Jump to content

Pēc kā meklēt mazas 2.0 skandas ar labu skanējumu pie maza skaļuma?


Vilx-
 Share

Recommended Posts

Virsraksts visu izsaka. Gribas tumbiņas, kuras būtu mazas (uz galda nav vietas), var arī pie monitora pielipināmas. Lietotas tiks pārsvarā vēlās nakts stundās uz klusiem decibeliem tā, lai tikai to tiešā tuvumā varētu sadzirdēt (un netraucētu citās istabās gulošos). Attiecīgi arī skaņai pie šāda skaļuma vajadzētu būt gana lietojamai, lai varētu dzirdēt gan augšas gan apakšas. Ausis, lūdzu neieteikt, jo klausīsies vairāk nekā 1 cilvēks.

 

Uz kādiem parametriem jāskatās, un ar kādiem izdevumiem jārēķinās? Varbūt tā vispār ir utopija? Nekāds audiofīls neesmu, neko smalku nevajag - bet, nu, galīgu sūdu arī negribas.

Link to comment
Share on other sites

par apakšām šādā gadījumā aizmirsti

 

padomā tomēr par ausīm, jo klusi, tā lai netraucētu blakus istabās guļošos, nekas prātīgs nebūs, tur var domāt tikai par normālām vidējām frekvencēm.

Var jau iepirkt čupu palētas ausis, cik nu tās vajag, un uztaisīt dalītāju. Ja jau tās skandas būtu pie monitora, tad jau tur stereo nesanāk, tad pat katram var iedalīt pa vienai ausij

Link to comment
Share on other sites

jap - fizika ir fizika, mazas nedos zemās F....un parasti standarta pastūži slikti skan mazā skaļumā - tāda konstrukcija - jo lielāks skaļums - jo mazāks THD. tā tas ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

dos vai nedos basus, bet tam cilvēkam otrā istabā būs vien jāguļ, un tur basi visvairāk traucēs, un tos visgrūtāk noslāpēt.

Bija kaut kādas tehnoloģijas, ka uz baigo augstfrekvenci modelē skaņu, un tad to var precīzi tēmēt uz klausītāju, bet nez vai mājas lietošanai kas tāds ir.

Link to comment
Share on other sites

Ražotājs Genius nav sevi pierādījis kvalitatīvajā, lietotāju apmierinātajā sfērā.

Genius darbojas tirgū tikpat sen kā 'vecie vēži', bet produkcija tāda viduvēja. So-so sanāk.

Par Genius tumbelēm - izstrādes kvalitāte un 2.0 variantā gan neko sliktu nevaru teikt.

Protams, ka nav top-perforamance un Hi-Fi puper-duper, taču šie ir priekšā vairumam 2.0 tumbeļu ražotājiem par pieņemamām cenām.

 

Links uz Genius-Europe

 

Šai līnijai ir labs price/performance. Protams, ka Creative ir soli priekšā.

Labots - Sanchus
Link to comment
Share on other sites

Sorry, biju prom no kompja kādu laiku. :)

 

Ausis vairākas jau ir, un spliteri arī droši vien varētu dabūt, bet gribas tieši tumbiņas - tā tomēr ērtāk. Un laiku pa laikam arī vajag kaut ko skaļāku.

 

Tēmējamā uzparikte man nebūs pa kabatai, un, kā jau teicu, tumbas ir tieši tiem gadījumiem, kad vajag vairākiem cilvēkiem dzirdēt.

 

Plauktiņiem varbūt vieta būtu, bet īsti negribu priekš kaut kā, ko tomēr tik samērā reti lietošu. Un tad arī gribot negribot attālums no tumbas līdz ausij būs vismaz 2x lielāks, kas nozīmē ka vajadzēs vēl skaļāk griezt. :(

 

2.1 negribu. Man jau ir kaut kāds 5.1 lētais brīnums (noname pirkts pirms 7 gadiem par 30Ls) un tas man jau ir piegriezies līdz kliņķim. Pirmkārt jau sabvūferam vietas uz galda konkrēti nav, tātad jātur zem galda. Taču skaņu tas izdod virzienā uz priekšu, kas nozīmē, ka, sēžot pie galda viņu dzirdēt nevar - bet blakus istabā gan perfekti. Un vispēdīgi arī ir apriebies līst zem galda katru reizi, kad vajag ieslēgt tumbiņas.

 

Sanchus - shameless plug? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Uzliec to plaukteli virs monitora kā man, tagad tur tumbas saliktas un visādi citi nieki, kam mazi, naski pirkstiņi netiek klāt. Pirmkārt lēti, bet otrkārt arī skatu baisi nebojā.

 

DSC03553.sized.jpg

Labots - Gestapo
Link to comment
Share on other sites

jap - fizika ir fizika, mazas nedos zemās F....un parasti standarta pastūži slikti skan mazā skaļumā - tāda konstrukcija - jo lielāks skaļums - jo mazāks THD. tā tas ir.

