Jump to content

UKU-020 labošana


nezinīc
 Share

Recommended Posts

Long John

jau ceturtais aplis pašlaik iet platei "moon river". 81. gada izlaidums, iekļauti tiešām labi jazz/blues skaņdarbi! Klausos uz krievu sonet 208 c-2 atskaņotāja ar sennheiser austiņām. Kā es gribētu kaut vienu reizi uz tiešām laba atskaņotāja paklausīties +vēl labu fonokorektoru un akustiku... :unsure:

 

neesmu pat īsti drošs, vai galva pašu plati nebojā, bet kas zin, pēc pases ir adata ar dimanta galiņu.. (G3M 105M vai GEM 105M kaut kā tā :D)

 

EDIT: Apskatījos rūpīgāk- galviņas modelis GZM 105M vai tas zinātājiem kaut ko izskaka?

 

EDIT AGAIN: aparāts ir sonet, tomēr pie plates daļas uzštancēts- ārija 2 epu 71sm

 

Tāds neparasts aparāts- padumjlaikos pat netiku iecvērojis. Dizineri ne pa jokam pacentušies..:)

Nekas labs jau nav, bet vismaz labi , ka magnētskā galviņa un tik dikti plates nebojā.:

 

http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez1/sonet208.html

Link to comment
Share on other sites

Ja iemācīsies salabot UKU020, tad pratīs saremontēt arī jaunākus pastiprinātājus. UKUcī jau izejas pakāpes ir riktīga klasika un ar kautko jau jāsāk. Tas, ka priekšpastiprinātāja shēma ir murgaina, to Tornis var piekrist. Frekvenču raksturlīkne nu galīgi nav lineāra, potenciometri čarkstoši un komutātora P2K slēdži bļerkšķ. No otras puses neko sačakarēt nevar un, ja izdodas salabot, tad prieks :sarkasms: Nebūtu izejas pakāpē KT807 tranzistori un nelektu celiņi nost lodējot, tad izejas pakāpei nav ne vainas un tā ir ļoti lineāra. Protasms, nevar tak 1975 gada širpotreba pastiprinātāju salīdzināt ar astoņdemito gadu rietumu mfirmu ražojumiem :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

cik nu radiatori ļauj - jābiasē ukucis A klasē :D kādus 5W jau nu varētu izspiest pie 0.5A miera strāvas + 8 omi.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

807tie nomirs, jamie biasējas kopā ar galeniekiem, pie tam paskaties, kā tur emitera R ir saliktas un kā tie tranzistori tipa darlingtonā saslēgti. OK, aizvietoham 808 ar ko jaunāku, tipa, ja nomainām visus tranzistorus uz mūsdienu analogiem un elektrolītus, tad sanāk normāls daikts :)

ak jā, tas ūber padomju pieregulējamais biasa pocis (trim) - tas ar ir murgs. Kontakta tur vairāk nav kā ir.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

nezinīc
(labots)

nu labi, labi nelabošu to vella stiprekli! Samācīšos, nopirkšu kādu beigtu japānu vai vācieti un tad jau mēgināšu ar to tikt galā. ukuci metīšu naher ārā, bet korpuss krāsninai noderēs!

 

hmm, tātad bez osciloskopa kaut ko remontēt vai pašam celt augšā būs grūti vai neiespējami?

 

long john, tas aparāts saitā nu galīgi neizskatās pēc manējā :D (tumbas gan). rīt safocēšu un ielikšu šeit. :)

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

imho, ja nejēdz ko dara - labot ir grūtāk nekā kaut ko vienkāršu no "0" salodēt ...sāc ar primitīvām shēmām, iemācies detaļas atšķirt un tad sāc ar "labošanu" nodarboties...

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

elementārāk būtu sākt ar kaut kādu diy aparātu... kaut ko nez... austiņu ampu vai ko tādu - detaļas maz, salodēt nepareizi - grūti... ja arī nosvilināsi kaut ko, tad varēsi izpētīt, kas, kapēc un par tiem pašiem santīmiem iepirkt kaut ko vietā...v

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.de/Musical-Fidelity-A1-X-class-A-amplifier-TOP-DER-ECHTE_W0QQitemZ170622471883QQcategoryZ23325QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D8223711228085822696

 

un vispār ja velk no Vācijas, tad mirušā veidā šis būs vislabākais - vienkāršs, ideāls mājas apstākļiem. A klase - padsmitW. vienīgas problēmas uz vecumu dēl lielās temp. - elektrolīti un termopasta....eh varētu šādu - tik 300EUR žēl. Daudzi šo uzskata par super skanīgu, atšķirībā no 80-to gadu masveida produktiem , kad topā bija dzīšanās pēc zema THD ...vēl jau tu diezin vai mācēsi piemeklēt detaļas pēc datasheet svilušiem ārzemniekiem, jo oriģinālos tranzistorus vairs nedabūsi...

 

rekur tā iekšas un rekonstrukcija - man patīk šī shēma ar savu vienkāršību - nešaubos , ka skan labi.

