Jump to content

Windows 7 salīdzinājums


riichy
 Share

Recommended Posts

Sveicināti cienījamie Boot.lv lietotāji.

 

Vēlētos mazliet pacelt runu sakarā ar Windows 7 versijām. Zinu ka iespējams šāda tēma jau kādreiz ir aizskarta, bet nu atsvaidzināt pelēko vieliņu nekad nenāk par ļaunu.

Tātad bieži esmu dzirdējis ka lielākā daļā datora speciālisti aprunā tos Microsoft lietotājus, kuri iegādājas un lieto Windows 7 Ultimate, kaut pēc viņā piedāvātajiem servisem, 50% piedāvato servisu, parastam lietotājam nav nepieciešami un pilnīgi parastam lietotājam pietiek ar Home vai Professional versiju. Cik ir dzirdēts tad Ultimate patērē arī daudz vairāk resursu. Tātad mani ir tās jautājums vai tā tas ir!?

Gribētu paklausīties jūsu viedokļus un salīdzinājumus starp šīm Windows 7 versijām.

 

P.s Mazos einšteinus, pieredzes bagātos datorprogrammēšanā un datortehnikā lūgums nepostot. ;)

Link to comment
Share on other sites

Man pilnībā pietiek ar legālu Windows 7 Home Premium 64bit un to arī lietoju. Iepriekšējā pieredze man bija ar XP un varu teikt tikai vienu Windows 7 ir labāks. Paldies Dievam man nav bijusi tā ''laime'' lietot Vistu.

Manas domas ir - ierindas lietotājam pilnībā pietiek ar Home Premium, jo pašā dārgākajā Ultimate versijā ir tādas dažas ''fīčas'', kas parastam lietotājam nav vajadzīgas.

Ja nu vienīgi valodas maiņa.

Labots - Hot_dog
Link to comment
Share on other sites

Jejbundestag, tā nodrāsta tēma jau:

 

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/compare/default.aspx

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions'>http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7

http://www.windows7update.com/Windows7versions.html

un tā varētu turpināt mūžigi. Viss ir atkarīgs no konkrētās dzīves situācijas, ja tu esi mājas useris vulgāris, tad Home editon`s un basta. Tālāk nekomentēšu, jo tas viss jau ir izrunāts līdz riebumam.

Link to comment
Share on other sites

Vienmēr var uzreiz nopirkt Home Premium latviski nevis ķīmiķot.

ivo - kas par muļķībām par Windows Live?

Vienmēr prasa ko un kā uzstādīt. Nav nekādu problēmu uzlikt tikai Live Mail uz W7 HP, principā uz jebkura win, sākot ar XP.

Live instalācija vispār nav atkarīga no Windows versijas.

Šeit:

http://windows.microsoft.com/lv-LV/windows7/products/compare

ir visu Windows 7 versiju salīdzinājums latviski.

Mājas lietotājiem vispārīgi pieejamas ir 3 versijas: Home Premium, Professional un Ultimate.

 

Professional versijas 2 galvenās papildlietas ir iespēja strādāt Windows domēnā, kas mājās ir gandrīz neaktuāli, un XP Mode, kas ir principā ir MS Virtual Machine ar jau gatavu XP Pro SP3 instalāciju virsū. Atkal - ne visiem tās vajag, parastam lietotājam ne tik.

Ultimate valodu pārslēgšana ir vajadzīga programmētājiem, parasts lietotājs lieto OS vienā valodā un tās ikdienā nevajag.

Savukārt, diska satura šifrēšana mājas lietotājam ir pat bīstama, jo nobirstot OS, būs pagrūti saglābt datus no aizšifrēta diska.

Ultimate protams, aizņem vairāk vietas uz diska, tīri dēļ tā, ka koda vairāk.

 

Tā kā, atliek Home Premium. 32 vai 64 bitu - ja datoram ir ļoti jaudīgs procesors un 4GB vai vairāk RAM - tad 64-bitu OS, pārējos gadījumos pietiek ar 32-bitu.

 

Zagšanas jautājumu atstāšu katra paša sirdsapziņai, bet neredzu jēgu zagt to, ko ikdienā nelieto. Ja nu tikai kāds joprojām dzīvo iedomās, ka viņa nospertais OS liks Geitsam locīties sāpēs. Un ka nospertais Ultimate Geitsam sagādās lielākas sāpes nekā Home Premium.

Link to comment
Share on other sites

Vienmēr var uzreiz nopirkt Home Premium latviski nevis ķīmiķot.

