Jump to content

Nepieciešama palīdzība ar ledusskapi - iekšējā siena apledo


Fotomeistars
 Share

Recommended Posts

Cilvēks palūdza padomu, bet pats ar lielo sadzīves tehniku neesmu īpaši ņēmies. Ir jauns AEG-Electrolux ledusskapis, kuram jau no pirmās dienas uzradās tāda problēma - iekšā aizmugurējā siena vislaik apledo. Instrukcijā itkā nav nekā par tādu problēmu. Varbūt kāds ir ar tādu problēmu saskāries?

Temperatūra uzstādīta normāla, ledusskapis ir praktiski jauns, pustukšs...

 

Paldies jau iepriekš!

Labots - Fotomeistars
Link to comment
Share on other sites

Man arī pamatskapī, ne saldētavā, iekšējā aizmugurējā siena apledo (uz tās sasalst kondensāts) un tā tam jābūt. Pēc tam, kad kompresors izslēdzas, tā siena atkūst un viss mitrums/kondensāts satek trauciņā virs kompresora motora, kur izgaro.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Man arī pamatskapī, ne saldētavā, iekšējā aizmugurējā siena apledo (uz tās sasalst kondensāts) un tā tam jābūt. Pēc tam, kad kompresors izslēdzas, tā siena atkūst un viss mitrums/kondensāts satek trauciņā virs kompresora motora, kur izgaro.

Konkrētajā gadījumā neatkūst.

Link to comment
Share on other sites

Bet nu tas apledojums ir praktiski piles, vai arī tavam humpelim veidojas centimetriem biezs apledojums?

 

Un ko tad, viņam kompresors nemaz ārā neslēdzas? Kādu temperatūru tad viņš pamatskapī ieregulējis? Tur vajadzētu būt apmēram ~4°

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Apledojums plānā kārtā... Ir uzstādīti 4 grādi. Kompresors slēdzas laukā.

Labots - Fotomeistars
Link to comment
Share on other sites

Aiz tās aizmugurējās sienas vienkārši atrodas tās dzesējošās caurulītes. Tas tā viltīgii uzbūvēts, lai leduskapja pamatskapis neapledotu tādā biezā kārtā kā padomju laiku ledusskapjos un kondensāts notecētu viņam paredzētajā renītē un pēcāk pa caurulīti trauciņā, kur virs siltā kompresora motora tas izgaro.

 

Mjā, kamēr pats neieraudzīsi, kautko precīzi pateikt grūti

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Pie tam, konkrētais eksemplārs atrodas Norvēģijā. icon_mrgreen.gif

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Nu, cilvēks streso, jo jauns ledusskapis un cik viņam bijuši ledusskapji, nevienam tā nav bijis. icon_mrgreen.gif

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Dīvaini, esmu redzējis dažādus ledusskapjus kā Snaige, Electrolux, Siemens, Beko un nevienam nav novērotas apledošanas pazīmes galvenajā kamerā. Electrolux nedaudz siena norasoja, bet ne vairāk.

 

Es vairāk domātu, ka tas ir defekts nevis fīča, un tas nav normāli. Ledusskapī jābūt tik grādiem, cik uzstādīts - 4C. Krutākiem modeļiem ir saucamā nulles kamera, bet nu arī tur ledu neesmu redzējis.

 

Vairāk liktu uz to, ka sūdīga izolācija starp dzesēšanas virsmu un salonu. Mošk grauzēji/tarakāni putuplastu saēduši :)

Link to comment
Share on other sites

Jaseko lai ir kartigi aiztaisīts, citreiz nākas pieregulēt durvis. Neturēt ledusskapī vaļejus zupasgrāpjus :sarkasms:. Tas viss ir rakstīts manuāļos.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Pateicu, lai atsaldē un mēģina pa jaunam. Izrādās, ka tas neesot mēģināts. icon_mrgreen.gif

Link to comment
Share on other sites

Vai nu sīkie nemitīgi lūr ledusskapī , vai nav parādījies jauns kārums ( kā manā gadījumā ) Vai nu durvis nepareizi pieregulētas , un līdz ar to blīvgumija kārtīgi nepiespiežas . Bet nu vispār - ja virina ledusskapi pāris reizes dienā , kā tam vajadzētu būt , apledošanai nebūtu jāparādas un visam kondensātam vajadzētu notecēt uz motoru izgarošanai .

