Jump to content

datora elektrības patēriņš


zmeyok
 Share

Recommended Posts

Sveicināti, vēlējos noskaidrot.

 

cpu: AMD Phenom X4 965 3,4Ghz [125w]

plate: Asus M4A78T-E

Patriot: 2x2GB DDR3 1333Mhz

videokarti pašlaik lietoju integrēto.

 

šo sistēmu baro XILENCE psu 600w

Cpu ar reizinātājiem esmu downgreidojis lidz 1,6 x4

 

Dators darbojas 24/7

Sajēgas par elektrotehnku daudz man nav. Tad man seko jautājums!

Kā fiziski tiek sūkta jauda no barokļa. visu laiku patstāvīgi 600w, vai sistēma pati pēc vajadzības, cik tai nepieciešams - tik arī ņem ?

 

Ko jūs varētu ietekt lai samazinātu kopējo elektrības patēriņu? :declare:

Labots - zmeyok
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Galvenie ēdēji ir CPU un GPU, līdz ar to spēlējot spēles elektrības patēriņš palielinās vairāk nekā divas reizes. Procesors tērē tik daudz, cik viņš tērē un līdz ar to neko diži samazināt nevar.

 

Ja gribi ietaupījumu, iesaku pāriet uz portatīvo datoru, kur no vidēji 120-150W patēriņš samazināsies uz ~50-60W.

 

Reiz testēju Celeron 2GHz ar integrēto video. Dīkstāvē 90W, max slodzē 160W, vidēji ap 120W.

 

PSU jauda neko neietekmē.

Link to comment
Share on other sites

šite interesanti testi, gan nedaudz novecojuši, bet priekštats rodas:

http://www.fcenter.ru/online.shtml?articles/hardware/tower/26716

 

baroklis dod no rozetes (tīkla) tik cik vajag sistēmai + vēl xx%, skatoties kāda energoefektivitāte (К.П.Д.- lietderības koeficients).

Parasti mūsdienu barokļiem ar aktīvo PFC, tas ir virs 80%. >>> Tātad baroklis patērēs ap/mazāk par 20% no tā ko patērē pats sistēmbloks.

 

Domājams, ka šis >>> XILENCE PSU 600W SPS-XP600.(135)R3 >>> ir tavējais...

un spriežot pēc cenas tam jābūt Active PFC un enegref. 80+..

slinkums rakāties pa Xilence murgaino saitu

http://www.xilence.net/produkte/netzteile/red-wing-series.html :pooh_go:

 

Vispār, parasti, barokļi visefektīvāk strādā pie 50% slodzes... tava sistēma, pie pilnas slodzes, kaut kur uz 150W, --- optimāls būtu 250-300W, tik kur tad tagad tādu kvalitatīvu atradīsi??? un ja sadomāsi jaudīgu VGA ielikt???... >>>bet tur jau vienalga En.Ef. atšķirība pāris procentos...

Te kaut kur viņi bija:

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&IsNodeId=1&Description=ATX+PSU&bop=And&Order=PRICE&PageSize=20&Page=5

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tubus, es gluži nepiekristu par tiem 20% kas baroklim aiziet zudumos. Nedomāju, ka 600W baroklis, kuram noslodze labi ja 30% no maksimālā, tērēs vairāk par 300W barokli, kuram mikrenes cepās no pārslodzes :)

Link to comment
Share on other sites

Atkarībā, kā ražotājs pozicionē barokli, kaut gan nenāk prātā: mūsdienīgs dārgā gala 300W un moderns lēta gala 850W.

