Jump to content

neWindows OS rakstāmmašīnai


j@nis
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Ir rakstāmmašīna:

 

CPU: Intel Celeron D 320, 2400 MHz

Mātes plate: ASRock P4i45GL/GV/PE

Operatīvā atmiņa: 768 MB (DDR SDRAM)

Videokarte: Intel 82845G Graphics Controller (64 MB)

Cietais disks: SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM)

Optiskais disks: TSSTcorp CDRW/DVD TS-H492A

 

Programmas, kuras tiek darbinātas:

Firefox(ar Flash un Java atbalstu), Skype, VLC, Avast, MS Word, ACDSee, Nero, Utorrent..

 

Nepieciešams uzlikt kādu neWindows OS, kas..

 

* būtu pēc skata līdzīgs Windows XP,

* vēlams User-Frendly..lai nav te jāprasa, kā ekrāntapeti nomainīt..

* smuks un nepārāk prasīgs uz resursiem,

* pietiekami stabils un ar iepriekš uzskaitīto programmu/tām līdzīgo atbalstu!

 

Tas laikam viss, ja esmu ko piemirsis - rakstiet!

Gaidu idejas :)

Labots - Mežavecis
Nepilnīgs topika nosaukums
Link to comment
Share on other sites

un kur pamatojums ir "newindows" ??? Par nero un word sakarīgu strādāšanu vari aizmrist. Nero vietā izmanto k3b. No linux distrām vari lietot to pašu ubuntu, ja nepatīk, tad dsl linux, mazs ātrs. Viss atkarīgs no konkrētā mērķa ko centies panākt, bet skaties, lai lietotājs beigu beigās tāpat neiebrauc auzās ar šitiem "newindows"

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

O, paldies par ieteikumiem!

NeWindows, jo ir vairāki "datori" un tā kā esmu laikam ar mozohistiskām tieksmēm, tad uz mazāk izmantotā vēlos pamēģināt ko jaunu -

lai zinātu, vai iespējams ikdienā sadzīvot arī ar kaut ko neWindows veidīgu!

 

Ps. Vēl būs vajadzība pēc Adobe Reader un softa LMT interneta "puļķim"..

 

Ps. Ko sakiet par slax un mint ?

Link to comment
Share on other sites

Tu kaut vienu distru vispār esi paprovējis iepriekš, jeb vienkārši saklausījies, ka baj defoult tas ir user frendly?

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Atliek tikai piezīmēt, ka neWin gadījumā, softiem varēsi meklēt neWin alternatīvas. Skyps ir, bet craps. VLC ir. Avasts simts gadus nebūs vajadzīgs. MS Office vietā, Open office utt. Ņem vien to pašu Ubuntu, tak komjunitijs lielāks un arī vieglāk atrast risinājumus problēmām, tā kā... sāc ar kaut ko...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Ja gribi, lai strādā jestri un esi gatavs mācīties, tad debian ar lxde. Ja tas par šerpu, vari ņemt gnome vai ko citu. LXDE varbūt nebūs pats jūzerfrendlīgākais, bet pats ātrākais.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Jā! 1 reizi - Slax! Lai tiktu klāt dokumentiem, kad windows bij nobrucis :D

 

Nē, nu nopietni - ideālajā variantā, man nevajadzētu sajust īpašu atšķirību no xp, bet būtu labi ja darbotos vairums no pieminētajām programmām!

 

Tas ir kaut kas nereāls?

 

Ps. Cik paskatījos "skrīnšotus" tad tas Ubuntu liekas tīru ok :)

Labots - j@nis
Link to comment
Share on other sites

...ideālajā variantā, man nevajadzētu sajust īpašu atšķirību no xp...

Tad Microsofts sen jau būtu nosprādzis un visi lūseri pārgājuši uz linux, ideāls ir tikai šmigas stāvoklī piektdienas vakaros...

