Jump to content

DigoTV gļuks ar mute un aspect ratio


Livingston
 Share

Recommended Posts

Nopirku DigoTV uztvērēju, jo šeit lasīju, ka pēc parametriem ir praktiski vienāds ar FlexBox, bet DigoTV dizains patīk labāk.

Jau pirmajās stundās piefiksēju dažus gļukus:

1) "Mute" funkcija pārstāj normāli strādāt, ja pēc skaņas apklusināšanas tiek pārslēgti kanāli. Vienā kanālā uzspiežu Mute, skaņa pārstāj skanēt. Pārslēdzos uz nākamo kanālu, bet skaņa atkal skan, kaut redzams sarkanais Mute simbols. Turpmāka Mute spaidīšana neatstāj nekādu iespaidu līdz netiek atvērts un aizvērts Menu. Pēc tam viss nostājas savās vietās.

2) Aspect ratio (AR) poga arī reāli nedarbojas - rāda, ka AR tiek mainīts, bet bilde nemainās. Ja AR maina no Menu -> Sistēmas iestatījumi -> AV iestatījumi -> Ekrāna režīms, tad viss notiek puslīdz pareizi, bet arī ne vienmēr.

3) Aspect ratio pēc izslēgšanas aizmirst.

4) Neatpazīst manu 1GB Kingston flash. Iespējams, ka tā ir flash vaina, pamēģināšu ar citu, kad būs pa rokai.

 

Gribētos saprast, vai esmu nopircis nepareizo modeli vai vienkārši gadījies brāķis... Varbūt kāds ir lietojis šo aparātu un var ieteikt, kā to vest pie prāta? Vai jāmet vien ārā?

Link to comment
Share on other sites

Flexboxsim ar skaņu nekādu gļuku nav. Var mierīgi nomutetam kanālus pārslegt. Attēla izmers jau mainās tikai 16:9 režīmā. Tas gan tiesa, flehbox, izraujot aparatu no rozetes, aizmirst iestādīto formātu. Cita lieta, ja TV automatiski atpazīst 16:9, tad pilnīgi nekādu problēmu nav, jo fexsis izdod pēc izslēgšanās automātisko režīmu. Cik tad vairs palicis krievulaiku Tv, kuri neatpazīst 16:9 :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Man no USB ligzdas vajag tikai tik daudz, lai varu iešūt citu firmwari - cerībā izlabot pārējos gļukus. Media player vajadzībām izmantoju WD HD media player.

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Nekas nepalīdz. Fleška jau sākotnēji bija ar FAT32 - neatpazina. Noformatēju vēlreiz ar FAT32 un, joka pēc, pat ar FAT - neatpazīst. Failu sitēmas izvēlnē rāda vienkārši tukšumu, kaut esmu iekopējis firmware failu un izveidojis dažas direktorijas.

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Jau minēju, ka Kingston. Nekas cits jau neatliek, kā pamēģināt vēl dažas fleškas pirms secinājumu izdarīšanas.

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Atgriezu DigoTV veikalā, 2 nedēļu laikā uzzināšu, vai dabūšu atpakaļ naudu vai arī nāksies dzīvot ar dīvainu aparātu :)

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau Flexim (tātad arī Digo) ir problēmas ar formāta atcerēšanos, pat pēc vienkārša Standby... :(

Par to jau rakstīju (un vēl viens džeks):

 

Šodien esot pie vectēva un uzstādot priekšapmaksas karti, pamanīju, ka Flexis negrib pareizi 16:9 attēlot.

Okei, iestatījumos ielieku 4:3 LB vai 4:3 center (14:9, kas ir optimālais viņiem šajā gadījumā), visu rāda, taču līdz izslēdz dekoderi un ieslēdz no jauna - atkal zirguģīmji uz kanāliem ar 16:9 kamēr uzspiež pogu ASPECT un aiziet atkal manis uzliktajā 14:9 režīmā. Kas tas varētu būt par gļuku?

