Jump to content

nobloķēts IMEI


mixxx2005
 Share

Recommended Posts

Sveiki, manās rokās ir nonākusi telefona mātesplate, kurai Latvjā ir bloķēts IMEI kods, domādams ko iesākt ar savu veiksmīgo pirkumu izdomāju,ka varētu to pārdot ebayā. Jautājums ir par to vai ir ieviests plānotais vienotais ES blocklists telefoniem? respektīvi vai Latvijā bloķētai IMEI kods būs bloķēts arī UK vai Vācija?

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Vari jau aiziet pie operatora (piezvanot kaut vai Tele2 Info, tie var apskatīties pēc kura operatora pieprasījuma imei nobloķēts) un uzrādīt karti ar pirkuma dokumentu - ja šie redzēs ka esi īpašnieks, tad šādi var atbloķēt

Link to comment
Share on other sites

Ja Tavās rokās ir zagta telefona detaļas, tad to tālākpārdošana ir tirdzniecība ar zagtu mantu, par ko paredzēta kriminālā atbildība.

IMEI bloķēšanas statuss ES valstīs ir mazākais, par ko būtu jādomā.

 

Savukārt, ja tas ir Tavs telefons, raksti savam (jebkuram) operatoram iesniegumu, lai atbloķē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

mixxx2005

a ko man darīt ,ka man kāds urla uz ielas iespērējis 5ls vērtu zagta telefona daļu? iet uz policiju zakstīt iesniegumu? vai arī pašam uz vietas nošauties?

- pirkts no rokas, tātad dokumenti nav.

nu tak jautājums bija par to vai - ,ja IMEI ir bloķēts Latvijā, viņš neies arī Anglijā vai Vācijā?

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Tieši tā - uz policiju.

 

Tu vari noskaidrot kāpēc IMEI ir bloķēts.

Ja bloķēšanas iemesls ir zādzība - jāčāpo uz policiju, jāatdod telefons, jāraksta iesniegums par to kur, no kā, par cik esi viņu nopircis.

Labots - maksvels
Link to comment
Share on other sites

mixxx2005

a varbūt labāk nošauties? :D par mani policijā paņirgātos un pateiktu ,lai netērēju viņu tinti :D

+ nevajag tēlot paaraugforumistus , te vismaz 95% lieto nelegālu softu :)

 

nu tak jautājums ir par to vai - ,ja IMEI ir bloķēts Latvijā, viņš neies arī Anglijā vai Vācijā?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Telefona MB ir tas pats telefons tikai bez korpusa, akumulatora, displeja un pogām. Kas tev lika pirkt apšaubāmas izcelsmes mantu?

 

Sūti iepirki, pats arī kod pirkstos. Pārdodot zagtu (stipri iespējams) mantu līdzīgi kā magnetolas, bembju spogulīšus vai sensorus, vari smagi atrauties no likumsargu puses.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja tik sūdīga ekonomiskā situācija, tad padomā, vai vērts krāmēties ar 5Ls vērtu plati un riskēt nonākt aiz restēm.

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

a varbūt labāk nošauties? :D par mani policijā paņirgātos un pateiktu ,lai netērēju viņu tinti :D

+ nevajag tēlot paaraugforumistus , te vismaz 95% lieto nelegālu softu :)

 

 

 

Tad paņem līdzi savu pildspalvu.

Tāpēc jau visādi tādi personāži zog visu pofigā.

Visiem vienalga, ar sīkumiem krāmēties neviens negrib.

(ne policija, ne tauta).

 

 

Iesniegumu nepieņemt viņi nevar.

Tev taču ir kaut kādas koordinātes (telefona numurs), gan jau, apskatot ģimenes fotoalbumu, varēsi atpazīt personāžu.

 

Kāpēc to neizdarīt?

Link to comment
Share on other sites

mixxx2005

Nettwerk - tevis dotajā adresē viņu parāda IMEI Validity Assessment - Very likely , neatradu neko kas teiktu ka IMEI bloķēts :? ? Tiešām zini ka ir starptautiskais bloķis?-vasarā ar šo pašu telefona shēmu biju uz Lietuvu aizbraucis un ar manis paša ZZ karti caur lietuvas torni varēja pazvanīt un darīt visu kas nepieciešams.

