Jump to content

Spēks! fizika, jūgvārpsta


naislaif
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

 

esmu būries cauri, bet neatrodu to, ko man vajag, varbūt šeit kāds var palīdzēt. priekš manis cietais rieksts...

 

Smalcinātājs strādā no traktora jūgvārpstas. smalcinātājam, lai tas strādātu jāgriežās 540 apgr. minūtē.

Traktoram ir 40zs, nedaudz par maz, bet ir OK.

 

doma ir pielikt elektromotor, jo ar dīzeli baigi dārgi sanāk.. bet nesaprotu kā aprēķināt cik jaudīgu to motoru vajag.

 

pieņemsim:

 

elektromotors: (tāds man ir)

jauda 11Kw

apgr. min 1450

 

 

sanāk ka man jāliek reduktors 2,5:1 resp. 2,5 motora apgriezini ieiet reduktorā, no reduktora iziet 1 apgrieziens (480apgr. min)

 

jautājums ir par to, kā aprēķināt jaudu kas iziet no reduktora....

 

(es vienkārši iedomājos par divriteni - ātrumnieku, mainot zobratu attiecības mainās arī spēka lielums kāds ir jāpielieto lai tiktu uz priekšu.

Piem. Lai ar divriteni tiktu kalnā ar 16 ātrumu - var pedāļus aplauzt, jāpieliek liels spēks, bet ar 1 - spēj tik mīties, jāpieliek maz spēka, vairāk apgriezienu,bet uz priekšu jau kust.)

 

 

tad nu ...

 

zinot sākuma jaudu - 11Kw,

sākuma apgriezienus -1450,

apgriezienus pēc reduktora - 480,

reduktora lietderības koificents - apmēram 0,96,

 

kā aprēķināt kāda jauda būs ārā no reduktora.

 

 

ja kādam ir kāda ideja, būšu Ļooooti pateicīgs ja padalīsies ....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

30kw izejas jauda nekas nav jarekina

ar tadu jaudu sasmalcinas nafig visu

Labots - Aphopis
Link to comment
Share on other sites

naislaif

... to es saprotu...

30*1.36=40,8zs

 

vienkārši, gribās pēc iespējas precīzāk paņemt to motoru - lai par elektrību nav jāpārmaksā...

 

 

 

30kw izejas jauda nekas nav jarekina

ar tadu jaudu sasmalcinas nafig visu

 

 

 

 

Stepeli, paldies TEV...

 

es cerēju ka kāds uz paplātes gatavu iedos .. bet nu ... paurbšos :D

 

Paldies...

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

gribās pēc iespējas precīzāk paņemt to motoru - lai par elektrību nav jāpārmaksā...

 

Agregāta darbināšanai vajadzīgā enerģija Tev tāpat ir jāsaņem, neatkarīgi no motora lieluma.

Ja būs par mazu, vai precīzi, lielāka iespējamība sadedzināt. Labāk drusku lielāku, jo no elektrotīkla tas tāpat paņems tikai tik, cik vajadzīgs.

Uz aci skatot, Tavs 11 KW varētu būt par knapu.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

 

zinot sākuma jaudu - 11Kw,

sākuma apgriezienus -1450,

apgriezienus pēc reduktora - 480,

reduktora lietderības koificents - apmēram 0,96,

 

kā aprēķināt kāda jauda būs ārā no reduktora.

 

11Kw. Ar kādu jaudu piedzen, tāda pati rezultātā, kur tad viņa radīsies klāt, drīzāk uz berzes rēķina nedaudz zudīs. :download:

Link to comment
Share on other sites

Ja to piemēru par pedāļiem paturpina tad: pieliktā jauda nosaka cik ātri rāpsies kalnā vai arī smalcināsi.

Ar 11KW motoru darbs ir ies divreiz , trīsreiz lēnāk nekā ar 40ZS traktor dzinēju.

Link to comment
Share on other sites

naislaif

Ja U > 1, tad mehānismu sauc par reduktoru un tas ir spēka pārvads, kur palielinās griezes

moments, bet samazinās griešanās frekvence

 

man U = 2,5

KĀ LAI aprēķina par cik palielinās griezes moments.

