Jump to content

Funkcijas grafiks


ElīnaV
 Share

Recommended Posts

Uģis Lācis

Nez, kas ir līmeņlīnijas, bet ir iespējams izmantot GNUplot (zīmē f-jas gan parametriski, gan atklāti, gan no datu masīviem, gan 2D, gan 3D). Varbūt der arī Geogebra, ar to gan ir zīmēts tikai iekš 2D.

Link to comment
Share on other sites

Interesanti, kā gan vizuāli var attēlot vairāk nekā 3 agrumentu funkcijas?!

XYZ = telpa

pēc tam krāsa, ko atkal var skaldīt 3 komponentēs uz RGB.

Link to comment
Share on other sites

Man vajag 2 argumentu funkcijas, piemēram, f(x,y)=arcsin(x)+arcsin(y). Pašu grafiku it kā man zīmēt nevajag, tikai līmeņlīnijas, bet gribu redzēt kāds izskatās grafiks, lai zinātu vai pareizas tās līnijas.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Man vajag 2 argumentu funkcijas, piemēram, f(x,y)=arcsin(x)+arcsin(y). Pašu grafiku it kā man zīmēt nevajag, tikai līmeņlīnijas, bet gribu redzēt kāds izskatās grafiks, lai zinātu vai pareizas tās līnijas.

 

Šo grafiku ļoti vienkārši un pārskatāmi uzzīmēs programma, kas ir pieejama par brīvu:

GNUPlot

 

Meklēt iekš google.

 

Savukārt par līmeņlīnijām - ja Tu pastāstītu, ar ko ir jāsaprot šis termins, tad varētu ieteikt arī to, kā uzzīmēt tās.

Link to comment
Share on other sites

Jā, par Wolframalpha es biju piemirsusi. Grafikus man sazīmēja. Bet tagad ir vēl viens jautājums, vai Wolframā vai kur citur ir iespējams no vienādojuma izteikt vajadzīgo mainīgo, vai varbūt kāds zina, kā no vienādojuma f(x,y)=arcsin(x*sqrt(1-y^2)+y*sqrt(1-x^2)) izteikt y? Tas vajadzīgs, lai uzzīmētu tās līmeņlīnijas.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Es nesaprotu, kāpēc Wolphram alfa netiek pareklamēta? http://www.wolframalpha.com/input/?i=arcsin%28x%29%2Barccos%28y%29

Ideāls rīks :D => ja vajag pilnāku funkcionalitāti, tad Mathematica :D

 

IMHO, priekš grafikiem, GNUPlots ir labāks. Uzzīmēto 3D bildi var pat ērti pagrozīt pēc noklusējuma, kā arī kaudzēm citas opcijas. Matematica ir, pirmkārt, maksas programma, otrkārt, nav tik ērti konfigurējams grafiskais izvads (lai arī ir daudz opciju), treškārt, vairāk paradzēta simboliskām operācijām ar mainīgajiem.

 

Pilna Matematica versija māk izteikt kādu mainīgo (jeb atrisināt vienādojumu attiecībā pret to mainīgo).

Link to comment
Share on other sites

Tehnoman!

Divu argumentu funkcijai $ z=f(x,y)$ var sniegt vēl šādu ģeometrisko interpretāciju: aplikātai $ z$ piešķirot konstantas vērtības $ c_1,c_2,\ldots,c_n,\ldots$, $ xOy$ plaknē iegūst līnijas

 

$\displaystyle f(x,y)=c_1, f(x,y)=c_2,\ldots, f(x,y)=c_n,\ldots\;.$

 

Šīs līnijas sauc par funkcijas $ z=f(x,y)$ līmeņlīnijām. Ģeometriski šīs līmeņlīnijas var iegūt, šķeļot virsmu $ z=f(x,y)$ ar plaknei $ xOy$ paralēlām plaknēm $ z=c_1$, $ z=c_2$, $ \ldots$, $ z=c_n$, $ \ldots$ un pēc tam šķēluma līnijas projicējot $ xOy$ plaknē .

 

\includegraphics[height=8cm]{02.eps}

Labots - All-marss
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...