Bet ja paņemtu divus līdzīgus pēc izpildījuma un relīzes barokļus tad pie vidējās slodzes 150W, energoefektīvāks būtu 300W nevis 600W vai 800W...

joka pēc dažas līknes no fcenter.ru (nevajag uztvert nopietni jo tie ir tikai pāris piemēri):

99957.png

148459.png

148447.png

79537.png

151376.png

 

Izmanotie avoti un literatūta:

1.)fcenter.ru

2.) hardwaresecrets.com

3.) jonnyguru.com

4.) easycom.com.ua

5.)silentPCreview.com

6.)http://forum.ru-board.com

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Atdzīvināju savu veco P4-2.8c(northwood) ar radeon 9800pr0. Os=32 bit ubuntu.

startups: 150W

normāla darbība (nespēlēšanās) bez monitora: 120W

 

Paņēmu laptopu Lenovo T500 ar OS WinXP.

normāla darbība: ~30W

 

Mērīšanai izmantoju dealextreme iegādātu skaitītāju.

Link to comment
Share on other sites

Tubus, ja divi baroklji ir at atskirigu nominaljaudu (piem., 500 un 800W), bet ir razoti uz vienas platformas (piem., CWT PSH) tad pie vienadam slodzem efektivitate tiem ari bus vienada (+/- merijumu kludas un baroklju konkreta eksemplara kvalitate)

 

Mežavecis, dazada 80+ reitinga baroklji pie vienadam slodzem no rozetes vilks dazadu elektribas daudzumu (80+ reitings tam ari ir domats).

Piemeram, ja njem 150W slodzi un tris barokljus - kadu no vecajiem (~75%), kadu no mid-end 80+ (80-85%) un 80+ Platinum (90%) tad tie no rozetes njems atbilstoshi ~200W / ~180W / ~165W izdalot ~50W / ~30W / ~15W ka siltumu.

 

Autoram, ja gribi lai dators patere mazak elektribas, tad kam njemi Phenom X4 ? Anyway, ja ar 1.6GHz pietiek, tad vari vel samazinat Vcore lidz kadiem ~0.90V nezaudejot stabilitati - salidzinot ar defaultajiem ~1.3V tas vel divkart samazinas procesora patereto jaudu.

Labots - TaPaKaH
Link to comment
Share on other sites

"Tubus, ja divi baroklji ir at atskirigu nominaljaudu (piem., 500 un 800W), bet ir razoti uz vienas platformas (piem., CWT PSH) tad pie vienadam slodzem efektivitate tiem ari bus vienada (+/- merijumu kludas un baroklju konkreta eksemplara kvalitate", -

nekad nebūs vienādi, jo atšķiras detāļu nomināli... ēe tas ir: jauda, kapacitāte.. etc... Bet nu tur pāris % dēļ (kas ir kādi padsmit santīmi gadā [~ 1w stundā]) tam var nepievērst uzmanību... Un arī nevar zināt uz kuru pusi (bet tīri teorētiski, pie sev optimālās slodzes, mazāk jaudīgiem vajadzētu mazāk patērēt), uz ātri roki, kau ko sameklēju:

Fortron PSU: FSP Optima & FSP Optima Pro

79552.png

79537.png

Corsair TX650W (CMPSU-650TX)

119882.png

Corsair TX850W (CMPSU-850TX)

156557.png

Vispār es nespēju atcerēties kādu 500W un 850W ražotus uz vienas bāzes, liekas varētu būt 600 un 850, bet par 300 un 800 var pat nesapņot... Vairāk biju domājis, ka tie abi PSU ražoti pēc ATX 2.3 standartiem ar +/- līdzīgiem navorotiem.

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Jāskatās, kādiem mērķiem aprakstītais dators tiek izmantots. Ja tikai kaut kādai failu servēšanai, var paņemt atoma risinājumu.

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Nomaini matesplati un cpu uz Intel I3 uz sandy bridge h61. Ieliec 350W in win bronze barosanas bloku (22Ls). Ja iespejams, nomaini HDD uz SSD vai 2.5" HDD. Biosa atsledz nevajadzigas iekartas. Iznem DVD-ROM ara.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

A - tipa viens un tas pats psu, dazados papirisos! :D

Nu vispar ja - FSP razo to PSU, bet IN-WIN uzlime blembu.