Tiek izmantots Scarts - RGB un izejā 576p 50Hz. TV vecais labais 4:3jnieks CRT - LG.

 

Identiska problēma ar DigoTV, arī 4:3crt, SCART -> SCART.

Arī uzliekot "Auto" ar "aspect" pogu, malu attiecība izlabojas, bet tā katru reizi, pēc ieslēgšanas visiem vajadzīgajiem kanāliem atsevišķi.

Link to comment
Share on other sites

A nafig vajag uztvērēju slēgt ārā. Nezinu kā tas sanāk, bet man muterītei viss OK ar bildi. Vienīgi viņas 4:3 TV pats automātiski atpazīst 16:9 formatu. Varētu būt, ka problemas ir ar veciem krievu TV kuri nesaprot platekrāna formātu

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Livingston

Es samierinātos, ja aparāts pēc izslēgšanas neatcerētos vajadzīgo formātu, bet, ja formātu var nomainīt tikai caur galveno izvēlni, tad ir par traku ...

Link to comment
Share on other sites

Sākas problēmas ar Digo dekoderiem.Visiem viens defekts,pēc strāvas noraustīšanās nevar vairs ieslēgt,deg sarkanā diode un viss.Domāju,ka vaine barotājā,mainīju kondiņus,bet nekā.Izskatās,ka tur ir kaut kas nopietnāks,varbūt kāds zin,kas tur nojūk?Sūtīt prom pa garantiju var,bet ilgi jāgaida.

Link to comment
Share on other sites

A nafig vajag uztvērēju slēgt ārā.

A nafig neslēgt ārā? Visu dienu turēt ieslēgtu? Šeit runa iet par parastu izslēgšanu (Standby), nevis atslēgšanu no rozetes.

TV ir LG, kaut kāds no 2000šo sākumiem.

 

Formātu var mainīt ar ASPECT pogu (vismaz Flexim), ko arī vectēvam parādīju, lai nevis zirgu ģīmji, bet 14:9 (kompromiss uz 4:3 teļļuka) tiktu rādīts. Bet nu, tas visai tāds nopietns un nepatīkams gļuks manuprāt, kas ir mīnuss Flexboxam. OK, signāla leveli labāki, bet laikam tad jau Selteka ir vis-vis labāk darbojošā + ar ieraksta funkciju.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Man no kolhoza laikiem ir palicis viens elektro skaitītājs,pieliku štepseli,rozeti un varu ieslēgt virknē pie jebkura aparāta un izmērīt,ko kurš tērē.

Link to comment
Share on other sites

1) Ar "Mute" funkciju man arī ir līdzīga problēma;

2) Ar Aspect ratio arī;

3) Ar flash bija ok (Kingston 4GB; neko gan neinstalēju, bet dekoderī failu uzrādīja).

 

Man ir arī orts tāds pats DigoTv, bet tam šīs lietas neesmu pārbaudījis.

Kā var uzzināt dekodera programmatūras versiju? Tā ir izvēlnē ''CA informācija'' pieejamā programmatūras versija? Jeb tur ir tikai informācija, kas saistīta ar viedkarti? (jo, kad viedkarte ir izņemta, šī izvēlne nav pieejama)

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Galvenajā izvēlnē pie Sistēmas parametriem ir viena izvēle (pirmā no augšas, ja pareizi atceros), kurā var redzēt programmatūras un HW versijas. Atceros, ka manam aparātam rādīja, ka firmware datums ir 2010. gada marts un pēc numura spriežot firmware varēja būt tā pati, kas bija pieejama digotv.eu saitā (šobrīd laikam nestrādā).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Livingston

Varbūt tiem Digo dziļi saknēs slēpjas tās pašas problēmas kas satelītflekšiem barošanā dēļ kondensatoriem? Virszemes flekši jau arī sprāgst pamazām.