 

Mežavecis - visu cieņu Tev, bet cik cilvēkus zini, kas sēž cietumā dēļ 5ls vērtas plates?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gluži aiz restēm ne, bet čakars ar policiju nopietns, turklāt tiek sasmērēta reputācija.

Link to comment
Share on other sites

mixxx2005

maksvel - saprotu, pašam riebjas sīki urlāni, kas zog visu ,kas pagadās.(pats esmu par to lai viņus visus nahrenizē). Bet šobrīd ,ja kāds arī īpašniekam atdotu 5us gadus veca telefona pliku shēmu, šaubos vai viņam ,vai man no tā būtu kāds labums. + čakars nenormāls, es nonāku policijas redzeslokā, jebkādas nesadarbošanās vai nevarēšanas norādīt 3gadus atpakaļ redzēto urlu ,noved pie tā ,ka kādā dienā viņi izdomā uztaisīt kādu kratīšanu manam PC un tad ,lai arī man LINUX - viņi 3-4 mēnešus rakņājas pa manām personīgajām lietām + kompi pats nevaru lietot. Ne tādi vien gadījumi dzirdēti Latvijā.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es tev ieteiktu - izmet to plati nah un aizmirsti, protams, pie nosacījuma, ka gūsi mācību pērkot mantas no urlām. Nebūs iemesla te cepties un taisīt problēmas.

Link to comment
Share on other sites

mixxx2005

ejošu plati mest arā būtu noziegums pret dabu - tās piesārņošanas ar pilnīgi ejošu detaļu.

Link to comment
Share on other sites

Negribi mest ārā, tad ņem un noglabā saviem mazbērniem par prieku! Ja nav noslēpums, kas tad par tel. modeli tik sirdij tīkams?

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

 

Ar šo saitu neko nenoskaidrosi, tas tikai pārliecinās par IMEI identifikatora pareizību: kontrolcipars, izdevējiestāde, telefona modelis, ražotājs, aptuvens gads. Tobiš mēģina piedāvāt par zemu maksu to, kas būtu pieejama tikai oficiālā ceļā, šie ir savākuši info par apmēram 90% izsniegtajiem IMEI. Bloķētie tur neparādās. Īstā iestāde, kas nodrošina IMEI bloķēšanu ir IMEIDB, bet tā ir pieejama tikai ražotājiem/operatoriem/iestādēm un no operatoru viedokļa ir brīvprātīga(un par maksu) tie var arī nedalīties ar saviem melnajiem sarakstiem. Tā kā IMEI, kas ir bloķēts LV mierīgi var tikt izmantots ārpus LV un kamēr nebija vienota numuri.lv pietika vien pāriet pie cita operatota, un vēl joprojām var lietot IMEI numurus, kas nav derīgi.

 

SaskaĦā ar

ESL 46.panta (5) daĜu un uz tā pamata izdotajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr. 619,

kopš 2008.gada 1.janvāra Latvijas visi operatori uztur bloėēto IMEI kodu datu bāzi, kurā

iekĜauj informāciju tikai par Latvijas operatoru abonentiem. Lai novērstu un atklātu mobilo telefonu zādzības, Apvienotās Karalistes un vēl vairāku valstu1 operatori iesniedz datus par attiecīgajiem mobilo telefonu IMEI Centrālajā EIR jeb CEIR (Central Equipment Identity

Register), kas uztur t.s. «balto sarakstu» (visi IMEI kodi, kas ir piešėirti saražotajiem mobilajiem telefiniem un nav bloėēti), «pelēko sarakstu» (pārbaudē esošie IMEI kodi) un «melno sarakstu» (IMEI kodi, kuri ir bloėēti pēc paziĦojuma par telefona nolaupīšanu vai

nozaudēšanu). Latvijas operatori līdz šim nelieto un arī neplāno lietot starptautiskā CEIR pakalpojumus, līdz ar ko nav novērsta iespēja Latvijā zagtus un nolaupītus telefonus lietot citās valstīs, kā arī Latvijā lietot no citām valstīm ievestus zagtus mobilos telefonus.

 

1Apvienotā Karaliste, BeĜăija, Čehija, Čīle, Dānija, Dienvidāfrikas Republika, Francija, Grieėija, Itālija, Īrija,

Kenija, Kipra, Malta, Norvēăija, Portugāle, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija

2008. gada Avots

 

Autor atsūti IMEI un es pārbaudīšu vai ir bloķēts arī ārpus LV!

Labots - Kanibaals
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...