Jump to content

ģitāras pedālīši


crane
 Share

Recommended Posts

Lai arī ārpasaulē notiek vasara, šis tas tomēr norisinās. pārējie projekti nedaudz ierūsējuši, taču ir arī kas pabeigts ko atrādīt, lai popularizētu diy pasauli.

Divi ģitāras pedālīši (pieļauju, ka tik specifiskas elektronikas īpatnības maz kādu interesē, tapēc detaļās neiedziļināšos). Īsumā - klasiku pedāļu kloni ar nelieliem uzlabojumiem. Mazais pedālis - kompresors (oriģinālais 70ajos gados bija tizlā korpusā bez ar trimpota skaļuma regulēšanu), lielais - to pašu gadu overdrive pedāļa klons, tikai šis papildināts ar otra kanāla iespēju (ekvalaizers gan abiem kanāliem kopīgs).

Visur Alpha poči, MKT kondensatori kur vien iespējams (diemžēl ir daži elektrolīti un tantāli).

Pirmo reizi kaut ko tādu krāsoju. Gūtas arī smagas mācības - obligāti jāgruntē (kas te nav izdarīts) :(

Nu pietiks runāt.

Rekur ira zvēriņi:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

 

PS - izsludinu konkorsu par idejām kā dabūt smukus uzrakstus

mans variants - līmējam fotorezistu, izgaismojam, nopūšam ar krāsu, uzmanīgi kasam nost fotorezistu

Labots - crane
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Krāsa ir gludā vai strukturētā?

 

 

 

jāatzīstas ka es no krāsu lietām maz ko zinu

tā ir mašīnas krāsa baloniņā - melna matēta, auto remontiem.

manuprāt tā ir gludā nevis strukturētā (ja strukturētās ir tās hammered vai kā tur)

Link to comment
Share on other sites

Smuki, smuki.. :)

 

Nezinu, ko Tu vēlies tur vēl piekrāstot/nokrāsot. Man kā minimālisma piekritējam izskatās ļoti ok! Vienīgais prasītos mazliet informatīvi uzraksti, kas ir kas. 

 

Pie šāda DIY prasītos arī audio piemēri kā tad pedāļi skan! 

 

Ja drīkst vaicāt - kādas ir aptuvenās izmaksas?

 

Bet tā tiešām super!   :good:

Link to comment
Share on other sites

Amazons

Strukturētās atgādina smalku vai ļoti smalku smilšpapīru.

Gludai krāsai ļoti labi derēs plēves uzraksti.

 

Par fotorezistiem nevarēšu pakomentēt, nav bijusi darīšana

Link to comment
Share on other sites

par visu pēc kārtas

1) tieši uzrakstus arī gribu, jo 6 knobi nav maz (lai arī pats perfekti zinu kas ir kas)

2) par skaņas sampliem domāju, tad vienk jādabū kaut kas kompim līdzīgs uz telpu, kur stāv gičas pastūzis. bet negribu pats spēlēt viņus, tad sāksies spēlētprasmes ne agregāta pelšana

3)izmaksas...... nu sākims ar to - tas draivs (oriģinālais) ībejā maksā virs 200$, kompresors virs 100$. (kloni gan dabūjami ievērjoami lētāk, bet hvz kas lāčukiem vēderā).

manas izmaksas - pocis vidēji pusotrs eiro (Alpha tomēr). mazais korpuss 4Ls, lielais laikam ap 10eiro. 3way dpdt slēdži - ap 4Ls gabalā. ligzdas (DC un 6.3mm) - ap 2Ls uz pedāli. Pārējās detaļas domāju būs zem 5Ls uz pedāli (protams, ja rēķina vienas detaļas, nevis minimālā pasūtāmā daudzuma cenu). nu tā kā ja nav slinkums var sarēķināt cik kopā iznāk

4)tie līmētie uzraksti man šķiet bišku pa prastu.

moš ir kāds links uz bildi, kur viņi redzami?

Link to comment
Share on other sites

hmm, ir dzirdēts par iespējām ar ploterveidīgu agregātu veikt cnc tipa izgriešanu.

ar tādu domā?

vai arī ar tādu brīnumu, kas angļu mēlē saucas "ink jet water decal" vai kaut kā tā

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

smuki :) Kā tās spiedpogas - nepieviļ? esmu uz tādām skatījies, bet nav viesušas uzticību...

