Jump to content

Antenas problēma


MasteR's
 Share

Recommended Posts

Nu, ja visu esi pareizi tur ieslēdzis, bet 5V nav - gan jau ar savu "superslēgumu" būsi veiksmīgi ko nodedzinājis :D.

Un jā - 39 km daudz labāk lietot antenu bez pastiprinātāja - problēmu būs stipri mazāk.

Hmmm, ja no Daugavpils rāda - varbūt tavā atrašanās vietā Viesītes raidītājam tomēr ir kāds šķērslis (kalns, vai pats esi "bedrē" u.t.t.)- pie Aknīstes, Līvāniem, Jēkabpils ir "bedres" augšējam decimetru galam.

Nezinu precīzu tavu vietu, bet turpat netālu arī Cesvainei ir jaudīgs raidītājs.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

MasteR's

Nu, ja visu esi pareizi tur ieslēdzis, bet 5V nav - gan jau ar savu "superslēgumu" būsi veiksmīgi ko nodedzinājis :D.

Un jā - 39 km daudz labāk lietot antenu bez pastiprinātāja - problēmu būs stipri mazāk.

Hmmm, ja no Daugavpils rāda - varbūt tavā atrašanās vietā Viesītes raidītājam tomēr ir kāds šķērslis (kalns, vai pats esi "bedrē" u.t.t.)- pie Aknīstes, Līvāniem, Jēkabpils ir "bedres" augšējam decimetru galam.

Nezinu precīzu tavu vietu, bet turpat netālu arī Cesvainei ir jaudīgs raidītājs.

 

Nu es esmu no Līvāniem uz Cesvaini nevaru pagriezt,jo antena stāv pretējā mājās pusē, bet ik pa laikam man meklētājs uzmet 634 MHz un atrod kanālu Vidzemes tests, bet redzēt nevaru rāda programma netiek translēta !! Antena ir privātmājas otrajā stāvā!! Ja jau pastiprinātājs būtu nodedzināts tad vispār nebūtu jārāda un konstatēju vienu lietu, ka tehnisats bez 5 V man atrdod 610 MHz ar 23 % stiprumu un 100 % kvalitāti, antena ir uz mata viesītes torņa virzienā!!

Link to comment
Share on other sites

Ja Tev ir divi uztvērēji, tad nekādā gadījumā nedrīkst abiem izejā slēgt 5V antenas barošanu. Antena jābaro tikai no viena uztvēreja. Tev tak viens dod barošanu un nelauzi galvu. Sadali signalu caur SAT spliteri , kurš laiž barošanu caur vienu izvadu un viss Tev strādās. Ar signāla sadalīšanu tur nav pilnigi nekādu problēmu. labi, ka pats saprati par tiem poļu sū** spliteriem. Tīri intereses pēc, nu kur jūs vinus raujat. Es gribēdams tādus nemāku nopirkt :sarkasms:

Ja Tev signals tiešām svaks, tad pacel antenu kārtīgā mastā. parasti ar 5-10m pietiek, bet ja vienalga neiet, tad ieteiktu iepirkt DTX-92F antenu un nečakarēties ar aktīvajām "asakas tipa" antenām. Nu nīkuļi viņas ir!

Link to comment
Share on other sites

MasteR's
(labots)

Būs laikam jābrauc kaut kad drīzumā iepirkties :) Uz vietas man te bija viens SAT spliteris, bet par nelaimi viņs ir 950 - 2400 MHz :(

Labots - MasteR's
Link to comment
Share on other sites

Nu, ja esi apmēram tajā gaišākajā pleķī - tur normāla zona ir tikai zemajam,"bezmaksas" galam. Liec labāku antenu un augstāk.

post-602-127946509018_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

MasteR's
(labots)

Pēc bildes izskatās ka es esmu tajā apakšējā laukumiņā!! Bet tas mani īpaši nesatrauc, jo kā jau iepriekš minēju maksāju 3.50 Ls par kanāliem :)

Anyway thx par visiem ieteikumiem, bet tehnisat dekoderi lkm būs jāved garantijas remontā! Tikko konstatēju ka bez tiem 5 V man rāda 6 kanālus :) :) :) Bet gan jau pastāv kāda iespēja to labot!!! Es jau varu pielikt to 12 V barotaju pie tehnisata tik mani māc šaubas ka kaut kas var ar antenu notikt !! Ar to barotaju man bija signals 45 %!