 

 

Tu uzminēji! Man zvanīja no servisa un no teiktā varēja saprast, ka DigoTV tipiska kaite esot rūpnīcā saliktie vājie/sliktie kondensatori, kurus servisā aizstājot ar jaudīgākiem. Pārjautāju, vai kondensatoru nomaiņa novērsīs visas problēmas un man apgalvoja, ka jā. Diemžēl vai par laimi praksē to nesanāks pārbaudīt, jo esmu nolēmis izmantot savas tiesības lauzt pirkuma līgumu un prasīt man atgriezt naudu.

Link to comment
Share on other sites

Man gan šķiet, ka naudu varēja dabūt divu nedēļu laikā no pirkšanas brīža. Pārejā garantijas laikā maksimums nomainīs uz jaunu aparētu. Ja jau servisa ielodes normālus kondensatorus, tad jau labak nemainīt uztvērēju.

Link to comment
Share on other sites

2) Aspect ratio (AR) poga arī reāli nedarbojas - rāda, ka AR tiek mainīts, bet bilde nemainās. Ja AR maina no Menu -> Sistēmas iestatījumi -> AV iestatījumi -> Ekrāna režīms, tad viss notiek puslīdz pareizi, bet arī ne vienmēr.

3) Aspect ratio pēc izslēgšanas aizmirst.

2) Jā, tas pats arī manējam. Kaut gan ar Aspect pogu, ja uzliek Auto, tad pēc kādām 5 sekundēm, bilde izmainās gan. Nav vairs saspiestie ģīmji. Savukārt teksti izbīdīti un norauts sākums/beigas.

 

3) Aha.

 

Flesh bāzt iekšā vēl neesmu mēģinājis, bet nav arī bijusi vajadzība, jo svaigāka apdeita nav.

 

Vēl jau daudzi mīnusi DigoTV interfeisa un funkciju ziņā. Nu kaut vai pulkstenis uz ekrāna - melni cipari uz tumši zila fona - neko saredzēt nevar, gandrīz.

Tāpat arī pārvietošanās pa EPG; visu laiku jāspaida pogas (uz augšu, uz leju), nevis nospiežot un pieturot pārvietoties, kā būtu ērtāk.

Signāla stipruma/kvalitātes indikators nav pieejams tik ilgi cik ilgi man būtu nepieciešams, nevis tik īsu brīdi, kad pārslēdz kanālus vai spaidot Info pogu.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu par signāla līmeņa indikātoru gan nebūs taisnība. Ieej noskaņošanas režīmā un pēti to līmeni, kamēr piegriežas. Ja iestādīsi uz 4:3 televizora lai augšā un apakša ir melnas malas, tad visus uzrakstus redzēsi. Tur vienkārši nav citu variantu uz veca TV.Vot tas gan tiesa, ka attēla formātu aparāts pēc štepseļa izraušanas aizmirst, bet nafig štepselis jārauj ārā :sarkasms: Pulkstenis un EPG, tā jau ir gaumes lieta. Var jau blakus uztvērējam buģiļņiku nolikt, ja orģinalais pulkstenis nepatīk :sarkasms:

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Livingston

Es aparātu atgriezu veikalā 2. dienā pēc nopirkšanas, tādēļ ar naudas atgriešanu problēmas nebūs :) Pats veikals teica, ka taisīs ekspertīzi un paši izlēma salabot - tā jau ir viņu problēma. Pieļauju, ka pēc remonta tas DigoTV būs labākais no DigoTV aparātiem, bet man tas tāpat nepatīk.

 

Man gan šķiet, ka naudu varēja dabūt divu nedēļu laikā no pirkšanas brīža. Pārejā garantijas laikā maksimums nomainīs uz jaunu aparētu. Ja jau servisa ielodes normālus kondensatorus, tad jau labak nemainīt uztvērēju.

 

Vot tas gan tiesa, ka attēla formātu aparāts pēc štepseļa izraušanas aizmirst, bet nafig štepselis jārauj ārā :sarkasms:

 

Mans aparāts aizmirsa Aspect Ratio pēc parastas izslēgšanas ar pulti - štepseli neaiztiekot. Var jau, protams, neslēgt vispār to aparātu ārā, tikai izslēgt ekrānu, bet šāda "fīča" pārāk radikāli atšķiras no tā, kā vajadzētu strādāt tehnikai :)

Link to comment
Share on other sites

Teiksim dakšu ārā nerauju, bet izmantoju senāk pirktu taimeri.

