Jump to content

Iesakiet labu cepamo pannu


Krishius
 Share

Recommended Posts

Labas!

 

Visi tie Tefali, šmefali un pārējie teflona brīnumi ir apnikuši. Ne manās mājās, ne radu mājās, ne draugu mājās šitās pannas nekad ilgi nav kalpojušas - viss pretapdeguma slānis ātri vien izgaist (lai cik rupīgi pret jamo neattiektos) + teflons nav diezko veselīgs.

 

Ir provētas divas dažādas klasiskās baltkrievu čunuga pannas - tām tāpat rauj klāt, cep kā gribi. Runā, ka čuguna pannu vajagot kaut kā īpaši sagatavot - tip, piecept ar kaut kādiem taukiem vai ko tur, kamēr galīgi svaiga - tad turpmāk it kā klāt neraujot, bet šitā tikai tāda tautas klača laikam.

 

Tagad tiek lietota pārdesmit gadu veca panna (no laukiem savākta - vecvecāki jamo vēl lietoja) no kaut kāda mistiska metāla sakausējuma - it kā viss baigi ok - klāt rauj tikai tad, kad nemāk gatavot, bet tam pannas materiālam ir klāt alumīnijs, kas arī nav veselībai ieteicams + tā panna ir tik veca, ka izskatās visai briesmīga - nevar vairs atberzt.

 

 

Ko varat ieteikt - tā, lai ilgi kalpo un nesatur nekādus teflonus un tml. brīnumus?

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Man arī ir baltkrievu čuguna panna - viss ir vienkārši lieliski. Un tā ir bijis ar visām čuguna pannām.

Pannu pirmajā reizē vienkārši ielej eļļu un izkarsē. Un viss.

 

Tu taukus/eļļu pietiekami lej uz pannas ?

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pannas izvēle diezgan atkarīga ko gatavo un uz kādas plīts. Tagad jau pārsvarā taisa visus dibenus plakanus (der gāzei un elektrībai), bet indukcijai jau ir pavisam cita dziesma. Kā jau minēju - ko taisies gatavot? Jo plānās pankūkas cept un kaut ko sautēt vienādas formas pannā ir diezgan sarežģīti. Trešā lieta - vai komplektā nepieciešams vāks. Tad vēl ir nianses, kā rokturu skaits, nedegoši/noņemami rokturi...

 

Pats esmu par izcilām nokristījis laikam vācu ražotāju SKK.

 

http://www.cooksparaphernalia.co.uk/buy-guide/skk-pans.html

 

Ir lietošanā ģimenē 4 šī ražotāja pannas pie dažādiem lietotājiem un visi ir apmierināti, pannas izskatās pēc 2 gadu lietošanas kā jaunas. Protams, ar naža galu neviens nebaksta, bet arī nav jālieto tikai koka instrumenti.

Link to comment
Share on other sites

Es tomēr par Teflona pannām. Bet labām teflona pannām (lasi: vismaz 30Ls vērtām). Man 7 gadu laikā nedz pārklājums ir nogājis nedz kas. Ražotājs Ballarini. Un, jā, man ļoti patīk tas, ka lai ko es darītu, tur nevajag nekādu eļļu vai taukus. Un visu var viegli nomazgāt bez skrāpēšanas. Zinu tikai vienu veidu, kā var sabeigt teflona pannu piedededzinot - vajag piededzināt cukuru. To gan nevar nomazgāt. :D

 

Bet par kaitīgumu runājot - cepamā eļļa ir daudz kaitīgāka, nekā teflons. Sazvērestības teoriju cienītājiem gan nevarēšu oponēt - tās jau ir katra personīgās psiholoģiskās problēmas.

Link to comment
Share on other sites

čuguna pannu vajag apstrādāt ar sāli, ja rauj klāt. vienkārši saber tur pilnu ar rupjo sāli un karsē uz vidējas liesmas pārdesmit minūtes. Pēc šīs procedūras problēmu vairs nebūs krietnu laiku, kad sāk atkal raut klāt - tas jāatkārto.

Link to comment
Share on other sites

Par sāli tiesa . Tā vēl no vecmammas nākusi gudrība . Darbojas gan uz čuguna , gan bleķa pannām .

