Jump to content

Rūteris ierobežo ātrumu optiskajam internetam


raivix95
 Share

Recommended Posts

Tātad - agrāk man bija LTC parastais i-nets(4 Mbit) un viss bija ok. Tagad pieslēdzu optisko internetu un 100 Mbit vietā ar rūteri ir tikai 13. Bez rūtera ir 105 Mbit. Rūterim virsū rakstīts NETGEAR WGT624 108 Mbit FIREWALL WIRELESS ROUTER. Rūtera settingus izskatīju, rūteri resetoju, firmwari atjaunoju, vienalga tas pats. Kad rūterim atslēdz SPI ugunsmūri, tad ātrums palielinās līdz 30 Mbit. Un vai tas ugunsmūris vispār ir vajadzīgs? Rūterim ir 802.11b/g standarts. Vai optikai vajadzētu 802.11n standartu? Ātrumi ir stacionārajam datoram nevis laptopam. OS: W7

Link to comment
Share on other sites

Ja optika tad tev ir divas ip 1. un 4. ports. krč ja vajag bezvadu ruteri tad to sledz pie viena porta to kompi kuram vajag to atrumu pa taisno pie otra. Man vismaz tā ir. Ļoti labs variants.

Labots - JFH
Link to comment
Share on other sites

Pēdējais ieteikums arī ir optimālākais, ja abiem kompjiem nav svarīgi vai atrodas vienā tīklā. Tad PC pie pirmā porta, un WiFi pie 4. Un pa vadu sasniegsi maksimālo iespējamo.

Ja tomēr gribas izvirtibas ar WiFi, tad labāk rūteri ar Gbit Ethernet portiem. Tādiem vismaz 100, cauri vajadzētu laist.

Link to comment
Share on other sites

Taa arii autors nepateica vai lieto netu caur LAN kabeli vai WLAN. Caur WLAN tas aatrums ir ok, ja caur LAN, tad nee.

TAd kaa tiek pasaakums lietots?

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

es i līks, papriekšu atrodi pretī tādu, kas tev dos tos 100 :mrgreen: speciālisti joptvai.

 

mudaciņš fuck.gif

  • Patīk 3
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

es i līks, papriekšu atrodi pretī tādu, kas tev dos tos 100 :mrgreen: speciālisti joptvai.

Neliktos ka tu no Rīgas. :D LTC jau sen piedāvā optiku ar satbilu ātrumu. Nu labi ja ne 100Mbit tad 70-90Mbit gandrīz vienmēr ir.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

JFH

Rīgā ne tikai lattelecom, tagad pat livas caur savu kabeli dod 100mb/s, nu 70 stabili ir. Reti kur rīgā nav pieejami 100mb/s

Link to comment
Share on other sites

Oho, bet pats smieklīgākais ka vairums kas sola tos 100Mbit nemaz tādu ātrumu nevar vai negrib dot, vienvārdsakot LTC ir forši ka ir garantētais minimālais 30Mbit, bet vairumam provaideru līgumos neaz tāds vārds kā garentātais nav, tikkai maksimālais kas tikkai retos gadijumos tiek dots. :) Bet šādām lietām nēsmu sekojis līdzi tā kā varbūt tie mazie kantori ir mainijušies.

 

Sry ka offtopic, bet domāju ka autora problēma ir atrisināta.

Link to comment
Share on other sites

Domājams, ka autors tos 13 Mb/s dabūja lietojot WLAN. Īstenībā tā kā tas rūteris ir b/g standarta, tad vairāk kā 30 Mb/s (+/-) izspiest vienkārši nevar protokola dēļ. Būtībā, ja gribi dabūt zināt reālo caurlaidību bezvadniekam, tad tos teorētiskos Mb/s izdaliet ar 2.

 

Šeit piekrītu, ka ar N klases rūteri būtu līdzēts vai arī kā bullis teica, ja po par tīklu.

 

Un protams, jāņem vērā, ka ne vienmēr varēs dabūt ārā simtnieku no trubas.

 

BTW, vai tas ir desktops vai laptops ir po, jo visiem jaunajiem un ne tik jaunajiem laptopiem arī ir 1 Gbps tīklene.

