Jump to content

Lattelecom modēms->switch->rūteris = problēma


eziic
 Share

Recommended Posts

Uzveidoju peintā bildi, lai labāk saprotama problēma:

2vu07k6.png

Problēmas apraksts - neta nav PC1, apzīmētam ar sarkanu krāsu. Modēms dod netu switcham, switchs dod netu jau pieminētajam PC1, kuram it kā netu rāda, iedod IP un Subnet Mask, bet sadaļā 'Default Gateway' rāda tukšumu, līdz ar to viņš sūta pakas, bet atpakaļ nesaņem. Otrs vads no switcha iet uz wireless rūteri, no kura caur vadu ņem netu PC2 un caur wireless - portatīvais, abiem viena IP un viss strādā.

 

Important stuff - iepriekš, kad PC1 vēl nebija, portatīvais ņēma netu pa taisno no switcha tieši no tā paša vada, kurš šobrīd negrib darboties, lai būtu 2 dažādi IP portatīvajam un PC2, un viss šancēja. Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Cik ilgs laiks ir pagājis, kopš izveidoji jauno slēgumu? Lattelecom tās 2 IP piesaista MAC adresēm- pazvani uz LTC un saki, ka nestrādā nets. Viņi palūgs pārstartēt modēmu, papūderēs smadzenes, ka problēma ir tavā galā, un savā pusē releasos's iepriekšējo IP, kuru varēs savākt PC1.

Link to comment
Share on other sites

1. kādu IP adresi dabū PC1. Ja adrese būtu no LTC pieslēguma - GW būtū jābūt; tu saki, ka nav gateway, man rodas jautājums, vai nav 169.254.x.x adrese, tas nozīmē, ka pc1 vienkārši nedabū DHCP adresi.

 

2. pamēģini PC1 piespraust pa tiešo aiz modēma un paskatīties vai viņš vispār strādā.

Link to comment
Share on other sites

Sen būtu piezvanījis uz LTC, un bezmaksas nomainījis savu veco DSL modemu, uz jauno, ar 4 portiem.

Paši jau viņi nepiesakas ko mainīt, tā pat kā tarifa plānus.. bet, ja viņus patramda, tad ir ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu šo kāršu namiņu nomainīt uz pašam savu DSL modemu ar WiFi un 4LAN portiem, nevis cerēt uz LTC 6 gadus veco Thomson krāmu...

Link to comment
Share on other sites

1. kādu IP adresi dabū PC1. Ja adrese būtu no LTC pieslēguma - GW būtū jābūt; tu saki, ka nav gateway, man rodas jautājums, vai nav 169.254.x.x adrese, tas nozīmē, ka pc1 vienkārši nedabū DHCP adresi.

Adresi rāda tieši tādu kādu tu minēji - 169.254.x.x ar Subnet masku 255.255.0.0.

2. pamēģini PC1 piespraust pa tiešo aiz modēma un paskatīties vai viņš vispār strādā.

Nebiju iedomājies pamēģināt - nē, nestrādā pa tiešo. Driveri sainstalēti, nekas nav nosvilis, iepriekšējā mājvietā aparāts griezās pie vada bez problēmām. Pieņemu, ka viņam vienkārši nedod IP?

Labots - eziic
Link to comment
Share on other sites

secinājumus izdari pats... - kompis nesaņem IP pa dhcp.

 

Pirmkārt, pamēģini vai PC ir spējīgs saņemt DHCP adresi vispār (piespraudies aiz sava rūtera (LAN portā))

Ja tur Ip dabū, tad:

a) reboot modemu

b) ja turpina nedot un nav jāgaida, tad uzliec tādu paču MAC kā ir laptopam (tikai tad vienā subnetā neslēdz pc1 ar laptop)

c) vēlreiz ipconfig/renew

 

--------

PS: kāpēc jātērē nauda un jāpērk modems. Ja nopērkot pakalpojumu definēts, ka ir iespējams pieslēgt 2 datorus ar 2 publiskajām IP - tad piesaki, lai LTC montieris piebrauc, pamaina modemu.

Labots - hero
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Piespraudos pie rūtera - viss strādā, vienīgi man tas skaistais sapnis par 2 ārējām IP šajā gadījumā nepiepildās. Un par modēma maiņu - pagaidām vienkārši nebija bijusi vajadzība.

 

a) Norestartēju, nepalīdz.

b) Nomainīju, nekā. Pieliku vadu lapsim, arī vairs nekā, vakar vēl gāja.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Man šāda shēma , strādā jau gadiem. ipconfig/release un tad ipconfig/renew ?Vispirms ar datoru kas būs aiz rūtera un tad uz rūteri uzklonējam macadresi , kaut kā tamlīdzīgi .

Labots - Gints_lv
Link to comment
Share on other sites

Pieslēdzu modēmu pa taisno ar vadu pie portatīvā - interneta nav. Uzzvanīju LTC, standarta procedūras, mēģinam atlaist IP un man uzmet šādu:

2zz199c.png

Otrā galā saņēmu atbildi, ka šādā gadījumā neko nevar darīt, būšot jāsauc meistars un jāgaida 2 dienas. Meh.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

kopš kura laika rūteri dala169.254.xx.xx adresses???? Ekrānā redzams ka kompis nav dabūjis adresi no DHCP servera un Windows pats ir iedevis tīklenei169-to adresi

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

+1 Lapais

screenšotā ir redzams tikai tas, ka PC vispār nedabū nekādu IP adresi un nav saprotams vispār kur tas šobrīd ir piesprausts ;)

Link to comment
Share on other sites

O, kāds mani no sirds samīnusojis. Meh. :) Screeni ir no lapša brīdī, kad pieslēdzu viņu pa tiešo modēmam ar vadu kā vecajos, labajos laikos. Problēmu joprojām neizdodas atrisināt, mēģināšu uz pāris stundām atslēgt modēmu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pa tēmu:

cik pa LTC tusējoties esmu dzirdējis/novērojis/sapratis, tad jaunajiem profiliem piešķiras līdz 5 IP adreses, vecajiem savukārt tikai divas. Tātad ja pakalpojums (kas nu tev tur, MK, vai kas) konkrētam klientam sakonfigurēts pēdējā ~pusgadā, tad adresēm jāpiešķiras līdz 5 gab. Infa nav oficiāla, domāju ka pakalpojuma aprakstā ir minētas 2 IP (slinkums līst telekoma lapā pārbaudīt).

Ko darīt? .... Hmm... Var mēģināt zvanīt uz LTC pieteikt problēmu, tikai nevajag stāstīt ka ir vairāk par 2 datori. Ja kas, tad draugs bija atnācis ar laptopu.. Gan jau kādā reizē paveiksies un trāpīsies labs cilvēks, kurš uzliks jauno profilu ar 5 IP adresēm...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...