Jump to content

Bildes izmērs


Nekurzeme
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Gribēju parunāt par bilžu izmēriem. Vai jūs visas bildes datorā glabājiet pilnā izšķirtspējā, vai samaziniet tās? Atklāti sakot man bildes datorā aizņem ap 15gb, kas manuprāt, ir pārāk daudz (ņemot vērā, ka neesmu fotogrāfs). Ko darīt, lai bilde nebūtu jāsamazina līdz 640x400, bet ietaupītu vietu uz cietā diska?

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

1.Tak cietņi tagad kapeikas maksā.

2.Izšķirot bildes, sūdus izmest, atsijāsies kādi 14,5 gb.

3.Var izmantot kaut vai office picture manager un bildes saspiest.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

15GB mūsdienās gan nekas tāds nav! Ieteiktu bildes nesamazināt, jo pasliktinās kvalitāte pie JPG resaizošanas un pārseivošanas, it īpaši ja to dara ar ķipa Win iebūvētajām programmām, kuras vēl piemet klāt savu kompresiju.

 

Pastāv iespēja visu salādēt iekš skydrive.live.com, tur ir 25GB vieta. Vismaz es palēnām pārceļu tur svarīgākās bildes. Diemžēl automātiskais bekapa softs atļauj pievienot tikai 5GB, līdz ar to jāizmanto web uploaders, turklāt pa 200 bildēm vienlaikus. Man ir diezgan čābīgs upload, līdz ar to process palēns. Bet nu bekaps ir bekaps.

Link to comment
Share on other sites

Nekurzeme
(labots)

Paldies.

 

Vēl man padomā bildes glabāt uz DVD+RW diskiem. Manuprāt, labs risinājums.

Labots - Nekurzeme
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

A tu uzraksti viņiem epastu - "Es gribu izmantot Jūsu sniegtās iespējas bez maksas glabāt pie Jums 25 gb savu failu, lūdzu sniedziet man rakstisku garantiju, ka mani dati nepazudīs un ja pazudīs, tad kāda būs kaitējumu atlīdzināšanas kārtība?" :jester:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nē, tas ir ļoti nedrošs risinājums. Pašrakstītie CD un DVD labi ja 3...5 gadus nodzīvo, tad sākas visādi gļuki ar nenolasīšanos. Galīgi nelaba ideja. Pašceptajiem CD laikam kaut kāda līmes (vai kaut kas uz to pusi) kārta sāka bojāties un līdz ar to tiek bojāts viss disks un info kļūst nenolasāma.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nesprotu, ko cilvēki tā čakarējas. Vai tad laiks mūsdienās pa brīvu, lai stundām kačātu uz kaut kādu noname servisu bildes nezinot, vai tas risinājums būs stabils.

 

Ja bildes ir 100GB, tad nopērkam 3 gab kaut lietotus 200GB cietņus, veidojam sinhronas kopijas, kur vismaz 1-2 cietņi ir ārējie. Varbūtība, ka nomirs visi 3 cietņi ir stipri maza. Galvenais rūpēties lai zagļi nenofenderē un ugunsgrēks neizceļas. Nu kur vēl lētāk? Ar DVD diskiem nāksies stipri pārmaksāt, jo max apjoms ir 4.7G + jāveido n kopijas, jo kalpošanas laiks DVD ir samērā mazs.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Bez tam RW matricas ir krietni nedrošākas / vārīgākas par parastajām, vienreizlietojamām.

Link to comment
Share on other sites

martinno

...man bildes datorā aizņem ap 15gb, kas manuprāt, ir pārāk daudz...

Ko Tu teiksi par 150Gb? :on_the_quiet2:

Ja pa tēmu, tad neredzu iemeslu nenoziedot pāris desmit Ls atsevišķam HDD priekš bildēm, jo bildes ir ĻOTI liela vērtība (atmiņas, emocijas, u.t.t.)... Ja Tev tā nešķiet, tad nesaprotu, kāpēc Tev vispār kompī ir bildes :)

Link to comment
Share on other sites

raiviic
... bildes datorā aizņem ap 15gb, kas manuprāt, ir pārāk daudz ...
Nu jau gan :sarkasms:. Ko tad lai es saku - tuvu pie 200GB, pie tam liela daļa RAW formātā - vienai bildei padsmiti MB, arī jpg zem 1,5MB nekompresēju. Arī video (paša, ne "pirktie") apmēram tikpat'.

Kā jau teica - divi, trīs HDD rezerves kopijām un viss notiek.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ko lai saka... Sāc krāt naudiņu kam tādam! http://www.dateks.lv...caviar_se16.php

 

Bildes samazinot, tās nebūs sakarīgi lietojamas nekam. Labi, ja sejas spēsi atpazīt. Ja nespēj sakrāt jaunam HDD, labāk sāc tās kritiski šķirot. Un jā - rezerves kopijas kaut tajā pašā SkyDrive ir ļoti gudra lieta, jo HDD mēdz mirt, un čuju ka minētais nav neko sevišķi jauns...

Labots - Kams
Link to comment
Share on other sites

marispro

Samazinat izmeru noteikti nedrikst. labak veikt skirosanu. Tikai ne uzreiz, bet pec kadiem menesiem, tad bus cits skatijums uz saviem darbiem. Vislabakais risinajums ir izmest drazu un saglabat labaakaas bildes.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Es censhos tirit pavisam lielo drazu un RAWus atstati tikai tos, kurus tiesham vajadzes.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...