Labots - Android1
Link to comment
Share on other sites

Sāksim ar to, ka 108Mbit ar 802.11g standartu var dabūt izmantojot tikai neoficiālo "SuperG", kuru atbalsta ne visi ražotāji un abām iekārtām - gan rūterim gan datora WiFi ir jāsaprot SuperG.

Otrs - es stipri apšaubu šādas klases rūteru caurlaides spēju 100Mbit WAN pieslēguma gadījumā.

Ko darīt?

Kā jau tika ieteikts - ņemt jaunāku rūteri, vēlams ar Gbit LAN portiem un protams, 802.11n atbalstu.

 

Ieteiktu palasīties http://www.smallnetbuilder.com lapu, kur ir dažādu rūteru caurlaides spējas testi.

 

Gribu atgādināt, ka tas, ka datoram vai rūteri ir 1Gbit tīkla karte nenozīmē ka viņa caurlaides spēja ir 1Gbps.

Link to comment
Share on other sites

Nepareizi sapratāt. Man tie 13 Mbit ir parastajam PC, kurš pie rūtera pievienots ar vadu. Laptopam ir veel uz pusi mazaaks. ;)

Link to comment
Share on other sites

Par ātrumu jāmaksā! Ja gribi gan ar vadu, gan wireless dabūt tos 100MB/s tev vajadzēs šo -> http://www.dlink.com/products/?pid=530 Vēl joprojām viens no ātrākajiem, ja ne pats ātrākais savā klasē! Savējo nopirku no Ķīnas un samksāju nedaudz vairāk pa 40Ls. Plus ar jaunāko 1.34 firmvari vēl šamējamam iespējams piespraust usb flash vai cieto disku un nošārot tīklā, vai arī izveidot printera severi. Protams vairāk info Google. Iesaku! :cool2:

Link to comment
Share on other sites

Te dažam labam tiešām i širmis aizvēries. Tev protams var būt tie visi 100, bet otram galam nebūs un tur arī jēgas nekādas nav, Max ko var izspiest torentus kačāojot tas ir +/- 10 mb/s no viena torenta + vēl kaut ko citu darot tīklā normāli, kur tev tie 100 mb/s ibio, āksti. :jester:

 

mudaciņš fuck.gif

šitas tāds pats idiots, neko vairāk par diršanu neprot...

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nesaki viss, ka 100Mbps torentos nevar izspiest.

Tā kā torrentos bieži nesēžu, tad, maksimālais, ko man izdevās ir 10MB/s, jebšu 80Mbps.

Link to comment
Share on other sites

protams, ir izdevies arī visi 100, bet tad nu tīkls praktiski ir nelietojams. :mrgreen: bet nu LTC Optikas 10 mb/s tas ir ok un man domāt cik lielam širminiekam ir jābūt lai vēl vairāk vēlētos, tā jau pa 2 - 3 down nāk attiecīgais torents.

Link to comment
Share on other sites

Nu nē taču... Man ar rūteri ir 13 Mbps nevis MB/s!!! uTorrentā ātrums ir kādi 2-3MB/s a bez rūtera 12MB/s.

Link to comment
Share on other sites

H.Simposons no Rīgas

Zini kā sauc cilvēkus kuri runā par lietām kuras nezin? 3.14zdabols.

Es ar lattelecom bez problēmām velku ar 10-11 megabaitiem sekundē

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Es ar lattelecom bez problēmām velku ar 10-11 megabaitiem sekundē

par ko tad es arī runāju, kur tad tev ir tie visi maģiskie pārējie 100? :crazy_pilot:

 

Torentos tā ir robeža +/- Nerunājot par to kur tiek citur lietotas esošās tīkla vajadzības, piem, vpn`s un citi tīkli, tur var ātrums sasniegt stipri vien vairāk, bet tas šoreiz cits stāsts, autors tik kačā torentus un viss.

