Jump to content

Cik droši izstrādāt web lapu?


Taburete
 Share

Recommended Posts

Domāju izstrādāt web lapu, tākā pašam nav tik apjomīgas zināšanas šajā jomā tāpēc izmantošu kādu uzņēmumu kas izstrādā web lapas, bet ir radies jautājums, vai ir kādas garantijas, līgumi, lai mana ideja par web lapu paliek tikai man?

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Mūžsenīlais jautājums par autortiesībām aktuāls ne tikai attiecībā uz Web. Tkai nav īsti saprotams, no kā baidies, no kantora, kas izstrādās, vai no apmeklētājiem?

Link to comment
Share on other sites

Baidās no tā, ka ideju nozags izstrādātāji, un pirms viņa pasūtījuma izstrādes beigām, paši jau savu lapu ar viņa ideju būs uzcepuši.

Es pareizi sapratu?

 

Taburete pats atbildēja.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Ideja ir viens, izpildījums ir kas cits. Ar ideju vien nepietiek, domāju, ka nav ko uztraukties.

Link to comment
Share on other sites

noskaties filmu "Facebook"

 

Tieši mani vārdi :D

 

Tad sanāk ka sākumā ir līgums par autortiesību?

 

 

Atceries, ka izdomāt, kā uzlabot un pilnveidot lapu ir viegli, un to pilnveidojot, vēl mazliet pamainot šo to, autortiesības var vairs neattiekties uz to visu. Tāpēc iesaku labi piestrādāt pie tā līguma.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ideja tik unikāla tad to nepieciešams patentēt. Cik dārgi tas izmaksās, tas jau ir cits jautājums...

Link to comment
Share on other sites

filmas nosaukums ir " Social Network ".

 

ja bail, atrodi kādu privātu koderi ar labām atsauksmēm. Mazāk cilvēku, kas ideju redz - mazāk iespēju idejai noplūst.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
Mazāk cilvēku, kas ideju redz - mazāk iespēju idejai noplūst.

Diez vai tas strādās attiecībā uz publisku web lapu :D

Link to comment
Share on other sites

Pat ar visiem NDA (non-disclousure agreement), ja neesi mega corporacija, nekas daudz līdzēts nebūs. Diezvai būs gana brīvo resursu, lai gadiem tiesātos. Vai arī "uzmetējam" konti tik sausi, ka nebūs ko piedzīt.

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

1) ja ideja ir vērtīga, tas ir, to izmantojot tiek izstrādāts produkts vai pakalpojums, kas visticamāk kļūtu par tirgus līderi vai vienīgo dalībnieku (konkrētajā specifiskajā nišā, protams), tādējādi radot drošu peļņu (vienalga, kaut vai 1000 EUR gadā, bet tīru peļņu), tad tev sākumā vajag ideju patentēt uz personas vārda (sava vai sava uzņēmuma). Kā to darīt, nezinu - prasi ekspertiem.

 

2) noslēdz līgumu ar izstrādātāju kompāniju, ka viss, ko viņi rada tava līguma ietvaros pēc tava pieprasījuma, ir tavs īpašums un uz to attiecas autortiesības tavā vai tava uzņēmuma vārdā. Neaizmirsti obligāti savu e-pastu uzturēt uz SAVA vai kāda droša servera (man šķiet, Google, Yahoo?), lai vajadzības gadījumā tu vari pierādīt visu, atverot saraksti ar izstrādātāju kompānijas darbiniekiem, kā arī obligāti pieprasi, lai viņi raksta e-pastus tikai no sava servera (@izstradatajkompanija.lv), to ierakstot arī līgumā, ka šāda sarakste notiks. Visus pieprasījumus, izmaiņas, dokumentācijas sūti no savu e-pasta uz nolīgtās izstrādātāju kompānijas pārstāvju e-pastiem vai arī otrs variants - reģistrē to "issue tracker" kā, piemēram, JIRA, tikai neaizmirsti, ka tev jābūt kontrolei pār šo JIRA, jo viss, kas tur tiks ievadīts arī vajadzētu kalpot par pierādījumiem tiesā (ja nu sanāk smagi strīdi).

 

3) noslēdz arī konfidencialitātes līgumu ar šo pašu izstrādātāju kompāniju un visām iesaistītajām pusēm, ka iesaistītajām pusēm aizliegts izpaust ideju vai tās detaļas jebkādai trešajai personai, paredzot līgumsodu (pietiekami bargu), ja šis līgums tiek pārkāpts.

 

4) sāc darbu - dod uzdevumus izstrādātāju kompānijai droši, dodot viņiem visu informāciju, kas viņiem jāzin, bet neko vairāk.

 

5) obligāti pieprasi visa produkta source code pilnībā, cik vien tas ir iespējams nodrošināt, kā arī instrukcijas buildam (Java gadījumā), lai vari pats "uzbuildot" softu un labot source kodu.

 

Rezultātā diez vai kāda firma atļausies nozagt tavu ideju, ja līgumos ir paredzēta skarba atbildība par to. Vismaz ASV tu varētu dzīvot zaļi ar tādu juridisko pamatu, nezinu, kā tas ir korumpētajā Latvijā.

 

Starp citu, tai filmā "facebook", nez vai tie brāļi, kuriem "facegīks" it kā nozaga to ideju, savu ideju bija patentējuši, kā arī, cik saprotu, viņš nebija nozadzis pašu ideju, bet gan izmantojis savu pašu kodu, kuru viņš radīja arī priekš to bračku kompānijas. Tas nav aizliegts, ja savstarpējie līgumi to neaizliedz, par ko, šķiet, tur arī nebija padomāts. Facebook izgudrotājs ir žīds un šis fakts, manuprāt, izsaka visu! :D

Labots - Javeris
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

noskaties filmu "Facebook"

Filma saucās "Social Network" bet tas nu tā.

