Jump to content

Sat TV ierīkošana daudzdzīvokļu mājā.


theviseone
 Share

Recommended Posts

Situācija ir sekojoša.

 

Dzīvoju deviņstāvenē 2 stāvā un gribu ierīkot sat tv. Vienīgais risinājums ir likt šķīvi uz mājas jumta. Ar mājas pārvaldnieku esmu vienojies, ka šīvi varu likt, bet ir viens bet. Vadu no jumta vajag dabūt līdz dzīvoklim. Kāpņu telpā ir baltcom un viena cita kantora ierīkotas 5cm resnas trubas kabeļiem.

Mani interesē vai kāds no foruma biedriem darbojas šajā lauciņā un var palīdzēt uzstādīt un ievilkt kabeli līdz dzīvoklim.

 

Papildus interesē cik tas viss varētu izmaksāt.

 

Ir nepieciešams šķīvis ar 3 galvām

Skatīties gribu krievu un angļu sporta kanālus

Ir interese par dažu spēļu strīmošanu - tātad uztvērējam ir jābūt sajūdzamam ar PC Flash Media Encoder atbalstam

 

Kādas varētu būt aptuvenās cenas aprīkojumam?

Cik maksātu uzstādīšana un ievilkšana?

 

Detalizētu informāciju lūdzu sūtat uz PM

Idejas un ieteikumus varat postēt zemāk.

Link to comment
Share on other sites

Fēniks

Ar tiem kantoriem esi saskaņojis trubu izmantošanu pa kurām doma kabeli vilkt? Citādi vienā jaukā diena paliksi bez kabeļa.

Link to comment
Share on other sites

Es laikam pamēģinātu nomest kabeli gar ārējo sienu.Vilkt caur tām trubām ir viens šausmīgi ķēpīgs pasākums.Un tie kabeļnieki tiešām var pie slikta garīgā nogriezt,līnijnieki nez vai gudros ir atļauja,nav atļauja.Maisīs un čiks,cik tur tā darba.Un tad nu meklē galus un savu taisnību.Bet ārā balto kabeli neviens i neredzēs.Un ar augšējiem kaimiņiem varētu gan jau sarunāt lai ielaiž piesist kabeli pie ārējās sienas.Pēc laiciņa kabelis tāpat paliks pelēks,kā visa siena,ne gailis pakaļ nedziedās.Ja kāds baigi spurojas,var jau kādā stāvā izlaist,nepiesist,nekas briesmīgs nenotiks.

Link to comment
Share on other sites

Kā tad tā māja izskatīsies, ja vairāki kaimiņi sadomās kabeļus vilkt pa mājas fasādi :sarkasms: . Tak to kabeli vajag vismaz ik pa metram nostiprināt, citādāk ļeperēsies vējā kā traks un neļaus kaimiņiem gulēt. Ja man gar lodžiju kāds duraks novilktu tādu kabelu, tā uzreiz flaķenes rokās un kabelis pušu. Nafig man jāskatās uz to ļerpatu. Vārdu sakot, vilkt kabeli pa mājas fasādi, ir visstulbākā ideja kādu vien var ieteikt. Gan jau kāpņutelpā jābūt arī kabeļu šahtām, kur uet telefona un elektrības kabeļi, Visdrīzāk tur visi caurumi pilni, bet vienmēr jau vēl vienu kabeli var izmocīt cauri :sarkasms: .

Labots - Didzis
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Normāls kabelis no galviņas līdz uztvērējam var būt 100 un pat vairāk metrus garš. Nav tak problēmu par piečuku nopirkt pastiprinātāju un ielikt kabelī

Link to comment
Share on other sites

theviseone

Ar tiem kantoriem esi saskaņojis trubu izmantošanu pa kurām doma kabeli vilkt? Citādi vienā jaukā diena paliksi bez kabeļa.

 

Tuvākajās dienās domāju saskaņot. Gar mājs sienu gan negribu vilkt man tomēr no 9 uz 2 stāvu vajag.

 

Cik sapratu kabeļus un pašu šķīvi var pirkt Yotas bāzē.

 

Kā ir ar pašu uztvērēju kādu labāk pirkt? un kur?

Link to comment
Share on other sites

ja gar manu logu karātos kabelis, nogrieztu nedomājot. esmu redzējis tādus brīnumus, izskatās briesmīgi, nezinu cik jālej, lai kāds piekristu tādai figņai. un nav ko daudzstāvenēs likt šķivjus. ja nav kopīga koncepta, tas ir privātmāju prieks.

  • Patīk 2
  • Slikti! 5
Link to comment
Share on other sites

Agris 77

Tuvākajās dienās domāju saskaņot. Gar mājs sienu gan negribu vilkt man tomēr no 9 uz 2 stāvu vajag.

 

Cik sapratu kabeļus un pašu šķīvi var pirkt Yotas bāzē.

 

Kā ir ar pašu uztvērēju kādu labāk pirkt? un kur?