Kad iegādāju DigoTV uztvērēju, tad atcerējos, ka tāds man stāv neizmantots.

post-585-0-07334200-1298463630_thumb.jpg

Sākumā biju uzlicis lai taimeris tikos un tikos no rīta ieslēdz un 2:00 izslēdz. Pēcāk pārgāju tikai uz manuālu on/off pogas spaidīšanu, jo ieslēdzu tikai tad, kad skatos tv un neatstāju vairs dežūrrežīmā. Kā smejies, elektrību jāpietaupa.

 

Tas pulkstenis uz ekrāna jau šausmīgi vajadzīgs nav, bet ja jau taisa, tad lai uztaisa saskatāmu nevis kaut ko līdzīgu gleznai "nēģeru kauja naktī".

Bez tam signāla līmenis redzams tikai režīmā pie konfigurēšanas, pie kam netiek rādīta konkrētā kanāla attēls, kuram tad gribētu skatīties to kvalitāti.

 

Kas attiecas uz manu kineskopa LG tv, tad viņam, nez kapēc, atrast iespēju, pārslēgt bildes malu attiecības, kaut kā nesanāk. Vismaz pašā tv menu nekas tāds nav, bet uz pults esošā poga Size neko nemaina.

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Brutto, nu tu dod. A Tu pamēriji, cik paterē pats taimeris? Es ta pameriju un izradijās, ka tas paterē tik pat daudz, cik divas LCD spuldzes, kuras es, ekonomijas nolūkos, gribēju komutēt. Man tā liekas, ka Tev tur krievu biszness sanāk nevis ekonomija uz aparāta izslēgšanos :sarkasms:

Par Flexboxveidīgo aparātu līmeņa indikatoru gan es nepiekritīšu. Es jau faktiski, kamēr nebiju iepircis digitālā TV signāla profesionālo mēraparātu, izmantoju uztvērēju profesionālam darbam un mēriju signāla līmeni. Flexboxsam un Digo līmeņa indikators ir ļoti precīzs. Varu to apgalvot, jo graduēju savu uztvērēju pēc pro līmeņa merītaja. Ja godīgi, tad es vispār Flexbox uztvērēju neskatijos, jo visu laiku bija ieslēgts noskaņošanas režīms, tā kā uz EPG un pulksteni neesmu pat apskatījies :sarkasms: Es pat uzskatu, ka noskaņošanas režīmā ir labi, ka bildi nerāda, jo man jau interesē signāla līmenis konkrētajam decimetru kanalam, a ko tur rāda, man pilnīgi pofig :sarkasms: Nu jā. katram jau savas vajadzības. Es neko labāku par Flexboxsveidīgajiem, par tik mazu naudu, gan neesmu atradis. Flexbox T202HDCX maksā 38Ls, rāda HD, ir visas iespējamās izejas un tas ir daudz labāks par Lattelekoma zvaigzņu kasti, bet ja pulksteņa dizains svarīgāks par bildes kvalitāti, tad tiešām nav ko mocīties ar netīkamu pirkumu :sarkasms:

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Jā, nu taimerim un Digo uztvērējam patēriņus neesmu mērijis, tā kā nemācēšu teikt.

 

Tas, ka Digo uz Info pogas varēja būt fiksēta, signāla indikatora, attēlošana...tas nu tik grūti nebija uztaisīt.

Par pulksteni beigsim pļurkstēt, jo tas ir galīgs sīkums, bet interfeisa dizainerim - fui!

 

Signāla indikatoram un uztveramās programmas bildei būtu jābūt uz ekrāna vienlaicīgi, jo kad ieslēdzu motoru antenas pagriešanai, tad ar vienu aci jāskatās uz selsīna radījumu un ar otru uz ekrānu un visu laiku tik spaidu to info pogu, lai redzētu kā izmainās līmenis un kā izskatās attēls.

