Jump to content

5.1 dolby


ozijs
 Share

Recommended Posts

Izeja optiskā vai koaksiālā (tip "tulpe" viena)?

Praktiski jebkurai mājas kino sistēmai/resīverim ir S/P DIF ieeja

Tikai ja ir koaksiālā, tad noteikti jāpaskatās vai resim tāda būs.

Pašiem lētākajiem nav.

Link to comment
Share on other sites

izeja optiskā!

Tad sanāk ka man tas sat uztvērējs vel jālaiž caur ko, vai caur kadu dvd atskaņotaju? vai ir tādas sistēmas kur tikai tumbas pie kāda resivera kurš tur visu taalak apstraadaa, jo man jau piem. tas dvd atskaņotājs nafig nav vajadziigs.

ir kautkādi konkrēti piemēri šaadaam sis'tēmām, vai vismaz vieta kur taadas latvijāa atrodamas?

Link to comment
Share on other sites

Ja ir optiskā, tad viss labi, vajadzēs tikai optisku Toslink vadu attiecīgā garuma - nopērkami praktiski visur, 60cm teiksim maksā zem 1ls.

Garumu zināsi tad, kad izlemsi cik tālu no sat tjunera būs resis.

Resis+5.1 tumbas ir papilno, atkarīgs no finansēm.

Sākot no zem 100ls un uz augšu. DVD pleijeris vispār tur nav vajadzīgs.

Lētāki pat vēl mazāk maksā:

http://www.dateks.lv/cenas/14/43739_microlab_m_1113_5_1_49w_rms_wooden.php

 

Protams, ņem arī vērā to, ka sat tjunerim ir S/P DIF izeja, nenozīmē ka visās pārraidēs būs 5.1 skaņa.

Tas ir atkarīgs no konkrētā raidījuma - filmas, pārraides utt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Skaidra lieta, ka pirmais jānoskaidro vai maz ir kas skatāms tai Dolby Digital 5.1! Tad jācierē drīzāk kaut kādā filmu kanālu virzienā. Vai Simpsoni jāskatās, tiem sākumā bija Dolby pašreklāma, bet šķiet, ka tāpat bija Dolby 2.0...

Link to comment
Share on other sites

nu cerams ka ntv+ un canal digital nav tikai pašrreklāma par to 5.1

Tikai tagad taada problēma ka nezinu iisti kur dabuut to ieriici, šodien gadijas but elkora un vel kaadaa liidziigaa iestaade a tur tikai z-5500... kautkaa švaki ar piedaavaajumu, varbut kads zin kur ko taadu apskatīt?

 

tiešām neviens neko tādu nekur nav redzējis???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da visur esmu izvazājies, neviens nekur neko loģisku nav varējis pateikt... mums nav, mums nav, ej tur nezin kur.

Link to comment
Share on other sites

Visur esi izvazājies un nekur nevar nopirkt resīveri? Vispār jau būtu labi saprast, ko tad īsti gribi resīveri + akustikas vai plastmasas datorgrabuļu komplektu - tipa kinozāle? Budžets šim pasākumam?

Link to comment
Share on other sites

Var jau nopirkt resīverus kautkur, ben nu lielajos centros(spice, alfa, elkor) tā īsti nav ko a mazās bodes neesmu manijis, bet man neinteresē pārmaksāt par to pasākumu un pirkt 1x1m lielu resīveru ar neskaitāmām fīčām, ieejaam un izejām kuras nekad netiks izmantotas. Vienīgā doma lai no sat uztvērēja varētu dabūt filmas 5.1 un viss. nevajag nekādus uberkrutos mega skaļruņus kautkādām ultraskaņām utt. galvenais lai ir daudzmaz normals DD efekts. Budžets ne vairak kā 200, max 250 ls. Nav man dzīves mērķis uztaisīt mājās operas namu. vienkārši reizēm paskatīties kino ar skaņas efektiem!