 

 

 

Pārnesot jaudu no dzenošā locekļa uz dzīto, kaitīgo pretestību rezultātā (berze kustīgās

detaļās, detaļu deformāciju dēļ) notiek pārnesamās jaudas zudumi. Tādēļ apzīmēsim ar P1 un P2

atbilstoši jaudas uz dzenošās un dzītās vārpstas un, ievērojot, ka P2 < P1 iegūsim, ka n=P2/P1 ...

n jau iz zināms apmēram 0,96

ja P1= 11kW

tad P2= n*P1=0,96*11=10,56kW

 

sanāk ka uz smalcinātāju aiziet 10,56kW

 

... griezes moments palielinās, griežšanās frekvence samazinās...

 

resp. motors griežās kā griezies ... bet caur reduktoru - griežas lēnāk bet vieglāk to darbu padara.... tad kā lai uzzin par cik vieglāk...?

 

 

 

 

Agregāta darbināšanai vajadzīgā enerģija Tev tāpat ir jāsaņem, neatkarīgi no motora lieluma. - KO TU BIJI DOMĀJIS AR ŠO??

to ka tas 11Kw

 

tas par lielumu - jā... labāk lielāku. Bet ... jo lielāks jo dārgāks...līdz ar to .....pats saproti.

 

Agregāta darbināšanai vajadzīgā enerģija Tev tāpat ir jāsaņem, neatkarīgi no motora lieluma.

Ja būs par mazu, vai precīzi, lielāka iespējamība sadedzināt. Labāk drusku lielāku, jo no elektrotīkla tas tāpat paņems tikai tik, cik vajadzīgs.

Uz aci skatot, Tavs 11 KW varētu būt par knapu.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Agregāta darbināšanai vajadzīgā enerģija Tev tāpat ir jāsaņem, neatkarīgi no motora lieluma. - KO TU BIJI DOMĀJIS AR ŠO??

 

Ja Tev smalcinātāja darbināšanai vajag, piemēram 30KW, tad, uzliekot 50KW motoru, tāpat patēriņš būs 30KW (nerēķinot lietderības koeficientu u.c.).

Ja mēģināsi griezt ar 11KW motoru, tas tāpat gribēs no tīkla dabūt 30KW, tā kā......

Link to comment
Share on other sites

Vienvārdsakot, Tev vajag 40+Kw motoru un reduktoru pieskaņot apgriezieniem. :crazy_pilot:

P.S. labojums, ZS pārvēršot Kw iznāk 30+Kw

Labots - wilz
Link to comment
Share on other sites

naislaif

jā laikam...... savādāk jau nebūs...būs vien tie 40Kw vajadzīgi...

 

to ka jauda nevar palielināties no reduktora - tas tā kā butu loģiski :)

 

vienkārši... nedod mieru tas piemērs ar riteni....

 

caur reduktoru samazini apgriezienu skaitu, ..... un .... motoram pēc idejas vajadzētu vieglāk griezties... tā sanāk...vai kā?

 

 

tad vēl ....

 

ja motors ir 11Kw ... tad stundā viņš patērē 11kWh?

 

 

Vienvārdsakot, Tev vajag 40+Kw motoru un reduktoru pieskaņot apgriezieniem. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Parejot uz elektropiedziņu var dalīt slodzi, tā panākot ka nav jalieto 1liels motors, bet vairāki mazi.

Link to comment
Share on other sites

naislaif

Gint, pastāstīsi kā?

Parejot uz elektropiedziņu var dalīt slodzi, tā panākot ka nav jalieto 1liels motors, bet vairāki mazi.

Link to comment
Share on other sites

naislaif

uzpariktei vajag 540 apgriezienus

motoram ir 1450 apgriezieni

ja motoram pieliek reduktoru 3:1, caur reduktoru motors griezīs uzparikti ar 483 apgr./min.

 

kādu spēku dos reduktors? ... vot te es netieku gudrs.

reduktors palīdzēs tikt pie spēka, t.i. lai varētu samalt visu tāpat kā ar to 30 kW motoru, 11 kW motors + reduktors griež to umparikti 3x lēnāk, jeb 180 apgriezieni minūtē

 

ja umpariktei vajag tos 540 apgriezienus minūtē, tad nāksies vien darbināt 30 kW motoru ...

