Jump to content

SSD HDD kādu ?


Astroxss
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Ir dators ar DFI lanparty NF 4 mātesplati, un vairākiem parastajiem HDD

 

 

Ir doma Win XP uzlikt uz SSD diska.

 

TAm pietiktu ar ~ 30 GB.

 

Kādu SDD labāk pirkt ?

 

Kādas ir atšķirības starp OCZ / KIngston /Samsung u.t.t ražotajiem ?

 

Labākais value/performance variants ?

 

Tie visi diski ir 2,5 izmēra. Ka'būs ar štekeriem ? tak nevarēs viņu pa taisno piespraust pie "parastā" datora. Vajag pārveidotāju ? Kādu ?

 

HDD domāju sūtīt no ebay.com

 

 

+ nr.2 ) Patreizējais HDD ir ļoti skaļš un lēni strādā, vai tas nozīmē, ka tuvakajā laikā tas nomirs ?

Labots - Astroxss
Link to comment
Share on other sites

Atkarībā ko tu vēlies max performance - kaut kas ar sandforce-1200 controlieri(ocz vertex 2,mushkin callisto deluxe) vai arī 'lēnākus' lētākus variantus - intel x25-v, kingston ssdnow v series.

Štekeri viņiem visiem ir sata2,ar to problēmu nebūs, bet 2,5 uz 3,5 colu adapteri gan vajadzēs, kaut gan iespējams var viņus ielikt diskešu lasītājam paradzētajā vietā.

Labots - kuba
Link to comment
Share on other sites

Vieni no labākajiem SSD ir Intel'am

ir pārejas "kārbiņas" lai 2.5" SSD ieliktu 3.5" slotā desktopā.

Retail variantiem ir līdzi, pārējiem jāpiepērk.

Tā kā pirksi ārpus LV iesaku uzreiz pirkt retail vairantu - Intelam max 5$ atšķirība.

 

Tiesa, ap jauno gadu parādīšoties SSD 3. paaudze, iespējams ir vērts pagaidīt, būs gan lētāki gan ātrāki.

Link to comment
Share on other sites

Diskešu lasītājs vai tad nav 3.5"? Jā, ir.

Es pirms 2 mēnešiem ss'ā dabūju nelietotu OCZ Vertex 64GB pa 80 naudiņām... Ideāli! Pārejai nevajag nekādu kārbiņu, ieraksti salidzini punkts lv "kingston 2.5 3.5" un būs pa latu "sliedītes". Pats paņēmu, pat neesmu ielicis vēl. mētājas ssd uz keisa "grīdas".

Man priekš XP ar 30GB pietiktu, ja tur krāmē TIKAI softu. Spēles liek uz cita diska.

 

Es arī pirms tam veselu mēnesi filtrēju ebay'ju, vienreiz pat pasūtīju, bet čalis no Ungārijas pazuda, dabūja visi naudu atpakaļ. Tas bija jau kaut kad martā... Es teiktu, diezgan ilgi atpakaļ, domāju, ka piedāvājms un cenas varētu būt mainījušās.

 

Šajā saitā pēc modeļa paskaties, kas tas par kukaini ir. Tā es arī daudzus atsijāju, kā "par īsu" :mrgreen:

 

Vēl vari paskatīties, ebay'jā ja meklē, atslēgas vārdi ir gan 'ssd 30gb' gan 'ssd 32gb'. Iespējams, atsijā kā savādāk.

 

paskaties ss'ā šeit ir OCZ Vertex 30gb.. ... p.s. izskatās pēc internetveikala tas epasts... :)

Labots - Hashss
Link to comment
Share on other sites

SSD, pēc maniem novērojumiem, nežēlīgs ieguvums ir access time! Tas vienkārši lido! Manam tas ir zem 0.1ms, kamēr hdd 8<...ms

Link to comment
Share on other sites

nu tad priekš kam vispār ssd, jājautā? lasīšanas, rakstīšanas ātrumu var dabūt raidā saslēdzot.

Link to comment
Share on other sites

Hashss: Lineārais ātrums nav vienīgais rādītājs. Ar raidu nekādi nedabūsi 0.1ms access time aplikācijām, kur vajag fiksi noreaģēt un bieži noreaģēt. To vajag izjust, lai saprastu :>

Velciraptoriem ir ~8ms access time

Galda datoru HDD: labi, ja 12, bet tipiskāk ~14..16ms

 

SSD ir 0.1ms. Tātad - kamēr velociraptors nopozicionējis galviņu, SSD jau paspējis sākt lasīt 80 reizes. Tas tā, uz pirkstiem. Neskaitot ~200MB/s ātrumu by default.