Kādu pirkt? Tad pārej uz šo sadaļu http://www.boot.lv/forums/index.php?/forum/126-hd-sat-dzelzi-un-softs/ tur daudz kas jau ir aprakstīts.

 

 

Didzi, kas tas par pastiprinātāju ko var ielikt kabelī?

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

DreamMuca

"gar maajas sienu" protms, ka nee.

ja shkjiivi liec uz jumta tad labaak paintereseejies kaa no jumta vadu var iedabuut sadales skapii.

lielaakaa dalja kabelju (telefons/elektriiba/internets) maajai iet tieshi caur turieni un parasti var izvilkt cauri visiem staaviem.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Ja sabojāsi mājai jumtu,tas pat pārvaldnieks tavu šķīvi nometīs no jumta,un remontēsi jumtu :D

Link to comment
Share on other sites

Domaaju ka nekas labs tur tev nesanaaks! Ja liec, tad tikai augstas kvalitaates kabeli ar peec iespeejas mazaakiem zudumiem! Saku no pieredzes ka no 9. staava jumta uz 6. staavu novilku kabeli un jau bija reaalas probleemas ar DiSeQc paarsleegsanos!!!!!!!!!

Bija neliels liikums uz jumta un veel vairaaki metri arii dziivoklii, un ar katru nogriezto centimetru saaka sleegties arvien labaak!....

Piebildiishu ka izmeeginaaju dazaadus DiSeQc un kabelis bija jauns!

Protams vari meeginaat ko likt pa vidu, bet vai tas ir taa veerts...

Driizaak skaties vai nav iespeeja ko nostiprinaat pie lodzijas vai sienas ar iisaaku kabeli!

Labots - Aivis2
Link to comment
Share on other sites

DreamMuca

@janispauls sk. postu #1

 

Vienīgais risinājums ir likt šķīvi uz mājas jumta. Ar mājas pārvaldnieku esmu vienojies, ka šīvi varu likt, ....

 

domaaju, ka vienoshanaas veel ir speekaa.

Labots - DreamMuca
Link to comment
Share on other sites

Agris 77 SAT kabelī var likt šitādu pastiprinātāju http://www.argus.lv/product_info.php?cPath=445_475_865&products_id=22385 Cita lieta, ka SAT lietām ņemos jau vairāk kā divdesmit gadus un nekad nav bijusi vajajadzība pēc pastiprinātāja. Labāk uzlikt RG11 kabeli, ja tas garš, nevis ņemties ar stiprekļiem. Ar daisikiem var būt problēma, bet tad parasti kabelis pirkts celtniecības materiālu bodē un kabeļa zeķes vietā ir uztīti daži dzelzs matiņi :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Agris 77

Paldies Didzi. Man ir garš kabelis, sastiķēts, pirkts kur pagadās, bet nekādas problēmas pagaidām nav, bet šitādu brīnumu nebiju redzējis. Varbūt kādreiz noderēs. :)

Link to comment
Share on other sites

Domaaju ka nekas labs tur tev nesanaaks! Ja liec, tad tikai augstas kvalitaates kabeli ar peec iespeejas mazaakiem zudumiem! Saku no pieredzes ka no 9. staava jumta uz 6. staavu novilku kabeli un jau bija reaalas probleemas ar DiSeQc paarsleegsanos!!!!!!!!!

Bija neliels liikums uz jumta un veel vairaaki metri arii dziivoklii, un ar katru nogriezto centimetru saaka sleegties arvien labaak!....

Nu kādas muļķības reiz nācās vilkt 50m kabeli un nekādu signāla zuduma un diseqC normāli darbojās parastais RG6 kabelītis bez jebkādiem pastiprinātājiem. Uz tādu attālumu kā tev 2-3Stāvi(~20m) ļoti bieži nākas likt un viss darbojas.

Labots - sashock
Link to comment
Share on other sites

theviseone

Domaaju ka nekas labs tur tev nesanaaks! Ja liec, tad tikai augstas kvalitaates kabeli ar peec iespeejas mazaakiem zudumiem! Saku no pieredzes ka no 9. staava jumta uz 6. staavu novilku kabeli un jau bija reaalas probleemas ar DiSeQc paarsleegsanos!!!!!!!!!

Bija neliels liikums uz jumta un veel vairaaki metri arii dziivoklii, un ar katru nogriezto centimetru saaka sleegties arvien labaak!....

Piebildiishu ka izmeeginaaju dazaadus DiSeQc un kabelis bija jauns!

Protams vari meeginaat ko likt pa vidu, bet vai tas ir taa veerts...

Driizaak skaties vai nav iespeeja ko nostiprinaat pie lodzijas vai sienas ar iisaaku kabeli!

 

Ja verētu pielikt pie lodzijas vai balkona liktu tur bet man logi ir uz neīsto pusi + esmu tuvu citai mājai tā ka signālu man tur nedabūt.