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

Atbalstu Vilx domu - labāk teflons nekā tauki.

Par ilgmūžību - normālas cenas pannām teflons nebirst nost, tik pati panna zaudē izskatu un ciemiņu priekšā kļūst neērti.

Neredzu problēmu pieņemt, ka pannas var mainīt ik pa 3-4 gadiem. Tas vienalga ir 2x retāk kā telefona maiņa.. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Es par čuguna pannām.

Antilā var pasūtīt zviedru čuguna pannas par ļoti labu cenu.

Ir mēģinātas arī visādas dārgās teflona pannas, arī Ballerini. Pēc 2 gadi tāpat beigtas.

Teflons acīmredzami nost nebirst, bet uz gāzes degļiem var viegli pārkarsēt un tad tāpat sāk sadalīties.

Kad palasa par teflona iespējamo kaitīgo ietekmi, ar to pārklātās izmantoju minimāli. Ja nu tikai kādas olas uzcepšanai.

Ar čuguna pannām ir lielāka ņemšanās, bet to var pieciest. Perfekti tur karstumu.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Iesaku pannas ar keramikas pārklājumu -

Nav lētas, pie mums grūtāk dabūt. Tas pats Ballerini arī piedāvā.

Link to comment
Share on other sites

pagaidām gadu iet SKK pirkts gemosā, cena saprātīga un pagaidām nekas neliecina par nogurumu, pārklājums bija teflons ar kautkādu vēl iztrurīgu vielu kopā, tape klāt turas labāk.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vilx-

 

Parasti nobeidzas ātri tiem, kas ar metāla karotēm, nažiem kasa nost cepāmo materiālu. Labas teflona pannas man kalpojušas minimums 6 gadus.

 

Cik novērojis, tad ilgāk kalpo tās, kam pannas virsma ir rievota, punktota utt. Pat nodilstot teflonam saglabā savas īpašības, ja vien spraugās nav piedegums veidojies (ja reti mazgā). Arī pannas pārkarsēšana noved pie ātras nolietošanās.

 

Rimi, maksimas akcijās tirgotajās pannās teflona kārta ir ļoti plāna, līdz ar to ātri vien teflons izdilst.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Mjā, taisnība, es arī reliģiozi skaros klāt tikai ar plastmasu/koku, un pārkarsēt nekad nav sanācis. (kā to vispār var dabūt gatavu? aizmirst par pannu uz uguns?)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Šodien ar taisījos aizsākt šādu tēmu. Arī ir bijušas TEFAL, Ballarini, vēl kaut kādas, pēdējā laikā mazāk brendīgas, visas, ne plānās, ar teflona pārklājumu, tā ap 15-25 Ls 24-28cm. Pēdējā noname tirgū pa 11 Ls. Ja iepriekšējās 2 gadus novelk, tad pēdējā gadu. Tad jau tas pats vien sanāk naudas izteiksmē + katru gadu jauna, smuka, tīra, bet piegriežas. Būs jānomēģina Rimčikā noskatīto ar "balto" ceramic pārklājumu, tikai neatceros ražotāju (varbūt kāds ir ievērojis?). 25,00 Ls šķiet ļoti laba cena priekš 28cm, a to, nopirkt pa 30... Ls kādu kruto ar teflonu, un sargāt kā acuraugu!!! Nu nē!

 

Mežavecis

Parasti nobeidzas ātri tiem, kas ar metāla karotēm, nažiem kasa nost cepāmo materiālu. Labas teflona pannas man kalpojušas minimums 6 gadus.

Nu gluži ar nazi jau nebaksta, bet metāla karote šad un tad jau gan tiek lietota, piemēram mērces savākšanai. Tāpēc arī besī ārā tā ievainojamība. Un nesaskatu arī atšķirību starp metāla karotes apaļo malu un plastmasas vai koka lāpstiņu, nu noberžas viņš tomēr!