 

P.S. Ja tu pats sev liec to linukšus, tad spēlējies ar ko vien gribi, bet ja kādam citam, tad dieva dēļ nesāpini to nabaga jūseri, ja vien viņš tev tiešām nav pats prasījis likt linux un strādāt. Problēmas būs i tev, i tam nabaga cilvēkam kam būs jāmācās viss no jauna.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nē, nē..šitais viss priekš manis..tā teikt - apvāršņa paplašināšanai.. :)

 

Ok, eju pēc tā Ubuntu...

 

Link to comment
Share on other sites

LMT puļķis uz Ubuntu strādā teicami- tikko pats uzinstalēju un pārliecinājos, ka lai tupa ieietu internetā, pat nav jāinstalē viņu muļķīgā programma, vienkārši ievada pin kodu un viss notiek.

Link to comment
Share on other sites

Nero vietā var lietot Brasero, kas jau būs virsū. Ja nepatīk, tad var mēģināt likt K3b, kas ir laba KDE programma. Ja liek uz Gnome, tad tas pavilks lielu daudzumu KDE bibliotēku. Var nopirkt Nero priekš Linux.

Antivirus Avast ir pieejams uz Linux, bet vai vajag.

Adobe Reader ir piejams tikai 32 bitu versijai, bet var labi arī iztikt ar iebūvēto programmu.

Esmu mēģinājis vairākus attēlu menedžerus, bet neviens īsti nepatika. Tīri labi iztieku ar iebūvēto failu menedžeru Nautilus. Priekš ērtākas darbības ar failiem, kreisajā sānu joslā izvēlamies "koks" vai "vietas"

Ar Openoffice rodas zināmas problēmas, kad jāstradā ar lieliem dokumentiem, kas veidoti uz MS office. Nesen radās problēmas aizpildīt vienu valsts iestāžu veidotu iesnieguma formu.

Ja kāds Draugos spēlē fermu, tad labāk uzlikt Chrome. Dažu fotoaparātu bildēm paplašinājums jpg ir ar lieliem burtiem. Tad ir bijušas problēmas dažās vietās ielikt Draugos. Problemu var atrisināt paplašinājumu izlabojot uz maziem burtiem.

Ieteicams pievienot medibuntu repozitāriju un uzinstalēt "ubuntu-restricted-extras"

https://help.ubuntu.com/community/Medibuntu

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Var nepatīkt Ubuntu, ka minimize,maximize,close podziņas kreisajā pusē kā ābolveidīgajam

palaižam konsolē "gconf-editor /apps/metacity/general/button_layout"

labojam button layaot uz "menu:minimize,maximize,close"

Tā kā Man Ubuntu nepatīk melnā tēma, es lieku veco Human tēmu. Tur podziņas ir labajā pusē

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Btw - ir viena jauna distro kas man iepatikās pēc fedoras/ubuntu/suse. Saucās Linux Mint(gandrīz tas pats ubuntu citās biksiņās). Nu pamēģināt vismaz var.

Lai gan - viss tas ko tu tur rakstīji daudz labāk skries uz windows tik un tā :)

Kamēr windows pie mums samērā brīvi likt - kāpēc mocīt sevi ?

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Es par ubuntu vis tev nepieciešamais būs jau uzriez klāt nekas nebūs tev jāmeklē un jādomā ja nu vienīgi kaut ko super duper nesagribēsi. Win progas var palaists uz linux tik tas reizēm ir ļoti ļoti sarežģīti un pie reizes piedzīvojums atrast kā to izdarīt :D

