Jump to content

DIY Austiņu amp's uz IRF610 un LM317


RicY
 Share

Recommended Posts

Sveiki visiem, :crazy:

 

Tātad šodien pēc apmēram 3 dienu ilgas domāšanas un layouta būvēšanas beidzot dienasgaismu ir ieraudzījis arī mans headamp's.

 

Daudz par šo projektu stāstīt nav ko, jo vadījos pēc šiš shēmas : LINKS , kurai ar forumiešu palīdzību pievienoju dažas lietas.

 

Pats process bija interesants, jo visu darīju pirmo reizi - būvēju visu no nulles - PCB layoutu, pašu PCB, barošanas bloku un visu citu.

 

Izdarītie darbi:

*Viss samontēts uz PCB un radiatoriem,

*Vadi savilkti

*Gala izkārtojums paliks tāds pats

 

Vēl veicamie darbi:

*Jāpārbauda un jānoregulē barošanas bloks

*Jāuzregulē abiem kanāliem Bias

*Jāpasūta jauns un smuks korpuss

*Jānopērk pocis skaļuma regulācijai

 

Tas tākā būtu viss, ja rodas kādi jautājumi droši jautājiet. :)

 

P.S kastīte ir tikai pagaidu lai nebūtu jābojā normāla kaste mainot izkārtojumu.

 

P.S2 Pievienoju bildes.

 

C&C welcome! :D

 

pt22cdixggtpnrx9hf7c_thumb.jpg

fm3fqzsej9or9fuvn3d_thumb.jpg

rqlsn4grriejz6ocp5_thumb.jpg

kn58a7045ptc4qqkxdd_thumb.jpg

bc9hr1711hlhwg0jix4a_thumb.jpg

Labots - RicY
Link to comment
Share on other sites

Smuki...man līdzīgs projects biku iestrēdzis - jo nevaru īsti atrast piemērotu trafu....

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Mans trafs maigi sakot ir overkills tāpēc ka Argusā pēc viņu "pareizajiem" noliktavu atlikumiem nemaz nebija man vajadzīgais trafs tāpēc nācās pirkt 17v 2.94 A = 50W. Protams biju noskatījies 35W trafu, bet nekas cits neatlika. Un ap 50% produktiem viņiem ir norādīts nepareizs preces atlikums/ vai netiek atzīmēts ja nopērc uz vietas veikalā. :crazy_pilot:

Labots - RicY
Link to comment
Share on other sites

nu jā tew ir head amps, man padomā 1 traņa power amps ar 100V dc @ 2,2 A .....

Link to comment
Share on other sites

prieks ka kādam iet ātrāk nekā man :)

osscar - kā tu tādu radījumu nodzesēsi?

man sakarā ar mājokļa iegādi nesanāca tās skandas no ss.lv paņemt

ja pēc kāda mēneša vēl būs pieejamas tad gan jāgrābj kamēr var

Link to comment
Share on other sites

Crane - heh, ja tev vajag, varu iedot jauno layoutu jo šitais ir cits.

Link to comment
Share on other sites

Plates izmēri 69x24.5mm un skrūvju vietas 35 - 36mm starpā

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Lūdzu ! Tikai nezinu vai tavai metodei vajag spoguli, jo man nevajadzēja.

 

LINKS

 

Pa brīvdienām pārbaudīju barošanas bloku, tas strādā labi, tikai jāsameklē cits, lielāks radiators.

 

Kad pieliku vienu no kanāliem pie barošanas, no trimpota rajona pacēlās nedaudz "maģiskie" baltie dūmi, uzreiz izslēdzu. Pēc kārtīgas vizuālas un smaržas parbaudes, neko svilušu/traki smirdošu neatradu. Bet laikam pats trimpots aizgāja pie dieviem, jo neparko negrib regulēties - tātad jāpērk jauns, laikam uzreiz likšu arī otram kanālam jaunu.

Būtu labi, ja kāds varētu padalīties pieredzē ar trimpotiem, vai varī ieteikt kur nopirkt kvalitatīvu mantu. Vajadzētu in-line poci, jo negribas taisīt jaunu PCB.

 

tas tākā būtu viss.

 

Izdarītie darbi:

*Pieslēgts un iztestēts barošanas bloks

 

Veicamie darbi:

*Jāiegādājas jauni trimpoti

Labots - RicY
Link to comment
Share on other sites

Pirmajam startam spuldzi izmantoji > ? Pocis nevar tāpat nosvilt...

Link to comment
Share on other sites

Jā liku spuldzi. Saku ka dūmi pacēlās no trimpota rajona, un nejau mutuļi, bet gan mazdrusciņ. Pat istaba nesmirdēja, tik degunā iecirtās. Un arī nelikās ka pēc elektrolīta ož.

Link to comment
Share on other sites

nu izlodētu trimpotu vieglāk pārbadīt kā izlodētu mosfetu.

BET - kādā stāvoklī trimpots bija, kad laidi klāt?

Link to comment
Share on other sites

nu uz tā trimpota lielai strāvai nevajadzētu būt...nedrīkst viņš svilt....par lauķiem saka - j atas izskatās vesels - tad parasti arī ir vesels. Jo lauk traņi mīl izbeigties sasprāgstot gabalos :D varbūt nevis pots , bet zem traņa bija dūmi. atceros es savam f5 biju kļudas pēc poci uz otru galu aizgriezis - rezultātā no traņa apakšas iznāca dūmi (tipa silikona izolācija pasvila) - bet tranim ne vainas :) laicīgi izslēdzu.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

nu kā jau rakstīju - man pašam bija defektīvs šitāds trimpots. bet es arī nedomāju, ka viņš būtu nosvilis, viņš tak iestāda rezīmu tranim, tā kā ja viņš kādā galējā stāvoklī bija tad tranim var sāpēt ieslēdzot

Link to comment
Share on other sites

no trimpotiem iesaku ņemt multiturn - baigi precīzie ( pa soļiem) un noslēgtie, tiem putekļi nekaitē...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Jēēēee, šodien beidzot iešķīlu dziesmā.

 

Pirmie iespaidi:

 

Nu skan jau patīkami, bet noteikti jāiegādājas labākas austiņas. Klausījos no telefona - skaņa patīkama un nav asas augšas, un bassi arī pietiekami priekš izslēgta ekvalaizera.

 

Vienīgais kas mazliet traucē ir sssssss kad neskan austiņās nekas, bet nav pārāk traucējoši , un paldies dievam, nav trakā tīkla fonēšana ar zumm zumm zummm.

 

Aparāts pašlaik strādā ar 14v barošanu kas regulēta caur LM317, vairāk negriezu, jo radiatori netur, gan IRF'iem, gan LM'kām temperatūra ir ap 60c.

 

Vēl jāiepērk šādas tādas lietas kā - normāli ieeju RCA, lielāki radiatori, pocis skaļumam, jāpasūta finieris korpusam. Un protams daži vizuāli labojumi nepieciešami.

 

Tas tākā būtu viss, ja ir jautājumi, droši prasiet.

 

Šodien atkal šo to pamainīju, cik nu laiks atļāva. Daudz ko stāstīt, nav, tāpēc arī tikai dažas bildītes.

 

um1ocmc86tkjtm5zyn1x_thumb.jpg

75reqbh06l5tcuya86s_thumb.jpg

Labots - RicY
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Oj, netīšām sanāca. :blush::crazy_pilot:

Labots - RicY
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...