No otras puses - es velejos pirkt FSP 250 gold modeli, bet LV nav pieejams un ari nekur citur es to psu neesmu redzejis pardosana (tikai fspgroup majaslapa).

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Man ir AsRock plate ar Athlon II X4 procesoru, elektrbas taupīšanai izmantoju asrock lapā novilkto utility, kas laikā, kad procesors netiek kosliogots, samazina reizinātajus, rādā arī patērētos vatus, ar ieslēgtu to programmu patēriņš nokrīt līdz 4 vatiem, ar izslēgtu kāpj līdz 20+ w. Paskaties, varbūt asus kko līdzīgu piedāvā.

Labots - ozis
Link to comment
Share on other sites

Visvienkāršākais ir pielikt analogo (digitālo) ampermetru pie 220V rozetes, tavā gadījumā min 5A.

600w ir izejas maksimum jauda, bet ieeja pie 220V var būt no 720W (80% ļoti dārgiem) līdz 1000W (60% paši lētākie).

Tukšgaita, itkā neieslēgts dators no 5 līdz 20w.

Bet vislabāk ir vienkārši izmērīt! Kad es izmērīju 2007savu PC, uz reiz nopirku EEE pc701 kas uz pilnu jaudu tērē 20w, man gada laikā atmaksājās jau uz elektrības rēķina.

Link to comment
Share on other sites

Savulaik vādcu kopā datorīti citiem mērķiem, pamēģināšu to joku ar core v. Lielākā sāpe laikam jau tas cpu. Doma likt kādu athlonu x2 235e, bet vai tāds fiziski tērētu par to ko šobrīd mans downgreidotais? ja starpība vismaz ~~50w tad pāris gadu laikā atamksātos,

 

doma arī par intel atom x2 variantu, bet neko labu dzirdējis nēsmu, esot veco celeronu 1ghz līmenī. :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

jarajara

http://research.microsoft.com/en-us/projects/joulemeter/download.aspx

 

matemātika vienkārša , ja 500 baroklis 500*24*30/1000*0,1(tarifs jaunais)= 36 lati mēnesī. ir kur ietaupīt. :) piedomājam.

p.s. patiesībā tik daudz nesanāk pie 3 kompjiem (900, 700 un portatīvais), nas, 3tv ar audio un video , ikdienā rūcošas veļasmašīnas , leduskapja un citas drazas.

p.p.s. dotajā brīdī , izradās, mans lapsis rij 18w

Labots - jarajara
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

No m79 klāsta man patīk šis: Asus AT5NM10-I / Atom D510/ Intel NM10 chipset par 57Ls

Es tā ik pa laikam padomāju, vai ir vērts P4 iekšas aizstāt ar šī vai tomēr vēl padzīvot ar p4.

 

Kopš uzliku šādu, kā mājas serverīti (pirms gada), kopējais elektrības patēriņš samazinājies par 100KWh.

Nekādi citi mērījumi nav veikti.

Parēķini cik ātri atmaksāsies ieguldījums.

Link to comment
Share on other sites

Ko autors grib panākt no tā datora?

 

Ja Internetā rakņāties un filmas blenzt, tad vis energoefiktīvākais ir jaunais AMD E-350 procesors(vai arī kā to sauc.), pārsvarā pārsit Atom un tērē mazāk elektrību, bet ir nedaudz dārgāks.

Link to comment
Share on other sites

divkodolu atoms iekabina 4. pentiumam: http://altivec.blogspot.com/2010/01/duel-of-fates-intel-atom-vs-pentium-4.html

 

No m79 klāsta man patīk šis: Asus AT5NM10-I / Atom D510/ Intel NM10 chipset par 57Ls

Es tā ik pa laikam padomāju, vai ir vērts P4 iekšas aizstāt ar šī vai tomēr vēl padzīvot ar p4.

 

 

Tiešām laikam jāskatās uz jauna dzelža iegādi, daudz klusāks, cenas ziņā arī labs, :on_the_quiet2:

paldies.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...