Jump to content

Lietotu CD atskaņotāju tests


Recommended Posts

kaspich

kaa vispaar var klausiities stereo skanjdarbus, ja nedzird skatuvi???

 

Runa ir par to, ka uz lētučiem nejūt instrumentu, balsu izvietojumu pa skatuvi, pat vāju nojausmu par to nejūt. Kautkas jau viemēr maisās pa panorāmu - tādi mākslīgi efekti, kā vienā tumbā šķīvji žvadzina, otrā kas cits, un pa laikam kautkāds efekts pārstaigā panorāmu. Taču, veseli objekti (instrumenti, balsis) savās vietās (vienalga kur, bet lai ir jūtams, ka ir)atrodas tikai ar kaut cik normāli skanošu komplektiņu.

 

fail. pilniigs fail.

ja nedzird - kaut kas nav kaartiibaa ar dzirdi. pilniigi nopietni.

ok, es te nerunaaju par laptop speakeriem [kaada tur skatuves kvalitaate], bet pamatlietas [fokusu - izvietojuma un izmeeru zinjaa] ir kaartiibaa arii tumbeleem pa 10 LVL.

var, protams [taada komplekta gadiijumaa] striideeties par mikrodinamiku, aizmugureejo plaanu un skatuves dziljumu, bet - tas jau bisku nopietnaaks liimenis.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    10

  • Didzis

    13

  • Tornis

    10

  • kaspich

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uldi

da panjem un novietojies leetam kjiinas centram pa vidu un sadzirdeesi, kaa pat pa radio uztvertais diktora vokaals novietosies tev priekshaa ... tas tachu ir elementaari... manupraat, pat ar 2 datortumbinjaam to var izveikt

Link to comment
Share on other sites

Ir tikai viens sīkums, ka visi tie instrumentu un dziedātāju izvitojumi, skatuves plašums,aizmugures plānu, skatuves dziļumus un citas "gudras lietas" studijā tiek radītas makslīgi. Kur nu skaņu režisors uzgriezīs panorāmas ptenciometru, tur jums būs skatuves plašums, cik skaļi uzgriezīs skaļuma poci, tur būs skatuves dziļums. Viss tas ir mākslīgs un es neredzu deļ kā tur kaifot :sarkasms: Neviens tak tagad neraksta mūziku ar stereo mikrofonu. Mani mūzikā daudz svarīgāka ir melodija, dziedātāja talants un balss, muzikantu meisterība, a kurā vietā skaņotājs to ierakstā "noliek uz skatuves" ir pilnīgi pofig. Tas jau ir tikai stereoefekts. Skaidrs, ka to visu uz labas aparatūras var dzirdet, bet vai tas ir galvenais?

Link to comment
Share on other sites

kaspich

nav jau tik traki.

visi tie melnaas zivis, cheskiji un co raksta ar stereomikjiem. klasisko/simfonisko muuziku [solistiem] nehaltuuree.

muusdienaas panorameeshanu gan veic ne tikai ar level [panoraamas poci]. softi tiiri smuki maak simuleet stereomikja ideju [tb, taisa gan level, gan laika nobiides, gan spektra korekcijas].

specefekti ne specefekti, bet veido skanjdarbu. ja to 'nevajag', tad jau mieriigi var klausiities arii mono..

Link to comment
Share on other sites

Es jau nesaku, ka nevajg stereo efektu, bet diez vai tas mūzikā ir primārais. Arī vienai akustiskajai sistēmai ir jāskan kvalitatīvi . Man jau arī labāk patīk klasiskā mūzika, kur skaņotajs nav neko sačakarējis un ir riktīgs dinamiskais diapazons. Citādāk modernajā tuc-tuc muzičkā viss tā sakompresēts, ka par mikrodinamiku nav vispār ko runāt :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Paga, mēs te par Mūziku runājam, vai ko. Ja es klausos Tonija Skota "Music for Zen meditation", kur ir tikai viens instruments, tad es labi dzirdu, kur šaurais gals sistēmā, pat labāk, kā pilnu orķestri močījot :)

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Atļaušos jūs atraut no jūsu tēmas. Nevēlējos izveidot jaunu forumu, tāpēc jautāju šeit!