Link to comment
Share on other sites

Ja gribi Windows veidiigo tad Distrowatch lapaa njem un provee populaaraakos un palasi review zem katra(daudziem ir bilzhu apskati ar iespaidiem) - Ubuntu, Mint, openSuse etc.. Ja negribi diskus cepinaat provee ieksh VirtualBox. Bet atceries ka Linux ir kernelis un distributiivi tikai maajas uzceltas uz shiem pamatiem. Der atcereeties ka esoshos linux arii var izmainiit liidz staavoklim kas pasham patiik. User-friendly? Tas ir tas kas der konkreetam cilveekam tikai. Iespeejams ka vidusmeera lietotaajam populaarie arii ir user-friendly jo nav jaanjemas ar konsoli utt. bet kad tu saaksi njemties ar tiem pats tad sapratiisi ka prieksh tevis kaads cits linux veids ir user-friendly. Galvenais ir eksperimenteet UN nenjemt galvaa ko citi saka. Uzklausiit gan vajag bet kas attiecas uz to vai konkreetais linux ir labs vai slikts un vai der prieksh tevis - to ir tikai tev izlemt nevis citiem. Piem. Ubuntu ko daudzi apcelj latvijas forumos - ja tas prieksh tevis un tava datora darbojas kaa tev vajag tad tas IR tikpat labs kaa Slackware giika super-duper nokonfigureetais linux. Linux is about choice - deal with it. Paareejais ir tikai ikraaninja staipiishana..patiesiibaa pat profi lieto Ubuntu un citus apceltos linux paraleeli "krutajiem" - vienkārši vinjiem nav sachakareetaa "s*ds-kruts" meeriishanas skala.

Btw: iecheko shaadus testus -> http://www.zegeniestudios.net/ldc/

Link to comment
Share on other sites

Izmēģināju sekojušus (kā jūs viņus saucat?):

 

* ubuntu 10.04 - palaidu no flash, iestrēgu instalācijā kautkur pa vidu..izmeta kautkādu error(vairs neatceros) un ar to man tie prieki beidzās..

* mint - tāpat no flash, bet paliku pie F11 un cant find image file blablabla..kautkas..

* ylmf - kā vienīgo iecepu cd, bet rezutāts tāds pats, kā mint..

* austrumi - gribēju, bet nepavilkos uz mazliet latgalisko tulkojumu..

* slax - vienīgais, ko līdzšim ir izdevies palaist un paspaidīt(pie tam - ne uz šīs kastes)..patika noformējums, bet sīkumos toreiz neizpētiju..

 

morāle?

noteikti nav slikti, varbūt pat ir labāk? bet arī turpmāk palieku pie xp.. :)

 

ps. kāds var komentēt, ko es darīju nepareizi, lai 4 no 5 mēģinājumiem izgāztos?

Link to comment
Share on other sites

Vecu datoru īpašniekiem var rasties situācijas, kad jaunākiem Linux distributīviem ir problēmas ar videodraiveriem, jo videokaršu ražotāji pārtrauc tās uzturēt priekš Linux.

Es parasti instalēju no Ubuntu minimal iso. Visas pakas tiek vilktas no servera, un ja nekas internetu nebremzē, tas viss notiek ātri. Vairs nevajag nekādu atjauninājumu. Kopumā viss notiek ātrāk un ērtāk kā uz Windows. Vienīgā problēma, ka dažām programmām nav pietiekoši labu alternatīvu uz Linux. Ja es agrāk gribēju, lai Linux līdzinātos windows, tad tagad man sen tādas vēlmes ir pārgājušas.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Paprovē kUbuntu :)

Labots - Red
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Tur nav ko mocīties. Pietiek google ierakstīt "ubuntu 10.04 Intel 82845G". Problēmas ar videodraiveriem ir daudziem. Man pašam vēl nesen bija vecs dators ar GeForce FX 5200 videokarti. Darbojās, bet nevarēja normāli iemidzināt. Ar jauno datoru pavisam cita lieta.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Austrumiem ir arī angļu un citi tulkojumi.

 

XP der gadījumos, ja sakārojas uzspēlēt kādu spēļuku. Ikdienā tomēr sēžu uz kāda nebūt Linux distributīviem-interesantāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mājās ir arī citi datori, tad ir jēga pamēģināt arī uz citiem datoriem Live CD. Ja uz datora normāli palaižas grafiskā sistēma, tad ar videodraiveriem problēmu nevajadzētu būt. Iesācējam jebkuri sarežģījumi var atņemt jebkuru vēlmi turpināt.