 

Klau, tiem kam ilgi kalpo teflons dārgais, cik bieži nedēļā lietojat? Man +/-reizi dienā toč.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Da nevajag nemaz kasīt, lai to teflonu sabojātu, tieši nedēļu atpakaļ galonku taisīju un pa pālim aizmirsu ieziest pannu ar sviestu pirms likt tur iekšā cūkas stulmus - paspēja pieraut pirms izdalījās sulas no gaļas un viss, ņemot nost nonāca jau smuki kopā ar teflona gabaliņiem :(

Link to comment
Share on other sites

kādus četrus gadus lietoju BergHOFF pannu un katlu no nerūstošā tērauda

ir tīri labi,nendaudz jau pierauj būs jāpamēģina sāls

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Visu laiku muļļāju pirkumu, līdzkamēr šodien ņēmu un nopirku BergHOFF pannu ar keramisko pārklājumu.

Cena arī bija ļoti pieņemama - ar 20% atlaidi samaksāju kaut kādus 20 Ls par pannu + vēl 6 ar kapeikām par vāku.

Redzēs kā būs... Vakariņas jau uzcepu - pagaidām ir ok.

Link to comment
Share on other sites

Mjā, taisnība, es arī reliģiozi skaros klāt tikai ar plastmasu/koku, un pārkarsēt nekad nav sanācis. (kā to vispār var dabūt gatavu? aizmirst par pannu uz uguns?)

 

Tici vai nē brača uzlika pelmeņus vārīties tā arī katliņu piededzināja, pat pelmeņi līdz katlam netika ...

manu 50 ls vērto pannu kura man kalpoja 5 gadus (pat sieru nevarēju piededzināt pie pannas) pārvērta par nezināmas izcelsmes sakausējumu vienā vakarā, kad ierados mājās panna bija sarkana, viss ar dūmiem un lamuvārdiem... Diagnoze programmētājs, mākslinieks jo.....

Protams atvainojos tiem programmētājiem kas ieraksta kodus smadzenē un tādus sūdus nedara.

 

nu pats pārgāju uz baltkrievu čugunu, virtuvē ēst gatavot var tikai es vai sieva

Link to comment
Share on other sites

Kvešns. Pirms laika nopirku tefal pannu ar to sarkano riņķi pa vidu. Nereizi man viņš palicis spilgtāks. Brāķis?

Link to comment
Share on other sites

Pa kaut kādu krievu kanālu skatījos raidījumu pa Tefal pannām. Izrādās, ka ļoti daudz ir pakaļdarinājumu - ar tefala un utt. metālu sakausējuma. Pie īstas Tefal pannas magnēts nedrīkst pievilkties.

Link to comment
Share on other sites

Maximas uzlīmju panna pirms 2-3 gadiem dalīja, joprojām kalpo godam. Hz kas tas par pārklājumu...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pie īstas Tefal pannas magnēts nedrīkst pievilkties.

 

Tā nevar būt! Ja magnēts nelīp klāt, tad tādu pannu nevar lietot uz indukcijas plīts. Diez vai Tefal vēlas izslēgt no sava klientu loka visus indukcijas lietotājus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā nevar būt! Ja magnēts nelīp klāt, tad tādu pannu nevar lietot uz indukcijas plīts. Diez vai Tefal vēlas izslēgt no sava klientu loka visus indukcijas lietotājus.

Patiesība ir pa vidu.. :)

Tefal produktu klāstā ir dažādas līnijas - gan indukcijas plītīm, gan arī tām nederīgas..

Link to comment
Share on other sites

Nesen vienu dokumentālo filmu skatījos, par traukiem, par pannām tur ar bija teikts, kādas drīkst/nedrīkst izvēlēties. Dokfilma krievu valodā.

Labots - Araabs
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Pie vienas sāpes moš iesakiet, kur var sadabūt palielu dziļo cepešpannu. Vecaimātei pūra pirkums jau uz galu pāris gadus. +- 50*40 cm būtu OK. Kur tik skatos, tādi štrunti pa 30, 20 cm vien ir.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pie vienas sāpes? Topiks gadu vecs :sarkasms:

 

Lielos izmērus pa ebay.de meklē.

Link to comment
Share on other sites

Adminiem nekā neizdabāt :) Te sērčā nevar atrast, te mironi groza no viena sāna uz otru :yahoo:

 

Njaa, tā vien izskatās, ka dzimtenē nikā laba nedabūs. Nāksies aiz trejdeviņiem kalniem lūkoties

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...