Jump to content

Būtistu izglītība


Destructo
 Share

Kāda ir tava izglītība?  

73 members have voted

  1. 1. Atzīmē piemērotāko

    • Bakalaura grāds
      19
    • pirmā līmeņa profesionālā augstākās izglītība
      6
    • augstākā profesionālā
      8
    • maģistra grāds
      13
    • doktora grāds
      2
    • cits (ieraksti komentāros kāds)
      2
    • vidējā izglītība
      20
    • pamatizglītība
      3


Recommended Posts

Inženierzinātnēs budžeta vietu ir vairāk nekā saprašanas... tajā pašā RTU ETF (vismaz 2008.gadā) bija 140 budžeta vietas telekomunikācijās.

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Visu dzīvi pavadīju mežā, kopā ar Igaunijas lāčiem. Tie mani izmācīja par krietnu un viedu vīru! :crazy_pilot:

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Vidējā speciālā (profesijā, kurā nestrādāju) un daudz daudz prakses (IT). :cool2: Augstākajai žēl laika un naudas, un tikai tīri papīra pēc nemācītos. :finger:

Link to comment
Share on other sites

Mans studiju grafiks:

1) Lubānas vidusskola 11 gadi --> atestāts par vidējo izglītību

2) LU FMF 6 gadi --> dabaszinātņu maģistra grāds datorzinātnē [ar izcilību] :)

3) LU EVF 2 gadi --> sociālo zinātņu maģistra grāds vadībzinātnē

4) LU EVF vēl 2 gadi uzņēmējdarbības vadības doktora studiju programmā --> studijas apturētas pēc paša iniciatīvas.

 

Mācīšanās [nevis sēdēšana auditorijā] paplašina redzesloku, dod jaunus kontaktus, sniedz atbildes uz jautājumiem.

Ja ir iegūts kaut kāds izglītības līmenis, jāturpina to paplašināt, lasot un pētot nozares aktualitātes un pārbaudot praksē teorētiskās atziņas.

 

Ja jautājums ir par bakalaura grāda iegūšanu, tad tas ir tīrs disciplīnas jautājums. Maģistra grādam vajag smadzeni un, vēlams, arī darba pieredzi nozarē, kas būtiski uzlabo jautājumu izpratni.

Ja nav naudas studijām, tad var izmantot apstākli, ka kursiem pamatā ir viena vai vairākas grāmatas. Atrodi, izlasi un pamatos varēsi sekot studentiem ar atšķirību, ka nebūs socializācijas, pasniedzēja tekstu un iespējas saņemt pasniedzēja atbildes uz jautājumiem.

Link to comment
Share on other sites

Specialitāte: datorsistēmu un datortīklu administrators.

Pamats, vidus: Salas vsk.;

Augstāk (1. piegājiens): Latvijas Universitāte - dizains (nepabeidzu, nomācījos 1 gadu);

Augstāk (2. piegājiens): Jēkabpils Agrobiznesa koledža - IT faka.

 

Ir bijusi doma studēt vēl pa specialitātei Rēzeknes Augstskolā vai RTU. Faktori kas pagaidām attur - pirmais, labi jārubī matene, nožēlojami, ka man ar to ir grūtības, otrs - atkal tās būs braukāšanas/dzīvošanas izmaksas, trešais faktors - neaizgāju, jo bija darbs.

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

Rīgas 100. vsk. - pamatskola

Rīgas 6. vsk. - videne

Tad biju iestājies RTU būvniekos, pēc pirmā gada secināju, ka negribu to studēt un ar darbu apvienot nevar (uzreiz pēc videnes sāku strādāt maiņu darbu degvielas uzpildes stacijā).

LU Ķīmijas fakultāte - bakalaura grāds, diezgan veiksmīgi varēja savienot ar darbu (apmeklēju aptuveni 30-50% no lekcijām un visus laboratorijas darbus).

2 gadi dzīves jēgas meklējumos. Vairāki darbi IT supporta jomā, lai secinātu, ka tas nav priekš manis. :D

LU Fizikas un Matemātikas fakultāte - maģistra grāds matemātikā.

Florences universitāte, Itālija - Uzsāku doktorantūras studijas, secināju, ka tur man nepatīk un falsificētu rezultātu publicēšana nav mans lauciņš.

Groningenas Universitāte, doktorantūra, Bioinformātika/Metabolomika. Vēl 2 gadus man ir finansējums doktora grāda iegūšanai. Pašlaik bāzējos Glāzgovas universitātē.

Link to comment
Share on other sites

Kāds tur + ja tik ilgi nevar izlemt ko dzīvē grib pasākt un kur tiešām pilnveidoties, tad ir smagi un jājūt līdz...

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Līdz vidējai: Iļģuciema vsk. (1. - 6. kl.), RV1Ģ (7. - 12. kl.)

Augstākā: LU FMF bakalaura grāds dabaszinātnēs, fizika.

 

Studijas tiek turpinātas turpat maģistratūrā. Paralēli studijām pēdējo pusotru gadu darbs nosacīti savā specialitātē (fizikālu procesu datormodelēšana). Šajā jomā studijas tikt tiešām nenotiek papīra pēc. Maģistratūrā sarežģītība kļūst vēl nopietnāka. Ja var pavilkt, tad beigu biegās tiešām ir plašas iespējas. Varbūt ja ne gluži LV (ir iespējas, bet ne tik plašas), tad Eiropā noteikti.

 

EDIT: Jāpiebilst gan, ka ja ir spējas un ambīcijas, labāk apgūt fiziku kādā pieklājīgā ārzemju iestādē, jo, lai arī līmenis dabaszinātņu studijām LV ir labāks, nekā citos novirzienos, tik un tā tas ir diezgan skumīgs, ja tā objektīvi paskatās...

Labots - Tehnoman
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Kāds tur + ja tik ilgi nevar izlemt ko dzīvē grib pasākt un kur tiešām pilnveidoties, tad ir smagi un jājūt līdz...

A ar tevi pašu kā ? Zini , ko gribi panākt un kur pilnveidoties ?

 

P.S. Nesaskatu , ka te būtu kaut kur jājūt līdzi - līdzjutības parasti izsaka palicējiem pie bēru galda .

Link to comment
Share on other sites

A ar tevi pašu kā ? Zini , ko gribi panākt un kur pilnveidoties ?

esmu laikam no tiem retajiem debīlajiem kas tiešām zin... :pardon:

Labots - H.Simposons no Rīgas
Link to comment
Share on other sites

Es esmu konstatējis, ka šis tas no skolas gudrībām tomēr noder. Anglijā bieži darba intervijās prasa visādus grafu un koku apstaigāšanas algoritmus u.c. lietas, par kurām neizglītotie parasti nekā nav dzirdējuši.

 

Un parasti liek rakstīt programmas uz papīra/tāfeles - process, kurā LU studenti, kad es tur mācijos, tika trenēti stundām. Kā izrādās, tās ir ļoti vērtīgas prasmes. :pooh_lol:

 

Par piemēru, Guglē kandidātiem liek 4 stundas rakstīt programmas uz tāfelītes un katrai programmai novērtēt sarežģītību.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, skatoties rezultātu, nez kāpēc šķiet, ka šābrīža vidusskolēni ķeksē "Vidējo izglītību". Vajadzētu precizēt, ka runa ir par pabeigtu izglītību!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...