Link to comment
Share on other sites

naislaif

To es saprot... jautājums ar cik lielu spēku viņš griežas savienojot pa taisno ar motoru un ar cik lielu ja ieliek reduktoru...

 

 

par cik palielinās spēks ja lieto reduktoru....

reduktors dara to pašu, ko velosipēda zobratu ķēdes pārvada pārslēgšana, kur pakaļējais ritenis griezīsies lēnāk, bet ar lielāku spēku ...

Link to comment
Share on other sites

Liec mieru tam spēkam, vajag zināt tikai jaudu. Tavā gadījumā vajag 30+Kw.

Ko dos tev tie Nm (ņūtonmetri)?

Spēks ir proporcionāls apgriezieniem.

Labots - wilz
Link to comment
Share on other sites

naislaif

:)

 

 

1. interesē kā to aprēķina

2. bieži nākās atdurties uz reduktoriem...

3. vienam aunam ko sauc par manu tēvu - vajag pierādīt, savādāk neko nevar uzbūvēt

4. nevaru likties mierā...

 

 

Sorry ka es te tāds pusidiots... bet nedahodit...

 

ja iepriekš noskaidrojām: ja pieliek reduktoru - griezīsies lēnāk, bet ar lielāku spēku

 

un tu saki spēks ir proporcionāls apgriezieniem... - tad sanāk ka spēka pēc reduktora paliek mazāk....

 

ja pieņemam ka pie 1450 apgr. spēks ir 10Nm

tad proporcionāli pie 540 apgr spēks ir 3,72Nm

Liec mieru tam spēkam, vajag zināt tikai jaudu. Tavā gadījumā vajag 30+Kw.

Ko dos tev tie Nm (ņūtonmetri)?

Spēks ir proporcionāls apgriezieniem.

Link to comment
Share on other sites

Jo lielāki apgriezieni, jo mazāks spēks!

ja pieņemam ka pie 1450 apgr. spēks ir 10Nm

tad proporcionāli pie 540 apgr spēks ir 26,85Nm

Link to comment
Share on other sites

naislaif

Nu tad sanāk ka tas ir apgriezti proporcionāli...

 

vai es ko jaucu?

 

kā tu to aprēķināji?

Jo lielāki apgriezieni, jo mazāks spēks!

ja pieņemam ka pie 1450 apgr. spēks ir 10Nm

tad proporcionāli pie 540 apgr spēks ir 26,85Nm

Link to comment
Share on other sites

..un piereizinām lietderības koeficientu, kas atkarīgs no reduktora iekšējiem zudumiem (pārsvarā rotācijas berze mezglos).

gamma vai fi<1.

Link to comment
Share on other sites

naislaif

tik tālu mēs tikām, paldies veči :)

 

tātad

 

motors... 11Kw, 1450 apgriezieni ...

reduktors1:3, 480 apgriezieni....kā rezultātā spēks palielinās par 3 reizēm....

 

ārā nāk:

jauda 11kw * lietderības koificents

spēks 3 reizes lielāks .....

 

jauda tā pati, spēks lielāks...

 

ko man tas dod? ko tas spēks smalcinātājam nozīmē?

 

 

 

..un piereizinām lietderības koeficientu, kas atkarīgs no reduktora iekšējiem zudumiem (pārsvarā rotācijas berze mezglos).

gamma vai fi<1.

Link to comment
Share on other sites

Es Tev vēlreiz saku- aizmirsti par to spēku, svarīgi ir tikai jauda! To spēku, jeb griezes momentu lieto automašīnām, kad vajag pie max zemiem apgriezieniem iegūt max spēku uz riteņiem.

Ja Tava agregāta darbināšanai vajag 40Kw, tad tādu motoru ari vajag, apgriezienus pieskaņosi ar reduktoru. Starp citu, varbūt var izmantos auto ātrumkārbu, būs iespējas variēt ar apgriezieniem! :whistle3:

Labots - wilz
Link to comment
Share on other sites

naislaif

Wilz... paldies...

 

jā ... ir štuks piekombinēt vai nu variatoru, vai nu GAZ kārbu.....

 

Moš vari izstāstīt neaptēstajam....