Link to comment
Share on other sites

Ja budžets 200 Ls būtu tikai resīverim bez akustikām, tad OK. Ja budžets kopā ir 200 Ls, tad meklē jebkurā interneta bodē pēc atslēgas vārda "mājas kinozāle" uz izvēlies, kas labāk patīk. Protams arī Elkorā ir gana plaša izvēle šīm mantiņām.

Link to comment
Share on other sites

Tad pērc kaut kādu dator-5.1 kuram pastūzis komplektā nāk, kādu Logitech, Sven vai taml.

Neesu tajos spēcīgs jo man ir normāls 5.1 resis (tāpat zem 300ls (pat zem 200) maksā ja neizvirst) un akustika.

Akustiku var laika gaitā piepirkt klāt - sākt ar 2.0 tad lēnām sapirkt pārējās 3 un sabi.

Akustiku un resi tomēr pērk uz gadiem un reti maina.

 

HTB+ filmu kanālos ja filmai ir 5.1 skaņa pirms tās iet tāds īss Dolby traileris.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

@ ivo

Tur jau ir tā lieta ka elkorā ir mājas kinozāles vairumā, bet man jau to dvd atskaņotāju nevajag :)

 

@MārcisB

Tāpēc jau es ar tagad skatos uz to Logitech z-5500, ja jau skaņu var pareizo dabūt ārā tad jau kāda starpība kam viņš domāts, datoram vai tv!

cerams ka tā uzparikte darbojas :D un par to Dolby traileri, jā esmu tādu manijis.

 

vienīgi vai tur skaņa neiet bildei pa priekšu vai otrādi ja tā (s/pdif no sat uztvērēja uz Logitech un hdmi no sat uz tv) saslēdz?

Labots - ozijs
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tie digital out no TV kastēm ir t.s. pass through, kas tieši domāti attēla sinhronizācijai ar skaņu (pa HDMI iekšā, pa coax ārā).

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Atzīšos, ka drusku neuzķēru pēdējo autora postu. Bet kopējā doma ir tāda, ka ir zināmas problēmas kopš CRT izzušanas ar attēla un skaņas sinhronizāciju. LCD ne tik ļoti ir tā atšķirība (skaņa iet pa priekšu attēlam, jo TV kaut ko darās, rēķina, zīmē u.t.t.), ja nav ieslēgti visādi digitālie ķemmes 3D filtri. Bet plazmām gan ir samērā izteikti. Līdz ar to šādas parādības šobrīd novērš divējādi - vai nu caur TV ar jau pieminēto HDMI iekšā ar visu skaņu un tālāk dod ārā no TV pa coax digitālo; TV pat jau skaņu ir "sabremzējis". Otra iespēja ir "bremzēt" ar resīveri (skaņu no jebkāda veida pleijera uzreiz padod uz resīveri), šobrīd nopērkamajiem ir tāda iespēja par sekundes daļām skaņu "bremzēt". Ja resīverim ir vairāk kā 5...7 gadi, tad šāda f-cija visdrīzāk nebūs.

Link to comment
Share on other sites

tātad autora pēdējā posta doma. Vai tā vietā, lai no sat tunera ietu optiskais vads uz kautkādu vēl nezināmu mājas kinozāli un hdmi vads uz tv, no sat tunera iet hdmi vads uz tv un no tv iet āra vads pa to digital out uz vēl nezināmo mājas kinozāli iegūstot 5.1! tādejādi apejot to ka mājas kinozālei vajag obligāti optsko ieeju, ar cerību ka tās digitālās ieejas iespējams ir biežāka parādība(iespējams pavisam aplami maldos).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Davaj, atzīstās kurš Spices elkorā nopirka pēdējo z-5500!!! Es tagad nevarēšu dzirdēt DD salūtu pa pirmo rīgu! Svētki čupā!

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Man liekas , ka ozij, tev nav nekāda priekštata par ^mājas kinozāli^ vai dolby efektiem vispār...DD efektu nevar dabūt no viena vada un plastmasas skandām! Kāds tev ir sat tuners, cik kanalus rāda ar 5.1 skaņu?