Link to comment
Share on other sites

Njaa, nu tad atliek tikai eksperimenteet! Galvenais liec labu kabeli, un ja vajadzees tad arii pastiprinaataaju. Pie parastaakaa leetaakaa RG6 kabelja aptuveni pie 40M garuma saakaas shiis probleemas ar DiSeQc paarsleegsanos.

Link to comment
Share on other sites

Dzīvoju 9stāvenē, 2.stāvs. Šķivis uz jumta, kabelis ievilkts ventilācijas šahtā, kura ir starp istabu un tuļčiku, tad pa to uz leju.Jāizurbj biku lielāks caurums, lai var izvilkt ar āķi kabeli.Uz paša jumta var nelikt, jo parasti uz 9stāvenem ir tās liftu būdas, vot pie tās tad ar var kronšteinu likt. Kā ir citām 9stāvenēm - nezinu.:pardon:

Labots - zariini
Link to comment
Share on other sites

Šķivis uz jumta, kabelis ievilkts ventilācijas šahtā 

 

Retāk man iznāk sastapties ar daudzstāvu mājām, bet tavs variants man vienmēr licies optimāls,ja vien ir iespēja.

 

 

P.S. Oftopā tikai gribu piebilst tiem lielajiem kabeļu kniebējiem,šķīvju metējiem;nekad nevari zināt droši, kam un ko tu nokniebsi un kā tas beigsies.Gudrāk visu ar labu atrisināt. :)

 

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ventilācijas šahta ir ļoti labs variants, tikai ja ir tāda iespēja. Ir mājas, kur ventilācijas skursteņi neiet taisni uz jumta.

jacobs, par sarunāšabu ar labi es Tev pilnīgi piekrītu, bet daudzdzīvokļu mājā tas ir gandrīz neiespējami.Laikā arī nebūtu- kabeļus vilkt pa mājas fasādi nedrīkst!

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

daudzko nedriikst :)

jaaizsver visi +si un -si katraa gadiijumaa individuaali

no vienas puses kaiminji ar plakjeneem no otras lieki 15m kabelja dziivoklii un galvassaapes kaa aptamboreet divas durvju ailes

 

sat pastiprinaataajam iisti neticu, diez kas notiek ar Diseq komandaam ko suuta uztveereejs

 

kabelji nu ljoti atschiras, taads(6Ls/100m) kaadu dod \/ia$at$ savos komplektos noeed augsheejo diapazonu pilniibaa 100m garaa kabelii

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc nevar normāli SAT uzstādīt uz balkona vai pie mājas sienas? Ja tas nav iespējams, tad aizmirsti par SAT. Tev noteikti ir pieejams normāls nets. Iesaku Lattelekom optiku. Izmanto InternetTV , vairāk informācijas šajā topikā:

 

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/127275-maksas-un-bezmaksas-interneta-tv/

 

Neticu, ka 100m kabelis nodrošinās kaut cik normālu kvalitāti. Pie tam šķīvi no jumta nozags pāris dienu laikā.

  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

theviseone

Kāpēc nevar normāli SAT uzstādīt uz balkona vai pie mājas sienas? Ja tas nav iespējams, tad aizmirsti par SAT. Tev noteikti ir pieejams normāls nets. Iesaku Lattelekom optiku. Izmanto InternetTV , vairāk informācijas šajā topikā:

 

http://www.boot.lv/f...s-interneta-tv/

 

Neticu, ka 100m kabelis nodrošinās kaut cik normālu kvalitāti. Pie tam šķīvi no jumta nozags pāris dienu laikā.

 

Interneta tv varētu būt risinājums. Kas attiecas uz zagšanu neesmu pārliecināts ka viņu tik ātri nozags, jo arī patlaban uz jumta stāv vismaz 2 šķīvji.

Link to comment
Share on other sites

Ventilācijas šahta laikam vislabākais risinājums,galvenais atrast pareizo.Uz kabeli nav ko naudu žēlot,tad gan jau aizies.Pastiprinātāji satelītam pēc manām domām galīgi garām.

Un kas Tev tos šķīvjus zags,dabūt augšā jau problemātiski,tās lūkas jau arī nav lielizmēra,reizēm pabūdīgāks čalis knapi var tikt cauri,kur nu vēl šķīvis.

Interneta TV vispār ir kaut kāds absurds,parodija.

Link to comment
Share on other sites

 

Neticu, ka 100m kabelis nodrošinās kaut cik normālu kvalitāti. Pie tam šķīvi no jumta nozags pāris dienu laikā.

 

No deviņstāvenes līdz otrajam stāvam jau nemaz tik diži garš tas kabelis nesanāks. Un šķīvjus pie pašreizējām cenām jau sen visi mierīgi krāmē dārzos pie ābelēm un nav sen dzirdēts, ka kads būtu nosperts, kur nu vēl no debesskrāpja jumta.:grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...