 

Jauda un spēks.... tā ar vienkāršiem vārdiem..... ne tur kilogramus celt pa metram.. bet tā... nu tu saproti :)

 

virtuālais alus no manis :)

Es Tev vēlreiz saku- aizmirsti par to spēku, svarīgi ir tikai jauda! To spēku, jeb griezes momentu lieto automašīnām, kad vajag pie max zemiem apgriezieniem iegūt max spēku uz riteņiem.

Ja Tava agregāta darbināšanai vajag 40Kw, tad tādu motoru ari vajag, apgriezienus pieskaņosi ar reduktoru. Starp citu, varbūt var izmantos auto ātrumkārbu, būs iespējas variēt ar apgriezieniem! :whistle3:

Link to comment
Share on other sites

Nepiekrītu.

Nūtoni reiz metri (Nm) ir svarīgāki par 10, 30 vai 60kW, kas taktoram pie 540 apgriezieniem pārvēršas X Nm/pie 540 apgr.

 

Tomēr spēks reiz plecs pie smalcinātāja izstrādes noder vairak, nekā kilodžouli 1 sekundē. Šeit ir sprosts tajā, ka nav zināmi (doti) traktora un elektromotora N*m pie attiecīgi 540 un 1450 apgr.

 

Runājam par lietām, kuras var nomērīt un džeka tētukam parādīt.

 

Ņūtonus (~9.8kg)*1/agregāta plecs ir svētīgāks grauzējs.

 

A moška traķim max. ņūtonmetri ir pie 320 apgriezieniem? ko tad? Datus derētu vairāk savākt.

Link to comment
Share on other sites

jarajara

iekopēšu no vienas sarunas par lentzāgiem. mzliet of topic , bet par tavu tēmu.

http://www.woodweb.com/knowledge_base/Power_Comparison_Between.html tur beigas formuliņa

un vēl, šitādā veidā nevar sapārot, http://www.google.co.uk/images?q=V-belt+pulleys&rls=com.microsoft:*:IE-SearchBox&oe=UTF-8&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=lv&tab=wi&biw=1440&bih=794

nezinu, kas tev par smalcinātāju, bet lentinieki iet brīnišķīgi.

Labots - jarajara
Link to comment
Share on other sites

Nu vispār jā, nav zināms kādu jaudu traktors attīsta pie tiem 540rpm. Uz tā agregāta jābūt kādai birkai ar parametriem.

Link to comment
Share on other sites

naislaif

Sanchus :)

 

būšu studijā ar datiem :)

 

 

Nepiekrītu.

Nūtoni reiz metri (Nm) ir svarīgāki par 10, 30 vai 60kW, kas taktoram pie 540 apgriezieniem pārvēršas X Nm/pie 540 apgr.

 

Tomēr spēks reiz plecs pie smalcinātāja izstrādes noder vairak, nekā kilodžouli 1 sekundē. Šeit ir sprosts tajā, ka nav zināmi (doti) traktora un elektromotora N*m pie attiecīgi 540 un 1450 apgr.

 

Runājam par lietām, kuras var nomērīt un džeka tētukam parādīt.

 

Ņūtonus (~9.8kg)*1/agregāta plecs ir svētīgāks grauzējs.

 

A moška traķim max. ņūtonmetri ir pie 320 apgriezieniem? ko tad? Datus derētu vairāk savākt.

 

man ir 10m3 skābsiena smalcinātājs

lai ar 40zs (T40, krievs, tautā soraks) traktoru sasmalcinātu vajag 30L dīzeli dienā.... ja pieliek 110zs New Holland ... vispār kosmoss aiziet :)

nu i štukoju ka ar elektrību jābūt lētāk..., klusāk, zaļāk...

 

iekopēšu no vienas sarunas par lentzāgiem. mzliet of topic , bet par tavu tēmu.

http://www.woodweb.c...on_Between.html tur beigas formuliņa

un vēl, šitādā veidā nevar sapārot, http://www.google.co...iw=1440&bih=794

nezinu, kas tev par smalcinātāju, bet lentinieki iet brīnišķīgi.

Link to comment
Share on other sites

jarajara

tad tev jānoskaidro kāds motors ir stacionārājam kvarneland siloking. man kaut kā neizdevās atrumā.

