Jump to content

Nevar uzinstalet Apostrofu uz Win 7


Skots9
 Share

Recommended Posts

Jauns dators, jauns Windows un jaunas probleemas. :)

Taatad ir Windows 7 Home Premium 32 bit. Skatos, ka latvieshu valoda ir pieejama 2 izkaartojuma variantos - Latvian (QWERTY) (garumziimes ar Alt), un kaut kaads mistisks Latvian, kur spiezhot "a" paraadaa "š"; s=u; d=s; f=i u.t.t. (intereses peec, varbuut kaads var paskaidrot - kaada jeega no taada "nezveera"???) Es savukaart esmu pieradis garumziimes dabuut ar ".

 

Es uzreiz uz http://laacz.lv/apostrofs/ un nu tik instaleeshu, bet...

...instalaacijas beigaas paraadaas logs "Installation incomplete: The installer was interrupted before Latvian (Apostrofs v0.3; punkts could be installed. You need to restart the installer to try again".

 

Idejas?

Labots - Skots9
Link to comment
Share on other sites

ekstraktē vispirms visu ZIP failiņu un tad tik instalē, nevis klikojot iekšā arhīvā.

cik tā ir likts laacz apostrofs uz win7 vairākas reizes - nekādu problēmu, tātad tehniski tas strādā ļoti labi.

Link to comment
Share on other sites

Es gan ieteiktu LatKey, bik universālāks - tam ir tilde, apostrofs un alt taustiņi reizē! (atradu linku - TE)

 

P.S. tekstus par LatKey var palasīt te !

Link to comment
Share on other sites

... un kaut kaads mistisks Latvian, kur spiezhot "a" paraadaa "š"; s=u; d=s; f=i u.t.t. (intereses peec, varbuut kaads var paskaidrot - kaada jeega no taada "nezveera"???)

Nekā mistiska tur nav. Kādreiz tipogrāfijās un vietās kur daudz un ātri jāraksta, bija (nezinu, vai vairs ir) latvikās klaviatūras - ar visiem ā, š, č u.t.t. taustiņiem, lai nebūtu jāčakarējas ar papildus taustiņu. Diemžēl, kā jau Latvijā pierasts, bez ziepēm ielīst citiem, šī sistēma neieviesās un tagad esam tur, kur esam. Jo vairāk - Linux vismaz normāli piedāvā arī ~ vai ', bet Windows AltGr, kas vispār ir absolūti nepiemērots normālai rakstīšanai.

Link to comment
Share on other sites

"Latvian", kur "a" vietā ir "š" u.t.t. - tas ir latviešu klaviatūras izkārtojums. Ierastais QWERTY ir US izkārtojums. Vēl bieži sastopams Russian izkārtojums "JCUKE" - tāds bija arī BeKām.

Vāciešiem, piemēram, augšējā rindā ir nevis QWERTY, bet QWERTZ. Līdzīgi ir skandināviem u.c. Katras valodas izkārtojums ir uzbūvēts tā, lai būtu ērtāk un ātrāk rakstīt konkrētajā valodā. Lai biežāk lietotie burti atrastos "pa rokai", mazāk lietotie - kaut kur tālāk.

Tātad šī "Latvian" ir latviešu nacionālais klaviatūras izkārtojums.

 

Bet atbildot uz topika tēmu - arī man uz Win7 nav bijis problēmu ar "Apostrofu". Jāatarhivē un uz priekšu!

Labots - Ghost_az
Link to comment
Share on other sites

Apdomiigais

Uzstādījumos kā decimālais simbols komats jānomaina uz punkts. Tad arī instalēsies.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par padomu vispirms nomainīt no Latvian QWERTY uz US un tad mēģināt vēlreiz - izdevās!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...