Es iesaku paskatīties tādu šovu kurš saucas "Dragons Den". Pirms kaut kur doties ar savu ideju.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Patika ideja par privātu koderi.

 

Kas attiecas uz visiem agreement, tad aizmirsti. Ja man uzticētu ko izstrādāt ar superīgu ideju un es gribētu to nozagt, tad tā galīgi nebūtu problēma.

Kaut vai es to ideju pasaku savam draugam un viņš uztaisa lapu. Ej nu pēc tam pierādi, ka zem tā apakšā esmu es.

 

Edited: Kas attiecas uz Javeris postu.

Tad kā jau teicu, ir varianti kā visu apiet un ja līgumā būs šie striktie punkti, gaidi arī nenormālas izmaksas.

Neviens prātīgs cilvēks savu galvu giljatīnā nebāzīs bez noteikta atalgojuma.

Labots - Artic^MX
Link to comment
Share on other sites

serioussam909
tad tev sākumā vajag ideju patentēt uz personas vārda (sava vai sava uzņēmuma). Kā to darīt, nezinu - prasi ekspertiem.

Pliku ideju patentēt nevar - patentēt var gatavu izgudrojumu.

+ Par laimi šeit atšķirībā no ASV - pliku softu patentēt nevar.

Un kādā sakarā līgums var aizliegt kopēt ideju?

Es ideju varu redzēt nemaz nepiedaloties izstrādē, bet vienkārši apmeklējot konkrēto lapu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ar pudeles brāļiem pālī ne tādas vien idejas gudrotas :spiteful:

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Izlasi šito. Es arī piekrītu, ka izpildījums ir daudz vērtīgāks nekā ideja. Es Tev arī varu dot duci dažādu ideju, kuras perfekti izpildītas Tevi padarīs par bagātu cilvēku. Bet vai Tu darīsi? Diezi vai. Es arī ne. Laika nav. Tā kā - neiespringsti par idejām, neviens viņas tā nezog. It sevišķi jau nu ne profesionāli weblapu izstrādātāji, kam katra nākamā weblapa taču pēc būtības ir jauna ideja naudas peļņai.

 

Pievienots: Ā, regulāri vēl gadās tā, ka Tu izdomā kādu ideju, par kuru šķiet - eku, būtu foršs produkts, varētu smuki uzvārīties. Un pēc kāda laika Tu ieraugi - hei, bet reku viens jau tieši tā ir uztaisījis! Un, kā smejies, joprojām cilvēkam ir grūti, un nemetas pūļi pie viņa pirkt jauno superverķi...

 

Lai labi uzvārītos, uz dajebkādas idejas, ir jāiegulda ļoti daudz darba (plānošana, izstrāde, reklamēšana, pārdošana, atbalsts, dokumentācija, iespējams arī sertifikācija, u.t.t.), un beigās vēl arī neiztikt bez krietnas devas veiksmes. Tā kā neraudi par to, ka kāds varētu Tev viņu nozagt.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Tam, ka ģeniālai idejai gandrīz vienmēr vajadzīgs perfekts izpildījums, lai ideja tiešām garantēti pelnītu, būtu tā kā skaidrs.

Es pieņēmu optimistiskāko scenāriju - ka tēmas autora ideja ir tik ģeniāla, ka viņš sācis apsvērt iespēju noalgot profesionālus juristus, lai sakārtotu autortiesību jautājumu! ;)

 

Taču vairums ideju nav nekā vērtas bez perfekta izpildījuma un bieži vien - pat ar visu perfekto izpildījumu. Var "aiziet" vienkāršas idejas ar primitīvu izpildījumu (piemēram, twitteris, kā arī Latvijas mērogā - draugiem.lv sākotnējā stadijā), var neaiziet sarežģītas idejas ar lielisku izpildījumu (patreiz nenāk prātā konkrēts piemērs, bet bija viena ukraiņu web spēle - tiem laikiem "kruta", taču neaizgāja tik un tā).

 

Es autoram teiktu tā - tava ideja, lai cik ģeniāla tā nebūtu, nav "ne sūda" vērta, kamēr nav realizēta! Un tikai tad, kad tā ir realizēta, tai parādās "sūda vērtība". Bet īstā vērtība tai parādās tikai tad, kad tā sāk pelnīt! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ideja, kas karājas gaisā un kuru tu pēc savas gribas kādam izpaud nav tavs īpašums - vismaz likuma priekšā, ja tā nekur nav fiksēta - un ar plikas idejas fiksēšanu uz salvetes arī nepietiks, lai ko pierādītu gadījumā, ja mēnesi pirms tava projekta startēšanas atvērsies vēl kāds, uz mata tāds pats projekts, kā tevis iecerētais.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Ideja, kas karājas gaisā un kuru tu pēc savas gribas kādam izpaud nav tavs īpašums - vismaz likuma priekšā, ja tā nekur nav fiksēta - un ar plikas idejas fiksēšanu uz salvetes arī nepietiks, lai ko pierādītu gadījumā, ja mēnesi pirms tava projekta startēšanas atvērsies vēl kāds, uz mata tāds pats projekts, kā tevis iecerētais.

 

 

Drīzāk tas otrā projekta īpašnieks iesūdzēs tiesā, ka nozadzis viņa projektu! ;)

 

Bet nu jā, rezumē:

 

Ideja tādā stāvoklī, ka tev tā iešāvusies galvā vai izstāstīta "draugam" vai kaut vai aprakstīta uz papīra nav NEKĀ vērta, ja nav vismaz daļēji realizēta!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...