Jump to content

SAT aprīkojuma pirkšana


Slowmo
 Share

Recommended Posts

Kur labāk Rīgā pirkt satelīta aprīkojumu (konkrētāk interesē galvas un diseqc). Un pie tam, disequ gribētos ar vairāk kā 4 ieejām un galvām jābūt ar divām izejām. Pagoglējos drusku, bet visur piedāvājums tāds paskops. Nav no kā izvēlēties.

 

Un varbūt kāds, kuram lielāka pieredze ar sat aparatūru, var ieteikt, kādu firmu ražojumi labāki, un kādus labāk nepirkt...

 

A, un vai ir iespējams atsevišķi dabūt vāciņus galvām? Galvas jau padsmit gadus stāv uzstādītas un laika apstākļu ietekmē plastmasa saplaisājusi. Vienai galvai praktiski vispār nav vairs vāciņa.

Labots - Slowmo
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Domā Lizuma ielā? Ja pareizi saprotu, tur Yota bāze ir? Kāds tur darba laiks? Man pāri visai Rīgai uz turieni jābrauc :( Tad jau laikam izdevīgāk kādā Yotas veikalā pieskriet.

 

O, Yotas lapā atrodams arī darba laiks.

Labots - Slowmo
Link to comment
Share on other sites

Vai tad Yotas veikali tādi vēl ir?

Man liekas, ka bāze viņiem tikai ir palikusi.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Es vakar pirmo reizi savā mūžā biju Lizuma ielā Yota veikalā. Cenas patīkami pārsteidza! 1/10 DiSeqC, maksā Ls12, 100m kabelis - 9,9 Ls, F konektori pa 5 santīmi, galviņām arī labas cenas. Maigi iesaku visiem apmeklēt.

Link to comment
Share on other sites

Veikals Čaka ielā kā bijis tā ir, tikai cenas tur stipri augstākas nekā bāzē.

Labots - RIDAO
Link to comment
Share on other sites

Ja kāds varētu publiskot kādu cenu salīdzinājumu abās bāzēs, būtu ļoti interesanti.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Tajā Yota bāzē, Lizuma ielā neviena ceņņika uz precēm nav, par visu ir jāprasa un samaksa skaidrā naudā ir atbalstāma. Vēl dažām precēm atcerējos cenu - 110cm antena - Ls19 un Latvijā ražotā plastika antena, ja nemaldos pāri metram (tāda kvadrātaina) zem 40Ls. Es vispār esmu nedaudz šokā kāpēc agrāk tajā bāzē nebiju iebraucis, kādu gadu ikdienā pa 2 reizes braucu garām. Pērkot preci Yota veikalā vai kādā citā veikalā cenas ir vismaz 2x lielākas, pēc 1/10 daiseka cenas spriežu, veikalā ņēmu par Ls29 bet te Ls12. Ir tomēr starpība! Un, domāju, ar visiem pārijiem loriņiem tāpat.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

2 Slowmo: Jā, tieši tas. Atsauksmes tikai tās labākās, nekas labāks šodien nav pieejams.

Link to comment
Share on other sites

Par daiseku tad nu būtu skaidrība. Bet kādas tur galvas pieejamas? Skatos, ka visās malās GT-SAT galvas tirgo. Ir normālas, vai tomēr labāk uz ko citu skatīties?

Link to comment
Share on other sites

Man no septiņām galvām četras ir GT-SAT. Problēmu nav bijis.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Galvas tur ir dažādas, bet tā kā man pašlaik nav vajadzīgas un arī laika nebija pārāk daudz ko tērēt, tad sīkumos nevaru pastāstīt. Viens LNB modelis tur gan ir interesants - šauras un korpuss pavisam maziņš (tās nav Black Inverto Multiconnect) ir pieejamas Single un arī Twin variantos, stiprinājuma diametrs 23mm, laikam ir labas. Bet saku, uz šo bāzi ir vērts aibraukt un ilgāk pastaigāt, joprojām vēl esmu iespaidā.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Par galviņām man drīzāk būtu jautājums: Vai kāds varētu nosaukt kādas ir sliktas galviņas? Mana atbilde būtu: Visas ir labas. Man, vienā veikalā, kad pajautāju vai ir galviņas pārdošanā atbildēja: A jums kādas vajag baltās vai melnās? :shiftyninja: Signāli no satelītiem pašlaik ir gana stipri un jebkura pārdošanā esoša galva (melnā, baltā, 0,2Db, 0,4Db...) apmierinās jebkura vidējā lietotāja vajadzības. Gribēsi ķert vājākus signālus paņemsi lielāku antenu.