 

http://www.mhennessy1.f9.co.uk/mf_a1/technical.htm

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

ok, pastaipījām - tagad nomierinamies un palasam ko autors vispār postē savos rakstu darbos...

 

pagaidām liekas, ka jamam varbūt ir nojausma aiz kura gala turēt lodāmuru un pāris lati kabatā, no iekrātās skolas pusdienu naudas, lai kaut vai to pašu primitīvo ķīnas testerīti nopirktu. ok, ir vēlme kaut ko darīt, bet Tu vārda brāl' piedāvā jama kosmosu! Mēs laikam mīlam visus thread'us šitā pie*irst... Nu kamdēļ to vajag? Labāk būtu pametis kādas elementāras shēmiņas viņam.

 

Es viņam iesāktu sākt ar kaut kādu elementāru shēmiņu, pēc tam, kad būs iepazinis elementus: http://diyaudioproje...-Headphone-Amp/

Tikai sākot ar kaut ko primitīvu, var rasties kāds pamats tam visam, nevis ņemot ukuci un nu tik remontēs. Ok, ja vien remonts nav kāda vadiņa pielodēšana un varbūt veco kondieru nomainīšana. Bet arī tas ir jāmāk. Ir jāsaprot tie pamati tām visām daļām, kā arī tas, ko katra dara.

 

 

 

 

 

Kvai tepat, no kaimiņiem lai sāk:

 

http://www.datuve.lv...:_kondensatori/

 

http://www.datuve.lv...ie_tranzistori/

 

http://www.datuve.lv...arosanas_bloks/

 

http://www.datuve.lv...kturas._Diode./

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

ja pamanīji, es jamam citā topikā sadevu kaudzi ar linkiem uz LV grāmatām....

 

tas jau tā....autors pats tak teica ka, gribot ko no ārzemju verķiem dabūt :D tā ka viss par tēmu.

Link to comment
Share on other sites

tie tavi Aklasnieki (tas no eBay) sprāgst kā mušas dēļ nekorektas konstrukcijas un termorežīma. Es tādu pērnvasar gandrīz pa 60Eur paņēmu, bet atteicos, jo nepatīk man,. Shēma interesanta, akadēmiskai izpētei, bet ne iesācējam. Es jau nu ieteiktu pasūtīt no Argusa kitu DIY headphone amplifier un sākt ar tā salodēšanu. Te jau bija piemērs, ka pat tas ne ar 1mo reizi sanāk, jo peremičku platē neiedomājas ielodēt.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Ja OP savā tumsonībā gribētu mājās veikt kodolsintēzi, Tu viņam arī sāktu dot materiālus? Vai arī paskaidrotu, ka jāsāk ar ko vienkāršāku, kā piemēram - parasts destilācijas aparāts? :D

 

 

 

 

vienkārši, ir žēl noskatīties, ka cilvēkam ļauj iet nepareizā virzienā. Man piemēram pēc tā, kad izlasīju par to, kā jamais taisās ārzemju tehniku labot, gribējās nokliegties: "B*, Tu vadiņus salodēt kopā māki vispār?" :dornis: Mazliet advancētākiem biedriem Tu varētu ko tādu piedāvāt, bet ne jau autoram. Par grāmatām +1 Tev. Daudziem tas noderēs.

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

nezinīc

Jā, par grāmatinām saku lielu paldies, lielākā dala noteikti noderēs! :)

 

par ārzemju stiprekliem es runāju perspektīvā. iesāku taču to teikumu ar "samācīšos" un tas process var aiznemt ilgu laiku. Tātad iesakāt man argusa DIY komplektinu nopirkt? Nebūtu jau slikti, kaut vai lai atcerētos kā lodāmuru rokā turēt! :)

Link to comment
Share on other sites

Es arī iesaku sākumā kaut kādu vienkāršu projektiņu uztaisīt. Pliki studēt teoriju varētu būt diezgan garlaicīgi, un beigās tāpat viss līdz galam nebūs skaidrs. Iesācējam interesanti projekti varētu būt CMoy austiņu pastiprinātājs (linkā ļoti labs, detalizēts step by step raksts),

(googlē var atrast shēmas, detaļu sarakstus, un instrukcijas) vēlāk tam var vēl pievienot Baby 10 tipa
, vēl var kādu VU metru uztaisīt ar LM3914, LM3915 vai LM3916 (arī googlē var shēmas un instrukcijas) šim man ir pat pāris liekas mikrenes. Principā, ja kaut ko gribi taisīt, man kaut kur kaut kādiem PDFiem par šito jāmētājas, varu aizsūtīt. Es domāju, ka kaut ko šādu taisot iegūsi vairāk zināšanu nekā vienkārši salodējot kaut kādu argusa komplektu, ķipa izber no kastītes detaļas un ielodē īstajās vietās. Vismaz mazliet vairāk piedomāsi līdz. Un gandarījums pēc tam arī lielāks. Lielāko daļu detaļu var Argusā vai Elfā nopirkt, pāris varbūt būs jāsūta no ībeja. Vēl iesācējam ļoti noderīgs rīks ir breadboard, kur saspraust detaļas un izmēģināt shēmas, Argusā var atrast zem nosaukuma prototipu modulis, vai arī ībejā krietni lētāk. Labots - zils
Link to comment
Share on other sites

habitbraker

Ieriices uztaisiishana peec dotas sheemas labaakajaa gadiijumaa iemaaciis, kaa tureet lodaamuru un atskirt detaljas peec izskata.