Burtus imho labāk iegravēt...bet kā to izdarīt...nav ne jausmas. Pats arī taisos saviem verķiem kaut kad noskrūvēt front paneļus un aiznest iegravēt-bet slinkums kaut kā :D

Vismaz tev kaut kāda kustība DIY sadaļā :) Man gan miers pagaidām, esmu visādus loriņus netā sasūtījis un būs jauni ražojumi+ krāsošanas darbi šajā weekendā ar iecerēti.

Link to comment
Share on other sites

hmm, uz pulētas virsmas grāvēts forši, bet man jau krāsotas...

nu it kā aiz stūra ir graviera kantoris, diez cik tas maksātu.

varētu jau arī pie amazona, bet ir nelielas transporta problēmas.

 

par spiedpogām - šādas ierīces darbina ar kāju, tur tikai divas iespējas - šitādas pogas kā man (un tādas lieto MXR un Electro Harmonix izstrādājumos), pie tam vienīgais veids, kā bez releja nodrošināt true bypass, vai mehānisks kustīgs vāks, kas spaida mikroslēdzi vai ko līdzīgu (citām firmām, kā Boss, Line6, DOD uc), šādu sistēmu izveidot ļoti grūti un nav true bypass iespējas.

tapēc lietoju 3way dpdt slēdžus, 5 gadu laikā vienu esmu mainījis, bet ne savai iekārtai, tā kā uzskatu ka ir droši :)

Link to comment
Share on other sites

Amazons

sen esmu sapratis ka te mēs neko neizrunāsim un nesarunāsim. Jāņem viens 'mazais' un tad es, tu, osscar's un vēl kāds, pēc ieskatiem, un jālaiž kaut kur pie zaļumiem.

Link to comment
Share on other sites

nu tas arī ir variants :D

es vienkārši esmu uz elektroniku tendēts cilvēks, tehniskajās (neelektroniskajās) lietās tagad cenšos lēnām iebīdīties tikai

Link to comment
Share on other sites

Super. Pats kaadu laiku pa inetu luuros diy gjitaaras pedaaljus, bet taa arii tikai skatos, bet forshi, ka kaads no vieteejiem ir ko taadu sabakstiijis, tpc es buutu pateiciiigs ja tu tomeer uztaisiitu detalizeetaaku aprakstu. :D Jo pasham naudas arii nav paaraak daudz, so buutu interesanti paskatiities kas laaciitim veederaa. ;)

Link to comment
Share on other sites

Super. Pats kaadu laiku pa inetu luuros diy gjitaaras pedaaljus, bet taa arii tikai skatos, bet forshi, ka kaads no vieteejiem ir ko taadu sabakstiijis, tpc es buutu pateiciiigs ja tu tomeer uztaisiitu detalizeetaaku aprakstu. :D Jo pasham naudas arii nav paaraak daudz, so buutu interesanti paskatiities kas laaciitim veederaa. ;)

hmm, pat nezinu ar ko lai sāk. nu ir daži principi, kas jāievēro

1)shēmas un nereti arī gatavi pcb layouti ir pilnga gōgle

2)ja taisa, tad taisa ar kvalitatīvām detaļām, citādi nav vērts tērēt ne laiku, ne naudu

3)tā kā efektpedāļi ir nelineāras iekārtas, un tiek izmantotas tieši diožu/traņu raksturlīkņu nelineārās daļas, tad princips "jebkura silīcija diode, vai jebkura germānija diode, vai jebkurš general purpose npn tranis (vai attiecīgi pnp) būs labs" ir jāaizmirst. tonis mainās dažādiem traņiem un dažādām diodēm. ja ir vēlme - var izmēģināt simtiem traņu/diožu, iespējams ka atradīsi kādu, kas patiks vislabāk, BET ja gribi lai skan kā oriģināls - tad būvē precīzi pēc shēmas

4)mans personīgais secinājums - pedāļa iekšējais vadu izvilkums obligāti realizējams zvaigznes veidā (zemes punkts veidojams viens, un no VISIEM punktiem, kur vajag zemi jāvelk vads uz šo punktu), tad nebūs jābrīnās, ka kaut kas fōnē