Link to comment
Share on other sites

ps. kāds var komentēt, ko es darīju nepareizi, lai 4 no 5 mēģinājumiem izgāztos?

 

Man, piemēram, Ubuntu vienmēr ir uzlicies smuki un bez jekādām problēmām. Ar citiem distributīviem nemaz tik viegli neiet, galvenokārt-dēļ līkajām rokām. Bet ar laiku jau var piešauties.

Labots - Animall
Link to comment
Share on other sites

Lai zinātu ko tu darīji nepariezi tev ir jāpasaka ko tu darīji lai uzinstalētu ubuntu no flash. Kā tu viņu ierakstīji flash vai mierināji palaist life versiju utt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
(labots)

Ok, sorry, par mironi'su(kur ubuntu 11.04 ir garumziimes?) modinashanu, bet izdev'as uzlikt ubuntu 11.04 shai kastei..

 

nepilnas 50 minuutes un nepilni 2 gb no lmt internets datoraa 7(shomenes bus bik japiebremze ar seriaaliem :D) - un ubuntu kaa dziivs :)

 

pashlaik vel spaidu un kraaju pirmos iespaidus..

Labots - j@nis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

11.04 nāk ar jaunu GUI - Unity, tad nu iespaids varētu būt nekāds īpaši, jo Unity vēl ir pazaļš un patizls. Uzliec kaut ko no Gnome vai LXDE.

Link to comment
Share on other sites

Ps. Pastāstiet, kur tam Ubuntu 11.04 ir "Language Bar" (vai kā viņu tur sauc?).. viss ir latviski, bet garumzīmes nesanāk atrast!

 

Pss. Tas minētais Unity pašā sākumā pateica, ka nestrādās, jo pietrūkst resursu.

 

Psss. Pirmie iespaids pozitīvs, tik jāpierot ka viss otrādāk - start poga augšā, min/max un close kreisajā sānā un vēl jāprod kur, ko un kad meklēt :)

Link to comment
Share on other sites

Aigars

Tastatūras izkārtojumu varēja jau izvēlēties instalējot. Tagad jāmeklē zem Iestatījumi-Tastatūra. Ja sistēmas valoda ir angļu, tad gan jau atradīsi.

Tas, ka "start poga augšā, min/max un close kreisajā sānā" ir ergonomiskāk, jo arī lietojumprogrammām vadība vairāk ir augšā un kreisajā pusē. Ir tāda jautra filma "Pirates of Silicon Valley" par to kā radās Microsoft un Apple. Tur Bils grafisko sistēmu nospēra no Stīva, laikam tāpēc visu nācās taisīt otrādi. Ja paralēli lietojam Windows, tad labāk pogas min/max pārvietot uz labo pusi. Palaižam konsolē "gconf-editor /apps/metacity/general/button_layout" un labojam button layaot uz "menu:minimize,maximize,close".

Es parasti uzreiz pievienoju Medibuntu repozitāriju un un uzlieku "ubuntu-restricted-extras"

https://help.ubuntu.com/community/Medibuntu

Link to comment
Share on other sites

Ok, sākam ar lietām, kas sāk iebesīt...

* kā atslēgt to ielogošanos ar paroli katru reizi, kad startējas tas ubuntu? te neviena cita nav - naf.. kautkādi useraccounti?

* kas tā par fig.. , ka pie katras izmaiņas(tā pati valodas maiņa, apdeiti, utt) prasa ievadīt paroli?? (es neko neteiktu, ja parole būtu 0000, bet tur vajadzēja kautkādus 6-7 simbolus kur vismaz 1 ir skaitlis..)

<-- man lūdzu veidu, kā tos 2 augstāk minētos diseiblot!

 

ps. ir vairākas paroles? pie otrā gadījuma rakstu iekšā paroli ar ko ielogojos, a šis saka, ka nav pareiza... kas par her..??

