Jump to content

Fotokameras izvēle


La_Femme
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Esmu izlēmusi pievērsties fotogrāfēšanai. Ar laiku gribētos izkopt fotomākslu un nodarboties jau profesionālajā līmenī. Izsērfojot internetā fotokameras, ņemot vērā arī finansiālās robežas mana izvēle ir apstājusies uz

 

1.Canon

 

CANON EOS 1000D/Rebel XS

Canon EOS 400D

 

2. Nikon

 

Nikon D40X

Nikon D3000

 

Tā kā man pagaidām maz saprašanas tehnikā, tad jautājums Jums spečukiem, kurš būtu optimālākais variants?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kādu kameru lieto šobrīd un kāds tad ir tas budžets? Ir arī daži citi ražotāji bez Canon un Nikon...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

P.S. "jums" šajā gadījumā jāraksta ar mazo "j"

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

ja gribi ar laiku apgreidoties, tad labāk canon. Nebūs problēmu ar ne-AF-S objektīviem :)

vēl var Pentax, tam pieejams interesants manuālās optikas klāsts. Kameras palēnas, sportam nederēs, bet krāsu reprodukcija izcila, in-body stabilizators.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Nesen jau bija dikti līdzīga tēma.

Droši vien pamat jautājumi:

Cik ir budžets un vai esi gatava ar laiku likt vēl naudu hobijā iekšā un apzinies, ka tur būs daudz naudas jāliek.

Ko taisies fotogrāfēt?

Ja nav saprasšanas, tad optimāls variants ir

Universālais objektīvs + tas, kas paliek pāri paņem body kameru.

Kamera ar laiku jāmaina, bet būs jau viens multifunkcionāls objektīvs, ko izmantot. Vismaz tā es būtu darījis, ja vēlreiz pirktu savu pirmo DSLR.

Piemērs no Nikona varētu būt šis vai šis objektīvs un par atlikušo naudu no sava budžeta ņem body

Labots - The_Saint
Link to comment
Share on other sites

La_Femme
(labots)

Kādu kameru lieto šobrīd un kāds tad ir tas budžets? Ir arī daži citi ražotāji bez Canon un Nikon...

 

 

Es lietoju tikai "ziepeni". Jau ilgu laiku skatos uz izciliem mākslas darbiem foto jomā un laikam tā vēlme pašai iespējams kaut ko tādu "uzmeistarot" ir ņēmusi virsroku blush.gif

 

 

Šobrīd esmu gatava, iesācēja līmenī, iztērēt 400 Ls apmēram un kā jau teicu, ar laiku pilnveidoties.

Gribētos pievērsties cilvēku fotogrāfēšanai - emocijas, dzīves mirkļi.... utt.

Labots - La_Femme
Link to comment
Share on other sites

martinno

+1 par vēlmi kaut ko darīt...

Vismaz atšķirībā no lielākās daļas Tev ir mērķis, nevis vienkārši slapjie sapņi, ka nopirksi spoguli un te nu būs skaistās bildes pa tiešo no aparāta...

Link to comment
Share on other sites

Es teiktu d40x (pats ar to sāku), jo ir ļoti labi pielāgots iesācējiem.... viss kā uz delnas.... ļoti ērts, viegli saprotams.... manuālā režīma viss parādas uz ekrāna kas tiek darīts... un kas notiek kad piemēram maina F kas notiek kad slēdzi maina uttt.... 100% kā iesācējam ideāls aparāts!

PS ja interesē ko var izspest no d40x kit var atrakstīt uz skype: sayed_ogre

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu The_Saint, nevajag uzreiz grūst lielu naudu iekšā, varbūt mainās intereses, bet izskatās, ka šeit tā nebūs, jo ja ir liela vēlme, tad kā teica man viena paziņa: "Ar to saslimst." Šeit lasīju viena cilvēka stāstu par to, ka arī iepatikās, sapirka visādus gadžetus, un tagad pa pus cenu aizlaida prom, jo saprata, ka mākslai jau nevajag dārgu aparātu ar desmit objektīviem. Es saku, ka ņem to Canon body vai arī kaut ko, ar ko var arī filmet, universālu un gaišu objektīvu un pameklē vēl naudu (150 ls) priekš zibspuldzes, un būs labs komplektiņš. Varbūt par zibspuldzes cenu maldos, bet man liekas, ka Canon tā apmēram maksāja.

Veiksmi skaistu foto uzņemšanā.

Link to comment
Share on other sites

Kā reizi budžetā iekļaujas Sony Alpha A380. Pats tādu lietoju un ir ļoti OK. Plusi: live-view, ērts lietošanā, kustināms LCD, parocīgs un foršs fočuks. Manējais ir melnā krāsā ar sarkanu logotipu. Pie mīnusiem: trokšņi pie vāja apgaismojuma.