Klau - bet var būt transportējot , kondensāta notecēšanai paredzētā caurule kaut kā traumēta ? Vai arī kāda putoplasta kaka iekritusi iekšā . Lai pamēģina no aizmugures apskatīt un ar muti izpūst ;)

Link to comment
Share on other sites

Man līdzīga problēma bija ar veco ledusskapi, kuram nav nekāda atkausēšanas funkcija. Vasarā diezgan ātri uzsala uz aizmugurējās sienas bieza leduskārta. Durvju blīvējumā spraugu nebija, temperatūra bija normāla. Stipri pieauga elektrības patēriņš.SS.lv sameklēju meistaru numurus. Viens meistars teica, ka ka kautkur iekšienē ir freona noplūde, ko ir grūti atrast. Tāpēc, lai uzturētu normālu temperatūru, tas strādā pastiprinātā režīmā. Ieteica pirkt jaunu ledusskapi. Forumā lasīju, ka ar atkausēšanu, ja ārā ir karsts, tad nav saldēšanas pārtraukumu, tāpēc nepaspēj atkausēt ledu. Es tomēr ieteiktu zvanīt speciālistiem un vairākiem.

Link to comment
Share on other sites

Ja kamera apledo pie -4, tad bojājums ir vienkāršs. Ja aizmugures siena dienas laikā apledo pie +4 (tika pārbaudīts ar termometru, taču tāpat bija jūtams, ka temp. ir normāla.) un visi citi varianti tika pārbaudīti (ar lampiņu tumsā tika pārbaudīts durvju hermētiskums), tad problēma ir sarežģītāka. Tad, kad olas ledusskapī sasalst ledū, es spēju salabot 14 gados. Mamma nopirka jaunu termoregulatoru, un es nomainīju.

Link to comment
Share on other sites

Pāris gadus atpakaļ bija tāda pat problēma tikko iegādātam ledusskapim. Meistars pa telefonu lūdza pārbaudīt: 1. Vai ledusskapis ir labi nolīmeņots attiecībā pret grīdu. Ja neesot, tad tiekot traucēta to rasas pilienu notecēšana uz leju. 2. Vai nav nosprostota tā atvere caur kuru tā rasa notek. 3. Vai durvis blīvi aizveras. 4. Vai nav uzlikta pārāk zema temperatūra. Viss iepriekš minētais tomēr nebija pie vainas. Nu tad atbrauca, apskatīja un paziņoja, ka esot diezgan bieži sastopams ražošanas bāķis. Tur aizmugrurē ir freona trubiņas iekausētas putuplastā, ja tās ir par tuvu aizmugures sieniņai, tad tā siena apledo un tur neko nevarot darīt. Jo, ja vecajiem ledusskapjiem varēja tikt klāt pie tām trubām, tad jaunajiem viņas ir putuplastā. Kaut ko stāstīja arī par freona noplūdi, kas manā gadījumā tomēr nebija pie vainas. Kā īstermiņa risinājums tika ieteikts uzlikt augstāku (siltāku) temperatūru, un .... mainīt ledusskapi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cienītie!? Jums parastaja (lielajā) kamerā (nevis saldējamajā, bet parastajā) ir -4 C grādi? Daviš to!? :blink: Olas, piens, krējums... Pie tādas temperatūras visam jšasalst! Nav brīnums, ka atsaldēšanas iekārta nefunkcionē kā nākas. Normāli ledusskapī grādi ir kādi +5. Varbūt pat vairāk. Arī man aizmugurējā siena ir apsalusi. Ritošas lāses sastingušas ledū. Tiklīdz ledusskapis sevi atkausē, viss notek un iztek uz iztvaikošanu. Svarīgi ledusskapī ievērot arī nelielus loģistikas principus. Neko nedrīkst spiest pie aizmugures sienas, lai atkausēšanas brīdī viss notek, kur jānotiek un jāskatās, kur kuram modelim ir aukstākā zona. Man, piemēram, aukstākais punkts lielajā kamerā ir pašā apakšā. Starpība starp augšu un pašu apakšu ir kādu 2 grādi. Ledusskapis SANYO kautkāds.

 

domāju, ka cienītie vienkārši kļūdījās rakstot, jo pavisam nejauši, runājot par LEDUSskapi, gribas tos grādus bišķi zem nulles sarcastic.gif

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Nezinu, kas pie vainas, bet manam ledusskapim ar automātisko atkausēšanu ilgākā laika posmā iekšējā siena arī pārklājas ar ledus kārtiņu. Man nav problēmas reizi divos mēnešos ledusskapi atslēgt uz 2 stundām un to visu ledus kluci no sienas noņemt. Pēc 2 stundām viņš viss vienā gabalā smuki nāk nost no sienas.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

domāju, ka cienītie vienkārši kļūdījās rakstot, jo pavisam nejauši, runājot par LEDUSskapi, gribas tos grādus bišķi zem nulles sarcastic.gif

 

Ledusskapī temperatūra ir virs nulles, saldētavā zem nulles. Netici - izmēri.

Link to comment
Share on other sites

Ledusskapī temperatūra ir virs nulles, saldētavā zem nulles. Netici - izmēri.

 

un kurā vietā es rakstīju, ka ir pretēji? :meeting:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...