Link to comment
Share on other sites

Stipram signālam jau droši vien liela starpība nebūs, ar kādu galvu tas tiek uztverts. Bet jāņem jau arī vērā, cik kvalitatīvi materiāli izmantoti korpusam u.t.t, lai kalpotu ilgāk kā tikai pāris gadu. Pašreizējās galvas man padsmit gadus nogāja un tagad jāmaina saplaisājušo vāciņu dēļ. Tiek iekšā ūdens un galva pagalam.

 

Starp citu, kur varētu būt nopērkami lielāki šķīvji ku diapazonam? Ar lielāku es domāju 2-3m.

Link to comment
Share on other sites

Man viens metajas.tikai bez centra.2,4m

Labots - guntis5
Link to comment
Share on other sites

Mongoose

galvām tiešām ir problēma ar tiem vāciņiem bet gadus 4-6 jau tie iet - nemaksā vairs viņas gada algu kā sākumā un var arī samainīt. korpusus gan kas dehermetizējās esmu manījis gaužām maz . Vēl es GT galvām iesaku tos gumijas spraudņus uz konektora nelikt , iespējams ka man rokas līkas , bet divi tādi man ir sataisījuši šmuci - mitrums iekšā tiek , bet ārā netiek - pieļauju ka mitrums tiek nevis caur to vietu kur tas korpusā iespiežās , bet gan caur pašu plastmasas korpusu, jo korpuss jau galvas hermetizācijā nekādu lomu nespēlē , tas ir tikai izskatam un stiprināšanai.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Rīt mēģināšu aizbraukt uz to Lizuma ielu..Kā par nelaimi, barošanas bloks arī drīmam nosprāga. Tagad nevaru īsti saprast, vai tas no tā, ka mitrums tika iekšā vecajā galvā, kuru grasos mainīt, un uztaisīja īso, vai arī tāpat izbeidzās...

 

--------------

 

Ok, viss iepirkts un uzstādīts. Izrādās vecajā cirkulārajā galvā, kas bez vāciņa, lapsene bija ierīkojusi sev naktsmājas. Pirms vairākām dienām, kad pazuda signāls, kāpu uz jumta skatīties un redzēju, ka galvā mājo lapsene. Nebija ar ko izķeksēt tajā bridī un tā arī palika. Tik sanāca pabakstīt to lapseni, bet tā kā lapsene neizrādīja nekādas dzīvības pazīmes, nodomāju, ka beikta. Vēlāk pa dienu, kad kāpu ķeksēt to lapseni ārā, tās vairs tur nebija :) Tagad, mainot galvu, lapsene bija atpakaļ.

Lai nu kā, ar jauno cirkulāro galvu (GT-SAT) ieguvu papildus 10% SNR. Vecā galva bija ar 0.7dB trokšņiem. Šitai skaitās 0.2dB. Tagad 36.0E satelītam man drīms rāda ap 75% SNR. Labāku signālu jau laikam neizdosies iegūt. Tad galva būtu jāliek pa vidu šķivim.

Un universālās galvas paņēmu Golden Interstar ražojuma. Uzstādot pamanīju, ka ļoti labi izdomāta sistēma ar plastmasas vāciņu, kas nosedz F konektorus, lai ūdens netiktu virsū.

 

Vēl tik jāpieliek klāt galva starp 36.0E un 19.2E Tikai galīgi izskrēja no prāta pajautāt par stiprinājumu galvai. Nez, vai tādi atsevišķi ar ir dabūjami?

Labots - Slowmo
Link to comment
Share on other sites

Visas galvas ar divām izejām (jo divi uztvērēji mājās)

 

Golden Interstar: GI-202 - 11Ls

GT-SAT: GT-TCIRC40 - 12Ls

10/1 DiSEqC - 14Ls

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
GulbisRG

Visas galvas ar divām izejām (jo divi uztvērēji mājās)

 

Golden Interstar: GI-202 - 11Ls

GT-SAT: GT-TCIRC40 - 12Ls

10/1 DiSEqC - 14Ls

 

DĀRGI!

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Hi! Nu ar tām galvām,kurām tek ūdens iekšā izrīkojos vienkārši! Oriģinālo plastmasas vāciņu norāvu pavisam.Vietā uzmontēju plastmasas vāciņu no krāsu aerosola baloniņa.Visas sanienojuma vietas un spraugas aizdrīvēju ar silikonu.Ūdens iekšā netiek,un plastmasa vāciņam arī daudz biezāka(bet signālam netraucē)-kalpos ilgāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Sveiki,

Man ir viens mazs jautājums.

Jāsak jau domāt par šadiem tādiem uzlabojumiem.