Labots - MasteR's
Link to comment
Share on other sites

Nu kas tev liedz likt barotaju ar mainrezistoru 0-12v,tadi ari meedz but komplekta pollu rezgim.

Link to comment
Share on other sites

MasteR's
(labots)

Kā es varu noskaidrot kāds man ir ?? Varu ielikt bildi un tas 100 % garante, ka nevar plate nodegt ?

Labots - MasteR's
Link to comment
Share on other sites

Tev ir nojausma, kas ir maiņrezistors (vai potenciometrs)? Ja tev uz barokļa nav grozāma vai bīdāma poga un voltu skala uz korpusa - tātad tev nav maināms spriegums :D.

Nemuļķojies un dari, kā Didzis teica - barošana ir vajadzīga tikai no viena dekodera un tev tā ir, abas reizē darbināt nevar. Sameklē vēl pareizo splitteri un būs OK.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

MasteR's

Man uz tās iekārtas virsū ir rakstīts :

antronic zasilacz stabilizowany 12v 100mA

Izskatās kaut kāds stabilizētājs!

Link to comment
Share on other sites

Visparastākais poļu režģa 12V līdzstrāvas baroklis.

Ja Tu tam Tehnisatam būsi nokurinājis to 5V izeju, tad visdrīzāk par garantijas remontu vari īpaši nesapņot.

Man jau nu ir baigā aizdoma, ka ar 12V esi paspējis sačakarēt arī to LTC antenu. Labāk jau gan uzliec DTX bez jebkādām barošanām un aizmirsti par problēmām. Ja uzliksi DTX92, varēsi likt spliterus citu citam galā - no Viesītes signāls ir ļoti spēcīgs visā diapazonā.

Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka 12V Funkes antenai varētu neko sliktu nenodarīt (antenas pastiprinātājā varētu būt sprieguma stabilizators, tipa LS78, vai arī tranzistoriem pietiekami plašs pieļaujamais barošanas spriegums).

 

Sistēmā ar spliteriem visprofesionālāk būtu likt pastāvīgu pastiprinātāja barošanu pirms splitera (antenas pusē) - maiņstrāvas tīkla baroklis, kas pieslēgts pie kabeļa caur droseli.

 

Ja ir vēlme lietot uztvērēja +5V barošanu, tad jālieto tāds spliteris, kuram vismaz vienai izejai ir rakstīts Power Pass (ti ieeja ar izeju ir elektrisi savienotas un līdzstrāva (0 MHz) iet cauri). Spliterā ar Power Pass abām izejām līdzstrāvas ceļā būs pa diodei (un abi uztvērēji barojot antenas pastiprinātāju viens otru "neredzēs"). Vienīgi, iespējams, ka uztvērēju un antenu ražotāji šādu risinājumu neatbalsta, jo līdzstrāvas barošanas līnijā lietojot spliterus (ar droselēm, diodēm) antenas galā +5V spriegums pie slodzes var nokristies līdz līmenim, pie kura antenas pastiprinātāja tranzistori nestrādās. Un rezultātā bildes nebūs vai tā būs ar klučiem. Tā kā šāda risinājuma risku jāuzņemas pašam.

Link to comment
Share on other sites

mikelis8

Šinī gadījumā var iztikt bez spliteriem.

 

Antenu pa taisno slēdz pie TV STAR. Automātiski tiek nobarots ant. pastiprinātājs (ja ir vēl dzīvs).

Pagaidām vairāk neko nevienojot klāt, pārbauda, kā strādā. Ja vajadzīgs, regulē ant. augstumu, virzienu.

 

Pēc apmierinoša rezultāta iegūšanas savieno TV STAR ligzdu "RF OUT" ar TECHNISAT ligzdu " ANT IN" lietojot atbilstošus kvalitatīvus štekerus un kabeļa gabalu. Šim mērķim labi noderēs vecais labais kabelītis, ko lietojām videomagnetofona pieslēgšanai televizoram caur antenas ligzdu. Ja viss strādā, tad var uztaisit minēto kabeli vajadzīgā garumā un vilkt prom uz otru istabu kopā ar TECHNISAT un otru televizoru.

 

Labāk tomēr lietot ant bez pastiprinātāja. Šinī gadījumā jābūt uzmanīgam pie TV STAR Šim +5V spriegums uz ant ligzdu nav atslēdzams, bet antenas izeja var veidot galvanisku ĪSO. Tāpēc jālieto štekeris ar atdalošo kondensatoru - piem. no no tā paša poļu režģa barotāja.

Labots - mikelis8
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...