 

Esmu ticis pie pioneer cd atskaņotāja, sākumā skatījos skeptiski uz cd atskaņotājiem, likās, ka laba skaņas karte sniedz visu, bet kad pamēģināju kā ir no cd, vairs nekāda "bazara". Jautājums ir par to kā pareizi izvieto plaukta(grīdas) akustiku, lai skanēmujs būtu telpiskāks un daudz patīkamāks ? Internetā kaut ko atradu par 60grādiem pret klausītāju, kā tur ir īsti ar tiem attālumiem, jāveido vienādsānu trīsstūris ?

 

Liels paldies :)

Link to comment
Share on other sites

par tiem 60 graadiem

neesmu profesionaalis, bet manupraat pie limiteetiem izmeeriem ir jaaizskjir, kas svariigaaks- skatuves platums vai dziljums

Link to comment
Share on other sites

kaspich

http://diyaudioproje...ive-Attenuator/

 

Kā šāds skaļuma pocis uzvedas ? skaidrs - elementi jāpielasa ar vienādiem parametriem, bet idejiski ? Ko Kaspich saka par šādu pieeju > ?

 

peec manas nieciigaas sajeegas - troksnju liimenis ir probleema peec buutiibas. lai kaut cik varetu ko izspiest, manupraat:

1. led jaavada I modee, 1 lieku optronu izmantojot feedback

2. att jaaveido ka L pad, abos [virknes un paraleelajaa] plecaa liekot taadus optronus [vada ar invertetu signaalu]

 

nu, THD zems [nav iemesla augt], tas ir pluss. pilnigi izoleets no vadiibas U [iipashi aktuaali visaados kompresoros, geitos]..

Link to comment
Share on other sites

ar linearitāti ir probz, vadot ar U, bez tam pēc datasheet spriežot, tam optodaiktam R svārstās 100om - 1kom robežās.

Link to comment
Share on other sites

kaspich

turpinot offtopic par muzikas temu.

shovakar Laacpleesha 101 bija Camouflage koncerts.

 

reizeem ir sajuta, ka esmu atgriezies pagaatnee, kaadus 15 gadus atpakalj.

 

shoreiz taadu iespaidu bojaaja vieniigi improvizeetaa FOH viduu novietotaa Allena ciparniece pults. domaaju - gan jau baardaa smiineetaajs buus, bet nekaa..

vot, piem., uz Dub FX viss bija kaa pirms 15 gadiem. Kidala kunga kantoris bija uzlicis vienkaarshu analogo pultiiti, greedu ar dbx 231 EQ, Pearl2000 - viss kaa 96..

 

nee, ok, es saprotu - prosnjiku veice 500/600 MACi ir savu nokalpojushi. katram 4.tajam degoshi tilt/pan/fb errori, pusizdegushi filtri - pienjemsim, kriize. washiem izreguleeti filtri - klasika..klemmeejosh pan mehaanisms - nuu...

ik pa laikam grobaalu error mirgoshana visiem spotiem.. ok, vismaz visiem spuldzes dega..

 

bet, redzot, cik tizli darbojaas gaismotaajs, mani neatstaaja doma, ka Latvijaa tikai viens kantoris var tik shausmiigi nekvalitatiivi straadaat. Maksims. kursh ta cits ©

un nav pat noziimes, kursh no proaktikantiem staav pie pults..

un ziniet, kad koncha beigaas es ieraudziiju Borjku [ar lukturii rokaa], man tapa skaidrs - NEKAS nav mainiijies.

es tikai nesaprotu, kaapeec Makrokoncerts izveelas suudiigaakos. visiem paraadaa? Borjka + Makss speej dempingot, pat visu apriikojumu iirejot?

atvainojos par domu pluudiem, vienkārši.. nu tas ir mīlu tevi. tas murgs nav aprakstaams. vieniigaa laime: koncerta beigaas choms atrada iebuuveetu chase, kur spoti taisa apljveida kustiibas ar pan+tilt un atrada strobu chase, ko reizeem speeja iesleegt..

 

ar linearitāti ir probz, vadot ar U, bez tam pēc datasheet spriežot, tam optodaiktam R svārstās 100om - 1kom robežās.

 

http://www.alliedelec.com/Images/Products/Datasheets/BM/SILONEX_INC/SILONEX-INC_ACTIVES-AND-PASSIVES_6993010.PDF

 

it kaa off pretestiiba vismaz 1Mohm

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...