Maksāja Ls360.00..

 

NEXT apskats A380

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Canon 400D ir pulka labs aparātiņš - pats ar to divus gadus nodzīvojos . Cena rumpītim ap 270 Ls . Klāt vēl Sigma AF 17-70mm f/2.8-4.5 DC MACRO (170Ls ). Un būs sākuma universālais komplekts visām dzīves vajadzībām . Man ar sigmām ir paveicies , bet ļauži runā , ka to pērkot labāk iet ar aparātu uz bodi , likt virsū , un testēt vai nav front fokusa . Pieņemu , ka vēlāk (ņemot vērā Tavus mērķus ) Tu varētu gribēt piepirkt CANON EF-S 60 mm F/2.8 Macro USM vai arī CANON EF 50 MM F/1.4 USM, . Un protams zibspuldzi . Bet sākumā labu brīdi jutīsies labi ar pirmajiem diviem , un tas ļaus Tev saprast , ko vēlies tālāk .

par 1000 D canon , lietojis neesmu , bet ir dzirdētas dažas ne tik labas atsauksmes .

Par Nikon .... nezinu - pats kādreiz biju nikonists , tagad pārgāju ticībā un tpakaļ nevelk . Iemeslu daudz , nodrāzta tēma .

Vēl varētu lūkoties uz Pentaxiem

Link to comment
Share on other sites

jaunu 400D nedabūsi,lietots ir nopērkams par 180-200ls

Jaunu var dabūt 500/550D.

Es gan varētu rekomendēt par Nikon D80 + 18-70 f/3,5-4,5 bet tas sanāks lietots komplekts.

Link to comment
Share on other sites

La_Femme
(labots)

Paldies par ieteikumiem hi.gif Ceru,ka man viss aizies smile3.gif

 

Saprotu, ka jums jau visi šie diletantu jautājumi ir pieēdušies boast.gif , bet kam tad lai vēl prasa padomu, ja ne jums-profiņiem hi.gif

 

CANON EOS REBEL T1i / 500D DSLR CAMERA 18-55 LENS KIT +4GB SDHC CARD - 422 Ls ! Jūsu profesionālu domas smile3.gif

Labots - La_Femme
Link to comment
Share on other sites

Būs ok :)

Ja jūti ka ar 55mm nepietiek,piepērc klāt 55-250 IS un būs pilnīgi pietiekams komplekts.

Galvenais,neaizmirsti par ērtu somu.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Ja cilvēks ir plānojis arī portretus bilderēt , nez ....ar to kitinieku . Es tomēr pieturos , ka uz krop matricas vislabākais variants ir sigma 17-70 .

(Nu nav canonam analogu kropotai matricai , uz pilno jā - tur ir no kā izvēlēties) .Tas f2,8 uz platā gala kādreiz ui cik labi noder un fokusējas ar praktiski pie paša stikla . Varu pat interesentei parādīt , las ar šo stiklu iznāk . Ja interesē ... bet ja nē - var jau bildēt ar visu , jautājums ko un kā .

Link to comment
Share on other sites

Portretiem var pa lētu naudu piepirkti 50 f/1,8

A no kwanon original,ir 18-135 un 17-85.

2,8 platajā galā vot toch nav vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

pats kā pentax useris ieteiktu izvēlēties kaut ko tieši no šī brenda. kāpēc? kā jau minēja - salīdzinoši smukākas krāsiņas bildēs, bodijā intergrēts stabilizators un labi stikli maksā lētāk kā citiem, jo pieļauju, ka kit objektīvu reiz gribēsi mainīt pret ko citu. mīnuss - mazāks klāsts stiklu , zibeņu (lai gan tas pat savā ziņā labāk, jo vieglāk izvēlēties) kā canon, nikon. laba zibene maksā arī labu naudu, bet tiešām viņa arī būs laba. ;)

citādi d3000 nikonam arī nav ne vainas. ir bildēts. nikon izceļas ar kontrastainām, košām bildēm.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Ko nu es strīdēšos , vienkārši padalījos ar sajūtām - man noderēja .

Link to comment
Share on other sites

La_Femme

Šī diskusija tikai pierāda, cik cilvēku tik viedokļu. Tas ir labi, jo katrs mēs esam indivīds ar savu viedokli,uzskatiem un sajūtām. Kamēr es pati neizjutīšu uz savas ādas, ko tieši katra podziņa, katra fīča dod, tikmēr es šaudīšos un mētāšos no viena uz otru. Laikam apstāšos uz savas pēdējās izvēles - canon eos 500d, jo par canon no forumiem esmu izfiltrējusi vienu - viņu ir vieglāk pēc tam "tuningot" tā teikt. Bet liels jums paldies vēlreiz! hi.gif

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...