Varbūt ir iespējams pašam ko uzbūvēt? Ar lodāmuru svešs neesmu, lai arī shēmu vajadzēs gatavu.
Link to comment
Share on other sites

varētu jau pats kaut ko štukot, izvēlēties labākus materiālus korpusam :) nu bet nedomāju ka būs lētāk kā kaut kādi mikrolab 2.0 , kaut elektrisko daļu varētu kvalitatīvāk izveidot. Diemžēl tā ir - lētāk nesanāks par dzeltenajiem brāļiem :)

Link to comment
Share on other sites

Ja jau vajag arī kādreiz skaļāk uzgriezt, tad skaties sava budžeta ietvaros kādas ar lielāku basinieku. Vigoolei kādreiz bija sakarīgas skandas.

Link to comment
Share on other sites

Ar skaļāk es domāju tā, lai var dzirdēt arī otrā istabas galā nesasprindzinoties. Absolūtos skaitļos par skaļu to nenosauksi, drīzāk ne-klusu. :p Uzgriezt patiesi skaļi nekad nav vajadzējis un es arī nespēju iedomāties, ka kādreiz vajadzētu.

 

Kas ir mikrolab 2.0 un cik tas maksā? Tumbas es tieši biju domājis ņemt gatavas - vai arī vismaz gatavas + nomainīti skaļruņi. Cik sapratu no Tevis, tad galvenā problēma esot pastiprinātāja elektronikā, kas ir pielāgota skaļai atskaņošanai.

Link to comment
Share on other sites

nē, nē es jau runāju par niansēm. Tie vigoole vai microlab būs gana labi ar TDA 2030 mikrenītēm iekšā :) iedod linku kādas patīk, papētīsim ir ok vai nav. Šādam skandām klusa skanēšanas / neskanēšas kvalitāte nav nozimīga. Nav jau hi-fi grīdinieces .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kas man patīk? Da es vispār neko neesmu skatījies, nav man nekādu favorītu. Gaidīju, ko jūs ieteiksiet. :p

Link to comment
Share on other sites

E m a i L *

No savas personīgās pieredzes varu ieteikt Logitech Z5.

Patīk tas, ka skaņu var regulēt arī ar pulti.

Skaņa ausīm bija diezgan tīkama, pie dažādiem skaļumiem.

Cena : 30 ~ 34Ls.

Link to comment
Share on other sites

Mja, laikam vēl mazākas būs grūti dabūt. :( Es biju domājis kaut ko tādā izmērā kā šitie mazie satelītspīkerīši pie 5.1 sistēmām. :p

 

Ķipa, kaut kas šitik liels.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

o jā 240W :D :D - šīm iekšā 1w opamps ar pabriesmīgiem cipariem. šausmas. bass no kādi 300Hz :D :D

Link to comment
Share on other sites

Nu, šīs konkrētās bija pirmās sarakstā. Protams, ka viņas ir galīgs sūds. Common, 3.51Ls? :D

 

Tas vienkārši bija, lai demonstrētu, cik daudz vietas uz sava galda es būtu ar mieru šim priekam atvēlēt.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Klausies veco zēn, kā tev kāds var ieteikt ar kādiem izdevumiem jārēķinās, ja naudas maks ir pie tevis?

Nosaki cenas griestus un ņemot to vērā izvēlies sev kaut ko no Vigoole 2.0 ražojumiem. Ko sarežģīt dzīvi un spriest par THD un nez kādām frekvenču raksturlīknēm datortumbelēm, kuras taps ieslēgtas reizi nedēļā un uz kurām tāpat griezīsies stock 128kbps mptrijoška?

Vigoole piedāvājums sākot no 24Ls - 165Ls. Bet nu ar tiem vismaz 40 rubļiem domājams būtu jārēķinās, skaties paC, kas tur par modeļiem tanī cenā. Ļinks

Link to comment
Share on other sites

No šiem Gembird SPK301 2.0 skaņa būs sūdīgāka nekā savā laikā no radio tramslačijas kastes.

Varbūt kādas S-30 un vienkāršs pastiprinātājs, un arī bass būs tomēr jūtams pie maza skaļuma.

Tāda vienkārša ideja tikai.

Protams, vietas tas kastes prasa vairāk, bet no špicku kastes basa nebūs.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Bass pie maza skaļuma ir utopija ne tik daudz dēļ sliktiem skaļruņiem, cik dēļ cilvēka frekvenču uztveres līknes atkarībā no skaļuma. Ja kāds būvēs skandas, kam ir daudz basa pie maza skaļuma, tās būs pilnīgi nebaudāmas pie normāla skaļuma. Manuprāt vienīgais ir kāda nebūt iejaukšanās ar ekvalaizeru vai kā tamlīdzīgi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

No šiem Gembird SPK301 2.0 skaņa būs sūdīgāka nekā savā laikā no radio tramslačijas kastes.

Varbūt kādas S-30 un vienkāršs pastiprinātājs, un arī bass būs tomēr jūtams pie maza skaļuma.

Tāda vienkārša ideja tikai.

Protams, vietas tas kastes prasa vairāk, bet no špicku kastes basa nebūs.

Vēlreiz uzsveru - šis ir piemērs par FIZISKO IZMĒRU. Šīs konkrētās tumbiņas negribu.
Link to comment
Share on other sites

To es sapratu. Neveikli uzrakstiju.

