Jump to content

Wi-fi signāla uzlabošana


dzincha
 Share

Recommended Posts

Tādā miglā kā šodien un vakar lietus laikā mans rūtera signāls paliek vājš -90 un atslēdzas. Attālums ap 500m.

Esmu mēģinājis blakus rūtera antenai nolikt tādu kā puscilindra follija veidojumu. Mazliet labāks pings ir bet signāls diži no tā nemainas.

Ir pasūtīta no ebay antena 38 cm gara, bet šī tik ilgi nāk.....

Varbūt kāds ir kaut ko labāku atklājis par follija puscilindriem aiz antenas???

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Uzliec normālu antenu un nečakarē bobi. Visas tās folijas ir pilnīgs fuflis. Ne Tu viņu vari noturēt vajadzīgajā attālumā un Rūtera puļķa antena arī nekad nevar normāli vilkt 500m.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Neaizmirsti tikai, ka interneta savienojuma pamatā ir abpusēja saziņa. Idejas līmenī - dators izsūta pieprasījumu, saņem atbildi.

Savienojumam spēcīgam jābūt gan raidītāja, gan uztvērēja (nosacīti termini) pusēs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uz šo brīdi ir piesprausta šāda un tas signāls pie nokrišņiem un miglas sāk zust.

Vai šitasbrīnums darbosies arī telpās vai obligāti jāmontē arā?

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka antenai jābūt ārā un jābūt tiešajai redzamībai uz aksespunktu. Nu nevar būt, ka 500m ar āra antenu nevelk.

Link to comment
Share on other sites

Tagad rūteris ar antenu tusē augstākajā plauktiņā ar gandrīz tiešu redzamību (ap 500m) uz otru rūteri.

No āra antenas attur tas, ka negribas caurumu sienā vai loga paketē.

Link to comment
Share on other sites

Negribi caurumu urbt- čakarējies ar sliktiem sakariem :sarkasms: Tāda nu šī pasaule ir. Tak Wi-Fi signāls ļoti slikti iet cairi sienām un pat logu stiklam. Izdari visu kā vajag un nebūs te forumā jāuzdod bezjēdzīgi jautājumi par folijām, kuras "pastiprina" signālu.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kur parasti laiž to kabeli cauri? Caur sienu vai loga apakšā urbj? Kā pēc tam nosiltina, lai vējš nesvilpo?

šī varētu ķert vai neķert signālu?

Labots - dzincha
Link to comment
Share on other sites

Nu par 20dBi pastiprinājumu es dikti šaubos, bet cena laba un, kā jau teicu, uz tādu attālumu darbosies praktiski visas virziendarbības antenas.

Laikam jāieliek neliels skaidrojums, kas ir virziendarbības antena. Tātad visi tie puļķi, kuri nāk pie apraides punktiem vai rūteriem ir pielīdzināmi parastai kabataslukturīša lampiņai. Nu pieslēdziet pliku lampiņu pie baterijas- spīd uz visām pusēm un jēgas nekādas. Tiklīdz spuldzīti ieliek reflektorā, tā vienā virzienā riktīga gaisma parādās. Tieši tāpat ir ar virziendarbības antenām, Tās visu augstfrekvences signālu sakoncentrē vienā virzienā un un tā dabūt to pastiprinājumu. Jo lielāki dBi jo antenai izteiktāka virziendarbība(lielāks atstarotājs kabataslukturīša spuldzītei) un tā labāka, bet precīzāk jānoregulē. Puļķus pie rūteriem es par antenām neuzskatu, tie signālu raida uz visām pusēm un der tikai istabā .

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja es to virziena antenu, kaut vai to pašu yagi lietošu telpā, viņa takš darbosies daudz maz ok, tikai ne tik labi kā būtu aiz loga ārā??

Novietoju savu rūteri tuvāk otram pa kādi 20m.

Rezultātā signāls -87 -86, pings labs un internets iet. Nez kas notiksies lietus&sniega&miglas laikā. Ja būs traucējumi - jāmeklē virziendarbības antena.