Link to comment
Share on other sites

naislaif

Jarajara,

palasīju to ko jeņķi raksta...

nu no viņa teiktā sanāk ka elektromotori salīdzinājumā pret iekšdedzes dzinējiem ir apmēram 2,5:1

respektīvi 7,5 Kw el. motors iet tāpat kā 20Kw iekšdedzes dzinējs.

 

elektriskie motori griezes momentu noturot vienādi lielu plašā apgriezienu diapazonā... kamēr iekšdedzes dzinēji zaudējot apgriezienus zaudē arī griezi....līdz ar ko slāpst nost. tā arī ir mana problēma - kā ieķer lielāku gabalu tā ... sāk gurt nos un slāpst ja neuzdod gāzi.

 

vel tā īsti bez cipariem uz rokas -

reduktors jau vien man dos apmēram 3 reizes lielāku spēku pievadītu uz smalcinātāju

 

 

SS.lv redzēju 18,5 Kw motoru ar 2925RPM mazāk pa 200ls

tā kā smalcinātājam vajag 540 apgriezienus tad sanāk ka vajag reduktoru uz 5,5... no iepriekšteiktā sanāk ka pievadīts ir 5,5 reizes lielāks spēks. (hvz tik par kādu spēku lielāks)

 

18,5*1.36=25.16 Zs

 

nezinu, vēl nekas nav aprēķināts, bet - tāda sajūta ka pat ar to 11Kw ir jāiet...

 

 

savākšu motora info un rīt pakritīšu jums uz nerviem... cerams kā jūs vel te būsiet.

 

tad tev jānoskaidro kāds motors ir stacionārājam kvarneland siloking. man kaut kā neizdevās atrumā.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Jā, nu te tāda pamatīga diskusija sanākusi. Sarakstīsim kopsavilkumu:

 

1) Kā jau te pareizi pateica, reduktors jaudu pārnes to nemainot (lietderības koef. robežās), Pnew = eta*Pold (eta - lietderības koeficients);

2) Par griezes momentu - tas ir saistīts ar jaudu un apgriezieniem, P = f*M (f - frekvence, jeb cik apgr/s, M - griezes moments, N m), ieliekot jaudas formulā tad var redzēt, kā mainās;

3) It kā svarīgākais būtu darbs un to pašu varētu paveikt ar švakāku motoru, tik ja tiešām ir jānodrošina tie apgr/s, tad tas variēšanas iespējas samazina; ja varētu iztikt ar zemākiem apgriezieniem, tad lietas vienkārši notiktu lēnāk;

4) Lai saprastu, kādu elektromotoru vajag, tiešām jānoskaidro, kādu jaudu tas 40 zs motors attīsta pie attiecīgajiem apgriezieniem. Jāsaka, ka diez vai 40 zs (wiki);

5) Par ieguvumu no elektromotora. Viens, efektivitāte. Elektromotoram > 90%, dīzelim ~ 50%. Dīzeļa energoietilpība (web), no kurienes cena par iegūtiem 100 MJ darba (~ 6L, ņemot vērā efektivitāti) ir ~ 0.9 LVL/L (Statoil) * 6 L = 5.40 LVL. Elektromtors 100 MJ ~ 28 kWh ~ (11 sant / kWh, pamattarifs, web) ~ 3 LVL.

 

Ieguvums ir. It kā ne milzīgs, bet tomēr. Tad tikai vajag saprast kādu dampi jāliek un uz priekšu. :)

Labots - Tehnoman
Link to comment
Share on other sites

pieņemsism:

 

 

Jauda uz elektromotora birkasir:

 

P=11kw

f=1450m=24,1apgr/s

P=f*M

 

M=P/f= 11000/24,1 = 456,43Nm

 

 

caur reduktoru 1:3 sanāk 1369,29Nm

 

un ja traktoram ir 40zs... nu pieņemsim ka 30zs

 

P=30Zs= 30/1,36 = 22,05kW

F=540apgr/min= 9apgr/s

 

M=22050/9=2450Nm

 

 

 

.... nez vai pat 30 zs tur ir... pārāk labi izskatās....