Labots - H.Simposons no Rīgas
Link to comment
Share on other sites

Es ar lattelecom bez problēmām velku ar 10-11 megabaitiem sekundē

 

par ko tad es arī runāju, kur tad tev ir tie visi maģiskie pārējie 100? :crazy_pilot:

 

velk ar 10 megabaiti sekundē, un tas ir 80 megabiti. Interneta pieslēgums ir 100 megabiti.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Ja ir zinasana par MikroTik, tad vari iepirkt tadu, un esoso izmantot ka WiFi aksespointu, ja vinam pastav tada fica parslegt, ta pat tur atrumu nav svarigs.

 

P.S. Pedejiem weblogs vispar stiligi tagad sabuvets ir.

Labots - H.Simposons no Rīgas
Link to comment
Share on other sites

par ko tad es arī runāju, kur tad tev ir tie visi maģiskie pārējie 100? :crazy_pilot:

 

Torentos tā ir robeža +/- Nerunājot par to kur tiek citur lietotas esošās tīkla vajadzības, piem, vpn`s un citi tīkli, tur var ātrums sasniegt stipri vien vairāk, bet tas šoreiz cits stāsts, autors tik kačā torentus un viss.

Ak dievs, lasi nevis megabiti, bet megabaiti, 11 megabaiti sekundē tas ir gandrīz 100megabiti sekundē, 100mbps - 12.5 MB/s

Link to comment
Share on other sites

Tiešām kolēģiem brilles aizsvīdušas?

Tāda juška ka abi ir lietojuši un nesaprot par ko runā, bet zin ap ko lieta grozas... :smoke:

Labots - Martinsh
Link to comment
Share on other sites

Es runaju par pretejo pusi, LTC viss ir skaidrs :crazy_pilot:

 

ne visiem ir tik labs internets un kur nu vel up ka LV Latteleoms piedava.

Link to comment
Share on other sites

H.Simposons no Rīgas

Par ar livas var vilkt tuvu 100mbps, tas ir no kabeļmodēma. Torents nevelk no viena cilvēka, par ja būs 10 seedi un katram pa 10mbps tad ātrums summēsies

Link to comment
Share on other sites

... un esoso izmantot ka WiFi aksespointu, ja vinam pastav tada fica parslegt, ta pat tur atrumu nav svarigs.

...

Teorētiski var jebkuru WiFi rūteri pārvērst par Access point. Vadu spraužam vienā no LAN portiem, WAN portu atstājot tukšu. Rūteriem parasti LAN porti un WiFi savstarpēji darbojas switch režīmā, līdz ar to tie darbojas vienā subnet`ā. T.i. Šādi saslēdzot vadus access point otram tīklam būs pievienots it kā caur Switch, taču fiziski atradīsies vienā kastītē ar Switch.

Vai šis joks darbosies konkrētajam rūterim, var noskaidrot tikai notestējot.

Atkarībā no vēlmēm varam arī WiFi rūterim izrubīt DHCP serveri, lai IP adreses dala otrs rūteris. Es laiku atpakaļ šādi sev biju izveidojis tīklu, jo negribēju likvidēt esošo Linux rūteri un WiFi rūteri bija lētāki par plikiem AP.

Link to comment
Share on other sites

Nu nē taču... Man ar rūteri ir 13 Mbps nevis MB/s!!! uTorrentā ātrums ir kādi 2-3MB/s a bez rūtera 12MB/s.

Rūteris nespēj noNATot torrenta daudzās konekcijas...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja ir zinasana par MikroTik, tad vari iepirkt tadu, un esoso izmantot ka WiFi aksespointu, ja vinam pastav tada fica parslegt, ta pat tur atrumu nav svarigs.

 

Ar šo ieteikumu par Mikrotik uzmanīgi. Iespējams kādi jaudīgie modeļi arī spēj to nodrošināt, tomēr no pieredzes bija situācija ar 200Mbit LTC optiku. Uzlikām Mikrotik 433AH, kurš ar 200mbit galā netika. PAPILDINĀTS/LABOTS: ar to netika galā ari 750G.

Ja atmiņa neviļ, tad vairāk par simtpadsmit no speedtest nevarēja cauri dabūt.