 

Par Felxbox-iem neko nezinu, tik vien kā uz i-neta bildēm lūrējis un teh. info lasījis.

Link to comment
Share on other sites

Brutto, tu ar TV tāluztveri nodarbojies, ja antenu grozi? Ja jau selsīnus izmanto, tad tev tur kāds krievu armijas stobru grozamais mehānisms :sarkasms: Es kā reizi visu vasaru ar Flexbox uztvērēju ķēru gan lietuvas, gan Igaunijas TV programas. Nu Flexbox ir pat ļoti piemētots šadām darbībam. Uzliec konkrētā kanāla ciparu un griez tik antenu pec indikatora. Indikatorsdarbojas ļoti precīzi. Vienā kanālā tak parasti rada daudzas programas un kā lai nabaga aparāts saprot, kura ir īstā ko radīt :sarkasms: . Digo un Flexbox ir viens un tas pats aparāts, tikai nevar saprast, kurš no kura "nospiedis"

Link to comment
Share on other sites

Nē, tas no laikiem kad tēvs bija šajsaulē un ar radioamatierismu nodarbojās. Tad nu viņš to grozāmo padarīšanu uztaisīja, lai varētu vienu čupu Yagi antenas, īsviļņu sakariem, salikt. Vairāk par vienu Yagi 144MHz antenu ar vertikālo polarizāciju un manu DM poļu "trauku režģi" tur tā arī nav bijis.

Lai gan, iespējams, ka savulaik manis taisītā DM antena 28. un 31. kanālam arī tur atradās.

P.S. Sākumā grozīju, jo kaut kas nepatika ar Kuldīgas signālu; bieži bija bildes aizķeršanās ar raksturīgu "čiuks", skaļruņos. Tad vēl Ēvarži bija jānotestē, bet to jau uztvert ar antenas pakaļu var.

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Nu ja tāds grozāmais, tad gan uzliec galā kādu DTX92 antenu un varēsi vel šo to redzēt. Šaurjoslas antenu uz 28 un 31 kanalu nav jēgas likt, digitalās programas vairāk atrodas augšējā decimetru galā. Trauku režģi gan nav vērts grozīt. Tā antena jau ņem baigi plašā lenķī. Pa verikāli izvietotie dipoli saspiež antena svertikālo virziendiagramu, bet pa horizontu tā antena ķer vairāk par 90 grādu lenķī.

Link to comment
Share on other sites

Vot tas gan tiesa, ka attēla formātu aparāts pēc štepseļa izraušanas aizmirst, bet nafig štepselis jārauj ārā :sarkasms:

Formātu aizmirst pēc vienkārša Stand By (vienkārši Off poga), nav pat kontakts jārauj ārā. :(
Link to comment
Share on other sites

Man vectēvam ir Fleksis, nevis Digo, kas burtiski viens un tas pats. Bet vai iešuve der arī Fleksim?

Link to comment
Share on other sites

Ir tam DigoTV vēl viena nepātīkama lieta: ja kanālu rīkotājā maina kanālam vietu, kanāla numurs nemainās. Teiksim, ja pārvieto LTV1 no pirmās pozīcijas uz piekto, numurs paliek pirmais. Stulbi :pleasantry: Tas ar marta 2010 g. firmware. Ar janvāra 2010 g. firmware tādas problēmas nav.....

Link to comment
Share on other sites

Man jau patīk šitie firmware fani. Nu ja aparāts darbojas, nafig vajag to programnodrošinājumu mainīt :sarkasms: . Krieviem labs teiciens par šito смиий большои враг хорошо это лутше :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Visdrizāk  nekāda programatjauninājuma nav un arī nekad nebūs. Pārāk strauji šai lauciņā viss mainās. Ķīniešu strādnieki jau sen salodējuši    DVB T2 aparātus un faktiski Flexboxveidīgie ir morāli novecojuši.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...