Jā, nu te tāda pamatīga diskusija sanākusi. Sarakstīsim kopsavilkumu:

 

1) Kā jau te pareizi pateica, reduktors jaudu pārnes to nemainot (lietderības koef. robežās), Pnew = eta*Pold (eta - lietderības koeficients);

2) Par griezes momentu - tas ir saistīts ar jaudu un apgriezieniem, P = f*M (f - frekvence, jeb cik apgr/s, M - griezes moments, N m), ieliekot jaudas formulā tad var redzēt, kā mainās;

3) It kā svarīgākais būtu darbs un to pašu varētu paveikt ar švakāku motoru, tik ja tiešām ir jānodrošina tie apgr/s, tad tas variēšanas iespējas samazina; ja varētu iztikt ar zemākiem apgriezieniem, tad lietas vienkārši notiktu lēnāk;

4) Lai saprastu, kādu elektromotoru vajag, tiešām jānoskaidro, kādu jaudu tas 40 zs motors attīsta pie attiecīgajiem apgriezieniem. Jāsaka, ka diez vai 40 zs (wiki);

5) Par ieguvumu no elektromotora. Viens, efektivitāte. Elektromotoram > 90%, dīzelim ~ 50%. Dīzeļa energoietilpība (web), no kurienes cena par iegūtiem 100 MJ darba (~ 6L, ņemot vērā efektivitāti) ir ~ 0.9 LVL/L (Statoil) * 6 L = 5.40 LVL. Elektromtors 100 MJ ~ 28 kWh ~ (11 sant / kWh, pamattarifs) ~ 3 LVL.

 

Ieguvums ir. It kā ne milzīgs, bet tomēr. Tad tikai vajag saprast kādu dampi jāliek un uz priekšu. :)

Labots - naislaif
Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Es tev neieteiktu klausīties kaut vienā no augstāk esošajām atbildēm. Šie cilvēki fizikā ir absolūtas 0. Vienīgais, ko tu vari panākt - iztērēt lieki naudu un sliktākajā gadījumā kaut ko sajāt.

 

Tev vajag zināt smalcinātāja jaudu. Ja 40 zirgaspēku traktors nespēja pavilkt to smalcinātāju, tad 11kw motors (~15 zirgi), nespēs NE TIK).

 

Ja tu pieslēgsi pārāk švaku motoru pie smalcinātāja, tad tas vai nu griezīsies lēnāk vai arī negriezīs vispār to smalcinātāju. Es noprotu ka tas ir 3 fāzu indukcijas elektro motors?

 

Ja motora jauda būs pietiekama, tad arī smalcinātājs griezīsies. Indukcijas motoriem jauda norāda pie kādas maksimālās slodzes motors saglabās tam norādītos apgriezienus (jo indukcijas motors).

 

Zinot motora jaudu un apgriezienus, tu vari aprēķināt motora griezes momentu. Uzliekto 1:2.5 reduktoru, griezes moments palielināsies 2.5 reizes (apmēram). Ja reduktora lietderības koeficients ir 0.96, tad gala rezultāts jāreizina ar šo skaitli (paliek mazāks).

 

Principā no taviem ieejas datiem nevar izdarīt vienozīmīgu secinājumu par "vai ies". Pameklē konkrētāku informāciju par to smalcinātāju.

 

Beefs

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Lieta tā ka traktors T40 to smalcinātāju griež, viss kārtībā, tik retu reizi kautko ieķer iekšā un tad noslāpst, krītās apgriezieni, kŗītās jauda, un āmen pavisam.

 

viss šitas balagāns ir saistībā ar reduktoru....

 

ja pieliek reduktoru, jauda ir tā pati, bet griezes moments, spēks ar kādu strādā palielinās par 2,5 reizēm... tas tak kaut ko izsaka...

 

kaut vai šjā gadījumā 11kW ar reduktoru padarīs darbu 2,5 reizes lēnāk, bet 2,5 reizes vieglāk...

 

un tam T40 ... 40 Zs ir pēc grāmatas....

1. traktors ir 89 gada

2. vai maz pilnīgi jaunam ir tie 40zs

3. pie noteiktiem apgriezieniem, un nez vai man trāpās tie noteiktie apgriezieni...

 

 

Bet.... elektrība ir lētāka, nekā dīzelis....

 

bet ja no dīzeļa atrēķina PVN, akcīzi.... tad pēc TEHNOMAN aprēķina ... tas pats sanāk vai ar dīzeli vai ar elektrību - naudas izteiksmē...