Bet par tēmu - no tāda izmērā kastītēm basa nebūs diemžēl nekāda.

Link to comment
Share on other sites

Nu, to jau saprotu, ka ar parastām tumbiņām būs švaki šādam nolūkam. Tāpēc arī taisīju šo topiku, lai saprastu, vai moš ir kādas īpašas tumbiņas, kuras piemērotas šādam uzdevumam. Tāpēc arī es nezinu par cenu neko, un tas arī otrs šī topika mērķis - ja tādas speciālās tumbiņas eksistē, tad vai tās maz ir man pieejamā cenu diapazonā.

Link to comment
Share on other sites

nav variantu - vai nu , mazi lētuči, jeb dārgākās un nedaudz lielākās - 2.0 - sākot no 25-50Ls.

Vai arī 2.1 sistēma. Pats, kau jau esmu minējis - izmantoju logitech x230 stac. datoram. - you tubei un spēļukiem der priekš sīčiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Jā, ja gribi normālu skaņu, vietu tomēr vajadzēs atrast!

Microlab neesmu dzirdējis, bet par Vigoole varu teikt tikai to labāko šajā kategorijā. Tev pietiks ar pašām mazākajām no tām.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Mh... jau vienreiz acī tika iebakstīts par cenu, cik tad gribi atvēlēt? :@

 

 

 

 

Mans ieteikums: tuvā lauka monitori, bet nu, viss atkarīgs no maka biezuma.

 

 

Link to comment
Share on other sites

logitech s200, 2.1 tumbas, bet sabs ir mazins un planins kam nu vieta atrodas uz jebkura galda. spikerus uzliec uz saba un kompaktaak vairs nebus kur + skana ari salidzinosi patikama. Tadas klausos darbaa kur ar skali griezt nevar un ir ok. Nopirku pa 16ls ja nemaldos.

Link to comment
Share on other sites

Izmēri un budžets ir svarīgais komponents izvēlē. Ja to nebūtu, piedāvātu kaut ko no saviem a la vintage dzelžiem un Tannoy Mercury M2. Nav daudz lielākas par S30, bet skan citā kategorijā.

Link to comment
Share on other sites

Nu, es esmu pateicis visus savus kritērijus izņemot cenu. Un tas arī ir ar nolūku, jo man šķiet, ka visi pārējie kritēriji ir tik specifiski, ka tur tāpat nekāda lielā izvēle nebūs. OK, varbūt teiksim tā - kuras tad būtu vislētākās tumbiņas, kas būtu ekstra kompaktas, un pie klusas skaņas joprojām spētu dzirdami izdvest "lejas"? OK, ja gribas atskaites punktu - lūdzu, video:

[media]

[/media]

Aizej klusā istabā, uzgriez tik skaļi, ka cauri klaviatūras troksnim var klausīties, bet ne vairāk, un tad paklausies - vai var dzirdēt "tuc tuc" fonā?

 

Ja tas vēl nav gana labi... Nu, 100Ls negribu izlikt. 70Ls arī būtu jau padaudz. Bet man kaut kā šķiet, ka par tik maz es varētu vispār neko nedabūt, tā kā... nezinu.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Ir mēģinas padomijas laiku aparatūra, 5.1 u.t.t, u.c., bet klusi mūsu laika dzīvoklī nesanāks(kaimiņš dzird + plus 3 stavus augšā/apakšā). Iesaku palasīt tēmas par telpu/sienu klusināšanu, bet tas neko daudz nedos t.i. vis saistīts ar likumu, ka līdz 23:00 var, pārējo jau "gruzīs" mājas iedzīvotāji.

 

p.s. Tumbas ir cilvēku lokā savstarpēja klausišanās, austiņas(labas austiņas) tomēr individuālam variantam būtu piemērotāks.

Link to comment
Share on other sites

Runa ir par gadījumiem, kad mēs ar sievu retu reizi kādu filmu pa nakti paskatamies (pa dienu nav laika - jāņemas ar mazo, un visi mājas darbi...) Tad negribas traucēt nedz mazuli, kas otrā istabā guļ, nedz vecmammu, kas trešā istabā guļ. Tā kā ja to var dzirdēt kaimiņos, tad tas ir ārpus jebkuriem rāmjiem. Un ar 23:00 arī tur mazs sakars.

 

Ausis savukārt neder, jo tad mēs nedzirdēsim kā mazulis otrā istabā knosās.

Link to comment
Share on other sites

šādā situācijā ar filmām var būt čābīgi uz 2.0 vai 2.1 (kam protams būs labāks tuc tuc) jo filmās ir baigais signāla līmeņa diapazons - teiksim teksti būs klusi, bet visādi sprādzieni, šāvieni un kraši būs skaļi....un traucējoši. Pagriezīsi klusāk - nedzirdēsi dialogus. 100%. Te var glābt 5.1 ar atsevišķu centra/dialogu kanālu ...tad var basu piegriezt mazāk netraumējot uztveres līmeni dialogiem....

Link to comment
Share on other sites

Drīzāk kaut kāds normalizators, kurš automātiski kompensē skaļuma līmeni... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...