka metodi, bet izmantojot telefonu.

Link to comment
Share on other sites

kopš visiem ir telefoni, androidi, iphoni, satelitu regulēšana palikusi elementārāka, ar teljuka metodi, bet izmantojot telefonu.

Oho kas tad tas tāds? pirmā dzirdēšana :shok:

 

Kas tur kompass telefonā vai kas?

Link to comment
Share on other sites

kopš visiem ir telefoni, androidi, iphoni, satelitu regulēšana palikusi elementārāka, ar teljuka metodi, bet izmantojot telefonu.

Un kā ar telefons var līdzēt sat regulēšanā?Ja nu vienīgi saucot signāla līmeni pa trubu :D
Link to comment
Share on other sites

Un kā ar telefons var līdzēt sat regulēšanā?Ja nu vienīgi saucot signāla līmeni pa trubu :D

 

Uz androidiem ir softs, kas rāda uz signāla līmeni enigma2 sat resīveriem. Labāk vienreiz redzēt nekā 100x dzirdēt :D . Ak jā stramot uz telefona un skatīties ar var.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...