Jo lielākā daļa ikdienas darbību ir ielādēt visādus sīkos failiņus, DLL failus exe, datu failus, DB tabulas utml. Nevis sūtīt turp-atpakaļ milzīgus failus, kur tiešām galveno lomu spēlētu tikai lineārais ātrums.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

usver

Es, pieminot raidus, neko neteicu par access taimiem. Viens no iepriekšējiem, man jautāja, priekš kam man access taimus, un atbildēju, ka ja nevajag access taimus tad nevajag ssd, ka pietiek ar raidā saslēgtiem, lasīšanas/rakstīšanas ātrumu iegūtu. Būsi mani pārpratis. :)

Link to comment
Share on other sites

starp citu - darbā serveris griezās uz velociraptoriem raidā. Itkā ātri, bet ja to moca 5+ jūzeri vienlaicīgi ar sarežģītiem kverijiem, tad nu lēni kaut kā notikās.

Kā pielika SSD, tā pēkšņi vairākas reizes palielinājās web aplikācijas izpildes ātrums (kādas 5x orientējoši sarežģītākajām operācijām).

Link to comment
Share on other sites

Es domāju vai teu to vajag spēļu dzenāšanai vai kādai datubāzei?

 

Iepriekš jau minēju, ka man spēles stāv uz cita diska - tām nav tik liela prioritāte, lai atļautu piekļuvi ssd :D. Uz tā tagad, kad OS ir uz SSD, nav vairs OS, un tas arī tīri smuki strādā. Man SSD tīri paša priekam un labsajūtai. :) Kāds varbūt teiks, ka nav tā vērts, bet katram savas prioritātes.. :)

Labots - Hashss
Link to comment
Share on other sites

hh

Hashss: izlasīju diskusiju pilnībā un uztvēru, ka autors sen aizgājis gulēt, bet vietējie speci kaut ko strīdas par tēmu :D

Jāstrebs: atkarībā no prasībām. Ja vajag daudz kompilēties, tad noder gan CPU, gan access time, kas var nebūt aktuāli draugu brouzētājiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Es pilnīgi nestrīdos :) Tā vienkārši ir tēma, kurai pats pirms neilga laika būros cauri pilnīgi no nulles, neteiktu, ka esmu baigais specs, taču apgūt šādas lietas man patīk un padodas :)

Link to comment
Share on other sites

Es domāju vai teu to vajag spēļu dzenāšanai vai kādai datubāzei?

 

Ne spēles, ne lielus failus šurp -turp nedzenāju.

 

 

Galvenais, ko gribu ir ātrs XP, lai noklikšķinot uz start pogas , firefox ikonas u.t.t lai viss ātri atveras

Bieži turu vaļā atvērtas vairākas lapas iekš firefox un bieži pārslēdzot šurp-turp. Kaitina, ka ir ilga laika aizture, kamēr HDD beidz čarkstēt.

 

 

 

Ir neliela "postgreSQL" datubāze, kas tiek izmantota paša vajadzībām.

Attiecīgi, kad tiek filtrēta kāda informācija ( query ??? ) , tad viss notiek ļoti lēni tieši dēļ tā, ka kamer HDD beidz čarkstēt un lasīt info :(

 

Vēl kaitinas tas, ka XP daļu atmiņas raksta iekš "pagefile" , kas viss atrodas uz superlēna HDD

 

+ Cik saprotu, tad manam DFI LANPRATY NF4 ir SATA štekeris.

 

Vai daļa jaunākie SSD diski nenāk ar SATA2 ?

Vai nebūs problēmas pievienot ?

Vai nebūs tā, ka SSD disks nespēs realizēt visu savu potenciālu dēļ tā, ka mātesplate ir tikai SATA ?

Labots - Astroxss
Link to comment
Share on other sites

Visi nāk ar SATA2. Nezinu, kas ar PATA

Pievienot nebūs problēmas.

Par realizāciju - akarīgs, cik jaudīgs Tev tas disks būs, bet ja lasīšana/rakstīšana diskam atļaus atļaus vairāk, tad jā, SATA neļaus izmantot visu SATAII potenciālu

 

Nezinu, kas Tev par barokli, bet vajadzēs arī barošanu ar satas štepseli

Labots - Hashss
Link to comment
Share on other sites

OK, pats google atradu, ka pievienot varēs, bet kā ar to neralizēto potenciālu ?

 

Nebremzēs mans SSD tikai dēļ tā, ka mātesplate ir SATA1 ?

Link to comment
Share on other sites

SSD nebrmzēs. Kā pats pateici, mātesplate būs tā, kas bremzēs.

Labots - Hashss
Link to comment
Share on other sites

SSD nebrmzēs. Kā pats pateici, mātesplate būs tā, kas bremzēs.

 

 

 

Atradu arzemes:

 

Your sequential read/write speeds will be capped by sata 1 speeds (so about 130 -140MB/s) but you'll still get full benefit of random read/write speeds and low latency of the ssd.

I'd still get the ssd, it should be a night and day difference compared to the slow 2.5" laptop hdds.

 

 

Tas nozime, ka nav jegas pirkt SSD ar lielu mb/s, jo del matesplates tas nebus dzive realizejams.