Link to comment
Share on other sites

Loga profila stūrī izurb caurumu tieši vada diametrā, nekāds vējš tur cauri nepūtīs.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Kāda izskatās "paneļ antena"?

Kaut kādu laikam jau vajadzēs meklēt, jo tie -87 ir tā uz robežas - uznāks lietus vai migla atkal čakarēsies viss pasāciens.

Tad nu iespējamie pretendenti:

Yagi antena no ebay

Datu antena no argus

Varbūt ir kāda labāka vai izdevīgāka?

Vai tie diy pringles varianti nav virziena antenas?

Link to comment
Share on other sites

Skatos, tai yagi antenai darbības leņķi mazāki - tātad, cik noprotu, precīzāk jānovieto, bet arī visādas drazas mazāk uzķeras.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tais bildēs visi kabeļi ar F konektoriem, tātad 75 omu un radiolinkam neder. Lai es tagad tādu sū** meklētu, ja viens urbiens kaut pusmetrīgai sienai cauri neko nemaksā :sarkasms: .

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ar tam Argusa flat panel antenam ipasi nevajadzetu aizrauties. Vini tirgo polu Bestpartner zemas kvalitates antenas visiem pastiprinajumi ir 20-30% uzpusti. Varu piedavat labas 24dBi Andrew gridu vai 18dBi flat panel pa normalu ciparu.

Link to comment
Share on other sites

Nu 24dBi uz 500m būs skarbi :sarkasms: Ja jau cilvēkam tagad darbojas ar puļķa antenu, kurai praktiski pastiprinājuma nav, tad pilnīgi pietiks ar nelielu antenīti ārpus mājas. Lai jau visi tie grilli paliek priekš lieliem attālumiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Novietoju rūteri bēniņos, kur nav pakešu logs, bet gan paštaisīts. '

Augstums jomajo.... signāls -82-84.

Lietus it kā arī netraucēja, vēl būs jāpatestē.

Par to virzienantenu, vai nebūs tā ka ar virziena antenu forši noķers otru rūteri, bet būs švaka apraide uz apakštīklu?

Attālums sanāks kādi 15m un 2 mūra sienas.

Un no minētajām antenām yagi no ebay sanāk visizdevīgāk, vienīgi vai nebūs galīgs bul$it$ tā antena?

Link to comment
Share on other sites

Ja uzliksi virzienantenu, tad tikai links no punkta ua punktu. Virziedarbības antena neder mājas apraidei, Aiz antenas reflektora signāla nav.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā... tad jāliek vēl viens rūteris kas uzķer kaut ko no virziena antenas un apraida pa māju.

Kā rūteri uzvedās zemās t? Man tie bēniņi siltināti it kā ir, bet īpaša apkure nav. Apskatījos specenē darbības t 0-40.

Link to comment
Share on other sites

Par temperatūrām - pieredzes īpaši nav, bet nu tiek taču lietoti mobilie lielā salā, tāpat arī ir cilvēki, kas liek kompjus mašīnās un braukā arī pie -10 un -20 °C.

Link to comment
Share on other sites

Kas notiek, ja pie antenas vietā pieliek splitteri un tad pie tā abas antenas (virzien- un parasto priekš iekštelpām)? Nav tāds joks mēģināts, tāpēc prasu.

Labots - Val
Link to comment
Share on other sites

Ja vajag vēl apraidi pa māju, tad

vajag rūteri ar 2. antenām, kuras strādā atsevišķi (dažiem iekšas pēc pārrakstīšanas var tā nokonfigurēt).

 

Bet ja tev klients spēj strādāt kā atkārtotājs, tad

piekar no sākuma ielšpusē pie loga rāmja (signāls labāk iet pa šķirbām) šitādu .

Var likt arī ar galu uz leju.

 

Lētais variants -te.

 

 

Spliteris pamatīgi vājina signālu un

to var likt tikai ar vienāda garuma un tipa kabeļiem

pie vienādām safāzētām antenām.