 

 

 

Es tev neieteiktu klausīties kaut vienā no augstāk esošajām atbildēm. Šie cilvēki fizikā ir absolūtas 0. Vienīgais, ko tu vari panākt - iztērēt lieki naudu un sliktākajā gadījumā kaut ko sajāt.

 

Tev vajag zināt smalcinātāja jaudu. Ja 40 zirgaspēku traktors nespēja pavilkt to smalcinātāju, tad 11kw motors (~15 zirgi), nespēs NE TIK).

 

Ja tu pieslēgsi pārāk švaku motoru pie smalcinātāja, tad tas vai nu griezīsies lēnāk vai arī negriezīs vispār to smalcinātāju. Es noprotu ka tas ir 3 fāzu indukcijas elektro motors?

 

Ja motora jauda būs pietiekama, tad arī smalcinātājs griezīsies. Indukcijas motoriem jauda norāda pie kādas maksimālās slodzes motors saglabās tam norādītos apgriezienus (jo indukcijas motors).

 

Zinot motora jaudu un apgriezienus, tu vari aprēķināt motora griezes momentu. Uzliekto 1:2.5 reduktoru, griezes moments palielināsies 2.5 reizes (apmēram). Ja reduktora lietderības koeficients ir 0.96, tad gala rezultāts jāreizina ar šo skaitli (paliek mazāks).

 

Principā no taviem ieejas datiem nevar izdarīt vienozīmīgu secinājumu par "vai ies". Pameklē konkrētāku informāciju par to smalcinātāju.

 

Beefs

Link to comment
Share on other sites

 

kaut vai šjā gadījumā 11kW ar reduktoru padarīs darbu 2,5 reizes lēnāk, bet 2,5 reizes vieglāk...

 

Atkal nepareizi! Iedomājies ripzāģi, kurš griežas ar 1000rpm. Samazinot apgriezienus 10 reizes, spēks pieaugs 10 reizes. Un kā Tu domā, vai zāģis ar 100rpm spēs zāģēt, kaut vai ar 10 reizes lēnāku padevi? :t_p_o_n_e:

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Traktoram diez vai ir 50% lietderibas koeficients.

Nu tatad - tev tas smalcinatajs stradas ari ar 11kw elektromotoru, bet kad trapisies tads pamatigaks koka gabals, tad shis to smalcinataju noblokes un tas vienkarshi iesprudis.

Risinajums varetu but pamatigs spara rats uzkabinats uz motora.

Bet nu - jaudigaks motors ari butu risinajums!

Beefs

EDIT: protams - tu vari liekt "njipraku" reduktoru, lai palielinatu griezes moment, bet tad samazinasies smalcinataja darba razhigums. Es ta saprotu, ka smalcinatajs iet uz pilnu klapi.

Labots - 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

Nu vot iedomājies ripzāģi....kurš griežās ar 2000rpm....

un tos 2000rpm tev nafig nevajag, tev vajag 1000.

Uzliec reduktoru, griežās ar 1000rpm, un ar lielāku spēku.

 

smalcinātājam man vajag 540, ne vairāk... tas ir max.

un ja elektromotors griežās ar 1450... tad viss OK uzluiekot reduktoru, samazinu apgriezienus, palielinu griezes momentu.

 

bet vot...

 

ai es jau vairs pat nesaprotu ko es gribu uzzināt.... :D

 

Atkal nepareizi! Iedomājies ripzāģi, kurš griežas ar 1000rpm. Samazinot apgriezienus 10 reizes, spēks pieaugs 10 reizes. Un kā Tu domā, vai zāģis ar 100rpm spēs zāģēt, kaut vai ar 10 reizes lēnāku padevi? :t_p_o_n_e:

Link to comment
Share on other sites

azarbaidzz

Jo lielāki apgriezieni, jo mazāks spēks!

ja pieņemam ka pie 1450 apgr. spēks ir 10Nm

tad proporcionāli pie 540 apgr spēks ir 26,85Nm

 

proporiconaali 0 apgriezieniem tad sanaak 1 kvintiljons njutonmetru :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

to, ko iegūst kaut ko reizinot ar nulli ... mēs zinam... bet tu zini?

proporiconaali 0 apgriezieniem tad sanaak 1 kvintiljons njutonmetru :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...