 

Risinājums bija Zyxel NBG-460N. Nebija tad un arī tagad nav no tiem jaunākajiem modeļiem, tomēr savu darbu dara labi. Cena bija zemāk nekā konkrētajam 443AH, tomēr prieksh mājas vajadzībām der lieliski.

Labots - Mocha
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Uzlikām Mikrotik 433AH, kurš ar 200mbit galā netika.

Ja atmiņa neviļ, tad vairāk par simtpadsmit no speedtest nevarēja cauri dabūt.

Bet ko tad Tu gribēji no 100Mb rūtera?! Domāt (un apskatīt specifikāciju) vajag pirms pirkšanas!

Link to comment
Share on other sites

Bet ko tad Tu gribēji no 100Mb rūtera?! Domāt (un apskatīt specifikāciju) vajag pirms pirkšanas!

 

Prieks ka kāds seko līdzi!

Tas 433uh tika iegādāts, lai būtu viena kaste visam, tojest lan un N wifis, kad radās gribēšana dabūt pilnu trubu, tad paralēli tika uzlikts RouterOS 750G, ar domu nu tak būs viss kārtībā. Un tomēr nekaa - arī tas nevarēja 200Mbit LTC optiku pavilkt.

 

Mana sākotnējā pamatdoma bija - pirms iegādāties MT produktus, vajag apdomāt varbūt pietiktu arī ar manis jau pieminēto zyxel. Prieksh LTC optikas un mājas vajadzībām būs gan lētāks gan viss vienā.

 

p.s. Nav man pretenziju pret MT, pats to pamatā izmantoju, tomēr ikdienas home-net bieži vien tas nav nepieciešams

Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

Negribas jaunu tēmu cept, bet jautājums par wifi. Tātad, vai ir vērts likt wifi rūteri ar n atbalstu, ja laptops atbalsta tikai b/g? Manā sādžā drīz būs pieejama LTC optika, bet nesaprotu vai varēšu izmantot. Pašreiz koridora tumšajā galā darbojas D-Link DI-524.

Link to comment
Share on other sites

Esmu ļoti apmierināts ar šo rūteri, strādā ideāli. Zona laba. Atrums ar no torentiem ap 10 MB/s tā kā 100 mbp/s var dabūt, sola jau vairāk , bet kurš tad mūsdienās nesola? Tā ka izmest 40 ls par kaut kādu rūteri neredzu nekādas vajadzības.

 

http://220.lv/product?p=77054〈=LV&ccy=LVL&host=220&ob=stars_d

Labots - Maris77
Link to comment
Share on other sites

ir vērts likt N rūteri, citādi pēc gada domāsim atbildi uz jautājumu, vai ir vērts pirkt laptopu ar N tīklu, ja rūterim ir tikai b/g.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Prieks ka kāds seko līdzi!

Tas 433uh tika iegādāts, lai būtu viena kaste visam, tojest lan un N wifis, kad radās gribēšana dabūt pilnu trubu, tad paralēli tika uzlikts RouterOS 750G, ar domu nu tak būs viss kārtībā. Un tomēr nekaa - arī tas nevarēja 200Mbit LTC optiku pavilkt.

 

Mana sākotnējā pamatdoma bija - pirms iegādāties MT produktus, vajag apdomāt varbūt pietiktu arī ar manis jau pieminēto zyxel. Prieksh LTC optikas un mājas vajadzībām būs gan lētāks gan viss vienā.

 

p.s. Nav man pretenziju pret MT, pats to pamatā izmantoju, tomēr ikdienas home-net bieži vien tas nav nepieciešams

 

Nu nezinu...

Man ir MT 750G uz LT 200 Mbit optikas.

Vakar naktī pārbaudīju ar net.speedtest.lv .

180/180 šorīt 170/160 (protams bez rūtera ir vairāk).

Torenti ar mēģināti darbināt uz maksimālo. Nekādas uzkāršanās. Un tajā paša laikā arī internetā var normāli pastrādāt.

Tāka rūteris spēj darboties.

Priekš Wlan man ir TP-Link TL-WA901N. Tik portatīvajam nav N kartiņas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...