Link to comment
Share on other sites

Vecākām Ubuntām automātisko login vareja uzlikt zem System -> Administration -> Login screen

Paroles visās vietās normāla lieta - tā jau ir Windows nelaime ka viss notiek automātiski, kas labi patīk vīrusiem :) Patīk ka nav nevienas paroles - lieto root - bet nesūdzies ka visāda draza pielīp :)

Otra parole? Nu nezinu - varbūt tev ir viena parole priekš root (ķipa atdministrātors) un otra priekš parastā jūzera?

Link to comment
Share on other sites

Aigars

Kā RU teica, Automātiskā autorizēšanās būs Sistēma-Administrešanās-Autorizācijas logs. Vienkāršāk kā Windows.

Zem Sistēma-Iestatījumi-Ekrānsaudzētājs labāk atslēgt funkciju "Aizslēgt ekrānu, kad ...". Ja lieto funkcijas iesnaudināt un sastindzināt (sleep/hibernation), tad konsolē palaižot "gconf-editor /apps/gnome-power-manager/lock/suspend" noņemam ķeksīti pie suspend un hibernate.

Par vairākām parolēm nezinu? Vienīgi, ja esi izveidojis priekš sevis otru lietotāju kontu? Ubuntu pietiek ar vienu. Citiem distributīviem ir root parole un otra lietotāja. Principā administrēšan ir vienkāršāka kā Windows, kad katrai programmai jāsaliek seriāli vai jālieto visādi "crack" paņēmieni. Tas tikai sākumā liekas sarežģīti.

Link to comment
Share on other sites

Arcane
{...}Uzliec kaut ko no Gnome vai LXDE.

Gnome naak jau standartaa tikai pirms login vajag izveeleeties sessiju Ubuntu classic un Unity vienkārši shobriid iet neizbeegamo jaunuma stadiju kad visi pierod pie taa. Visaadi citaadi nav vainas.

{...}Tas minētais Unity pašā sākumā pateica, ka nestrādās, jo pietrūkst resursu.{...}

1)Palasi shito un pieveers uzmaniibu rezoluucijai

https://wiki.ubuntu.com/DemystifyingUnityGraphicsHardwareRequirements

2)Ja nu veel neiet tad caur Synaptic uzliec Unity 2D.

Link to comment
Share on other sites

* kā atslēgt to ielogošanos ar paroli katru reizi, kad startējas tas ubuntu? te neviena cita nav - naf.. kautkādi useraccounti?

 

Šis vairāk kā padoms priekšdienām.

Es no šī izvairījos pie installa jau uzliekot lai auto login. tā kā neesmu ubuntu 11.04 licis tad nezinu vai kas mainījies, gan jau kāds palabos

Link to comment
Share on other sites

Aigars

Ja izmanto Ubuntu minimal CD, tad tāda iespēja nav, ja izmanto live CD, tad noteikti ir. Bet tas nav būtiski. Agrāk izvēloties automātisko diska dalīšanu, tika veidota /home partīcija. Tagad laikam jāveido pašam. Tas ir ļoti ērti, kad liekam no nulles jaunu sistēmu (vienalga veco vai jauno versiju). Sistēma nav jākonfigurē no jauna. Visas mājas mapes savā vietā, visas grāmatzīmes uz vietas.

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Tik traki jau ar to linux ar nav.

Pats, neko īpaši no šamajiem nejēdzot, izmēģināju debian minimal CD un pie instalācijas atķeksēju visas pakas, lai nebūtu liekum liekā draza kā tas ir vairumam distru(man likās, ka tur vairāk lieka, nekā vajadzīga un vēlējos paspēlētis tieši ar minimāliem resursiem).

Uzliku LXDE un synaptic pēc netā atrodamām pamācībām, tālāk jau teju liec ko vien tev sirds vēlas. Vlc, k3b, open office u.t.t. Protams vien ar LXDE un synaptic būs par īsu, bet nu iesākumam der, tālāk lasi un skaties kas un kā. Pāris stundas pavandīsies pa netu un sataisīsi mazu, ņipru newindozi, par kuru pašam prieks.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Autoram vēl līdz Debiana vai Arch likšanas tālu, kur nu vēl manuāļu lasīšana utt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...