 

par pašu tapšanas procesu

1)noskatam shēmu, ko būtu vērts realizēt (jāņem vērā shēmas sarežģītība, un oriģinālā pedāļa cena, jo nav vērts čakarēties, ja tāds maksā piem 30Ls)

2)atrodam netā/izveidojam paši pcb layoutu

3)es pagaidām lietoju gludekļa metodi un balto nātrija kaut kā tur pulveri kodināšanai, lai arī šobrīd jau pa pastu pie manis ceļo līmējamais fotorezists :crazy_pilot:

4)saurbjam plati, salodējam detaļas

5)saurbjam korpusu, saskrūvējam visu

6)savelkam vadus

 

es nezinu ko vēl lai piebilst, ja ir kādi konkrēti jautājumi - droši sper ārā.

parasti grūti atrast vecos traņus/mikrenes. lielu daļu no populārajiem DIY pedāļiem var uzbūvēt pērkot detaļas tikai šeit

es lēnām mēģinu saņemt sevi rokās uz šitāda projekta īstenošanu... ja vēl kādam būtu interese, sanāktu lētāk detaļas šipot

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu tā, pa vasaras karstumu tapa vēl viens brīnums.

Tā kā pats veidošanas process bija diezgan laikietilpīgs un vēl neesmu normālu tehniku izkopis kā dabūt virsū uzrakstus, tad šis palika nekrāsots.

Skaņas samplus (gan ne manis rakstītus, bet ir tādi paši) var paklausīt

-IGP7059-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meikoji pēc esošo distoršenu u. c. attiecīgo pedāļu netā atrastajām shēmām?

Link to comment
Share on other sites

Meikoji pēc esošo distoršenu u. c. attiecīgo pedāļu netā atrastajām shēmām?

 

kā jau rakstā rakstīts - jā, ar nelieliem apgreidiem

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Nice, bet labāk būtu uztaisījis krievu klasiku... protams, ar uzlabojumiem no savas puses - būtu unikāla manta...

Link to comment
Share on other sites

Nice, bet labāk būtu uztaisījis krievu klasiku... protams, ar uzlabojumiem no savas puses - būtu unikāla manta...

Taisīju to, pēc kā bija vajadzība. Par "krievu klasiku" ir diezgan rēcīgi/precīzi teikts portālā cheesyguitars, kur rakstīts ka tie ir vieni no sliktākajiem/neuzticamākajiem pedāļiem pasaulē. Taču par vienu Latvijā ražotu krievu klasiku esmu nolēmis uztaisīt - Venta overdrive. Ne uz ko uberlabu neceru, bet nu kaut kas unikāls būs.

Link to comment
Share on other sites

Venta Overdrive - vot tas bija spēks. Atceros, kad iemēģināju uzreiz sajūties kā 70-tajos. Kur tu viņam shēmu izraksi?

Link to comment
Share on other sites

es viņu dzirdējis neesmu, tikai atsauksmes.

shēma man jau gandrīz gadu mapītē stāv, slinkums tik pieķerties :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nedaudz turpinot tēmu - parādīšu arī pedālīti ko meistaroju savai sirdsdāmai - Boss SG-1 klons. Oriģinālu sen vairs neražo un izdzivojušie eksemplāri ībejā tirgojas par lielām naudām.

Mazāk vārdu, vairāk bilžu :dribble:

PS - kontrōļu izvietojums tads speciāli - gaumes jautājums, man patīk :)

-IGP7173.jpg

-IGP7174.jpg

Link to comment
Share on other sites

smuki :) man gan pašam no ģitārām tumša bilde, tik sievietei mētājas kaut kur ibanez ģitāra ar kaut kādu kombi :D no manis mūziķis kā no pingvīna lidotājs :D

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Nu ar ģitāras lietām ir tā, ka parasti cilvēki, kam spēlēšana sokas labāk nemāk izvēlēties atbilstošo "gear", jo dvēselē ir pārāk lieli mākslinieki :D

Savukārt tehniskākas dabas cilvēkiem ir problēmas ar spēlēšanu.