Link to comment
Share on other sites

tam z5500 ir 5.1 dekoderi, pa optiku padod signālu, un viss notiek. Tas iespējams ir lētākais risinājums, kā dabūt 5.1 skaņu. Gan jau efektus dzirdēs.

Link to comment
Share on other sites

Man liekas , ka ozij, tev nav nekāda priekštata par ^mājas kinozāli^ vai dolby efektiem vispār...DD efektu nevar dabūt no viena vada un plastmasas skandām! Kāds tev ir sat tuners, cik kanalus rāda ar 5.1 skaņu?

tik traki jau nav ka nezinu kas ir DD :boast: tuneris digiline7000HD ak kanāli pa pilnam salasās CanalDigital, ntv+, skyUK :)

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Vēl ir viens variants , ja negribi pilnu maju ar vadiem un resniem pastiprinatājiem un vēl lielākām skandām-------ir tie saucamie soundbar,jeb viens skaļrunis ar iebūvētu pastiprinātāju.Laikam tajā viena skandā ir ielikti daudz mazi skaļrunīši , kas imitē 5.1!! Izskatas eleganti , tada taisnstūrveida skanda domāta likt zem plazmas vai lcd!!! ir visi analogie un digitalie pieslēgumi ,dažām pat ir sub. izeja! No modeļiem labi ir JVC TH-BA1 , Samsung HT-WS1G un Yamaha YHT-S400. Domāju labi ,jo labi maksā , Anglijā no 300 līdz 400 marciņām,bet laikam basu skaļrunis arī visiem trim modeļiem nāk līdz!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ai nu kaut kāds stulbums - no vienas plakanas tumbas gaidīt telpisku skaņu. Nekā vairāk kā eho efektu tur saklausīt nevar! Un vēl tādu piķi izmest... nu tur ir jābūt pamatīgi mārketinga saslimdinātam :fool: Domā, tās 6 tumbas aiz neko darīt pa telpu izmētā un kaut ko pēcāk ar mic mēra un regulē un to pašu var panāk ar khemmm soundbāru? Moš tāds arī labāk par TV iebūvētajiem skaļruņiem pļerkst, bet ne vairāk.

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Saprotu,ka 6 skandas liek, ja grib kaut kādu DD efektu izspiest, bet te autors negrib ne pa ^^normāliem^^ vadiem ne pastiprinātajiem ne skandām neko dzirdēt,tad iedomājos soundbar viņam derētu!!:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tā, biški atkal bija laiks pievērsties šim pasākumam, pieslēdzu muzikas centru pie sat uztvērēja audio izejas, skaidra lieta ka bilde no skaņas atpaliek, pieslēdzu pie tv audio izejas, protams ka skaņa reizē ar bildi. Tātad secinājums, vajag kinozāli ar skaņas aizturi, vai kā viņu tur sauca, vai arī variants ka ņemu audio no tv digital audio out izejas, tik vai tur arī nāk ārā tas 5.1? un kur man to otru vada galu spraust, kādu ierīci meklēt, vai nebūs skaņas nobīde?

 

Hmmm, tiešm neviens neko par šo nezin teikt? kur visi spečuki palikuši???

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Atkal no sākuma-------tev trūkst tikai resīvers un piecas skandas ar subi. , kur ir problēma? Resi jaunu var paņemt pa 200Ls labu labo,skandas gan ieteicams ņemt bišku virs 200Ls un viss, ā pārīti HDMI vadu!!! Un no TV 5.1 nenāks ārā,saproti satelīts jau pa optiku vai koaksiālo dod ārā 5.1 , atstāj TV kā monitoru!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

jā nu doma jau Tava skaidra, bet nav man velmes izlietot 400+ ls par kinozāli un arī istaba pamaza lai tur vēl gribētu likt lielus skaļruņus, tāpēc gribas kautko vienkāršaku, bet pietiekami labu risinājumu!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...