 

tatad, maksimali jaskatas, kam ir labaka cena un mazakais latency :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tas ir tas ko teicu, tikai man īsāks variants :mrgreen:

Labots - Hashss
Link to comment
Share on other sites

bobiksons
Ir neliela "postgreSQL" datubāze, kas tiek izmantota paša vajadzībām.

Attiecīgi, kad tiek filtrēta kāda informācija ( query ??? ) , tad viss notiek ļoti lēni tieši dēļ tā, ka kamer HDD beidz čarkstēt un lasīt info :(

visdrīzāk nav indeksi salikti, ja DB sāk šita mocīt HDD. SSD konkrētai problēmai nav risinājums, bet tikai plāksteris. (vai nu arī tev tā DB gigabaitos mērama)

Tieši tas pats Windows-am SSD ir kā ielāps uz `defraga` neesamību :)

 

Ja grib perfomance, tad divus SSD, vienu uz OS, otru uz pagefile/tmpfile. Bet sālīts prieks.

Link to comment
Share on other sites

Postgres SQL foldera lielums ir gandrīz 2Gb.

 

Kas tie par indeksiem , kas jādara, lai DB kustētos ātrāk ?

 

Patreiz ari butu pratigak SQL DB turet uz viena HDD un pagefile uz otra fiziska diska ?

Link to comment
Share on other sites

bobiksons
Kas tie par indeksiem

Ja to DB esi tu veidojis un uzdod tādus jautājumus, tad viss skaidrs - tur nav neviena indeksa un primitīva atlase prasīs ļoti daudz resursu.

 

Par SSD - ja gribi windows nelielu boost-u, ir vērts likt. Bet par to DB tomēr citā topikā, vai lasi DB RTFM.

Link to comment
Share on other sites

O velllos, tas ir aaatrums !!!

 

un patiesiba cenu starpiba starp parastu SSD ar nav tik katostrofaala ....

Link to comment
Share on other sites

par cenas starpību taisnība! A kā būs ar saiti starp dienvidu un ziemļu tiltu? Turēs? Nebūs pudeles kakls?

Link to comment
Share on other sites

Bet ko maina TRIM esamība/ neesamība datu bāzes gadījumā ?

 

edit: XP lietošanas gadiju tas laikam neko nemaina, jo cik atradu, tad XP neatbalsta TRIM

Labots - Astroxss
Link to comment
Share on other sites

Labaisjanka

Cienījamie Hashss un Astroxss, pēc jūsu reakcijas spriežu, ka jūs varētu būt potenciālie šīs ierīces lietotāji netālā nākotnē. Varbūt padalieties ar iespaidiem. Kas gāja, kas negāja, kādi ātrumi, kādas problēmas vai tādu varbūt nebija. Lai tauta zina. Sarunāts?!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Labaisjanka

Tu runā par ierīci uz PCI slota vai SATAII? Uz SATAII es neesmu potenciāls lietotājs, es JAU esmu lietotājs :)

 

Domāju, ka atsevišķs raksts nav nepieciešams [vai tomēr?]

Uzveidošu Random access lasīšanas skrīšotus ar HD Tune diskiem OCZ Vertex 60GB un Samsung HD753LJ 750GB. In progress....

 

Uz OCZ Vertex windows 7 griežās pašlaik. Uz Samsunga HD753LJ, kā par brīnumam, pat torrenti izslēgti, nekāda slodze testa laikā.

4d0pj8it7quih13ryxat.png5j4cbcvo0y2m4a6dzrp0.png

924ien5razt7d5b92w.pngdtboqexa4if16rc8al3.png

Labots - Hashss
Link to comment
Share on other sites

Ui ar PCI es vēl nekur nesteigšos, tā kā tik drīzā nākotnē nebūs... SSD uz SATA II pilnībā apmierina pašlaik :) Mana problēma bija tieši gaidīšana, kad atver kādu smagāku programmu. Nē, es neesmu nervozs čalis... :D

Link to comment
Share on other sites

Cik rokos pa netu, tad esot pagruuti uz PCI SDD dabut to, lai butu iespejams uzinstalet windows uz ta diska.

 

Jaapgreido esot ar matesplates firmware.

 

PCI SSD jeb OCZ revodrive benchmarks:

 

as-ssd-bench-OCZ-Revo-OCZSSDPX-1RVD0120.png

 

Link to comment
Share on other sites

Atradu šitādu. Re kur visa testēšana arī..

OCZ lapā rakstītais..

 

Baigi neiedziļinājos, bet nekādu baigo ieguvumu salīdzinot Revodrive PCI ar SATAII SSD nesaskatu vismaz priekš sevis. Diskas partīcijas ietvaros tāpat pārkopē momentā, bet ja griibēs no diska uz disku pārkopēt, tad pudeles kakls tāpat to lielo ātrumu nogriezīs. OK, varbūt pie sistēmas ielādes mazliet milzīgāks pluss kā SATAII, bet tā kā es tikko tik esmu uz SATAII ssd pārgājis, tad man pašlaik ir ar atliektu galu :)

Labots - Hashss
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...