Doma ir pasūtīt DiseqC 16/1 un ievēroju ka netikai 16LNB var pieslēgt bet arī antenu priekš virszemes TV.

post-80299-0-63691500-1357161305_thumb.gif

 

Vienīgi jautājums, kādu sadalītāju lieto lai sadalītu signālu jau istaba?

Link to comment
Share on other sites

  Ir man kādi tā čehu DiseqC 16/1 , viņa 10/1 brāļi un kāds arī ir trāpijies nestrādājošs...

Jēga tērēties 16/1 maza, jo pamatā visi uztvērēji atbalsta diseqC kaskadēšanu, kas lētāk un bieži ērtāk.

Velkot kabeļus es drīzāk novilkšu kādu rezervei, kā muģīšu vienīgajam kabelim klāt vēl DVB-T...

 P.S. Papildus istabā tev tam sapņu diseqC, vajadzētu:

        http://web.argus.lv/shop/productinfo/FC-TV%2FSAT.W/hwindex.htm

       Protams, ja DVB-T antena ar pastiprinātāju, tad vēl + šo un to... :)

Labots - jacobs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par to VTV tas tik tā, jo man pietiek ar istabas antenu kuru droši var aizmest aiz TV un viss iet korekti. Bet par to 1/16 no Ukrainas noteikti meiģināšu uzsūtīt tuvākaja nākotne. Jaapskatās kas viņiem vel labs. Paldies par saiti.

Link to comment
Share on other sites

"16/1", kam taadas loterijas?

divi desmitnieki SW101D un viens chetriniex,

kas naakotnee pieljauj veel divus desmitniekus

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vai Lizuma ielas bodē ir pieejami jauni LNB stiprinājumi šāda veida antenai? Laikam saucas triax antenna, ja nemaldos.

Burvīgi jau būtu, ja būtu uzreiz šāds stiprinājums priekš 2-3 galviņām.

 

Un varbūt ir kāds no pārdaugavas puses, kurš varētu saregulēt galviņas?

ee7qvrsuepdjp3fjsrka.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Ir tur:

TD Flexi TRIAX   Centrā 40 DUAL maināms TRIAX   3.50,-

Blakus 40 TRIAX ASTRA    Blakus stiprinājums 40mm TRIAX  1.50,-

Blakus 40 TRIAX SIRIUS    Blakus stiprinājums 40mm TRIAX   1.50,-

Link to comment
Share on other sites

Lai netaisītu jaunu tēmu. Gribēju pajautāt par galviņu priekš paraboliskās antenas - varbūt kāds ir lietas kursā, manējai ir vismaz gadi 15, trokšņu līmenis ar nav nekāds mazais, prasās nomainīt.
Varbūt kāds zin, kur vēl/vai tāda tipa šķīvjiem tirgojas?

Link to comment
Share on other sites

Pats tādas nesen iegādājos. Neaizmirsti nedaudz patirgoties. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paturpināšu šeit iesākto tēmu.

Tātad situācija sekojoša. Mājā ir 7 TV kurus vajadzētu nodrošināt ar brīvajiem Satalītu kanāliem max lēti un max vienkārši un lai darbotos tuvākos pāris gadus vismaz 2+ gadi. (lai nav tā, ka pēc laika viss atkal jāmaina, jo ar esošo tehniku neko nevar redzēt)

 

1)Vai ir opcija uzlikt sķīvi savākt visus kanālus kopā un tālāk padot tos pa kabeli, neizmantojot dekoderi katram TV, vienkāršojot TV izmantošanu? Protams ja ir tad, kas ir nepieciešams no aprīkojuma, lai to īstenotu?

 

2)Ja šādas opcijas nav tad atliek likt pie katra TV pa uztvērējam. Attiecīgi ko varat ieteikt no lētajiem uztvērējiem, pieņemot, ka izmantoti tiks tikai bezmaksas kanāli?

Kā iespējamie varianti ko apskatot atradu: 

1.http://www.pult.lv/product/opticum-x80-ortonglobo-x80/

2. http://www.aureola.tv/ru/archives/2909http://www.aureola.tv/ru/archives/2909

3. http://www.aureola.tv/ru/archives/3913#more-3913

Trešajam kā pluss MPEG4 atbalsts cik noprotu visi palēnām uz to pāriet. Vai tomēr tā nav?

 

3)Par satalītiem uz kuriem regulēt, ar mērķi redzēt tuvējo kaimiņu kanālus t.i. krievu, LT, PL, Igauņi, vācu nu tādā garā.

 

Esmu atvērts visiem noderīgiem padomiem un piedāvājumiem.

Paldies jau iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...