Bet nu arī, nesen lasīju ārzemju fōrumā kā bēdubrālis sūdzās, ka agrāk šis ļoti labi spēlējis savu instrumentu, bet pievērsies pedāļu un pastiprinātāju būvei, nav bijis laika spēlēt un "now I truly suck" :D

ar mani varētu būt līdzīgi, tikai man kritums ir nevis no "ļoti labi" uz "truly suck" bet no "pretty shitty" uz "miserable" :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu tā, nezināju kurā topikā šito likt, tapēc domāju paspamot tālāk šajā.

šodien pirmo reizi izmēģināju alumīniju kodināt. Pirmie kucēni protams jāslīcina, tapēc pārāk nenorejiet.

Galvenie secinājumi

1)FeCl3 - neder, jāmēģina HCl + ūdeņraža peroksīds. (varbūt tauta pačukstēs kur iegādāties HCl?)

2)jāpiedomā pie tonera padarīšanas

Tātad miglu bildes pēc gludināšanas (šitā ar īstenībā varētu atstāt, nolakot un aidā):

-IGP7493.jpg

 

Miglu bilde pēc kodināšanas (šajā gaismā izskatās labāk kā ir - īstenībā uzraksts knapi saskatāms, bet gala spriedumu izteikšu kad alumīnijs atgūs savu dabisko oksīda kārtiņu):

-IGP7495.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu tas ir gaumes jautājiens. šitas arī vienkārši lai izmēģinātu tehniku.

bet nu tad jājautā - šī ir mxr microamp replika, kā tad būs latviski?

Link to comment
Share on other sites

HCl vari meklēt šeit. Vajadzētu būt. :acute:

 

paldies, paskatīšos tajā bodē. patīkami ka centrā, nevis otrā rīgas galā.

 

 

par latviskošanu - nav jau tā ka man dzimtā valoda nepatīk, bet ir vietas kur viņu tomēr nevajag bāzt, ja citas valodas ir labāk "atstrādātas", un tam ir vairāki iemesli

1)saprotamība - nu tad lai iztulko man kāds jēdzienus kā "gain", "presence", "tap tempo" u.c lakoniski un pats galvenais - visiem saprotami

2)īsums, piemēram - "in", "out", "mid", "high", "bass" - latviski būs garāk

3) - ja guguce nelieto latviskotu operētājsistēmu, interneta pārlūku un ofisu, tad tālākai diskusijai nav jēgas :D

Link to comment
Share on other sites

Lietoju vēl arī latvisku Adobes lasītāju.

Un gribu redzēt to, kas vārda ''aizvērta'' vietā izdomā ''beidzēta'' :)

Tevis nosauktie iemesli nav pamatojums tam, lai neattīstītu valodu

Ja taisi kādu pakaļderinājumu, tad var pieļaut ražotāja herioglifus, bet

ja tas ir savs ražojums - tad tikai latviski!

 

Visi termini ir iztulkojami, tikai jāskatās pēc pielietojuma.

 

Bet no otras puses angiski runājošajiem galvā ir vairāk vietas domāšanai,

jo to neaizņem citas valodas. Un

godīgāk būtu par ES valodu pieņemt kādu no mākslīgajām valodām.

Link to comment
Share on other sites

Domāju , ka cepšanās par valodu nevietā - katrs taisām kā grib. Kaut Latgaliski vai Spāniski :D

Es ar liktu angliski. Vispār prieks ka, kāds kaut ko dara un skrūvē. Pats arī te esmu vienu projektiņu uzsācis - tikai nezinu vai aprakstīt projekta gaitu , jeb tikai gala rezultātu parādīt :mda:

Link to comment
Share on other sites

Domāju , ka cepšanās par valodu nevietā - katrs taisām kā grib. Kaut Latgaliski vai Spāniski :D

Es ar liktu angliski. Vispār prieks ka, kāds kaut ko dara un skrūvē. Pats arī te esmu vienu projektiņu uzsācis - tikai nezinu vai aprakstīt projekta gaitu , jeb tikai gala rezultātu parādīt :mda:

 

gaitu, gaitu!!!

ir interesanti gaitu skatīt, tad dažreiz var arī ko jaunu iemācīties/idejas pasmelties

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...