Labots - guguce
Link to comment
Share on other sites

Spliteri ir meginati - stradaa nav ne vainas. Cita lieta ka vini uz 2,4Ghz ir padargi.

Link to comment
Share on other sites

Tak nu beidziet, kādi spliteri, kādas divas antenas :sarkasms: Gribi normālus sakarus, viens aparāts uz radiolīniju no punkta uz punktu un tikai, bet otrs mājā iekšā. Es gan principā neatdzīstu istabā bezvadu variantus. Nu nafig tas vajadzīgs. Tāpat tak dators parasti stāv vienā vietā un to normāli var pieslēgt ar drāti, bet nu labi- es esmu konsevatīvs un vecmodīgs :sarkasms: Gludekļi tak pirms astoņdesmit gadiem bija bezvadu :sarkasms: :sarkasms: :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Didzi, nu nesaki gan tā, ka var normāli pieslēgt ar drāti un ka dators parasti stāv vienā vietā. Es, piemēram, pa dzīvokli ar lapsi pārvietojos - tad vienā istabā, tad otrā. Nu un vads nav pieejams ne vienā, ne otrā vietā - kur dzīvokļa plānotāji iestrādāja tīkla rozeti sienā, tur viņa arī ir. PC tam istabas stūri nu galīgi nav tuvu. Tur stāv TV, kuram arī to tīkla rozeti vajag (LTC TV un interneta signāli iet pa vienu vītā pāra kabeli, kurš galā tiek "brutāli sadalīts" divos kabeļos).

Kapitālo remontu svešā (īrētā) dzīvoklī veikt tikai tāpēc, lai varētu pārvilkt vadus tā, lai interneta kabelis būtu pieejams man nepieciešamajās vietās (un pēc tam ar slēdzi slēgāt - "tagad vajag šitajā vietā, a tagad - šitajā") - to man it nemaz negribas, turklāt ar normālu wifi rūteri es savus 100Mbps varu izmantot pēc pilnas programmas (vēl paliek rezervē laba deva wifi bandwidth).

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Man ir doma pārtvert WIFI signālu no bibliotēkas publiskā pieejas punkta, māja atrodas apm 120m tiešā redzamībā no bibliotēkas, ja es iegādājos šo antēnu Yagi un šo USB WIFI ,vai būs iespējams realizēt manu ieceri? Varbūt Usb WIFI kastītes vietā iepirkt TP link?

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka antenu var pats uztaisīt, bet tad rokām jāaug no īstās vietas :sarkasms: Vēl vajag apgūt antenu teoriju un augstfrekvences radiotehniku. Mūsdienu jaunatnei tas jau ir pārāk sarežģīti :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nu nav tai Yagi 20dBi pastiprinajums. Pa 8$ neko sakarigu nenopirksi.

 

 

mans jautājums bija vai var ar augstāk minēto komplektu realizēt manu ieceri, pasūtīta ir nedaudz lielāka un jaudīgāka antena.

Link to comment
Share on other sites

Domā te kāds gaisreģis un var no attāluma pateikt, kur tai bibliotēkā novietots apraides punkts, bibliotēka ir no akmeņiem celta, a varbūt riģipša būda, kāda Tava māja, u.t.t. Tas viss ietekmē uztveramo signālu. Tev pašam jātaisa "labratorijas darbs" un jānoskaidro signāla līmenis gaisā.

Link to comment
Share on other sites

Pašam sataisīt YAGI ir pagrūti, bet canntenu pat ar līkām rokām ir viegli sataisīt. Bija pat mēģināts pie 12 50om kabeļa pielodēts vara stienītis(izrēķināts pēc formulas) otrā pusē tīkla kartes konektors, un vairāk kā 200m strādā bez problēmām, kabelis pats lētākais r58u ja nemaldos.

Doma ir tāda ka antēna tika taisīta uz ātru roku, bez īpašas cerības ka vispār kaut kas tur sanāks, salīdzinot ar parasto standarta kolineāro 2db antēnu % signāls no 40 izauga līdz kādiem 90, un 2db antēna tika testēta bez garā kabeļa.

Labots - d3v1l
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...