Lai saprastu, kaapeec tur ir taada detalja, ko vinja dara, paredzeet kaadam U un I jaabuut, utt., buus jaaiegulda "paliels" gariigs darbs. (paaris meeneshi tie nebuus).

Ja pats nesaprot, ko nezin/nesaprot un kaa to uzzinaat, tad buus gruuti ar to saprashanu. Nee, monteet iemaaciisies :D

 

Iesaku teoriju paarbaudiit simulatoros, jo ir vieglaak izdariit meeriijumus, nomainiit detaljas/nominaalus. Ieteiktais breadboard's arii neslikta lieta

Link to comment
Share on other sites

Par simulatoru: kā iestāstīt LTSpice programmai, kādi man tranzistori, ja tur defaultie man neder? Tur tas klāsts pašvaks.

Link to comment
Share on other sites

meklē zem spice model, jeb pats sastādi. kādus modeļus nevari atrast ?

Link to comment
Share on other sites

habitbraker

Izmantot simulatoru es domaaju lietot principu/teorijas saprashanai, nejau preciizai reaalas sheemas un visu nianshu, kas piemiit reaalaam detaljaam simulaeeshanai

Link to comment
Share on other sites

Nu protams, ka, vienkārši salodējot kaut ko pēc shēmas, tu uzreiz nekļūsi par elektronikas inženieri. Paralēli jāmācās teorija (un ilgi, taisnība). Bet, piemēram, kaut vai tā CMoy ampa pamācībā ir diezgan sīki (bet vienkārši) aprakstīts, ko katra detaļa tajā shēmā dara, piemēram, kādas funkcijas pilda abi kondensatoru pāri, ko dara katrs rezistors, kas notiek, ja pamaina kondensatoru/rezistoru vērtības. Tāpat APC pamācībās ir līdzīgi, te (uzmanību, PDF!) līdzi nāk detaļu apraksti cilvēkam, kas iepriekš ar elektroniku nav ņēmies, te vēl sīkāk paskaidrots, kā APC strādā (tiesa, ne tik iesācājem draudzīgi, lai gan nav arī tik sarežģīti).

Redz kur vēl viens labs resurss, kur ir īsumā aprakstīti dažādu komponenšu darbības principi, pielietojums, un ir arī vēl vienkāršāki projekti, ar ko arī patiesībā vajadzētu sākt, un tos manis iepriekš minētos pēc tam. Es vienkārši domāju, ka galvenais ir kaut ko darīt, eksperimentēt. Kaut vai, lodējot uz maketplates (vai spraužot breadboardā) doto shēmu, soli pa solim, tev sāk rasties vismaz kaut kāds priekšstats, kāpēc vispār tur vajag to un to. Moš' kaut ko nosvilināsi, uzspridzināsi kādu elektrolītisko kondensātoru, bet pat tādā veidā kaut ko iemācīsies. Tikai vēlreiz atkārtoju - paralēli mācoties teoriju. Simulātori jau arī nav zemē metami, kaut ko var pasimulēt, bet kaut ko vajag uztaisīt fiziski.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nezinīc
(labots)

paldies par padomiem & linkiem! :)

 

te solītās platenika bildes!9j4xoebiqjzgljs14mlb.jpg73rqvy9e7wvb382sdg.jpg

vploao74rdl0c69e2648.jpg605d799zvwy2ewrkyy.jpg

f7yvilvh87kr65vcv7iq.jpg

28us8odqapz20u50bd23.jpg

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

Ja šitā platenieka sistēma ir normālā kondīcijā, tad viņa skanēs patīkamāk par mazgabarīta, pat Logitech, aktīvajiem pc skaļruņiem.

 

p.s. būtu šobrīd man lieks 15-17" LCD monis, uzdāvinātu pa pašsavākšanas "cenu"...

A kas tās Tev par enciklopēdijām zem moņa?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

nezinīc

par monitoru- a kam man tas lcd? geimeris neesmu, pie datora sēžu tikai kad vajag- forumā jaunumus apskatīties, spoki.lv, kakao.lv... ja nu akūti nebūtu kur naudu likt tad labāk labu turntable jeb "griežgaldinu" nopirktu :D

 

enciklopēdijas paliku apakšā, lai taisnāka sēdēšana sanāk.

 

paskatījos kas jauns sludinājumos patika it seviški šis: http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio/dynamics/lomie.html

 

30niecēm piedēvēta 100w jauda, bet stipreklim- ka darbojas ar 220v strāvu :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...