 

Jā gan, īpaši ja pērk kompīti ar uzinstalētu OEM windowsu. Varbūt ir pieejami arī latviski, bet manam tikko kā Latvijā opiciālā bodē iegādātajam Lenovo diemžēl ir legāls angliskais windows 7 HP. Un knapi pārvarēju kārdinājumu nonest nafig un uzlikt zagtu Ultimate.

 

Par windows live - hvz, esmu uzlicis 3 kompjiem, un vienam nepiedāvāja izvēlēties ko likt un ko ne - tieši tam, kuram virsū HP.

 

Runājot par zagšanu - krakots Ultimate vienkārši daudz vieglāk pieejams, nafig krakot HP, ja ir pieejama labāka versija.

 

Par 32 vs 64 bit - ja vien procis nav galīgs švakucis un ir vismaz kaut kāds dualcore un ir vismaz 2 Gb RAM, rekomendēju 64 bit sistēmu. Nav neviena argumenta par labu 32 bit, ja vien saderība ar kaut kādiem aizvēsturiskiem dzelžiem un tādiem pašiem softiem.

  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

...hvz, esmu uzlicis 3 kompjiem, un vienam nepiedāvāja izvēlēties ko likt un ko ne - tieši tam, kuram virsū HP...

Labāk nodarbojies ar saviem hobijiem, nevis pūdelē te smadzenes par Live, visu piedāvā ko instalēt un ko nē. :jester:

Link to comment
Share on other sites

Es vairākiem saviem kompjiem ar W7HP esmu licis windows live, un vienmēr man ir bijusi iespēja izvēlēties, ko likt un ko nelikt.

Link to comment
Share on other sites

Tepat forumā bija publicēta instrukcija kā bez liekām sāpēm un krakošanas jebkurai W7 var uzlikt latviskojumu.

 

Arguments kāpēc jāzog Ultimate ir vienkārši ģeniāls.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tepat forumā bija publicēta instrukcija kā bez liekām sāpēm un krakošanas jebkurai W7 var uzlikt latviskojumu.

 

Paldies par info! Nebiju iedomājies ka tas ir iespējams.

Link to comment
Share on other sites

KillerBiz

Manuprāt, W7 domātais Windows Live Mail ir sasodīti sakains e-pasta klients. Thunderbird no Mozilla to sasper vienos vārtos (tikai Autoreply tiek tā jancīgi īstenots, pie līkām rokām vai daudz alus var pamanīties reply rule iedzīt uz visu inbox'u, kā rezultātā biežākie sarakstes partneri tavu autoreply saņem n reizes ^^)

 

Pats lietoju Win7 32bit legālo versiju. Kopumā esmu apmierināts - stabils, ātrs, vienkāršākajās funkcijās viegli saprotams pat riktīgam iesācējam. Dažas lietas jāapgūst no jauna (klaviatūras šortkati), dažreiz ir problēmas ar desktop gadgetiem, kuri mēģina uzlīst pa virsu datorspēlēm, bet domāju, ka tur visdrīzāk pats kaut ko esmu sačakarējis.

 

Nedaudz besī, ka Win7 ir šausmīgi gudrs un daudzas lietas dara pat tad, ja neesmu to prasījis. Piemēram, ja gadās nomainīt rūteri, tad, pievienojot jauno aparātu Win7 uzreiz izdomā, ka tas ir jauns pieslēgums, kurš tad nu man ir no jauna jāpārkonfigurē, iekļaujot arī šāres un strīmošanu, kas manā gadījumā ir nedaudz besīgi (lokālajā ir 3 datori ar dažādām pieejām + medijpleijeris). Lai gan es saprotu cēlo ideju, šis nedaudz kaitina. Neesmu varējis atrast ne iespēju šādu aizsardzību izslēgt, ne iespēju nokonfigurēt jauno pieslēgumu tieši tāpat, ka kādu no vecajiem, ja esošajiem pieslēgumiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu Windows Mail/Live Mail ir domāts kā Outlook Express turpinājums, jo tas palika XP.

Live Mail tomēr ir spama filtri, kā lielajam Outlook. OE to vispār nebija.

Drošība OE bija zem katras kritikas.

Live šajā ziņā ir daudz labāks. Protams, ka ir daudz spēcīgāki e-pasta klienti.

 

Autoreply īstenošanai kaut kur internetā redzēju instrukcijas, tur tiešām ne visai tieši tas realizējams.

Gadžetus es sev saliku gar labo malu a la Vista un nekur viņi netraucē. Varbūt Tev kādam "always on top" ieslēgts.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...